Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 47. týden

Kinopremiéry: Napoleon slaví Den díkůvzdání a odhaluje tajemství a smysl života

Vydáno: 22.11.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: Apple

Na plátna kin konečně míří Napoleon, jehož osudy nakonec zfilmoval legendární Ridley Scott. Konkurenci bude mít především v hororu Den díkůvzdání, bizarním českém filozofickém dramatu a posledním počinu Hayaa Miyazakiho.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Napoleon (Napoleon) (Falcon)

Český plakát filmu Napoleon / Napoleon
© Falcon
Jeden z posledních očekávaných filmů končícího roku bude cílit především na evropské publikum, které osudy slavného panovníka a vojevůdce zná přece jen o dost lépe než diváci v USA. To ale nic nemění na tom, že režisér Ridley Scott dostal štědrý rozpočet a soustředí se hlavně na vztah císaře s jeho milovanou ženou. Hlavní roli ztvárnil Joaquin Phoenix, jeho lásku pak Vanessa Kirby. Pozitivem budiž, že první ohlasy jsou dosti nadšené, je ale nutné se připravit na rozmáchlou stopáž. Premiéra týdne.

Synopse: Život francouzského císaře Napoleona Bonaparta (Joaquin Phoenix) byl hodně bohatý a vzestup byl stejně strmý jako pád. Jeho osudy nepochybně ovlivnil i zvláštní vztah závislosti na jeho ženě Josephine (Vanessa Kirby).

Zajímavost: Režisér prozradil, že premiéry na streamovací službě Apple+ se rovnou dočká režisérský sestřih snímku trvající bezmála čtyři hodiny.

Oficiální český trailer filmu Napoleon / Napoleon

Den díkůvzdání (Thanksgiving) (Forum Film CZ)

Český plakát filmu Den díkůvzdání / Thanksgiving
© CSFD
Dlouhých šestnáct let trvalo, než se další fiktivní trailer z tehdejšího dvojfilmu Grindhouse dočkal realizace. Režijně a scenáristicky za ním stojí hororový specialista Eli Roth, který toho evidentně moc neřešil a spolehl se na klasický "vyvražďovací" příběh s jasně danou strukturou. Opírat se zřejmě bude hlavně o značné násilí a velké množství krve a nejspíše i černý humor a částečně nadhled. Ze známějších tváří se objeví snad jen Patrick Dempsey. Zahraniční ohlasy jsou na žánr více než spokojené, takže se zdá, že jsme se snad konečně dočkali poctivého slasheru, který ví, čím chce být.

Synopse: V městečku Plymouth se kdysi zrodila tradice Dne díkůvzdání, nedávno tam ale slevové šílenství Black Friday skončilo tragédií. Po roce se ale opět všichni chystají na oslavy tradičního svátku, které brzy naruší záhadný zabiják. Zpočátku to tedy vypadá, že si oběti vybírá zcela náhodně, brzy se ovšem ukáže, že každé zabití je součástí většího a precizně vypracovaného zlověstného plánu. Dokáže tajemného zabijáka někdo zastavit?

Český trailer filmu Den díkůvzdání / Thanksgiving

Chlapec a volavka (Kimitachi wa dó ikiru ka) (Aerofilms)

Český plakát filmu Chlapec a volavka / Kimitachi wa dô ikiru ka
© CSFD
Legendární japonský režisér a scenárista Hayao Miyazaki přichází dle svých slov se svým posledním filmem, k němuž záměrně nechce dělat žádné promo. Už ze synopse je jasné, že půjde opět o výlet do světa fantazie, který bude typický svou animací a s největší pravděpodobností i tajemným příběhem. Ohlasy, které jsou z většiny nadšené, hovoří o tom, že tvůrce tu rekapituluje vlastní dílo a částečně vyzývá novou filmařskou generaci, zároveň ale upozorňují, že točí jen pro své fanoušky a sebe samotného. Rozloučení s legendou.

Synopse: Dospívající chlapec Mahito se s tatínkem přestěhuje na venkovské sídlo daleko od hektického Tokia. V novém domově se brzy seznámí se svéráznou mluvící volavkou, která ho láká k prozkoumání záhadné opuštěné věže. V ní Mahito objeví kouzelný svět, jemuž vládne tajemný stařec. A tím teprve začíná jeho cesta za poznáním.

