Hlavní hrdinkou je tu devatenáctiletá Američanka Eve (Lucy Fry), která se se svými rodiči a bratrem vydá na turistický výlet do Austrálie. Jejich idylu naruší místní lovec Mick Taylor (John Jarratt), který jim nejdříve naoko pomůže zachránit jejich malého syna, když zastřelí krokodýla, aby je pak v zápětí s rozkoší zmasakroval (tato celá scéna se odehraje ještě před úvodními titulky první epizody.). Eve nicméně přežije a vydává se na cestu pomsty. Po jejích stopách se vydává i detektiv Hill (Dustin Clare), který sleduje její případ.
Wolf Creek vcelku úspěšně využívá klasický model pomsty, kdy se z lovné zvěře (Eve) stane lovec a z lovce (Taylor) lovná zvěř. I když v tomto případě to neplatí úplně zcela, neboť Taylor ze své role nikdy nevypadne a je stále tím lovcem, který si svůj krvavý koníček, kterým je zabíjení "prasat, klokanů a turistů", užívá se svým typicky zvráceným humorem, který dopravází jeho charakteristický smích.
Na rozdíl od filmových Wolf Creeků je ten televizní ale více zaměřený na postavu Lucy a na několik dalších vedlejších postav, což je ve výsledku škoda, protože v některých epizodách se Mick objeví jen na pár okamžiků. A tím, co je na Wolf Creecích nejvíce fascinující, což je právě tato postava, se tak dostává až na příliš vedlejší kolej. Mick dostane větší prostor jen v první a poslední epizodě, které jsou tím pádem nejlepší. Prostředek minisérie, jejíž jednotlivé epizody nesou název míst, kam se Eve při své cestě dostává, je tak jen slušně natočený model dramatu o pomstě.
To pravé koření mu ale dodává právě postava Micka Taylora, která je sama o sobě dostatečně přitažlivá i díky skvělému Johnu Jarrattovi. Oproti němu je Lucy Fry pouze snaživou studentkou, která postrádá charisma staršího, australskými drsnými životními podmínkami i "profesí" vyztuženého protivníka. Mick Taylor je filmovou obdobou slavných masových vrahů filmového plátna - Michaela Myerse, Jasona Vorheese a Leatherface, jen s tím rozdílem, že je více z masa a kostí. Neni to "bubák", ale pouze zemitý domorodec. Ve vražedném nasazení se ale svým slavným filmovým kolegům vyrovná. Taylor ukazuje odvrácenou podobu Austrálie. Je to takový anti-Krokodýl Dundee.
Duchovní otec Wolf Creeků Greg McLean se tentokrát spokojil s režií pouze šesté epizody a s rolí výkonného producenta. Prvních pět dílů přenechal Tonymu Tilsemu (režíroval mimo jiné i dvě epizody Ash vs Evil Dead). Co ale činí z Wolf Creeku nadprůměr, je kromě Jarratta oku lahodící nádherná, vyloženě filmová (než televizní) kamera Geoffreyho Halla, která samozřejmě těží ze samotné nádhery této země. Nedozírné dálky Austrálie stejně jako její exotika je tu kinematograficky bezezbytku "vyexpedována". Kladem je rovněž úvodní titulková montáž a ústřední song "who killed cock-robin".
Já osobně se více těším na další filmový Wolf Creek, který by měl Greg McLean v budoucnu natočit. Televizní verze má sice své highlighty, je impozantně nasnímaná, přesto jde ale jen o krotší verzi svých filmových předchůdců a nic zásadního nepřináší. Za vidění ale určitě stojí a lze ji bez problému doporučit.