Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 25. týden

Kinopremiéry: Matky se ocitly v zajetí démonů a nikdo je nezachrání

Vydáno: 23.06.2021 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: Universal Pictures

Z posledních červnových premiér nejvíce upoutají starty chváleného akčního thrilleru Nikdo a třetího dílu úspěšné hororové série V zajetí démonů. Domácí diváci ale nejspíš stejně budou chodit hlavně na tuzemskou komedii Matky.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Nikdo (Nobody) (CinemArt)

Český plakát filmu Nikdo / Nobody
© CinemArt
Akční thriller navazuje na podobně jednoduché snímky, které v poslední době trochu resuscitovaly žánr v podobě, v jaké kdysi bavil miliony diváků. Režie se chopil talentovaný Ilja Najšuller, který řešil především podobu drsné a syrové akce než samotný příběh, což je naprosto v pořádku. Hlavní roli ztvárnil Bob Odenkirk, jemuž sekundují kupříkladu Connie NielsenChristopher LloydMichael Ironside nebo RZA. Hodnocení a ohlasy jsou na žánr až nadšené a vesměs chválí perfektní akci, tempo a představitele hlavní role. Pro fanoušky to vypadá na trefu do černého a jasnou premiéru týdne.

Synopse: Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlap středního věku, jehož život je jeden velký stereotyp. Když do jeho domu vniknou dva lupiči, nechá je beztrestně loupit a praštit svého syna. On se hájí tím, že nechtěl celou situaci vyhrocovat, všichni v okolí ho ale mají za zbabělce. Hutch si původně myslel, že vše ustojí, když se ale stane jedním z cestujících, které v nočním autobusu obtěžuje banda grázlů, bouchnou v něm saze. Než se usadil, živil se tím, že za pomoci násilí řešil problémy, na které si nikdo jiný netroufal a absolvoval kvůli tomu hodně speciální trénink. Krvavá lekce v autobusu spustí lavinu událostí, které Hutche prověří víc, než cokoliv dosud prožil.

Zajímavost: Odenkirk se na roli připravoval dva roky.

Oficiální český trailer filmu Nikdo / Nobody
V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (The Conjuring: The Devil Made Me Do It) (Vertical Ent.)

Český plakát filmu V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz / The Conjuring: The Devil Made Me Do It
© Vertical Ent.
Populární a chválená hororová série se po pěti letech vrací se třetím dílem, který si zachovává stejný koncept. To tedy znamená, že se opět vychází z reálných případů lovců paranormálních jevů manželů Warrenových a spoléhá se na atmosféru a děsivost celé události. Měnila se ovšem pozice režiséra, kterou obsadil začínající Michael Chaves, což je dle ohlasů znát, protože kvalita je přece jen trochu jinde a už nejde o tak vynikající záležitost, ale spíš o lehce nadprůměrnou žánrovku, která ztratila kouzlo prvních dvou dílů. Naštěstí se do hlavních rolí vrátili Patrick Wilson a Vera Farmiga, kteří dle všeho nezklamali. Poměrně očekávaná premiéra.

Synopse: Jeden z nejnapínavějších případů kariéry Eda (Patrick Wilson) a Lorraine (Vera Farmiga) Warrenových začal bojem o duši malého chlapce a pokračoval způsobem, který si ani jeden z nich nedovedl představit. Poprvé v americké historii se totiž vrah u soudu odvolával na posednutí ďáblem.

Zajímavost: Název filmu odkazuje na v zámoří slavný proces s Arne Johnsonem z roku 1981.

Oficiální český trailer filmu V zajetí démonů: Na Ďáblův příkaz / The Conjuring: The Devil Made Me Do it
Divoký Spirit (Spirit Untamed) (CinemArt)

Český plakát filmu Divoký Spirit / Spirit Untamed
© CinemArt
Další animák, který v krátké době vstupuje do tuzemských kin, nevypadá nikterak originálně a dá se čekat, že bude spíš sázkou na jistotu. Tomu napovídá i to, že za režii je zodpovědné duo Elaine Bogan a Ennio Torresan, které není příliš zkušené. Hodnocení ani komentářů není moc, takže nemá smysl se jimi nějak moc zabývat, ale podle trailerů to vypadá na technicky a řemeslně lacinější žánrovku, která nebude cílit na kritická ocenění, ale především na komerční úspěch a návštěvy celých rodin. Jedna z premiér, která bez dětí nemá smysl.

Synopse: Když byla Lucky Prescott malá, její mamince, neohrožené krasojezdkyni, se stala nehoda. Holčička se proto z rodného města Miradera odstěhovala do civilizace k tetě Coře. Ta z ní chtěla vychovat klidné a rozumné děvče, to se ale ani trochu nepovedlo. Po sérii nešťastných příhod se tedy děvče vrací do Miradera, po letech si tu ale připadá jako cizinka. Pak ovšem potká mustanga Spirita, stejně divokého a nespoutaného tvora, jakým je ona sama. V tu chvíli se zrodí velké přátelství, které ukončí až příjezd nelítostného obchodníka, jenž chce Spirita a další divoké koně ochočit a výhodně prodat. Lucky se rozhodne, že mu v tom zabrání.

Zajímavost: Jde o vůbec první celovečerní animovaný snímek uvedený v kinech, který vychází ze série exkluzivně natočené pro Netflix.

Oficiální český trailer filmu Divoký Spirit / Spirit Untamed
Červený střevíček a sedm statečných (Red Shoes and the Seven Dwarfs) (Bohemia MP)

Český plakát filmu Červený střevíček a sedm statečných / Red Shoes and the Seven Dwarfs
© Bohemia Motion Pictures
Druhý animák tohoto týdne pochází z Jižní Koreje a zcela evidentně vychází z legendární pohádky o Sněhurce, kterou si uzpůsobuje k obrazu svému. A to jako lákadlo musí stačit, protože režisérem a scenáristou je debutant Sung-ho Hong. Potěšující je ale to, že ohlasů je docela dost a vůbec nejsou zklamané a hovoří o hodně příjemné podívané, která neboří žánrové mantinely a ničím nepřekvapí, rozhodně ale nezklame. Našince může mrzet, že kvůli povinnému dabingu přijde o původní znění, v němž hlavní postavu namluvila Chloë Grace Moretz. Premiéra pro celou rodinu.

Synopse: Baculka Sněhurka najde pár kouzelných červených střevíčků, které z ní udělají hubeňoučkou krasotinku. Střevíce ale patří zlé čarodějnici, která použije všechna kouzla a čáry, aby je získala zpět. Jako by nestačilo, že Sněhurka má plné ruce práce s ježibabou, do cesty se jí připlete sedm trpaslíků, kteří od ní chtějí pusu. Pokud totiž tihle mrňouskové dostanou polibek od krásné ženy, bude zrušena jejich kletba a z nich se znovu stanou statní a udatní princové.

Český trailer filmu Červený střevíček a sedm statečných / Red Shoes and the Seven Dwarfs
Undine (Undine) (Film Europe)

Český plakát filmu Undine / Undine
© Film Europe
Německo-francouzské romantické drama vypadá ze synopse tak trochu tajemně a má určitý pohádkový nádech. Jeho režisérem a scenáristou je Christian Petzold, který dle ohlasů tentokráte vymyslel spíše telenovelový příběh, který se topí v sentimentu a s postupující stopáží nemá moc co nabídnout. Nejchválenější jsou ústřední představitelé Paula Beer a Franz Rogowski a prý naprosto úchvatná a magická atmosféra Berlína. Premiéra pro specifické publikum.

Synopse: Undine (Paula Beer) je historička, která přednáší o městské výstavbě Berlína. Když ji ale opustí muž, kterého miluje, dostihne ji starý mýtus. Podle něj musí zabít muže, který ji zradil a vrátit se do vody. Nečekaně se setkává s profesionálním potápěčem Christophem (Franz Rogowski) a zamiluje so do něj. Je to nová, šťastná a čistá láska naplněná zvídavostí a důvěrou. Když ale Christoph začne pociťovat, že Undine před něčím utíká, přiměje ji to postavit se svému prokletí jednou provždy.

Zajímavost: Na 70. festivalu v Berlíně si Beer odnesla Stříbrného medvěda za herecký výkon.

Český trailer filmu Undine / Undine
Perské lekce (Persian Lessons) (Film Europe)

Český plakát filmu Perské lekce / Persian Lessons
© Film Europe
Dramat z druhé světové války vzniká pořád dost a dost, proto není divu, když se nějaké dostane i do našich kin. Tentokráte je na řadě rusko-německo-běloruské, které námětem asi nepřekvapí, silným zážitkem ale stále může být. A právě tematika je to jediné, nač lze diváka lákat, protože režírujícího Vadima Perelmana nikdo moc nezná a ani v hlavních rolích se neobjeví žádné povědomější tváře, natožpak nějaké hvězdy. Hodnocení jsou ale velmi dobrá, takže to vypadá, že tu máme co dělat s nenápadným, ale poměrně povedeným snímkem.

Synopse: V roce 1942 je Gilles (Nahuel Pérez Biscayart) spolu s ostatními židy zatčen vojáky SS a poslán do tábora v Německu. Tam jen o vlásek unikne smrti, protože přísahá dozorcům, že není Žid, ale Peršan. Tato lež ho dočasně zachrání, ale je mu přidělen úkol na život a na smrt - učit perštinu velitele tábora Kocha (Lars Eidinger), který chce po válce otevřít restauraci v Íránu. Koch je ale den za dnem nedůvěřivější a Gillesovi je jasné, že své tajemství dlouho neudrží.

Český trailer filmu Perské lekce / Persian Lessons
Matky (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Matky
© Totalfilm
Tuzemská komedie evidentně míří na první místa žebříčků návštěvnosti, protože diváky láká na atraktivní téma mateřství v různých podobách, komediální žánr a hvězdné obsazení, neboť v něm se objeví Hana VagnerováPetra HřebíčkováSandra NovákováJakub PrachařVladimír PolívkaOndřej Pavelka nebo Alena Mihulová. Režijní seriálová filmografie debutanta Vojtěcha Moravce sice nevypadá úplně slibně a komentáře ani hodnocení zatím moc neexistují, to ale z cílové divácké skupiny bude řešit málokdo. Možná první pocovidový domácí komerční hit.

Synopse: Sára (Hana Vagnerová) je profesionální influencerka, která je čerstvou matkou. Toho hodlá využít a chce o tom napsat knihu, představovala si ale všechno jednodušší. Hedvika (Petra Hřebíčková) je trochu snobská a dost osamělá, její manžel je navíc workoholik a doma moc často nebývá. Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchodu bez peněz, takže se neustále musí ohánět, aby uživila dva pěkné sígry, kteří jí zůstali na krku. Eliška (Gabriela Marcinkova) má skvělého kluka, naprosto nesnesitelné rodiče, je těhotná a pořád zvrací. Tyto kamarádky spolu prožívají starosti všedního dne a mateřství, které jim úplně změnilo život.

Originální trailer filmu Matky
Nová šichta (Artcam Films)

Plakát filmu  / Nová šichta
© Česká televize
Tuzemský dokument je hodně vychvalován a odnesl si cenu z několika festivalů. Celovečerní debutant Jindřich Andrš v něm sleduje osud horníka, který se rozhodl pro rekvalifikaci na obor IT a stal se programátorem. Ohlasy jsou opravdu nadšené a hovoří o spontánním a velmi dobře vypointovaném dokumentu s výbornou atmosférou Ostravska, jehož hlavní protagonista je neodolatelný a přirozený. Někteří dokonce mluví o tom, že by z toho mohl po drobnějších úpravách být výborný hraný film. Zřejmě tuzemská dokumentární senzace.

Synopse: Tomáš Hisem prožil celých pětadvacet let pod zemí jako horník na Ostravsku. Trh práce se ale prudce mění, doly zavírají a havíři se rekvalifikují. Navzdory nevěřícím pohledům svých kamarádů a kolegů si Tomáš volí specializaci, která má k jeho původní profesi extrémně daleko. Šachtu totiž hodlá vyměnit za digitální prostor a stát se programátorem.

Oficiální trailer filmu Nová šichta
Osobní život díry (Klara Khine Distribution)

Plakát filmu  / Osobní život díry
© Česká televize
Od soboty 26. června je v několika vybraných kinech a zřejmě i na VOD platformách k vidění český experimentální středometrážní dokument, jehož synopse je nicneříkající a jen podnítí divákovu fantazii. Distributor uvádí, že snímek obsahuje i několik hraných scén, rozhovory s odborníky a je natočen na prošlý a čerstvý 16mm film. Režisérem je Ondřej Vavrečka, který jím završil svou pentalogii podobných dokumentů. Premiéra pro náročného diváka.

Synopse: Podstatu našeho světa netvoří nic pevného, nýbrž je spíše plná děr, což ukazuje například struktura hmoty. Prázdnota má hned několik forem a druhů. Svět ale tyto prázdné prostory potřebuje, aby se mohl někam pohnout.

Oficiální trailer filmu Osobní život díry

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 15. 10. 2021 - 21. 10. 2021
TV tipy: Equalizer Steve Jobs prožívá příběh žraloka Ve druhé polovině října konečně vypadá televizní nabídka atraktivněji, neboť už se dostalo i na několik zajímavých premiér. K těm nejlákavějším určitě patří druhý Equalizer, drama Kursk a biografie Steve Jobs. ... čtěte zde
Vydáno: 15.10.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 41. týden
Kinopremiéry: Neznámý Venom prožívá lásku na špičkách Z pětice aktuálních novinek v kinech jednoznačně vyčnívá pokračování komiksového hitu Venom s podtitulem Carnage přichází. Jeho cesta k diváckému úspěchu je volná, protože konkurenci mu tvoří pouze čtyři evropské snímky.... čtěte zde
Vydáno: 13.10.2021 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 40. týden
Top 20 ČR: dokument Karel kraloval Dokument o Karlu Gottovi ovládnul premiérový víkend v českých kinech. Do kina se na film Karel vydalo přes sto tisíc diváků. čtěte zde
Vydáno: 12.10.2021 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 40. víkend
Box office: James Bond se vrací na vrchol Šest let po premiéře bondovky Spectre se agent 007 vrací na vrchol amerického žebříčku v nejnovější bondovce s názvem Není čas zemřít, kde se naposledy v hlavní roli představil Daniel Craig. čtěte zde
Vydáno: 11.10.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Myši patří do nebe 7/10
Recenze: Český animovaný film Myši patří do nebe přibližuje dětem vážná témata Snímek Myši patří do nebe zaujme rukodělnou propracovaností, fantastickou technickou stránkou, emocionální působivostí, smysluplným závěrem i svým přístupem k leckterým tématům a sdělením. čtěte zde
Vydáno: 10.10.2021 10:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: V komedii Zbožňovaný je nevěrník Jiří Bartoška potrestán ochrnutím (28.09.2021 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Quo Vadis, zbožňovaný vlku? (22.09.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 20 ČR: Zátopek se vrací na první místo (21.09.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Trailer: Hawkeye (14.09.2021 14:57 v Novinky | Trailery)
- Top 20 ČR: Shang-Chi porazil Zátopka (14.09.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- TV tipy: Vyhnanec detektiv Pikachu je drsný chlapík, který se vrací do Číny (10.09.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 20 ČR: Zátopek se udržel na prvním místě (07.09.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Téma: Filmy z univerza V zajetí démonů od nejhoršího po nejlepší (05.09.2021 12:00 v Články | Publicistika)
- Recenze: Atlas ptáků doplňuje silné herecké výkony a slabý scénář o ptačí štěbetání (04.09.2021 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Moonfall: první pohled na nový film Rolanda Emmericha (03.09.2021 19:00 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Shang-Chi a mimi šéf listují atlasem ptáků a sledují pitomý porno (01.09.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 20 ČR: Zátopek je na vrcholu (31.08.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Prvok, Šampón, Tečka a Karel jsou stále na špici (24.08.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- TV tipy: Avengers přichystali na královnu Margot z ledového království nelítostný žert (20.08.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 20 ČR: Prvok, Šampón, Tečka a Karel jsou potřetí první (17.08.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Top 20 ČR: Prvok, Šampón, Tečka a Karel opakují prvenství (10.08.2021 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)

PREMIÉRA TÝDNE   39/2021

Není čas zemřít
7/10

Závěr bondovské série s Danielem Craigem bude pro mnohé fanoušky emocionálně působivým zážitkem. Znovu oprašuje bondovské trademarky, noří se do psychologického nitra hlavního hrdiny a představuje nového padoucha, před nímž je potřeba zachránit svět.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu