Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 28. týden

Kinopremiéry: Žertující Hádkovi zvedli černý telefon, po kterém prožili erupci lásky

Vydáno: 13.07.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: CinemArt

Festival v Karlových Varech minulý týden skončil, proto se do širší distribuce dostává hned několik snímků, které na něm bylo k vidění. Z těch ostatních pak mají největší potenciál horor Černý telefon a česká komedie Hádkovi.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Černý telefon (The Black Phone) (CinemArt)

Český plakát filmu Černý telefon / The Black Phone
© CSFD
Horory jsou stále populární, proto není divu, že aktuálně startuje v našich kinech další. Ten se navíc opírá o jméno autora předlohy Joea Hilla (syn Stephena Kinga), což v určité divácké skupině vzbuzuje velká očekávání. Režie a částečně scénáře se chopil Scott Derrickson, který už má v žánru bohaté zkušenosti, proto by nemuselo jít o úplně tuctovou záležitost. Tomu odpovídají i ohlasy, které jsou vesměs spokojené a hodnocení se pohybují na úrovni velmi solidního nadprůměru. Ještě doplňme, že mezi málo známými tvářemi vyniká v roli únosce Ethan Hawke. Premiéra týdne.

Synopse: Život třináctiletého Finneyho (Mason Thames) zcela změní sadistický vrah, jenž ho unese a umístí ve zvukotěsném sklepě, kde nemá smysl volat o pomoc. Jenže pak zazvoní na zdi visící odpojený telefon a na chlapce z něj začnou mluvit předchozí únoscovy oběti. Ty chtějí, aby Finneyho příběh neskončil tak tragicky jako ten jejich.

Zajímavost: Masku, kterou nosí únosce, navrhl a vytvořil legendární Tom Savini.

Oficiální český trailer filmu Černý telefon / The Black Phone
Hodně štěstí, pane Veliký (Good Luck to You, Leo Grande) (Forum Film CZ)

Český plakát filmu Hodně štěstí, pane Veliký / Good Luck to You, Leo Grande
© CSFD
Britské komediální drama bylo k vidění na nedávno skončeném karlovarském festivalu, kde se setkalo s pozitivním přijetím. Ohlasy chválí zejména celkově optimistický nádech a pojetí celého snímku, a to navzdory na první pohled lechtivému námětu. Režisérkou je méně známá Sophie Hyde, největším diváckým lákadlem však je údajně naprosto vynikající Emma Thompson, vedle níž se prý neztratil ani debutující Daryl McCormack. Premiéra, u níž by diváci neměli dát jen na přečtení synopse.

Synopse: Nancy (Emma Thompson) za celý život intimně poznala jen svého muže, ten však navíc nebyl úplně sexuálně zdatný. Když zůstane sama, uvědomí si, že vlastně vůbec neví, co je to dobrý sex. Místo aby četla různé ženské časopisy a studovala odbornou literaturu, rozhodne se pro rychlejší a jednodušší řešení a objedná si služby zkušeného profesionála. Přesvědčit sama sebe je ale ta nejtěžší věc, proto první setkání s panem Velikým v hotelovém pokoji skončí trochu jinak, než žena očekává. Přesto je jasné, že tohoto mladého a přitažlivého muže (Daryl McCormack) chce vidět znovu, protože si s ním začíná věřit a přestává pochybovat o svých pocitech.

Zajímavost: Snímek byl natáčen chronologicky v průběhu devatenácti dnů.

Český trailer filmu Hodně štěstí, pane Veliký / Good Luck to You, Leo Grande
Erupce lásky (Fire of Love) (Aerofilms)

Český plakát filmu Erupce lásky / Fire of Love
© CSFD
Dokument o dvou vulkanolozích byl taktéž k vidění v Karlových Varech a nyní se dostává do širší distribuce. Podle dostupných ohlasů je to asi dobře, protože vizuální stránka je prý naprosto úchvatná a mnoho záběrů je nádherných a mohlo by skončit jako obraz nad postelí, případně pozadí na počítači. Režii a scénář obstarala Sara Dosa, která se opírá právě o téma a dva hlavní aktéry. Trochu přírodovědná premiéra.

Synopse: Katia Krafft a Maurice Krafft měli v životě krom sebe samých pouze jedinou vášeň - sopky. On byl přímočarý a odvážný, ona klidná a opatrná, vždy ale byli spolu. Po celých dvacet let se tito dva vulkanologové nechávali svádět krásou a nebezpečím bublajících obrů a při své cestě za poznáváním zachránili desítky tisíc životů.

Český trailer filmu Erupce lásky / Fire of Love
Díra (Il buco) (Aerofilms)

Český plakát filmu Díra / Il buco
© KZMJ
Italsko-francouzsko-německé drama, které se taktéž objevilo v Karlových Varech, je jednou velkou neznámou. Režie a scénář je dílem Michelangela Frammartina, který se vrací po jedenácti letech a dle dostupných ohlasů by počin měl být prezentován spíše jako dokument, protože dlouhých záběrů na jeskynní krajinu je v něm dost a dost a příběh prý není to nejdůležitější. Premiéra pro náročnější publikum.

Synopse: Na začátku šedesátých let je sever Itálie v průmyslovém rozpuku, jih ovšem zůstává opuštěným venkovem. V tuto dobu přijíždí do vesnice kousek od Neapole skupina jeskyňářů z bohatého severu, aby tu prozkoumala jeden z nejhlubších jeskynních systémů v celé Evropě. Výprava vybavená nejnovější technikou však zraku okolní krajiny a místních obyvatel může uniknout jen velmi těžko.

Český trailer filmu Díra / Il buco
Nejkrásnější chlapec na světě (Världens vackraste pojke) (Film Europe)

Český plakát filmu Nejkrásnější chlapec na světě / Världens vackraste pojke
© Edison Filmhub
Švédský dokument je určen (nejen) milovníkům kinematografie, ale i těm, které zajímají osudy dětí, které byly kdysi slavné. Režírující a scenáristická dvojice Kristina Lindström a Kristian Petri se v něm zaměřila na osud Björna Andresena, který si zahrál chlapce v legendárním dramatu Smrt v Benátkách. Ohlasů sice není mnoho, ale jsou relativně spokojené a vyzdvihují zejména intimní nádech druhé poloviny snímku, která prý jde hodně pod kůži. Dost možná velmi zajímavý portrét.

Synopse: Björn Andresen se stal slavným v patnácti letech, kdy si ho do hlavní role chlapce v adaptaci románu Smrt v Benátkách vybral legendární režisér Luchino Visconti. Mladík tak velmi krátkou, ale intenzivní dobu prožil mezi Lidem v Benátkách, Londýnem, filmovým festivalem v Cannes a Japonskem. O padesát let později vzal diváky na cestu složenou z mnohdy nepříjemných osobních vzpomínek.

Zajímavost: Natáčení zabralo pět let.

Český trailer filmu Nejkrásnější chlapec na světě / Världens vackraste pojke
Muréna (Murina) (Artcam Films)

Český plakát filmu Muréna / Murina
© CSFD
Koprodukční drama vypadá dle synopse dost atraktivně, ačkoli náročně. Festivalový divák určitě ocení fakt, že na festivalu v Cannes byl snímek oceněn cenou za nejlepší debut. Tu získala režisérka a scenáristka Antoneta Alamat Kusijanovic, která dle nemnoha ohlasů nasadila hodně syrovou atmosféru a výrazný styl, který funguje po celou dobu. Premiéra, která není úplně snadno koukatelná.

Synopse: Julija (Gracija Filipovic) je dívka, jejíž dospívání vypadá jako dokonalá idyla. Své dny totiž tráví na skalnatém břehu Jadranu v útulném penzionu, který provozuje její otec Ante (Leon Lucev). Jenže vztahy uvnitř rodiny mají k ideálu daleko, neboť Ante je manipulativní a žárlivý tyran, který svoje rozmary dává pocítit Juliji i její matce Nele (Danica Curcic). Napjatou atmosféru změní příjezd zámožného Javiera (Cliff Curtis), jehož uvolněný šarm zdánlivě otupí hrany. Šarmantní cizinec nabídne Juliji možnost úniku před dusivou otcovskou autoritou, Ante se však jen tak snadno nevzdá.

Český trailer filmu Muréna / Murina
Hádkovi (Bontonfilm)

Plakát filmu  / Hádkovi
© CineStar
Tuzemská komedie už podle plakátu a synopse jednoznačně útočí na diváckou přízeň a nejspíš se bude snažit navázat na tradici podobných žánrovek o útrapách jedné rozvětvené rodiny. Režisér Vojtěch Moravec napsal scénář společně se svou manželkou Sandrou Novákovou, která se také objeví v jedné z hlavních rolí. Zbytek obsazení pak tvoří Jakub PrachařJitka Čadek ČvančarováHynek ČermákOndřej Pavelka a Lucie Polišenská. Ohlasy zatím neexistují a dají se čekat až těsně před premiérou, cílová skupina je ale stejně moc řešit nebude. Potenciální komerční hit.

Synopse: Hádkovi jsou rozvětvená rodina, v níž ale nepanují úplně idylické vztahy. Dva bratři se potkají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a nevypadá to s ním dobře. Každý je úplně jiný, ale svým způsobem se mají rádi, jejich manželky se ale nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je nezbytnou součástí jejich života. Ve vzduchu ale visí dědictví po dědovi, na schůzku ovšem dorazí otec obou bratrů s důležitou zprávou. Dědeček se s nimi se všemi chce ještě jednou vidět, proto s nimi chce jet k moři. Dokáží tuto dovolenou vydržet, aniž by se nepohádali?

Originální trailer filmu Hádkovi
Žert (NFA)

Plakát filmu  / Žert
© CSFD
V restaurované verzi se do kin vrací komediální drama, které je jedinou adaptací románu Milana Kundery, na jejímž scénáři se sám autor podílel. Režie a částečně scénáře se chopil Jaromil Jireš a natočil jeden z nejlepších obrazů fungování reálného socialismu se vší absurditou a děsivostí. Velký důraz kladl na folklór, který má ve filmu zásadní význam a je jakýmsi symbolem jedinné neměnnosti v lidském životě. Hlavní role ztvárnili Josef SomrLuděk Munzar a Jana Dítětová. I když snímek zůstává trochu ve stínu slavnějších děl Československé nové vlny, patří k tomu nejzásadnějšímu, co v tomto období vzniklo.

Synopse: Univerzitní posluchač Ludvík Jahn (Josef Somr) poslal z jednoho školení své dívce pohlednici, kde si dovolil napsat lehce ironickou hlášku. Jelikož jsou ale padesátá léta, reakce na sebe nenechá dlouho čekat a dívka, která cítí povinnost ke straně, pohlednici odevzdá. Jahn je rázem vyloučen ze strany, vyhozen ze školy a jako obyčejný voják poslán do trestního pracovního tábora. Když se po letech poměry lehce změní, Ludvík ucítí příležitost se strůjci svého pádu pomstít. Jenže jeho odveta má mimořádné hořkou příchuť.

Zajímavost: Scénář k filmu byl napsán ještě před dokončením románu.

Trailer restaurované verze filmu Žert

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Duna: Část druhá 8/10
Recenze: Sci-fi Duna: Část druhá láká na příběh mesiáše i na jízdu na pouštních červech Snímek Denise Villeneuva zručně převedl mnohovrstevnatou a významově i dějově komplikovanou románovou předlohu do unikátní filmové podoby poctivého blockbusteru, jenž nestojí jen na akčních atrakcích. čtěte zde
Vydáno: 01.03.2024 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 1. 3. 2024 - 7. 3. 2024
TV tipy: Zatracený Dalibor prožil šok na návštěvě Venku o sobě pomalu dává vědět jaro a televizní dramaturgové se paradoxně docela snaží udržet diváka u obrazovek. Na začátku března nejvíce zaujmou premiéry oscarového dramatu Moonlight a Shyamalanova thrilleru Na návštěvě.... čtěte zde
Vydáno: 01.03.2024 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Manželé Stodolovi 5/10
Recenze: Drama o sériových vrazích Manželé Stodolovi vypráví o primitivním zlu bez přesahu V příběhu o dvojici známých českých sériových vrahů, jenž nabyl podoby sociálního psychologického dramatu vyprávěného z perspektivy obou anti-hrdinů, ztvárnili titulní manžele Jan Hájek a Lucie Žáčková. čtěte zde
Vydáno: 29.02.2024 07:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 9. týden
Kinopremiéry: Manželé Stodolovi zavalila Duna Poslední únorový den přechodného roku patří v kinech premiéře velkolepého pokračování úspěšné a očekávané sci-fi Duna. Jasný komerční hit celého jara se pokusí trochu přibrzdit především tuzemské drama o manželech... čtěte zde
Vydáno: 28.02.2024 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 8. týden
Top 20 ČR: Matka v trapu diváky zaujala Premiéra nové české komedie Matka v trapu slavila slušný divácký ohlas a porazila zbytek konkurence s velkým přehledem. Uvidíme, jak si povede za týden v konkurenci s Dunou. čtěte zde
Vydáno: 27.02.2024 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Dva Jakeové odhalují zhoubné zlo v Moulin Rouge (16.02.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Pianista bere na Noemovu archu Frantu mimozemšťana (07.02.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Bastard přivádí aristokratku do varu (17.01.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Zemřela Jana Hlaváčová (14.01.2024 12:46 v Novinky | Zprávy)
- Top 20 ČR: Bláznivá komedie vládne (09.01.2024 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- TV tipy: Il Boemo ví, jak je důležité míti Filipa (05.01.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Aristokratka ve varu (03.01.2024 12:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Jedeme na teambuilding oslavit méďovy Vánoce (27.12.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- R.I.P.: Hvězdy, které nás v roce 2023 opustily (23.12.2023 08:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Šťastná hvězda Cruella podstupuje poslední souboj (22.12.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Wonka hledá cestu pustým lesem a lítá v lásce nebeské (13.12.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Sebevražedný oddíl vypráví pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy (10.11.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Nech svět světem (02.10.2023 17:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Velký souboj s kořistí skončil jako jedno velké nic (15.09.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Dámy v černém spustily mnoho povyku pro nic (11.08.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel Milan Kundera (12.07.2023 13:13 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   09/2024

Duna: Část druhá
8/10

Snímek Denise Villeneuva zručně převedl mnohovrstevnatou a významově i dějově komplikovanou románovou předlohu do unikátní filmové podoby poctivého blockbusteru, jenž nestojí jen na akčních atrakcích.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu