Rychle a zběsile si už od jedničky drží u svých soundtracků vysoký standard. Důvod je jasný - bez dynamické hudby nebude žádný závod nikdy tak dramatický, nablýskané kapoty se budou zdát o něco méně zářivé a snad i jednání jednotlivých postav trochu víc jako klišé. A tak si tvůrci pojistili celou sérii řadou výjimečných interpretů, kteří drží pozornost diváka pěkně v pozoru a umožní mu si vychutnat ty nejrychlejší scény s dávkou pořádného beatu.
Ačkoliv ve filmu hraje důležitou roli i instrumentální podkreslení španělského skladatele Lucase Vidala, je to právě mix hip hopu, reaggaetonu a popu, který si budete na cestě z kina broukat. Soundtrack obsahuje dvanáct tracků, které dohromady tvoří sotva padesát energií nabitých minut. Hned na úvod vsadili producenti na jednu z vůbec nejpovedenějších skladeb na albu. Americký rapper 2 Chainz přispěl trackem s názvem We Own It, na němž spolupracoval s Wizem Khalifa a Jay-Z.
S dvojkou zůstaneme v hiphopové branži, protože prostor dostane rapper T. I. s písní Ball, v níž se objeví i Lil Wayne. Skladba vyšla v říjnu na jeho albu Trouble Man: Heavy Is the Head. Odkazem na motiv celosvětového hitu Ice Ice Baby rozbalí svůj song čínský rapper MC Jin, jehož na tracku HK Superstar doprovodil také producent Daniel Wu.
Od hip hopu k house přeřadí album s pětkou Failbait, kterou má na svědomí kanadský progressive-house producent vystupující pod pseudonymem deadmau5 (s výslovností dead mouse). Ten se na hudební scéně vyskytuje už něco přes patnáct let. Za tu dobu získal řadu cen a vedle Rychle a zběsile zazněla jeho hudba i v Pařbě v Bangkoku. Vzpomínáte ?
O poznání častěji se na filmových soundtracích objevuje elektro umělkyně, která si říká Peaches. Krom remixu skladby Burst!, která se probojovala na rychlé a zběsilé OSTčko, přispěla svou hudbou i do filmů Protivný sprostý holky, Waiting..., Jackass 2, My Little Eye, Drive Angry nebo Ztraceno v překladu. Je známá tím, že ve svých skladbách hraje na všechny nástroje, sama pak přidává elektroniku a hotové songy pak sama také produkuje.
Krom novinek zavzpomíná soundtrack i na Tokijskou jízdu se skladbou Bandoleros zpěváka Dona Omara. Track ve filmu spojuje zdánlivě nesouvisející snímky způsobem, který vyvolává očekávání dalšího dílu. Píseň Bandoleros přivedla ve Spojených státech v povědomí hudební žánr reaggaeton, který spojuje prvky salsy, bomby, Latin hip hopu a elektroniky. Reaggaeton vznikl v Portoriku, odkud pochází také neznámější interpreti. Album zakončí rapper Ludacris (který ve filmu ztvárnil postavu Teje Parkera) s písní Rest Of My Life, v níž si vokály vystřihl zpěvák Usher. Track, který s podílem Davida Guetty sklouzne do popu, je na závěr už jen třešnička na dortu.
Fast & Furious OST překvapí kratší stopáží, nikoli však kvalitou, kterou nabízí. Nepřekvapí, protože Rychle a zběsile zkrátka od začátku frčí na skvělé muzice, ale přesto nadchne kombinací žánrů a interpretů, kteří v tom prostě umí chodit. Snad jen škoda, že producenti zapomněli snímek stylizovaný do Londýna doplnit také o britské muzikanty. Mohlo to přinést trochu specifičtější zvuk.
Album: VA – Fast & Furious
Celkový čas: 50:18
Skladby: We Own It (Fast & Furious) (2 Chainz and Wiz Khalifa) // Ball (T.I. Feat. Lil Wayne) // Con Locura (Sua Feat. Jiggy Drama) // HK Superstar (MC Jin Feat. Daniel Wu) // Failbait (deadmau5 Feat. Cypress Hill) // Bada Bing (Benny Banks) // Burst! (Bart B More Remix)(Peaches) // Mister (Chicken Deluxe) // Roll It Up (The Crystal Method) // Here We Go/Quasare (Hybrid Remix) (Hard Rock Sofa & Swanky Tunes) // Bandoleros (Don Omar Feat. Tego Calderon) // Rest of My Life (Ludacris Feat. Usher and David Guetta).