Zajímavost: Na snímku pracovalo šedesát animátorů.

Český trailer filmu Chlapec a volavka / Kimitachi wa dó ikiru ka

Sestry z kouřové sauny (Savvusanna sõsarad) (Artcam Films)

Český plakát filmu Sestry z kouřové sauny / Savvusanna sõsarad
© CSFD
Estonsko-francouzsko-islandský dokument je určen skutečným fajnšmekrům do klubových kin. Celovečerně režijně a scenáristicky s ním debutuje Anna Hints, která v něm sleduje několik žen, které chodí do proslulé kouřové sauny, kde provádí různé rituály. O moc víc toho napsat nejde, protože ohlasů je naprosté minimum a o nic dalšího se nelze opřít. Specifická premiéra.

Synopse: Estonská kouřová sauna je naprostý fenomén, který je dokonce zapsán v seznamu UNESCO. Několik žen v ní sdílí svoje nejskrytější tajemství a intimní zkušenosti. Starodávnými rituály smývají stud skrytý v jejich tělech a díky pocitu sesterské sounáležitosti znovu získávají sílu.


Český trailer filmu Sestry z kouřové sauny / Savvusanna sõsarad

EOS: Cézanne - portréty života (Exhibition on Screen: Cézanne - Portraits of a Life) (Pannonia Ent.)

Český plakát filmu EOS: Cézanne - portréty života / Exhibition on Screen: Cézanne: Portraits of a Life
© KZMJ
V rámci (ne)pravidelného cyklu Exhibition on Screen lze ve vybraných kinech od pondělí 20. listopadu vidět britský dokument, který je de facto virtuální prohlídkou londýnské Národní portrétní galerie, kde se uskutečnila vůbec první ucelená výstava portrétů Paula Cézanna. Zkušený režisér a scenárista Phil Grabsky ji prolíná s rozhovory s různými odborníky a kurátory galerií, zmiňuje i korespondenci, kterou malíř psal a zavádí diváky do míst, kde žil a tvořil. Ohlasy pochopitelně neexistují, to ale nikoho moc netrápí. Premiéra pro milovníky umění.

Synopse: V londýnské Národní portrétní galerii se uskutečnila vůbec první výstava věnovaná čistě portrétům Paula Cézanna a logicky vyvolala celosvětový zájem. Dokumentaristé při té příležitosti mluvili s různými odborníky a kurátory galerií a zabývali se i dopisy, které malíř psal.

Český trailer filmu EOS: Cézanne - portréty života / Exhibition on Screen: Cézanne - Portraits of a Life

Světloplachost (CinemArt)

Plakát filmu  / Světloplachost
© CSFD
Slovensko-česko-ukrajinské dokumentární drama reflektuje krutou realitu ukrajinské současnosti, kdy v zemi zuří válka a základní jistoty prakticky neexistují. Režijní a scenáristické duo Ivan Ostrochovský a Pavol Pekarčík se v něm věnuje příběhu malého chlapce, který je se svou rodinou nucen přebývat na stanici metra, kde zakouší první lásku, která ho vyvádí z temnoty. Ohlasů je zatím naprosté minimum, takže nemá smysl se jimi moc řídit, což asi těm, kteří chystají návštěvu kina, moc vadit nebude.

Synopse: Dvanáctiletý Niki přijíždí jednoho rána společně s rodinou na charkovskou stanici metra, aby se ukryli před válkou, která v ulicích jejich města zuří. Pro celou jeho rodinu se denní světlo stává synonymem nebezpečí. Chlapec nesmí opustit prostory uzavřeného metra, kde za neustálého svitu neonových světel společně se stovkami lidí přebývá. Bezcílně se toulá po nástupištích a opuštěných vagónech, až jednou potká o rok mladší Viku. V tu chvíli se před ním otevírá zcela nový svět.

Oficiální trailer filmu Světloplachost

Tajemství a smysl života (Falcon)

Plakát filmu  / Tajemství a smysl života
© Falcon
Jednoznačně nejkontroverznější český snímek možná poslední dekády míří do kin a už před jeho uvedením je jasné, že diváckou obec brutálně rozdělí. Jeho režisérem a scenáristou je Petr Vachler, který ho pojal jako monstrózní filozofický počin, v němž se na základě mnohdy banálních, ale rádoby chytrých citátů pokouší najít smysl všehomíra a "otevřít lidem oči". Dosavadní reakce jsou zdrcující a zatím se spíš tvrdě kritizuje než chválí, to je ale dáno tím, že cílovka, pro níž je určen, ho zatím neviděla. V obsazení se sice objeví třeba Jan BudařJosef PolášekAneta Krejčíková nebo Robert Jašków, všichni by tam ale měli být víceméně chvilku, takže jde spíš o lákadla na plakáty. Pro někoho totální peklo, pro někoho počin roku.

Synopse: Co je smyslem života? Co je láska, humor, strach a smrt? Je to všechno jen sen? Kdo jsme a kam směřujeme? Probudíme se, vzpomeneme si? A dokážeme na tohle všechno někdy najít odpověď?

Zajímavost: Natáčení započalo již před jedenácti lety.

Oficiální trailer filmu Tajemství a smysl života

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Manželé Stodolovi 5/10
Recenze: Drama o sériových vrazích Manželé Stodolovi vypráví o primitivním zlu bez přesahu V příběhu o dvojici známých českých sériových vrahů, jenž nabyl podoby sociálního psychologického dramatu vyprávěného z perspektivy obou anti-hrdinů, ztvárnili titulní manžele Jan Hájek a Lucie Žáčková. čtěte zde
Vydáno: 29.02.2024 07:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 9. týden
Kinopremiéry: Manželé Stodolovi zavalila Duna Poslední únorový den přechodného roku patří v kinech premiéře velkolepého pokračování úspěšné a očekávané sci-fi Duna. Jasný komerční hit celého jara se pokusí trochu přibrzdit především tuzemské drama o manželech... čtěte zde
Vydáno: 28.02.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 8. týden
Top 20 ČR: Matka v trapu diváky zaujala Premiéra nové české komedie Matka v trapu slavila slušný divácký ohlas a porazila zbytek konkurence s velkým přehledem. Uvidíme, jak si povede za týden v konkurenci s Dunou. čtěte zde
Vydáno: 27.02.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 8. víkend
Box office: Bob Marley stále vede Životopisný snímek o Bobu Marleym je zatím stále ve vedení, a to do doby, než bude mít příští týden premiéru druhá část velkofilmu Duna. čtěte zde
Vydáno: 26.02.2024 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 23. 2. 2024 - 29. 2. 2024
TV tipy: Můj táta hrdina má poslední šanci si vzpomenout Ani s koncem února nepřichází v televizní nabídce zásadní změny a opět se spoléhá na otřepané reprízy, případně nezáživná béčka. Není tedy divu, že náš chudý výběr sestává z ne až tak známých a připomínaných... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Blade Runner bude pokračovat (20.02.2024 12:30 v Novinky | Zprávy)
- Ridley Scott natočí film o Bee Gees (16.02.2024 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Top 20 ČR: domácí snímky vládnou (30.01.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Aristokratka dostala diváky do varu (23.01.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Téma: Rok 2023 ve znamení neúspěšných komiksových filmů. Je jejich pád nevyhnutelný? (20.01.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Top 20 ČR: Češi dál chodí na teambuilding (16.01.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Téma: Nejlepší filmy a seriály roku 2023 podle Filmserveru (14.01.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Top 20 ČR: Bláznivá komedie vládne (09.01.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Zlatý glóbus vyhráli Oppenheimer a Chudáčci (08.01.2024 09:00 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Jeden gól stačí Ferrarimu k zásahu štěstím (03.01.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Box office: Wonka je králem konce roku (01.01.2024 08:30 v Komentáře | Box office)
- Box office: Aquaman se potápí (25.12.2023 07:30 v Komentáře | Box office)
- TV tipy: Šťastná hvězda Cruella podstupuje poslední souboj (22.12.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 20 ČR: Wonka ovládl kina (19.12.2023 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)

PREMIÉRA TÝDNE   06/2024

Argylle
5/10

Příběh o spisovatelce špionážních románů, která se nechtěně zaplete se skutečnými tajnými agenty, by měl být prvním dílem plánované trilogie. Přitom se ale jedná jen o generický odvar mnoha motivů z jiných špionážních filmů.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu