Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 31. 5. 2019 - 6. 6. 2019

TV tipy: Bella a Sebastian jsou svědkové Putinovi, kteří se ocitají v pavučině a tančí zuřivou salsu

Vydáno: 31.05.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Na začátku června jako by televize už najížděly na letní mód, protože žádnou zásadní premiéru nenachystaly. Znovu se tak opírají především o osvědčené reprízy a zařazení několika solidních, leč totálně neznámých žánrovek.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Prci, prci, prcičky: Školní sraz (American Reunion) (pátek 31. 5., Nova, 22.35 - 00.45 / pondělí 3. 6., Nova Cinema, 00.20 - 02.25)

Plakát filmu Prci, prci, prcičky: Školní sraz / American ReunionSedm let staré zakončení oblíbené komediální ságy dopadlo překvapivě velmi dobře a na to, že jde de facto o osmý díl, je to skoro zázrak. Režírující a scenáristická dvojka Jon Hurwitz a Hayden Schlossberg v něm vsadila částečně na nostalgii, což se jí vyplatilo a po tři čtvrtiny přetažené stopáže udržuje hodně solidní tempo a poměrně baví. Největší výhodou však je to, že se po letech podařilo dát dohromady původní obsazení a využít ho na maximum. Všichni navíc zůstali stejní a až na výjimky je vše i uzpůsobeno tomu, že zestárli. Kraluje tu samozřejmě Seann William Scott, nechybí ale ani Jason Biggs, vynikající Eugene Levy nebo Mena SuvariAlyson HanniganTara Reid. Jen je škoda, že se tvůrci nevyvarovali fekálních a prvoplánovějších vtipů a také toho, že ke konci se snímek utápí v sentimentalitě a začíná hrát na vážnější notu, což úplně nefunguje. Slušná žánrovka, o níž se více dozvíte z naší recenze.

Zajímavost: Natáčení trvalo tři měsíce.

Český trailer filmu Prci, prci, prcičky: Školní sraz / American Reunion
Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje (Belle et Sébastien, l’aventure continue) (sobota 1. 6., ČT :D, 09.25 - 11.00)

Český plakát filmu Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje / Belle et Sébastien, l'aventure continuePokračování francouzského rodinného snímku se částečně nese v duchu dílu prvního, snaží se ale jít vlastní cestou. Režírující Christian Duguay v něm znovu spoléhá na krásnou vizuální stránku, nádhernou přírodu, specifickou atmosféru a pochopitelně i na hlavního psího hrdinu, který je stále stejně roztomilý. Tentokrát ale přidává i více akce, neboť děj se odehrává na konci války, což nemusí úplně každému vyhovovat, ačkoli tempo je dost svižné. Je nutné ale počítat s tím, že snímek je určen spíše dětem, takže i když se v něm objeví nějaké to napětí, není nikterak šponováno a pouze ozvláštňuje jednoduchý a předvídatelný příběh. V obsazení jednoznačně vyniká výborný Tchéky Karyo, za zmínku stojí i velmi povedený soundtrack. Ideální záležitost k víkendovému probouzení, o níž více prozradí naše recenze.

Zajímavost: Bellu si zahráli hned čtyři psi.

Český trailer filmu Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje / Belle ét Sébastien, l’aventure continue
Pařba na třetí (The Hangover Part III) (sobota 1. 6., Nova Cinema, 21.45 - 23.40 / pondělí 3. 6., 02.25 - 05.20)

Český plakát filmu Pařba na třetí / The Hangover Part IIIZakončení populární komediální trilogie už není všeobecně vnímáno jako výrazně povedené, přesto má pořád solidní hodnocení. Režisér a spoluscenárista Todd Phillips se v něm snaží ještě vytěžit něco z předchozích dílů, což se mu daří jen částečně, neboť dotáhne nějaké podzápletky, s ničím novým ale nepřichází. Atmosféra stále funguje, jenže jakýsi podivný mix absurdní komedie a dramatu už tolik ne, a i když se tu stále objeví několik vskutku vydařených vtipů, většina stopáže míří mimo a někdy se dokonce tvůrce dostane až na hranu trapnosti. Na úrovni lehkého nadprůměru tak snímek udržuje svižné tempo a především obsazení, v němž excelují Bradley CooperEd HelmsZach GalifianakisJustin Bartha, objeví se tu ale i John GoodmanMelissa McCarthy nebo Heather Graham. Solidní záležitost, která už ovšem vyčerpala svůj potenciál, což potvrdí i naše recenze.

Zajímavost: Galifianakis má fobii z výšek, proto byl ve výškových scénách nahrazen dublérem.

Oficiální český trailer filmu Pařba na třetí / The Hangover Part III
Avril a podivuhodný svět (Avril et le monde truqué) (neděle 2. 6., ČT :D, 09.25 - 11.10)

Plakát filmu Avril a podivuhodný svět / Avril et le monde truquéU nás absolutně neznámý francouzsko-belgicko-kanadský animák je sice prezentován jako dětský, určitě ale uhrane i dospělé. Debutující režijní dvojice Franck Ekinci a Christian Desmares v něm totiž až geniálně smísila naivní dobrodružný film a perfektní steampunkový svět a zaobalila to do nádherné příběhové a vizuální poetiky, která otevřeně odkazuje k evropské podobě komiksů. Nechybí ani naprosto fantastická atmosféra alternativní budoucnosti, inteligentní humor a emoce, které skvěle fungují. Trochu zamrzí, že se tvůrci nevyhnou určitým klišé, těch ale na druhou stranu není tolik, takže se dají v klidu odpustit. Škoda vysílacího času, protože podobný počin by zasloužil větší pozornost, i když vyžaduje trochu znalejšího a zkušenějšího diváka. 

Zajímavost: Snímek vychází z komiksové předlohy Jacquese Tardiho, který se na filmu podílel i jako grafický konzultant.

Originální trailer filmu Avril a podivuhodný svět / Avril et le monde truqué
Shalako (Shalako) (neděle 2. 6., ČT2, 20.00 - 21.55)

Plakát filmu Shalako / ShalakoV našich končinách nepříliš známý koprodukční evropský western je v zahraničí hodnocen spíše průměrně a asi se není co divit. Režírující Edward Dmytryk v něm až moc spoléhal na jistotu a kombinoval to nejlepší ze slavnějších žánrovek a na jakýkoli autorský vklad rezignoval. Na úkor sice zajímavého, ale tuctového romantičtějšího příběhu upozadil i akci, která má slušné tempo a je dobře zvládnutá, ale je jí zoufale málo. Nejvýraznější tak zůstává obsazení, v němž hlavní roli ztvárnil spolehlivý Sean Connery, vedle kterého se objevila také Brigitte Bardot, která ale byla spíše na ozdobu, dále pak oběma sekundují mimo jiné Stephen Boyd, Jack Hawkins nebo Peter van Eyck. Příjemná jednohubka, které chybí zejména nějaký zapamatovatelný moment.

Zajímavost: Snímek je adaptací knihy Louise L'Amoura.

Originální trailer filmu Shalako / Shalako
Pavučina (neděle 2. 6., ČT art, 21.35 - 23.10 / středa 5. 6., 23.50 - 01.20)

Plakát filmu  / PavučinaČeskoslovenské drama z druhé poloviny osmdesátých let je dnes zcela zapomenuté, což je obrovská škoda. Tehdy debutující režisér a spoluscenárista Zdenek Zaoral se v něm totiž pustil do na svou dobu odvážného tématu drogové závislosti a diváka zavedl do nepoznaného prostředí odvykacích léčeben. K působivosti si pomohl hodně syrovou až nepříjemnou atmosférou, kterou ještě umocnil několika drsnými scénami včetně vskutku odpudivé nahoty. Hlavní roli perfektně ztvárnila Eva Hodinová, kterou doplnili třeba Jiřina Třebická, Milena Svobodová, Jiří Zahajský nebo František Husák. Dojem ale kazí formální stránka, která je zbytečně experimentální a neukotvená, neboť příběh nemá začátek ani konec a celé je to prapodivně "neučesané". Hodně raritní záležitost, která ve své době nejspíš hodně lidí odradila od experimentování s drogami.

Zajímavost: Původně se měl film věnovat alkoholismu, později se ale rozhodlo, že v něm půjde o drogovou závislost.

Televizní spot filmu Pavučina
Poslední úkryt (The Keeping Room) (neděle 2. 6., Prima, 22.55 - 00.55 / pondělí 3. 6., Prima Max, 00.40 - 07.20)

Plakát filmu Poslední úkryt / The Keeping RoomV tuzemsku jen velmi málo známé pět let staré westernové drama nijak nevybočuje z trendu, jakým se k westernům v současnosti přistupuje. Režírující Daniel Barber v něm tedy nikam nespěchá a spoléhá se na extrémně pomalé až meditativní tempo. Opřít se může i o poměrně hutnou atmosféru, několik drsných scén, hlavně ale o nádhernou kameru, která tvoří úchvatné obrazové kompozice, z nichž místy přechází zrak. Hodně slušné je též obsazení, v němž hlavní role ztvárnily Brit Marling, Hailee Steinfeld a Muna Otaru, které doplnili třeba Sam Worthington nebo Kyle Soller. Slabinou je však ústřední příběh, který je zbytečně přímočarý a jednoduchý a bohužel nedisponuje ani nijak zajímavými postavami. Trochu nedotažená žánrovka.

Zajímavost: Scénář k filmu se v roce 2012 objevil na tzv. Blacklistu, seznamu nejlepších nerealizovaných scénářů.

Oficiální trailer filmu Poslední úkryt / The Keeping Room
Zuřivá salsa (Cuban Fury) (pondělí 3. 6., Prima Max, 20.00 - 22.00 / úterý 4. 6., 15.45 - 17.50)

Plakát filmu Zuřivá salsa / Cuban FuryNenápadná britská romantická komedie není ničím výjimečná, její zhlédnutí ale rozhodně neurazí. Televizí ostřílený režisér James Griffiths se v ní asi až moc spolehl na jistotu a ničím nepřekvapí. Opírá se tedy o hodně odlehčenou atmosféru, předvídatelný příběh plný klišé, typicky britský humor, který naštěstí nikdy nesklouzne k vyložené trapnosti, svižné tempo, poměrně zdařilé taneční scény a krátkou stopáž, v níž není tolik prostoru na vatové scény. Největší devízou je ale obsazení, v němž hrají prim spoluscenárista Nick Frost, Chris O'Dowd, Ian McShane a trochu nevyužitá, leč enormně sympatická Rashida Jones, cameo roli si zahrál též Simon Pegg. Pohodová záležitost, o níž více prozradí naše rubrika Za horizontem.

Zajímavost: Frost kvůli filmu trénoval šest dní v týdnu sedm hodin denně po dobu sedmi měsíců, aby se stal přeborníkem v salse.

Oficiální trailer filmu Zuřivá salsa / Cuban Fury
Mŕtvi učia živých (pondělí 3. 6., ČT art, 22.50 - 00.05)

Plakát filmu  / Mŕtvi učia živýchAbsolutně neznámé československé psychologické drama z počátku osmdesátých let se dnes moc nepřipomíná a opět je to škoda. Režírující Martin Holly v něm kladl důraz na propracovaný příběh, který poměrně otevřeně ukazoval, že bez náznaků tržní ekonomiky se neobejde ani tehdejší režim. Spoléhal se hlavně na psychologickou drobnokresbu hlavních postav, hutnější atmosféru, krásnou kameru, zajímavě gradované vnitřní napětí a pomalejší tempo. V titulních rolích se představí výborní Vladimír Kratina a Michal Dočolomanský, kteří si snímek "kradou" pro sebe a ostatní, mezi nimiž jsou třeba Štefan Kvietik, Vlado Müller nebo Jana Krausová, jim tvoří pouze stafáž. Nebýt lehce ukvapeného závěru, byl by dojem ještě o trochu lepší. Zapomenutá záležitost.

Zajímavost: Předlohou filmu je rozhlasová hra Štefana Šmihly.

Ukázka z filmu není dostupná.

Svědkové Putinovi (Svideteli Putina) (úterý 4. 6., ČT2, 20.50 - 22.30 / středa 5. 6., 16.40 - 18.15)

Český plakát filmu Svědkové Putinovi / Svideteli PutinaLotyšsko-švýcarsko-český dokument, který byl nedávno v českých kinech, ukazuje první roky vlády současného ruského prezidenta Vladimíra Putina. Režisér, scenárista a kameraman Vitalij Mansky v něm tehdy dostal neomezený přístup do soukromí nastupujícího vládce a mohl s ním probírat i názory na některou problematiku, přesto neprozradí nic zásadního a neukáže nic, co by sám Putin nechtěl. A i když se netají protiputinovským laděním, lehce mu chybí náboj a konfrontace, na druhou stranu mnoha neznalým divákům díky svému komentáři poodhalí tehdejší (a de facto i současnou) situaci v Rusku. Nejpřínosnější je snímek paradoxně v pohledu na odcházejícího prezidenta Jelcina, který svému nástupci tzv. skočil na špek. Divák ale musí počítat s tím, že tvůrce se vyžívá v mnohdy zbytečně dlouhých a nicneříkajících záběrech, které jen prodlužují stopáž. Zajímavý dokument, který může být i paralelou současného dění u nás.

Zajímavost: Celosvětová premiéra filmu proběhla na loňském festivalu v Karlových Varech.

Český trailer filmu Svědkové Putinovi / Svideteli Putina

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ostrov 5/10
Recenze: Dobrodružná romantická komedie Ostrov uspokojivě pracuje s pravidly žánru V komedii Rudolfa Havlíka ztvárnili Jiří Langmajer a Jana Plodková rozhádané manžele před rozvodem, kteří jsou po ztroskotání na opuštěném exotickém ostrově nuceni se znovu naučit spolupracovat. čtěte zde
Vydáno: 06.02.2023 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Box office: 5.víkend
Box office: Shyamalan sesazuje Avatar Nový thriller M. Nighta Shyamalana Někdo klepe na dveře sesadil z prvního místa po osmi týdnech Cameronův blockbuster z Pandory. Dobře si vedla i komedie 80 for Brady. čtěte zde
Vydáno: 06.02.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 3. 2. 2022 - 9. 2. 2022
TV tipy: Nesmrtelný ježek Sonic zúčtovává s Flashem Gordonem V dalším nevýrazném televizním týdnu je tím nejzásadnějším a nejatraktivnějším premiéra překvapivého diváckého hitu, adaptace videohry Ježek Sonic. Nostalgici nepochybně uroní slzu u zařazení legendární sci-fi Flash Gordon.... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 5. týden
Kinopremiéry: Muž jménem Otto klepe na dveře a žádá spravedlnost pro Emetta Tilla Z první osmičky únorových premiér tuzemský divák nepochybně nejvíce uslyší na českou komedii Ostrov, která bude atakovat čelní místa žebříčků návštěvnosti. K tomu lepšímu by měla patřit třeba hollywoodská verze... čtěte zde
Vydáno: 01.02.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 4. týden
Top 20 ČR: Avatar stále bez konkurence Poslední lednový víkend se v domácím žebříčku návštěvnosti nic nemění. Z vrcholu na ostatní shlíží stále jen obyvatelé Pandory. čtěte zde
Vydáno: 31.01.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Drsnej Shaft a Abraham Lincoln jsou božští kazišuci (27.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Chůvák má smůlu, protože se na bílý bílý den ocitl v údolí smrti (13.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Příběh zrození mladého mesiáše je téměř dokonalé tajemství (23.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Velkofilm Avatar: The Way of Water se podruhé noří do nádherného světa Pandory (17.12.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Trailer: Spider-Man: Napříč paralelními světy (16.12.2022 10:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Avatar čarodějky Kiki zakládá doručovací službu (14.12.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Téma: 20 nejočekávanějších filmů roku 2023 (11.12.2022 10:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Dillinger s Tonyou cestují na tajuplný ostrov, kde řeší trable o Vánocích (09.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Finální trailer: Avatar: The Way of Water (22.11.2022 08:30 v Novinky | Trailery)
- Bradley Cooper bude Bullit (18.11.2022 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: John Wick: Kapitola 4 (11.11.2022 08:30 v Novinky | Trailery)
- Keanu Reeves natáčí v Praze (09.11.2022 09:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Naše kamarádka Atomic Blonde bez lítosti hledá lék na život (04.11.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Avatar: The Way of Water má nový trailer (02.11.2022 14:07 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Těžce zamilovaný Taras Bulba touží po moci a prochází kouzelným parkem (21.10.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Obžalovaný Black Adam za vším hledá ženu (19.10.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Anna a Rasputin mezi sebou měli vlčí pouto, které trvalo třináct dní (14.10.2022 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   04/2023

Víly z Inisherinu
8/10

Na nadcházejícím předávání Oscarů bude k největším favoritům patřit snímek Víly z Inisherinu, který bývá řazen k tomu nejlepšímu, co v loňském roce vzniklo. Zaslouží si poslední počin Martina McDonagha všechen ten humbuk?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu