© Vertical Entertainment
Jde tedy v podstatě o ženský film (umocněný tím, že zatímco jeho hlavní hrdinky jsou ženy, tak skoro všichni antagonisté jsou muži), jenž natočila čínsko-americká režisérka Cathy Yan, debutující filmem Birds of Prey v Hollywoodu, a napsala jej Christina Hodson, scenáristka Bumblebeeho. Člověka to až vybízí takovému kompletně ženskému týmu fandit, o to větší je však zklamání z toho, že snímek selhává ve spoustě aspektů od stavby příběhu a práce s postavami až po úroveň hereckých výkonů a řadu pochybných dílčích tvůrčích rozhodnutí.
© Vertical Entertainment
Make-up a další povrchové aspekty filmu (řízná hudba, kostýmy, brutalita, srandovní hyena) jsou ostatně tím hlavním, co po zhlédnutí filmu utkví v paměti, snad jen spolu se snaživě se šklebícím obličejem živelné Margot Robbie. Jinak je to ale asi stejná zábava jako řádit na diskotéce, lít do sebe jednoho panáka za druhým a pak zuřivě zvracet do kabelky (na což ve filmu také dojde). Zabavit se tím rozhodně dá, o tom žádná.
© Magic Box
Předně je možné pustit si celý film s komentářem tvůrců a herců. Pod videem s názvem Birds Eye View Mode (Ptačím pohledem) se totiž skrývá celý film, doplněný o nejrůznější fakta a o prostřihy na solidní množství doprovodného materiálu, obohaceného o komentáře filmařů a účinkujících, reagujících na své postavy, dialogy, na natáčení a ztvárnění konkrétních scén a na všelijaké drobnosti, kostýmy, rekvizity a také easter eggy. Jde o poměrně efektivní způsob, jak docílit skutečně obsáhlého filmu o filmu.
Osm a půl minuty dlouhý klip Birds of Prey: Birds of a Feather (Birds of Prey: Z masa a peří) je věnován ze začátku především postavě Harley Quinn, postupně se ale dostane i na další členky seskupení Birds of Prey. K hrdinkám a k realizaci akčních soubojů se vyjadřují jak samotné herečky, tak leckteré tvůrkyně filmu, které zároveň komentují zrod filmu a svoji snahu o natočení komiksového nepřístupného snímku. Z podobného ranku je pětiminutové video s názvem Romanesque, jenž se pro změnu zabývá postavou padoucha jménem Black Mask, kterého ztvárnil Ewan McGregor.
© Vertical Entertainment
© Vertical Entertainment
Celkově tudíž bonusové materiály vystačí zhruba na tři čtvrtě hodiny a jsou poměrně obsáhlé, nehledě na zmíněnou variantu pustit si film spolu s komentářem a čerpat hromadu pozoruhodných informací přímo při jeho sledování. Fanoušci snímku a komiksů s Harley Quinn si tak rozhodně přijdou na své, a to ve vrchovaté míře. Technické specifikace (Blu-ray): Zvukové formáty: Dolby Atmos-TrueHD anglicky, Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, hindsky, maďarsky, polsky, thajsky, španělsky Titulky: české, anglické pro neslyšící, bulharské, čínské zjednodušené, čínské, chorvatské, kantonské, korejské, maďarské, polské, rumunské, slovinské, španělské, thajské Obrazové formáty: 16:9 / 2,39:1 V prodeji od 6. 5. 2020 USA 2019, 108 minut