Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 2. 10. 2020 - 8. 10. 2020

TV tipy: Unesený Ozzy Osbourne ví, po čem muži touží

Vydáno: 02.10.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Na začátku října nehledejte v programech televizí žádnou zásadní premiéru, neboť přednost dostávají otřepané jistoty a méně známé snímky. Divácky nejlákavější určitě bude uvedení úspěšné tuzemské komedie Po čem muži touží.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Galantní slavnosti (Les fêtes galantes) (sobota 3. 10., ČT2, 13.10 - 14.45)

Plakát filmu Galantní slavnosti / Les fêtes galantes
© IMDb
Nejen v našich končinách velmi málo známá francouzsko-rumunská historická komedie z poloviny šedesátých let se od podobných žánrovek své doby trochu liší v tom, že není tak úplně bezstarostná a pohodová. Režisér a scenárista René Clair v ní totiž tak trochu kladl důraz na protiválečné poselství a ze snímku udělal spíš hořkou parodii než čistou komedii. Nechybí samozřejmě velkolepá výprava, výborné kostýmy, dobová atmosféra a poměrně svižné tempo, s nímž jde naštěstí ruku v ruce střídmá a snesitelná stopáž. Překvapí naopak to, že romantiky je ve snímku dost málo a nemá tak kýčovitý nádech, jak bývalo zvykem. V titulní roli exceluje Jean-Pierre Cassel, jemuž sekundují Phillippe AvronMarie Dubois nebo Jean Richard. Zapomenutá záležitost na sobotní odpoledne. 

Zajímavost: Clair snímkem uzavřel svou tvůrčí kariéru.

Originální trailer filmu Galantní slavnosti / Les fêtes galantes
Po čem muži touží (sobota 3. 10., Prima, 20.15 - 22.20)

Plakát filmu  / Po čem muži touží
© Facebook tvůrce
Dva roky stará tuzemská komedie má oproti ostatním přírůstkům poměrně solidní hodnocení, někomu ale může extrémně vadit. Režisér a spoluscenárista Rudolf Havlík se v ní totiž nevyhýbá klasickým žánrovým stereotypům a dle některých oslavuje šovinismus, na druhou stranu se mu ale podařilo nasadit velmi svižné tempo a vyměřit snesitelnou stopáž. Především ale na rozdíl od jiných tuzemských komedií má příběh relativně spád, odněkud někam míří a není jen sérií vesměs trapných epizod, i když ani jim se nevyhne. Výsledku pak hodně pomáhá obsazení, v němž hlavní role ztvárňují Jiří Langmajer a Anna Polívková, které doplňují třeba Matěj HádekTáňa Pauhofová nebo Lenka Vlasáková. Humor je tedy povětšinou jednoduchý a nenáročný, pro většinu publika ale bezproblémový. Pro někoho tip týdne. 

Zajímavost: Scénu rvačky absolvovali opravdu Langmajer s Jiřím Havelkou bez zástupu kaskadéry.

Originální trailer filmu Po čem muži touží
Unesený (Rapt) (sobota 3. 10., ČT2, 21.45 - 23.50)

Plakát filmu Unesený / Rapt
© IMDb
Jedenáct let starý francouzsko-belgický thriller u nás není absolutně známý, což je trochu škoda. Režírující Lucas Belvaux v něm totiž rezignoval na standardní žánrové postupy a místo klasického napínáku natočil opravdu hutné psychologické drama. Soustředil se de facto jen na dusnou atmosféru, výborně vystavěný příběh a napsané postavy, které mají potřebnou hloubku a nechybí jim jasná motivace. S tím pak souvisí i pomalejší tempo, v němž je na vše důležité čas a divák má prostor si to podstatné náležitě vychutnat a vybudovat si k hrdinům nějaký vztah. V titulní roli naprosto exceluje Yvan Attal, kterého doplňují Anne ConsignyAndré Marcon nebo Françoise Fabian. Jen škoda trochu přetažené stopáže a možná samotného úvodu, který někoho nejspíš naláká na něco úplně jiného, než ve skutečnosti dostane. Podařená záležitost.

Zajímavost: Attal kvůli roli podstoupil drastickou dietu, při níž zhubl dvacet kilogramů.

Oficiální trailer filmu Unesený / Rapt
Budiž světlo (pondělí 5. 10., ČT2, 20.00 - 21.40)

Plakát filmu  / Budiž světlo
© Facebook tvůrce
Slovensko-české drama z loňského roku, které je určeno především festivalovému publiku, doplácí hlavně na to, že režisér a scenárista Marko Škop se v něm snažil spojit intimní rodinné drama se snahou o společenský komentář, což se mu úplně nepovedlo. Témat se tu totiž řeší hodně a žádné z nich není zcela ukončené, což platí i o samotném filmu, který nenabídne uspokojivou pointu. A je to škoda o to větší, že atmosféra slovenské příhraniční vesnice je fantastická a skoro autentická, postavy jsou výborně napsané a tempo potřebně pomalé. Titulní roli fantasticky ztvárnil Milan Ondrík, jehož doplňují vesměs málo známé tváře, které jen dotváří onen pocit autenticity. I vzhledem ke střídmé stopáži nicméně snímek zvládnou i méně nároční diváci, kteří ale možná budou trochu tápat. Ryzí dokument by v tomto případě byl možná o trochu lepší. Tip pro zkušenějšího diváka.

Zajímavost: Suchá zima při natáčení způsobila, že první dva týdny se natáčely pouze interiéry.

Originální trailer filmu Budiž světlo
Ségry (Sisters) (pondělí 5. 10., Nova Cinema, 22.10 - 00.30)

Plakát filmu Ségry / Sisters
© IMDb
Pět let stará komedie u nás není tolik známá, v zahraničí je ale hodnocena docela slušně, i když nikterak výrazně. Režírující Jason Moore v ní toho moc neřešil a natočil naprosto typickou zámořskou žánrovku. Spolehl se při tom na svěží tempo, velmi jednoduchý a chvílemi také dost fekální a vulgární humor, naprosto pohodovou atmosféru a značný nadhled. Nechybí ani elektronický soundtrack, který ale určitě nesedne každému. Nejzásadnějším problémem ovšem je, že veškeré vylomeniny tu předvádí dospělé ženy, což je místy dost nevkusné a hodně zvláštní. Naštěstí je ale hrají Tina Fey a Amy Poehler, které většinu situací dokážou prodat a trapnost snížit na minimum. Výtečně je pak doplňují třeba John CenaDianne WiestMaya Rudolph nebo John Leguizamo. Nebýt přetažené stopáže, mohlo to být celé o kousek stravitelnější.

Zajímavost: Poehler a Fey jsou v reálném životě nejlepší kamarádky.

Oficiální trailer filmu Ségry / Sisters
Carrie (Carrie) (pondělí 5. 10., Prima Max, 22.15 - 00.20 / středa 7. 10., 00.15 - 02.25)

Plakát filmu Carrie / Carrie
© Facebook tvůrce
Sedm let stará nová verze adaptace debutového románu Stephena Kinga sice není špatná, hodnocena je ale poměrně nevýrazně. Režírující Kimberly Peirce se v ní totiž vydala cestou nejmenšího odporu a otrockého přepisu, což znamená, že původní film kopíruje takřka scénu od scény a absolutně jí chybí jakékoli napětí nebo lepší práce s postavami. Atmosféra je sice poměrně hutná a vizuálně snímek vypadá více než dobře, to ale k úplnému uspokojení nestačí. Za klad se nicméně dají brát svižné tempo a snesitelná stopáž, v níž je prostor jen na to nejnutnější. Hlavní roli ztvárnila velmi dobrá Chloë Grace Moretz, u níž je ovšem ta potíž, že ačkoli se hodně snaží, je na ni příliš hezká, což se trochu vylučuje s podstatou příběhu. Ze známějších tváří se pak objeví už jen spolehlivá Julianne Moore. Zmodernizovaná verze krále hororu, která je určena především mladšímu publiku, o čemž se zmiňuje i naše recenze.

Zajímavost: Původní román je jednou z nejzakazovanějších knih na amerických školách.

Oficiální český trailer filmu Carrie / Carrie
The Backwards: Příběh košických brouků (The Backwards: Príbeh košických chrobákov) (pondělí 5. 10., ČT art, 22.55 - 00.35)

Plakát filmu The Backwards: Příběh košických brouků / The Backwards: Príbeh košických chrobákov
© csfd
Slovenský hudební dokument přibližuje kariéru slavné revivalové kapely, která je uznávaná i ve světě a patří k nejlepším napodobitelům legendárních The Beatles. Debutující režisér Peter Poch, který byl i kameramanem, zvolil přístup dvou linií, kdy jedna nastiňuje, co vše vedlo ke vzniku tělesa, motivace a pohnutky jednotlivých členů, druhá pak sleduje přípravu na jeden z koncertů. Největším přínosem snímku je krom nestárnoucí muziky velká energie, která sálá ze všech členů a jejich nadšení při vyprávění o fascinaci jejich osudovou kapelou. Navíc i neznalý divák velmi dobře pochopí, v čem spočívá jejich kouzlo a proč jsou celosvětově tak populární. Těm, kteří kapelu znají, nepřinese snímek nic nového a celkově je v něm možná trochu moc mluvících hlav, to ale na výborném výsledku nic nemění. Absolutně neznámý tip. 

Zajímavost: Skupina získala ocenění za nejvěrnější image a zvuk na festivalu New York Metro Beatlefest v letech 1998 a 2003.

Originální trailer filmu The Backwards: Příběh košických boruků / The Backwards: Príbeh košických chrobákov
CBGB: Kolébka punku (CBGB) (pondělí 5. 10., ČT2, 23.35 - 01.15)

Plakát filmu CBGB: Kolébka punku / CBGB
© Pinterest
Sedm let staré hudební drama nejvíc ocení ti, kteří jsou fanoušky punku, říkají jim něco jména slavných kapel a zpěváků a jsou schopni rozklíčovat veškeré odkazy, které se v něm objeví. Režisér a spoluscenárista Randall Miller v něm sice realitu zachytil poměrně věrně a proti dobové atmosféře se nedá říct vůbec nic, nicméně se trochu provinil proti punkové podstatě. Stylizace je totiž ze zvláštních důvodů komiksová, ačkoli snímek z žádného komiksu nevychází a tempo je přespříliš svižné a místy zběsilé. Navíc se nepříjemně často míjí účinkem i snahy o originální humor a hlášky, které leckdy vycházejí naprázdno. Dojem nicméně napravuje viditelná energie, s níž se tvůrce pustil do práce a evidentní nadšení, které z celé punkové scény má. Chybět pochopitelně nesmí několik legendárních hitů, s nimiž se tak nějak počítá. V hlavní roli exceluje Alan Rickman, jemuž zdatně sekundují třeba Malin AkermanJustin BarthaRupert Grint nebo Johnny Galecki. Tip pro milovníky specifického hudebního stylu.

Zajímavost: Rickman hraje postavu, které bylo ke čtyřítce, ačkoli jemu samotnému tehdy bylo o skoro dvacet let víc.

Originální trailer filmu CBGB: Kolébka punku / CBGB
Backbeat (Backbeat) (čtvrtek 8. 10., ČT art, 20.15 - 21.50)

Plakát filmu Backbeat / Backbeat
© IMDb
Britsko-německé hudební drama z první poloviny devadesátých let je u nás skoro neznámé a moc se nevysílá. A je to velká škoda, protože režírující Iain Softley se v něm totiž zaměřil na úplné počátky legendárních The Beatles, o nichž se dnes už také moc neví. Jeho největší devízou je to, že zakládající členy kapely, z nichž někteří se nejslavnější éry nedočkali, zdaleka nezobrazuje jen jako pohodové kluky, ale snaží se ukázat i jejich horší vlastnosti. Navíc se mu podařilo výtečně vystihnout dobovou atmosféru a nasadit hodně svižné tempo, v němž není prostor na nudu. K tomu samozřejmě přispívá i hudební stránka, v níž zazní několik slavných, ale také zapomenutých hitů. Překvapivě výborně napsané jsou i dialogy, které nejsou jen pouhou výplní mezi hudebními čísly. Třešínkou na dortu pak je výtečné obsazení, v němž dostali důvěru Stephen DorffSheryl LeeIan HartGary Bakewell nebo Scott Williams. Jen trochu škoda, že snímek není výraznější a chybí v něm jediná zapamatovatelnější scéna. Příjemný a zcela zapomenutý tip.  

Zajímavost: K nahrání soundtracku byly použity techniky muzikantů punk-rocku devadesátých let namísto přesného napodobování let šedesátých.

Originální trailer filmu Backbeat / Backbeat
Bůh ti žehnej, Ozzy Osbourne (God Bless Ozzy Osbourne) (čtvrtek 8. 10., ČT art, 21.50 - 23.25)

Plakát filmu Bůh ti žehnej, Ozzy Osbourne / God Bless Ozzy Osbourne
© Facebook tvůrce
Skoro dekádu starý hudební dokument, který se před čtyřmi lety mihl i v našich kinech, ocení především ti, kteří legendárního Ozzyho Osbournea znají jen povrchně. Režisérské duo Mike Fleiss a Mike Piscitelli se v něm soustředí především na jeho osobu než na jeho hudbu. A i díky tomu, že hudebník je, jaký je, má snímek neskutečné tempo, energii a spád a někomu zůstává až rozum stát, co všechno se dá zažít a v jeho případě i přežít. Nejvíc ale potěší celková upřímnost dokumentu, kdy se tvůrci nevyhýbají hodně nepříjemným momentům ze zpěvákova života a ten se zase nebojí o nich mluvit a přiznat velké chyby. Nechybí samozřejmě ani archivní záběry z koncertů, těch ale není zase tolik. Občas jsou tedy informace dost kusé, zkratkovité a bez uvedení do souvislostí a pravověrní fanoušci se o své ikoně nedozvědí vůbec nic nového, to ale na celkových dojmech a vyznění mnoho nemění, což potvrzuje i naše recenze.  

Zajímavost: Tvůrci dostali neomezený přístup ke zpěvákovi a jeho okolí na celé dva roky.

Originální trailer filmu Bůh ti žehnej, Ozzy Osbourne / God Bless Ozzy Osbourne 

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 7. 10. 2022 - 13. 10. 2022
TV tipy: Rozhněvaný muž Buster Keaton spustil tichou revoluci Ačkoli i v tomto týdnu mají drtivou většinu v našem televizním výběru snímky zapomenuté a hodně málo známé, dostane se i na jednu poměrně zajímavou premiéru. Tou je v kinech nedávno uvedené drsné akční krimi Rozhněvaný muž.... čtěte zde
Vydáno: 07.10.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Blu-Ray: Eternals 6/10
Blu-Ray recenze: Film Eternals doprovází na disku základní bonusová výbava Film Eternals je k dispozici na DVD (bez bonusů) a na Blu-Ray, jehož bonusové materiály lze označit za povinnou výbavu - tvoří je dvojice filmů o filmu, komentář tvůrců a série vystřižených a zkažených scén. čtěte zde
Vydáno: 06.10.2022 07:30 v sekci Recenze | Blu-ray
0
Blondýnka 7/10
Za horizontem: Blondýnka je nelichotivý portrét Hollywoodu Režisér Andrew Dominik natočil kontroverzní životopisný film o Marilyn Monroe s názvem Blondýnka, který je také nelichotivým portrétem pozlátka jménem Hollywood. čtěte zde
Vydáno: 05.10.2022 13:30 v sekci Recenze | Za horizontem
0
Kinopremiéry: 40. týden
Kinopremiéry: Dobrý šéf prožil tři tisíce let touhy, aby objevil trojúhelník smutku V říjnu čeká diváky opravdová premiérová nálož, protože novinek se do kin chystá dost a dost. Už v prvním týdnu startuje celých jedenáct filmů, mezi nimiž vyčnívá extrémně chválené satirické drama Trojúhelník smutku.... čtěte zde
Vydáno: 05.10.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 39. týden
Top 20 ČR: Jan Žižka si bere zpět prvenství Český historický velkofilm Jan Žižka se vrátil na první místo domácího žebříčku, když z prvního místa sesadil Cameronův velkofilm Avatar, který se vrátil do kin v obnovené premiéře. čtěte zde
Vydáno: 04.10.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Trailer: Šílená noc (06.10.2022 13:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Shotgun Wedding (05.10.2022 14:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Záletník prožil svatbu podle Margot, která se proměnila v ohňostroj marnosti (30.09.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Někdo klepe na dveře (22.09.2022 17:30 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: Mr. Harrigan's Phone (16.09.2022 10:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Papoušek Paulie se po svatbě ocitl pod vodou (16.09.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Amy Adams v sequelu Kouzelné romance (10.09.2022 14:30 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Obstojná vztahová komedie Střídavka sází bezpečně na jistotu (07.08.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Prokletí tygři bojují na planetě Praha o střídavku (03.08.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Je Černý telefon opravdu hororem roku? (17.07.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Žertující Hádkovi zvedli černý telefon, po kterém prožili erupci lásky (13.07.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Elvis volí prezidentku a prožívá summer massacre (22.06.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Rakeťák za školou přemýšlí, zda by nebylo lepší, kdyby radši hořelo (15.06.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Tvář pod maskou hledá v temných koutech tajemství očí ztracené jednotky (03.06.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Pánský klub v zakleté jeskyni hledá sedmikrásky (01.06.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Stroj času: 30 let od premiéry filmu Twin Peaks (28.05.2022 12:30 v Recenze | Stroj času)
- Jamie Foxx a Scott Eastwood ve filmu Tin Soldier (19.05.2022 07:30 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   39/2022

Kde zpívají raci
6/10

Dlouho jsme tu neměli snímek se silnou hlavní ženskou hrdinkou. Na začátek podzimu tak přichází adaptace knižního bestselleru Kde zpívají raci. Čeká nás další červená knihovna jako od Danielle Steel, nebo budeme překvapeni?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu