Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 5. týden

Kinopremiéry: Muž jménem Otto klepe na dveře a žádá spravedlnost pro Emetta Tilla

Vydáno: 01.02.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: Universal

Z první osmičky únorových premiér tuzemský divák nepochybně nejvíce uslyší na českou komedii Ostrov, která bude atakovat čelní místa žebříčků návštěvnosti. K tomu lepšímu by měla patřit třeba hollywoodská verze švédského románu.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Někdo klepe na dveře (Knock at the Cabin) (CinemArt)

Český plakát filmu Někdo klepe na dveře / Knock at the Cabin
© CSFD
Na mysteriózním thrilleru je rozhodně nejzajímavější a nejatraktivnější jméno tvůrce, kterým je režisér a spoluscenárista M. Night Shyamalan. Ten v něm láká hlavně na tradičně nejasnou synopsi, z níž se může vyvinout úplně cokoliv, tentokrát jde o adaptaci románu Paula Tremblaye, takže ti, kteří ji znají, mohou být v malé výhodě. Z obsazení je nejznámější Dave Bautista, takže je jasné, že tady se spoléhá hlavně na tematiku a jméno tvůrce. Ohlasů zatím moc není, tak uvidíme, zda kdysi vzývaný autor natočil něco originálního, nebo šlápl vedle. Premiéra týdne.

Synopse: Rodinná dovolená daleko od veškeré civilizace probíhala skvěle do chvíle, kdy se na prahu chalupy objevili čtyři podivíni, kteří vypadají jako členové náboženské sekty. Nebohým dovolenkářům se snaží vysvětlit, že svět, jak ho znají, skončil, pokud ho tedy právě oni nezachrání. K tomu je potřeba, aby se mezi nimi našel někdo, kdo pro spásu planety udělá to, co by nikdo jiný neudělal. Ač se podivíni chovají jako naprostí blázni a čas od času sáhnou i k násilí, v členech rodiny stejně začínají hlodat myšlenky o tom, že vše, co jim vypráví, by mohla být pravda.

Zajímavost: Snímek byl natočen na 35mm film.

Oficiální český trailer filmu Někdo klepe na dveře / Knock at the Cabin
Muž jménem Otto (A Man Called Otto) (Falcon)

Český plakát filmu Muž jménem Otto / A Man Called Otto
© CSFD
Název komediálního dramatu bude tuzemskému publiku určitě povědomý, což není náhoda. Jde totiž o hollywoodskou adaptaci slavného švédského bestselleru Muž jménem Ove, který se své domácí filmové podoby již dočkal. Tu zámořskou natočil osvědčený Marc Forster, jemuž podobné záležitosti jdou, o čemž svědčí i velká řada pozitivních ohlasů, takže se zdá, že by zase jednou nemělo jít o zbytečný "remake" evropského filmu. Diváckým lákadlem nepochybně bude Tom Hanks v titulní roli protivného staříka. Možný hit.

Synopse: Otto Andreson (Tom Hanks) po smrti manželky ztratil smysl života. Je připraven všechno ukončit, jeho plány mu ale zhatí mladá živá rodina, která se nastěhuje do sousedního domu. Otto tak poznává Marisol (Mariana Treviño), která ho dotlačí k tomu, aby věci viděl jinak.

Oficiální český trailer filmu Muž jménem Otto / A Man Called Otto
Spravedlnost pro Emmeta Tilla (Till) (Forum Film CZ)

Český plakát filmu Spravedlnost pro Emmeta Tilla / Till
© CSFD
Je poměrně s podivem, že do českých kin se dostává i drama, které řeší typický americký problém otevřeného rasismu a utlačování menšin. Je to o to zvláštnější, že za ním nestojí žádné extra hvězdné jméno, protože režie a částečně scénář je dílem Chinonye Chukwu a hlavní roli ztvárnila Danielle Deadwyler. Jediným opravdu slavným jménem v obsazení tak zůstává Whoopi Goldberg. Ohlasy jsou vesměs pozitivní, to ale na zahraničních databázích u podobné tematiky bývá skoro vždy, uvidíme, jak bude spokojeno zdejší publikum.

Synopse: Mammie Till-Mobley (Danielle Deadwyler) je matkou čtrnáctiletého Emmeta (Jalyn Hall), kterého v roce 1955 posadila na vlak, aby trávil prázdniny u bratranců v Mississippi. Jenže její syn je po obvinění, že zapískal na bílou ženu v obchodě, unesen a brutálně zavražděn. Na jeho pohřbu pak Mammie trvala na tom, aby jeho rakev byla otevřená, aby všichni viděli, co udělali jejímu dítěti. Její čin podnítil vznik několika hnutí a ukázal, že spravedlnost rozhodně není určena pro všechny obyvatele USA.

Zajímavost: Film vychází z rešerší, které scenárista Keith Beauchamp dělal dvacet sedm let a nakonec díky nim v roce 2004 znovu otevřel celý případ.

Český trailer filmu Spravedlnost pro Emmeta Tilla / Till
Asterix a Obelix: Říše středu (Astérix & Obélix: L’Empire du Milieu) (Bioscop)

Český plakát filmu Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu / Asterix & Obelix: The Middle Kingdom
© Bioscop
Po jedenácti letech do kin přichází další hraný film o legendárních hrdinech z francouzského komiksu. Příběhově se moc změn očekávat nedá, takže zřejmě opět půjde o další sled epizod, u nichž je nejdůležitější humor, dost se ale změnil tvůrčí tým i obsazení. Režie a hlavní role Asterixe se tentokráte chopil Guillaume Canet, Obelixe si zahrál Gilles Lellouche, dále se pak objeví Vincent Cassel nebo Marion Cotillard, očekávat se ale dají i hvězdná camea, mezi nimiž nelze přehlédnout promovaného fotbalistu Zlatana Ibrahimovice. Ohlasy zatím neexistují, takže výsledek může být jakýkoli. Premiéra pro celou rodinu.

Synopse: Zrádný princ Deng Tsin Ruin (Bun-hay Mean) nechal uvěznit čínskou císařovnu, protože chce ovládnout celou říši. Nepočítá ale s tím, že princezna Sass-Yi (Julie Chen) uteče do Galie, kde si vyžádá pomoc udatných bojovníků Asterixe (Guillaume Canet) a Obelixe (Gilles Lellouche), kteří jsou díky čarovnému elixíru obdařeni nadlidskou silou. A právě na nich dvou teď závisí osud celé Číny.

Zajímavost: Jde o vůbec první film z celé série, který nemá konkrétní komiksovou předlohu.

Český trailer filmu Asterix a Obelix: Říše středu / Astérix & Obélix: L’Empire du Milieu
Mumie (Mummies) (Vertical Ent.)

Český plakát filmu Mumie / Mummies
© CEKUS Chotěboř
Španělský animák velmi pravděpodobně bude patřit k těm, které kiny jen proletí a vstupují do nich jen kvůli popularitě žánru. Nejde u něj totiž moc nač lákat, protože režie je debutem Juana Jesúse Garcíi Galochy, synopse pochopitelně vypadá dost předvídatelně a ani od animace se nedá očekávat úplná dokonalost, což ale mnohdy úplně nevadí. Ohlasy ani komentáře dosud neexistují, takže ani od těch se nelze odrazit a je tak víceméně jasné, že návštěva kina bude záležet na rozmaru těch nejmenších diváků. Premiéra, která bez dětí nemá smysl.

Synopse: V útrobách Egypta se nachází 3000 let staré město mumií. Z císařského pověření je princezna Nefer nucena provdat se za Thuta, ani jednomu se do sňatku moc nechce. Nefer touží po svobodě a Thut je alergický na závazky, což ale nikoho nezajímá. Thut si tedy Nefer bude muset za pouhý týden vzít a na svatbu přinést starobylý prsten, který mu věnoval faraon. Na zemském povrchu mezitím lord Carnaby provádí archeologickou expedici, při níž se mu konečně podaří najít egyptskou hrobku, kde se nachází i jakýsi snubní prsten. Je to jeho příležitost zapsat se do historie a splnit si sen, nepočítá ale s tím, že prsten už majitele má.

Český trailer filmu Mumie / Mummies
BTS: Yet to Come in Cinemas (Aerofilms)

Český plakát filmu  / BTS: Yet to Come in Cinemas
© CineStar
Od středy 1. února je po velmi omezenou dobu v kinech k vidění záznam koncertu jihokorejského hudebního fenoménu, skupiny BTS. Konkrétně se jedná o vystoupení, které proběhlo v Pusanu a pochopitelně na něm zazněly ty největší hity, bonusem budiž i to, že vůbec poprvé tu pánové živě zazpívali song Run BTS. O režii se postaral Oh Yoon-Dong, což je v tomto případě ta nejméně důležitá informace. Ryze fanouškovská premiéra.

Synopse: Kapela BTS je celosvětový fenomén, který má miliony fanoušků. Nyní se ti mohou vrátit k jednomu z koncertů, který se odehrál v Pusanu a vychutnat si jeho záznam s pomocí nových detailních úhlů záběrů a celkově nového pohledu. Zazněly na něm všechny slavné hity a vůbec poprvé tu skupina živě představila píseň Run BTS.

Český trailer filmu BTS: Yet to Come in Cinemas
Ostrov (CinemArt)

Plakát filmu  / Ostrov
© CSFD
Tuzemská dobrodružná komedie zřejmě nemá jiné ambice než pobavit nenáročné publikum a zaútočit na čelní místa žebříčků návštěvnosti. Po přečtení synopse musí být všem jasné, jakým směrem se bude příběh ubírat a celé to bude o jednotlivých situacích, které snad budou aspoň trochu vtipné. O režii a částečně scénář se postaral Rudolf Havlík, který do hlavních a jediných rolí obsadil Jiřího Langmajera a Janu Plodkovou, na nichž vše bude stát. Ohlasy zatím neexistují a nejspíše se objeví až těsně před premiérou. Pravděpodobný divácký hit.

Synopse: Richard (Jiří Langmajer) a Alice (Jana Plodková) se na exotické dovolené pohádají, protože Richard se chce nechat rozvést. Rozhodnou se tedy, že předčasně odletí domů, jejich malý letoun ale ztroskotá na opuštěném ostrově. Oba jsou tak nuceni čekat na záchranu a chtě nechtě spolu spolupracovat.

Oficiální trailer filmu Ostrov
Plastic Symphony (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Plastic Symphony
© CSFD
Spíše v klubových a menších kinech budou muset zájemci hledat slovenské drama, které je dle všeho trochu předvídatelným příběhem o osudech dvou rozdílných bratrů, což ale nemusí být nutně špatně. Diváci se ale nemají moc čeho chytit, protože režisér a scenárista Juraj Lehotský tak známý není a ani v obsazení se neobjeví žádná extrémně povědomá tvář. Ohlasů je velmi málo a otázka je, nakolik jsou relevantní. Skromná premiéra.

Synopse: Matúš (Bartosz Bielenia) je talentovaný hudebník, kterému svět ležel u nohou, jenže kvůli vážné nemoci adoptivní matky se kariéry musel vzdát. Jeho bratr David (Vojtech Zdražil) je naopak outsider a od života se snaží brát vše dobré, co nabízí. Společně se živí jako pouliční muzikanti a spojuje je velký kontrabas. Všechno se změní, když Matúš dostane nabídku, která mu otevře dveře do honosného světa.

Zajímavost: Bartosz Bielenia se kvůli roli naučil hrát na violoncello.

Originální trailer filmu Plastic Symphony

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 38. týden
Top 20 ČR: Bod obnovy střídá Sestru Americký horor Sestra II našel konečně přemožitele, kterým je české sci-fi Bod obnovy. Jeho víkendová návštěvnost byla nicméně spíše průměrná. čtěte zde
Vydáno: 26.09.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 38. víkend
Box office: Postr4datelní prohráli se Sestrou Poslední díl akční série, Expend4bles: Postr4datelní, prohrál svou bitvu u amerických pokladen kin, když nestačil na třetí víkend hororu Sestra II. čtěte zde
Vydáno: 25.09.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Expend4bles: Postr4datelní 7/10
Recenze: Expend4bles: Postr4datelní Partička kolem Barneyho Rosse musí zastavit nebezpečného tajemného Ocelota, který má v plánu rozpoutat třetí světovou válku. Premiéru v českých kinech má akční sequel Expend4bles: Postr4datelní. čtěte zde
Vydáno: 22.09.2023 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 22. 9. 2023 - 28. 9. 2023
TV tipy: Toyen rozehrává velkou hru o humra Ke konci září je televizní nabídka zase o trochu silnější a do programů se dostává hned několik lákavých premiér. Mezi nimi vyčnívají pokerové drama Velká hra, bizarní satira Humr a oceňované drama Lion. čtěte zde
Vydáno: 22.09.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Bod obnovy 6/10
Recenze: Sci-fi Bod obnovy vizuálně ohromuje, v kontextu české tvorby je nevídané Konečně se podařilo prolomit dlouho utkvělou představu, že dnes u nás pro nedostatek financí a řemeslných zkušeností nelze natočit seriózní žánrový film, jenž by nepůsobil trapně a snesl srovnání se zahraniční konkurencí. čtěte zde
Vydáno: 21.09.2023 07:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Kinopremiéry: Sestra hledá každý den odvahu k tlusté řecké svatbě (06.09.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Malé ženy Ofélie a Annette absolvovaly let Phoenixe (25.08.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 20 ČR: Češi se hrnuli na Kazmu (22.08.2023 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Recenze: Z Kazmova ONEMANSHOW: The Movie se vyklubala mizerná krimikomedie (18.08.2023 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Top 20 ČR: Barbenheimer oslabuje (15.08.2023 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: novinky na Barbenheimera nestačily (08.08.2023 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Barbenheimer dech neztrácí (01.08.2023 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Barbie zachraňuje kina (25.07.2023 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Mission Impossible vede slabý víkend (18.07.2023 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Jones se udržel na špici (11.07.2023 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Recenze: Wes Anderson ve filmu Asteroid City zvážněl, poprvé zkusil i sci-fi prvky (28.06.2023 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Takové to léto v Asteroid City (21.06.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 20 ČR: Strážcům Galaxie se u nás daří (16.05.2023 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Recenze: Vztahové komedii s Janou Plodkovou Život pro samouky sluší sebeironie (14.05.2023 10:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Neviditelní Mrňouskové se ve jménu otce ocitají v osmé třídě (12.05.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Hypnotik poznává život pro samouky (10.05.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Svéhlaví a emotivní Strážci Galaxie: Volume 3 zakončují osobitou trilogii (06.05.2023 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Trailer: Duna: Část druhá (03.05.2023 18:11 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Bombastičtí Strážci Galaxie zkoumají život kotěte (03.05.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   38/2023

Expend4bles: Postr4datelní
7/10

Partička kolem Barneyho Rosse musí zastavit nebezpečného tajemného Ocelota, který má v plánu rozpoutat třetí světovou válku. Premiéru v českých kinech má akční sequel Expend4bles: Postr4datelní.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu