Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
První reakce: Star Trek: Do temnoty

První reakce: Star Trek: Do temnoty

Vydáno: 25.05.2013 13:58 v sekci Novinky | Zprávy - Martin Bubrín | foto: facebook tvůrce

Viděli jsme druhý Star Trek. Než vám přineseme regulérní recenzi, chceme se s vámi podělit o krátké první dojmy z projekce. Povedlo se J.J. Abramsovi kvalitativně navázat na předchozí díl?

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Díky společnosti CinemArt jsme měli možnost zhlédnout dlouho očekávané pokračování Star Treku již včera v IMAXu, necelé dva týdny před oficiální distribuční premiérou. Na dvojku Do temnoty jsme vyrazili ve skromném počtu dvou lidí a odnesli jsme si plnohodnotný vesmírný zážitek, který nemá šanci v nejbližší době trumfnout asi nic...tedy přibližně do chvíle, než Abrams natočí sedmé Star Wars. Před regulérní recenzí si tedy ve zkratce můžete přečíst, jak moc jsme s výsledkem spokojeni.
Martin Bubrín
Abrams to znovu dokázal a nastavil warp na maximum. V jeho podání nabízí dvojka po vzoru sequelů všeho více, ale také se nebojí zajít za pouhou šablonu únikového letního filmu a naservírovat divákům (a fanouškům obzvláště) to, co dosud nemá ve mezích sci-fi blockbusteru obdoby. Zároveň samozřejmě nezapomíná na své brilantně napsané postavy nebo zápletku, která má tendenci jít proti očekávání a nabídnout několik překvapivých zvratů, nejen pro ortodoxní trekkies.
Už první díl naznačil alternativní vesmír Star Treku, dvojka ho ještě více prohlubuje a nabízí variaci na relativně známou zápletku, kterou zasazuje do nových reálií. Do temnoty tak právě (jako například v případě poslední bondovky Skyfall) v tom nejlepším ctí tradice předchozích seriálů a filmů z trekovského univerza, ale zároveň se vydává cestou, "kterou se dosud nikdo nevydal", a splňuje vysoké požadavky moderního hyperrychlého blockbusteru.
Sice trochu po vzoru Spocka hapruje emocionální stránka příběhu, ale to vůbec nevadí, když Abrams prodává svůj materiál až s perfekcionistickou přesvědčivostí nového Spielberga, kde má každá scéna a postava svůj smysl. Přidejte si k tomu bezpochyby jedny z nejlepších akčních scén poslední doby, IMAXovské plátno a pohlcující 3D (opravdu jedno z nejlepších, co jsem za svůj krátký život viděl) a máte tady první blockbusterové želízko v ohni tohoto roku.
P.S. Benedict Cumberbatch je bůh.
Fotografie z filmu Star Trek: Do temnoty
Vratislav Šálek
Nejsem trekie a trekovské univerzum absolutně neznám, neboť jsem v dětství viděl jen pár dílů seriálu. Přesto mě Into Darkness dostalo a předvedlo, že Abrams je jeden z mála režisérů, který si může za obrovské peníze dovolit natočit inteligentní sci-fi. A druhý Star Trek pro mě inteligentním sci-fi je. Abrams kromě naprosto fantastické režie, vizuální stránky (která se mi ale u nedávného Nevědomí zdála o chloupek lepší a promyšlenější) a parádních efektů nezapomněl na příběh a postavy.
Obojí je rozehráno výtečně a vztahy tu fungují vskutku výborně. Prakticky po celou dobu mě příběh zajímal, ačkoli nepřinesl žádné nečekané zvraty nebo překvapení. Je možná škoda, že Abrams jede až moc spielbergovsky a z některých postav má potřebu dělat hrdiny za každou cenu, ale to už je věc názoru. Obsazení je famózní a zejména Benedict Cumberbatch je téměř geniální a lepšího záporáka jsem snad letos neviděl.
Špatný výkon tu neuvidíte, všichni hrají jako o život a je radost se na to dívat. Hvězdičku bych mohl strhnout jen za sice efektní, ale v podstatě zbytečný úvod (který tam byl z jediného důvodu, který divákům brzy dojde) a za absenci silných emocí, které tu chybí. Ve výsledku ale perfektní film, který stojí za to vidět v kině a nejlépe v IMAXu, protože práce s hloubkou obrazu je dechberoucí.
Fotografie z filmu Star Trek: Do temnoty
Star Trek: Do temnoty dorazí do českých kin 6. června.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • (Brandon Penny, 25.05.2013 18:35) Reagovat

    Teším sa na premiéru, do kina nechodím, ale toto si nedám újsť, ani v 3D...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 20. 2. 2026 - 26. 2. 2026
TV tipy: Flash absolvoval velký vlastenecký výlet a obdržel vstupenku do ráje Poměrně raritní je aktuální televizní výběr, neboť sestává pouze z relativně atraktivních premiér. Tou asi nejzářnější je uvedení komiksovky Flash, ze závažnějších počinů se dostane na dokument Velký vlastenecký výlet. ... čtěte zde
Vydáno: 20.02.2026 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 8. týden
Kinopremiéry: Otec, matka, sestra a bratr bojují s parazitem z chlaďáku Po sedmi letech se do kin tento týden vrací král amerického nezávislého filmu Jim Jarmusch se svým novým počinem ze světa rodinných vztahů. Radost budou mít i fandové žánrových béček, která zastupuje komedie Parazit z chlaďáku.... čtěte zde
Vydáno: 18.02.2026 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 7. týden
Top 20 ČR: Avatar a zvířata konečně padli V českých kinech našel Avatar a Město zvířat konečně přemožitele a je jím nová česká komedie Když se zhasne. Dobře si vedly také Bouřlivé výšiny. čtěte zde
Vydáno: 17.02.2026 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 7. víkend
Box office: Valentýn ovládly Bouřlivé výšiny Na svátek všech zamilovaných triumfoval film o zamilovaných, Bouřlivé výšiny, nová adaptace klasické předlohy o vášnivé lásce v Anglii 18. století. čtěte zde
Vydáno: 16.02.2026 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Když se zhasne 2/10
Recenze: Česká komedie Když se zhasne je celovečerní oslavou tuposti V české komedii z prostředí luxusní restaurace ztvárnili Petra Hřebíčková a Tomáš Maštalír nenávidějící se manžele, kteří spolu kdysi uzavřeli dohodu, že pokud některý z nich manželství rozvrátí, tak přijde o vše ve... čtěte zde
Vydáno: 13.02.2026 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Kinopremiéry: Princezna stokrát jinak volá SOS a dostala milost (28.01.2026 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Po setkání s čelistmi mají Roseovi život v hajzlu (27.08.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Louis Wain a DC liga supermazlíčků odhalují hřích a strachy v nás (02.08.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Po nepovedeném večírku se Spider-Man a Liga spravedlnosti ocitají bez domova (05.07.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Spasí Levy Marvel? (05.06.2024 18:30 v Novinky | Zprávy)
- Válka Roseových se dočká remaku (03.04.2024 11:30 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: Podivuhodný příběh Henryho Sugara (15.09.2023 12:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Dámy v černém spustily mnoho povyku pro nic (11.08.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Box Office: 10 komerčně nejúspěšnějších filmů všech dob (13.04.2023 07:30 v Komentáře | Box office)
- Téma: Steven Spielberg a jeho filmy: 1. část (18.02.2023 09:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Generála Eisenhowera čeká na sv. Valentýna smrt ve tmě (10.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Monstrum se dočká dalšího přírůstku (24.09.2022 16:03 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Tom Cruise slaví 60 let (03.07.2022 09:30 v Články | Publicistika)
- Recenze: Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství se snaží zviditelnit hororovými prvky (09.05.2022 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství stopy nezanechal (04.05.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Chystají se Hot Wheels (26.04.2022 08:37 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Dokonalý student se v roce 1917 pokusil o vraždu lotra, s nímž byl na nože (22.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer komedie V bublině (10.03.2022 17:30 v Novinky | Trailery)
- Oscarová recenze: Netradiční western Síla psa má přímý tah na oscarovou branku, nemusí ale sednout každému (03.03.2022 07:30 v Recenze | Premiéry)
- Preview: Studio Paramount chystá Star Trek 4, Tiché místo 3 a další (16.02.2022 12:30 v Radar | Preview)

PREMIÉRA TÝDNE   05/2026

SOS
6/10

Žánrově pestrá podívaná kombinuje dobrodružnou komedii, černohumornou satiru a survival thriller, doplněné o hororové prvky, nechutný humor a legračně přehnanou krvavou brutalitu.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe