Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 28. týden

Kinopremiéry: Žertující Hádkovi zvedli černý telefon, po kterém prožili erupci lásky

Vydáno: 13.07.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: CinemArt

Festival v Karlových Varech minulý týden skončil, proto se do širší distribuce dostává hned několik snímků, které na něm bylo k vidění. Z těch ostatních pak mají největší potenciál horor Černý telefon a česká komedie Hádkovi.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Černý telefon (The Black Phone) (CinemArt)

Český plakát filmu Černý telefon / The Black Phone
© CSFD
Horory jsou stále populární, proto není divu, že aktuálně startuje v našich kinech další. Ten se navíc opírá o jméno autora předlohy Joea Hilla (syn Stephena Kinga), což v určité divácké skupině vzbuzuje velká očekávání. Režie a částečně scénáře se chopil Scott Derrickson, který už má v žánru bohaté zkušenosti, proto by nemuselo jít o úplně tuctovou záležitost. Tomu odpovídají i ohlasy, které jsou vesměs spokojené a hodnocení se pohybují na úrovni velmi solidního nadprůměru. Ještě doplňme, že mezi málo známými tvářemi vyniká v roli únosce Ethan Hawke. Premiéra týdne.

Synopse: Život třináctiletého Finneyho (Mason Thames) zcela změní sadistický vrah, jenž ho unese a umístí ve zvukotěsném sklepě, kde nemá smysl volat o pomoc. Jenže pak zazvoní na zdi visící odpojený telefon a na chlapce z něj začnou mluvit předchozí únoscovy oběti. Ty chtějí, aby Finneyho příběh neskončil tak tragicky jako ten jejich.

Zajímavost: Masku, kterou nosí únosce, navrhl a vytvořil legendární Tom Savini.

Oficiální český trailer filmu Černý telefon / The Black Phone
Hodně štěstí, pane Veliký (Good Luck to You, Leo Grande) (Forum Film CZ)

Český plakát filmu Hodně štěstí, pane Veliký / Good Luck to You, Leo Grande
© CSFD
Britské komediální drama bylo k vidění na nedávno skončeném karlovarském festivalu, kde se setkalo s pozitivním přijetím. Ohlasy chválí zejména celkově optimistický nádech a pojetí celého snímku, a to navzdory na první pohled lechtivému námětu. Režisérkou je méně známá Sophie Hyde, největším diváckým lákadlem však je údajně naprosto vynikající Emma Thompson, vedle níž se prý neztratil ani debutující Daryl McCormack. Premiéra, u níž by diváci neměli dát jen na přečtení synopse.

Synopse: Nancy (Emma Thompson) za celý život intimně poznala jen svého muže, ten však navíc nebyl úplně sexuálně zdatný. Když zůstane sama, uvědomí si, že vlastně vůbec neví, co je to dobrý sex. Místo aby četla různé ženské časopisy a studovala odbornou literaturu, rozhodne se pro rychlejší a jednodušší řešení a objedná si služby zkušeného profesionála. Přesvědčit sama sebe je ale ta nejtěžší věc, proto první setkání s panem Velikým v hotelovém pokoji skončí trochu jinak, než žena očekává. Přesto je jasné, že tohoto mladého a přitažlivého muže (Daryl McCormack) chce vidět znovu, protože si s ním začíná věřit a přestává pochybovat o svých pocitech.

Zajímavost: Snímek byl natáčen chronologicky v průběhu devatenácti dnů.

Český trailer filmu Hodně štěstí, pane Veliký / Good Luck to You, Leo Grande
Erupce lásky (Fire of Love) (Aerofilms)

Český plakát filmu Erupce lásky / Fire of Love
© CSFD
Dokument o dvou vulkanolozích byl taktéž k vidění v Karlových Varech a nyní se dostává do širší distribuce. Podle dostupných ohlasů je to asi dobře, protože vizuální stránka je prý naprosto úchvatná a mnoho záběrů je nádherných a mohlo by skončit jako obraz nad postelí, případně pozadí na počítači. Režii a scénář obstarala Sara Dosa, která se opírá právě o téma a dva hlavní aktéry. Trochu přírodovědná premiéra.

Synopse: Katia Krafft a Maurice Krafft měli v životě krom sebe samých pouze jedinou vášeň - sopky. On byl přímočarý a odvážný, ona klidná a opatrná, vždy ale byli spolu. Po celých dvacet let se tito dva vulkanologové nechávali svádět krásou a nebezpečím bublajících obrů a při své cestě za poznáváním zachránili desítky tisíc životů.

Český trailer filmu Erupce lásky / Fire of Love
Díra (Il buco) (Aerofilms)

Český plakát filmu Díra / Il buco
© KZMJ
Italsko-francouzsko-německé drama, které se taktéž objevilo v Karlových Varech, je jednou velkou neznámou. Režie a scénář je dílem Michelangela Frammartina, který se vrací po jedenácti letech a dle dostupných ohlasů by počin měl být prezentován spíše jako dokument, protože dlouhých záběrů na jeskynní krajinu je v něm dost a dost a příběh prý není to nejdůležitější. Premiéra pro náročnější publikum.

Synopse: Na začátku šedesátých let je sever Itálie v průmyslovém rozpuku, jih ovšem zůstává opuštěným venkovem. V tuto dobu přijíždí do vesnice kousek od Neapole skupina jeskyňářů z bohatého severu, aby tu prozkoumala jeden z nejhlubších jeskynních systémů v celé Evropě. Výprava vybavená nejnovější technikou však zraku okolní krajiny a místních obyvatel může uniknout jen velmi těžko.

Český trailer filmu Díra / Il buco
Nejkrásnější chlapec na světě (Världens vackraste pojke) (Film Europe)

Český plakát filmu Nejkrásnější chlapec na světě / Världens vackraste pojke
© Edison Filmhub
Švédský dokument je určen (nejen) milovníkům kinematografie, ale i těm, které zajímají osudy dětí, které byly kdysi slavné. Režírující a scenáristická dvojice Kristina Lindström a Kristian Petri se v něm zaměřila na osud Björna Andresena, který si zahrál chlapce v legendárním dramatu Smrt v Benátkách. Ohlasů sice není mnoho, ale jsou relativně spokojené a vyzdvihují zejména intimní nádech druhé poloviny snímku, která prý jde hodně pod kůži. Dost možná velmi zajímavý portrét.

Synopse: Björn Andresen se stal slavným v patnácti letech, kdy si ho do hlavní role chlapce v adaptaci románu Smrt v Benátkách vybral legendární režisér Luchino Visconti. Mladík tak velmi krátkou, ale intenzivní dobu prožil mezi Lidem v Benátkách, Londýnem, filmovým festivalem v Cannes a Japonskem. O padesát let později vzal diváky na cestu složenou z mnohdy nepříjemných osobních vzpomínek.

Zajímavost: Natáčení zabralo pět let.

Český trailer filmu Nejkrásnější chlapec na světě / Världens vackraste pojke
Muréna (Murina) (Artcam Films)

Český plakát filmu Muréna / Murina
© CSFD
Koprodukční drama vypadá dle synopse dost atraktivně, ačkoli náročně. Festivalový divák určitě ocení fakt, že na festivalu v Cannes byl snímek oceněn cenou za nejlepší debut. Tu získala režisérka a scenáristka Antoneta Alamat Kusijanovic, která dle nemnoha ohlasů nasadila hodně syrovou atmosféru a výrazný styl, který funguje po celou dobu. Premiéra, která není úplně snadno koukatelná.

Synopse: Julija (Gracija Filipovic) je dívka, jejíž dospívání vypadá jako dokonalá idyla. Své dny totiž tráví na skalnatém břehu Jadranu v útulném penzionu, který provozuje její otec Ante (Leon Lucev). Jenže vztahy uvnitř rodiny mají k ideálu daleko, neboť Ante je manipulativní a žárlivý tyran, který svoje rozmary dává pocítit Juliji i její matce Nele (Danica Curcic). Napjatou atmosféru změní příjezd zámožného Javiera (Cliff Curtis), jehož uvolněný šarm zdánlivě otupí hrany. Šarmantní cizinec nabídne Juliji možnost úniku před dusivou otcovskou autoritou, Ante se však jen tak snadno nevzdá.

Český trailer filmu Muréna / Murina
Hádkovi (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Hádkovi
© CineStar
Tuzemská komedie už podle plakátu a synopse jednoznačně útočí na diváckou přízeň a nejspíš se bude snažit navázat na tradici podobných žánrovek o útrapách jedné rozvětvené rodiny. Režisér Vojtěch Moravec napsal scénář společně se svou manželkou Sandrou Novákovou, která se také objeví v jedné z hlavních rolí. Zbytek obsazení pak tvoří Jakub PrachařJitka Čadek ČvančarováHynek ČermákOndřej Pavelka a Lucie Polišenská. Ohlasy zatím neexistují a dají se čekat až těsně před premiérou, cílová skupina je ale stejně moc řešit nebude. Potenciální komerční hit.

Synopse: Hádkovi jsou rozvětvená rodina, v níž ale nepanují úplně idylické vztahy. Dva bratři se potkají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a nevypadá to s ním dobře. Každý je úplně jiný, ale svým způsobem se mají rádi, jejich manželky se ale nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je nezbytnou součástí jejich života. Ve vzduchu ale visí dědictví po dědovi, na schůzku ovšem dorazí otec obou bratrů s důležitou zprávou. Dědeček se s nimi se všemi chce ještě jednou vidět, proto s nimi chce jet k moři. Dokáží tuto dovolenou vydržet, aniž by se nepohádali?

Originální trailer filmu Hádkovi
Žert (NFA)

Plakát filmu  / Žert
© CSFD
V restaurované verzi se do kin vrací komediální drama, které je jedinou adaptací románu Milana Kundery, na jejímž scénáři se sám autor podílel. Režie a částečně scénáře se chopil Jaromil Jireš a natočil jeden z nejlepších obrazů fungování reálného socialismu se vší absurditou a děsivostí. Velký důraz kladl na folklór, který má ve filmu zásadní význam a je jakýmsi symbolem jedinné neměnnosti v lidském životě. Hlavní role ztvárnili Josef SomrLuděk Munzar a Jana Dítětová. I když snímek zůstává trochu ve stínu slavnějších děl Československé nové vlny, patří k tomu nejzásadnějšímu, co v tomto období vzniklo.

Synopse: Univerzitní posluchač Ludvík Jahn (Josef Somr) poslal z jednoho školení své dívce pohlednici, kde si dovolil napsat lehce ironickou hlášku. Jelikož jsou ale padesátá léta, reakce na sebe nenechá dlouho čekat a dívka, která cítí povinnost ke straně, pohlednici odevzdá. Jahn je rázem vyloučen ze strany, vyhozen ze školy a jako obyčejný voják poslán do trestního pracovního tábora. Když se po letech poměry lehce změní, Ludvík ucítí příležitost se strůjci svého pádu pomstít. Jenže jeho odveta má mimořádné hořkou příchuť.

Zajímavost: Scénář k filmu byl napsán ještě před dokončením románu.

Trailer restaurované verze filmu Žert

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 33. týden
Kinopremiéry: Podezřelá princezna rebelka hledá cestu na Broadway Z kvarteta novinek v tomto týdnu jednoznačně vyčnívá sci-fi horor Jordana Peelea se zvláštním názvem Nene. Náročnější publikum pak nepochybně zaujme jihokorejský thriller Podezřelá z dílny Park Chan-wooka. čtěte zde
Vydáno: 17.08.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 32. týden
Top 20 ČR: Střídavka se nestřídá V čele domácího žebříčku tržeb zůstala česká komedie Střídavka, na kterou těsně dotírá vracející se Tom Cruise v letním blockbusteru Top Gun: Maverick. čtěte zde
Vydáno: 16.08.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 32. víkend
Box office: Bullet Train se drží na špici Akční film Bullet Train s mezinárodním obsazením v čele s Bradem Pittem se udržel na prvním místě, zatímco Top Gun: Maverick se vrací na dvojku. čtěte zde
Vydáno: 15.08.2022 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 12. 8. 2022 - 18. 8. 2022
TV tipy: Muž v povětří Shazam prožívá tulipánovou horečku a čeká na tramvaj do stanice Touha Po slibném minulém týdnu se v televizích vše vrací do starých kolejí a znovu se do popředí derou milionté reprízy osvědčených hitů. Jednou z mála výjimek je premiéra komiksovky Shazam!, která je tedy tím nejatraktivnějším.... čtěte zde
Vydáno: 12.08.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 32. týden
Kinopremiéry: Sirotek Jan Koller nahání bestii z Dubaje Mezi pěticí novinek v kinech chybí v tomto týdnu jasný divácký tahák, takže se pozornost publika může rozptýlit. Vedle dobrodružného thrilleru Bestie startuje třeba dokumentární portrét české fotbalové legendy. čtěte zde
Vydáno: 10.08.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Top 20 ČR: Střídavka poráží Pitta (09.08.2022 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Recenze: Obstojná vztahová komedie Střídavka sází bezpečně na jistotu (07.08.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Prokletí tygři bojují na planetě Praha o střídavku (03.08.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Box office: supermazlíčci vylítli na vrchol (01.08.2022 07:30 v Komentáře | Box office)
- Box office: Nene mělo silný otvírák (25.07.2022 07:30 v Komentáře | Box office)
- Top 20 ČR: Thor je znovu první (19.07.2022 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Recenze: Je Černý telefon opravdu hororem roku? (17.07.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Box office: Thor vydělává jako hrom (11.07.2022 07:30 v Komentáře | Box office)
- Box Office: Mimoni slavili rekordní tržby (04.07.2022 07:30 v Komentáře | Box office)
- Box office: Elvis bral prvenství (27.06.2022 07:30 v Komentáře | Box office)
- Matilda Roalda Dahla: Muzikál má teaser (15.06.2022 18:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Tři tygři a Maverick ví kulový a ocitají se na pokraji nervového zhroucení (25.05.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   28/2022

Černý telefon
7/10

Horor Černý telefon vychází ze stejnojmenné povídky Joea Hilla a předchází ho pověst zatím nejlepší žánrovky roku. Je to ale skutečně tak, nebo se kolem počinu zkušeného Scotta Derricksona vytvořil zbytečný povyk?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu