TOPlist
Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Nick Cave Alone at Alexandra Palace vstoupí do kin v listopadu

Nick Cave Alone at Alexandra Palace vstoupí do kin v listopadu

Vydáno: 22.09.2020 08:30 v sekci Novinky | Zprávy - Redakce | foto: Aerofilms

Fanoušci Nicka Cavea se mohou těšit na další koncertní film v kině,

Již počtvrté mají diváci možnost se na plátnech kin setkat s australským zpěvákem Nickem Cavem. Koncertní záznam "Idiot Prayer - Nick Cave Alone at Alexandra Palace" jej ale zachycuje v netradiční podobě, bez doprovodu kapely The Bad Seeds, pouze s klavírem. Forma známých písní se tak obnažuje na jejich podstatu a film nabízí niterný intimní zážitek blízkého spojení s interpretem a jeho hudbou. Do kin vstupuje 5. listopadu 2020 v distribuci Aerofilms.
 
Krize kolem nemoci covid-19 stvořila nový fenomén - streamované koncertní přenosy, které měly fanouškům alespoň částečně nahradit nemožnost se účastnit skutečných živých vystoupení. Jedním z umělců, kteří se touto cestou vydali, se stal australský zpěvák, spisovatel a básník Nick Cave. Příležitost neobvyklého formátu uchopil po svém a svým posluchačům, virtuálně propojeným v jediném čase a jediném místě, nabídl záznam sólového vystoupení z obřího prázdného prostoru Alexandra Palace v Londýně.

 

Snímek "Idiot Prayer - Nick Cave Alone at Alexandra Palace" po svém uvedení v červenci zaznamenal fenomenální úspěch. Recenzenti se předháněli v superlativech a čtyř a pětihvězdičkových hodnoceních. "To nejchmurnější a zároveň nejkrásnější vystoupení, které kdy Cave odehrál," napsali v The Telegraph, zatímco Independent se omezil jen na dvě přídavná jména: "Vznešené a překrásné." Nyní mají fanoušci další možnost si tento dechberoucí a niterný zážitek zopakovat. Vystoupení, navíc v prodloužené verzi, vstoupí 5. listopadu na stříbrná plátna, o dva týdny později bude následovat i jeho vydání na hudebních nosičích a streamovacích službách.

 

Záznam byl natočen v červnu 2020, v době, kdy Británii pomalu začala svírat karanténní opatření. Za kamerou stál Oscarem ověnčený Robbie Ryan (mj. "Favoritka" či "Manželská historie"), střih měl na starost Nick Emerson ("Lady Macbeth", "Emma"). Cavea zachycuje ve velmi neobvyklé roli sólového performera, uprostřed prázdného sálu je jen on, klavír a jeho písně. "Celý koncept vyšel z mých speciálních vystoupení, které jsem odehrál pod hlavičkou A Conversations With..." popisuje Cave vznik projektu. "Bavilo mě hrát dekonstruované verze svých písní, odhalit je až na dřeň. Jako bych znovu objevoval jejich podstatu. Pohrával jsem si s myšlenkou, že bych je studiově zaznamenal, až přijde ten správný čas. A pak přišla pandemie, svět se uzavřel do karantény a sebereflexivního mlčení. A v tu chvíli se zrodil nápad písně nejen natočit, ale zaznamenat je na filmový pás."

 

Ve výsledném záznamu, který vznikal "pod dohledem úředníků s teploměry v rukou, se štábem v rouškách a s kbelíky desinfekčního gelu při ruce," se objevují skladby z Caveovy kariéry, od raných The Bad Seeds přes boční projekt Grinderman až ke stále aktuální desce "Ghosteen". I přes nepříznivé podmínky se podařilo natočit dílo, které fanoušky - i Cavea samotného - zavádí na dosud neprozkoumaná místa písní a příběhů, které se za nimi skrývají.

 

"Idiot Prayer" je čtvrtým filmovým projektem Nicka Cavea. Na dvojici dokumentárních filmů "20 000 dnů na Zemi" (2014, Iain Forsyth a Jane Pollard) a "One More Time With Feeling" (2016, r. Andrew Dominik), které nabídly intimní pohled do Caveova tvůrčího procesu, navázal koncertní záznam "Distant Sky - Live in Copenhagen" (2018, r. David Bernard). Všechny se v distribuci společnosti Aerofilms objevily v českých kinech. Nový snímek "Idiot Prayer" míří do kin od 5. listopadu.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 13. týden
Top 20 ČR: Jak se nám to mohlo stát!? je znovu první Nová česká komedie Jak se nám to mohlo stát!? zůstala ve vedení u domácích pokladen kin. Na druhé místo se vrátilo Moře na dvoře. čtěte zde
Vydáno: 01.04.2025 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 13.víkend
Box Office: Vedení se ujal Jason Statham Nový akční film Working Man s Jasonem Stathamem odsunul z prvního místa Sněhurku, která debutovala minulý týden a na špici vydržela jen premiérový víkend. čtěte zde
Vydáno: 31.03.2025 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 28. 3. 2025 - 3. 4. 2025
TV tipy: Elvis, Nixon a Gabriela Soukalová vyhlížejí zázrak na majáku Po poněkud slabších týdnech předchozích je přelom března a dubna v televizích přece jen o něco zajímavější a výraznější. Pozornost určitě vzbudí minimálně premiéry dokumentu o Gabriele Soukalové a dramatu Maják. čtěte zde
Vydáno: 28.03.2025 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 13. týden
Kinopremiéry: Working Man vyhlíží chvilky naděje Poslední březnový čtvrtek jako by distribučně neexistoval, protože jedinou relevantní premiérou v kinech je ryzí žánrové béčko Working Man s Jasonem Stathamem. Nastává tak prostor pro dohánění předchozích restů. čtěte zde
Vydáno: 26.03.2025 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 12. týden
Top 20 ČR: Jak se nám to mohlo stát!? je první Nová česká komedie Jak se nám to mohlo stát!? se nepřekvapivě ujala vedení u domácích pokladen kin. Těsně v závěsu byla nová verze Sněhurky. čtěte zde
Vydáno: 25.03.2025 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Louis Wain a DC liga supermazlíčků odhalují hřích a strachy v nás (02.08.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Žhářka točí film roku (11.05.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Kleopatra utíká přes 110. ulici, volá divočinu a ocitá se na prahu války (07.01.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Vlastník Meky hledá psí ostrov a ocitá se v zemi bez zákona (01.01.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Městem chodí odvážná Vaiana, která prožívá tvrdou očistu (13.12.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: V La La Landu je život krásný, protože se tam chodí po strništi bos (28.12.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Za horizontem: překvapivý indie hit roku Hell or High Water (21.12.2016 18:00 v Recenze | Za horizontem)
- Kinopremiéry: Devět životů Jacka Reachera a Lichožroutů komentují Toni Erdmann a Ostravak Ostravski (19.10.2016 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Sully a Nick Cave hrají o život (07.09.2016 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Viggo Mortensen žije v poušti Daleko od lidí (31.03.2016 17:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Batman a Superman pronásledují čarodějnici Olgu Hepnarovou (23.03.2016 08:36 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Jakých je 20 000 dní na Zemi Nicka Cavea? (11.10.2014 18:00 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Divoké historky plné andělů, panenek a hluchoněmých (08.10.2014 07:00 v Radar | Kinopremiéry)
- Viggo Mortensen chce být daleko od mužů (23.08.2014 18:00 v Novinky | Trailery)
- Teaser: Scarlett Johansson jako sexy bestie (03.09.2013 13:04 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Premiérová filmová všehochuť (22.02.2013 13:00 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Země bez zákona (16.07.2012 13:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Drsná dramata a intelektuální zábava (15.06.2012 16:00 v Radar | TV tipy)
- Gangsterka Lawless se představuje v traileru (26.04.2012 15:52 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   11/2025

Sněhurka
5/10

Sněhurka je hranou předělávkou Disneyho animované klasiky Sněhurka a sedm trpaslíků z roku 1937. Kvůli vlně kontroverzí snímek doprovází do kin pověst nejnenáviděnějšího filmu roku.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím