Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Dokument Osvoboďte Britney Spears na Voyo

Dokument Osvoboďte Britney Spears v českém jazyce exkluzivně na Voyo

Vydáno: 30.06.2021 08:00 v sekci Novinky | Zprávy - Redakce | foto: Voyo

Dokument Framing Britney Spears, který šokoval světovou veřejnost, média i celebrity, je od 12. března pod českým názvem Osvoboďte Britney Spears k dispozici na videoportálu Voyo, a to s českým dabingem.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Fotografie z filmu Osvoboďte Britney Spears
© Voyo
Dokument, který připravil slavný deník The New York Times, mapuje kariéru popové ikony Britney Spears od jejích začátků v kostelním sboru a The Mickey Mouse Clubu až po soudní spory s otcem o opatrovnictví. Ukazuje Britney nejen jako neuvěřitelný talent a holku z malého amerického městečka, která se vydala za slávou, ale také jako idol mladých lidí, dříče, diskutovanou morální autoritu, matku nebo objekt nekonečného zájmu médií a paparazzi. Režisérka Samantha Starková poskládala mozaiku z výpovědí lidí, kteří se se zpěvačkou v určitých částech jejího života znali nejlépe, fanoušků bojujících o ukončení opatrovnictví, novinářů, bulvárních fotografů, právníků a dalších. Film obsahuje nejen záznamy z reportáží bulváru, televizních rozhovorů, které mnohdy dohnaly Britney až k pláči, ale také rodinné fotografie, videa či ukázky z koncertů.

Britney Spears se narodila v roce 1981 v americkém státě Mississippi, přičemž její sólová kariéra zpěvačky se rozjela v roce 1997, kdy jako teprve patnáctiletá podepsala smlouvu se společností Jive Records. Už tehdy se jí říkalo „popová princezna“ a její první dvě alba, Baby One More Time (1999) a Oops! …I Did It Again (2000) z ní následně udělala teenage idol a nejprodávanějšího náctiletého umělce v historii. Obě alba se stala jedněmi z nejprodávanějších hudebních alb vůbec. V letech 2001-2016 pak Britney vydala dalších sedm alb, přičemž celkově jich prodala více než 100 milionů, z toho 70 milionů jen v USA. Dočkala se řady ocenění včetně Grammy, Billboard Music Awards a MTV Video Music Awards a také své vlastní hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu.

Fotografie z filmu Osvoboďte Britney Spears
© Voyo
Její kariéru i soukromý život však doprovází krom úspěchů i nejrůznější kontroverze a soudní spory – prošla si rozvodem, hospitalizacemi i odvykacím řízením kvůli drogám, během nichž se její dvě děti ocitly v péči svého otce. V roce 2008 byl opatrovnictvím samotné Britney Spears pověřen její otec Jamie Spears. Po jeho onemocnění v roce 2019 se začaly před Britney rojit zvěsti o tom, že otec škodil její kariéře, neb rušil její vystoupení a násilně ji držel v léčebně, přestože jeho opatrovnictví mělo údajně trvat jen do roku 2009. Hnutí #freebritney, bojující za „osvobození“ Britney Spears, se v USA objevilo nedlouho poté, na podporu zpěvačky ve složitém sporu se v něm připojily krom zpěvaččiných fanoušků i některé celebrity. Právě tomuto tématu se částečně věnuje i dokument Osvoboďte Britney Spears, jenž nastolil celospolečenskou diskuzi o nastavení instituce opatrovnictví a jejího využívání.

„Příběh Britney Spears je velice nestandardní. Ne nadarmo vyvolal tento dokument takový poprask nejen v médiích, ale i na sociálních sítích, protože odhaluje to, co zůstalo do té doby většině lidí skryto, hlavně v souvislosti se soudním sporem Britney s vlastním otcem,“ říká Silvia Majeská, ředitelka programu TV Nova. „Máme velkou radost, že se nám povedlo tento dokument získat, rychle a kvalitně ho nadabovat a poskytnout ho českým divákům na našem videoportálu Voyo. Jedná se aktuální a výjimečný obsah, což je něco, co chceme na Voyo poskytovat, “ dodává Majeská.

Více na voyo.cz.

(Placená inzerce.)


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 51. týden
Kinopremiéry: Modrou stezkou přímo na Pandoru Předposlední letošní premiéry jsou ve znamení třetího Avatara. Je tak jasné, že všechno ostatní jde stranou a absolutně nemá šanci jakkoli konkurovat jednomu z nejočekávanějších filmů roku. Další slova jsou zbytečná. čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 50. týden
Top 20 ČR: Čeká se na Avatar V českých kinech stále vládne animovaná disneyovka Zootropolis: Město zvířat 2, která je stále hojně navštěvovaná. Tento týden nás nicméně čeká premiéra třetího Avatara, který spustí bouři. čtěte zde
Vydáno: 16.12.2025 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Deník shopaholičky 1/10
Recenze: Komedii Evy Toulové Deník shopaholičky si lze užít pouze ironicky Hrdinkou nového filmu režisérky a scenáristky Evy Toulové je rozvedená čtyřicátnice, která je chorobně závislá na nakupování zboží ve slevě. Následně uzavře sázku se sestrou, že nedokáže vyžít s rozpočtem sto korun denně. čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Box office: 50.víkend
Box Office: Klid před Avatarem Týden před premiérou třetího Avatara je u pokladen kin pověstný klid před bouří. První místo si znovu urvalo Zootropolis: Město zvířat 2, které po třech týdnech překonalo hranici jedné miliardy. čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Téma: Oscar 2025: Jací jsou hlavní favorité?
Téma: Oscar 2025: Jací jsou hlavní favorité? 22. ledna 2026 budou vyhlášeny nominace na ceny Americké filmové akademie Oscar za rok 2025, které pak budou předány v pondělí 16. března. Jací jsou letos hlavní favorité? čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 10:30 v sekci Články | Publicistika
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Herci, kteří si zničili kariéru (06.10.2022 10:00 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Carey Mulligan patří celý film! Jako Nadějná mladá žena je excelentní. (23.03.2021 07:30 v Recenze | Premiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   44/2025

Dracula: Příběh lásky
6/10

Luc Besson pojal adaptaci klasického románu Brama Stokera po svém a natočil ho jako milostný příběh pod názvem Dracula: Příběh lásky. Stojí ale za vidění?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe