Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 1. 2. 2019 - 7. 2. 2019

TV tipy: Velký táta Tom Jones svádí Annu Kareninu a vychovává syny hor

Vydáno: 01.02.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Začátek února neupoutá v televizích na první pohled žádným zásadním filmem, na ten druhý už se ale dají najít hodně slušné kousky. Tím nejvýraznějším je asi britská verze Anny Kareniny, dostane se ale i na oscarového Toma Jonese.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Tom Jones (Tom Jones) (pátek 1. 2., ČT2, 23.30 - 01.25)

Plakát filmu Tom Jones / Tom JonesU nás nepříliš známá britská dobrodružná romantická komedie z počátku šedesátých let byla oceněna Oscarem za nejlepší film, přesto není hodnocena nikterak výjimečně. Oscarem taktéž oceněný režisér Tony Richardson v ní adaptoval slavnou předlohu Henryho Fieldinga a spoléhal se především na typicky britský humor, který místy připomíná legendární Monty Python. Pomohl si i výbornou výpravou a kostýmy, poměrně svižným tempem a docela zajímavým přístupem, kdy herci mnohdy vystupují ze svých rolí a mluví přímo k divákům. Neopomněl ani výborné obsazení, jemuž dominují na Oscara nominovaní Albert Finney, Hugh Griffith, Diane Cilento, Edith Evans a Joyce Redman. Škoda přetažené stopáže, v níž se objevuje docela dost hluchých míst a až příliš chaotického příběhu. Jeden ze zapomenutých oscarových vítězů.

Zajímavost: Jde o vůbec poslední film, který ve svém životě viděl prezident John F. Kennedy.

Oficiální trailer filmu Tom Jones / Tom Jones
Velký táta (Big Daddy) (sobota 2. 2., Nova, 09.50 - 11.35 / neděle 3. 2., Nova Cinema, 09.25 - 11.05)

Plakát filmu Velký táta / Big DaddyKomedie z konce devadesátých let je zcela standardní a ničím moc nepřekvapí. Režírující Dennis Dugan v ní spojil síly s představitelem hlavní role a spoluscenáristou Adamem Sandlerem a naštěstí natočil snesitelný film, který by měli zvládnout i odpůrci hlavní hvězdy. Typicky fekálního humoru je tu díkybohu velmi málo a převažuje spíše ten jednodušší a buranský, což ale neznamená, že se tvůrci vyhýbají vyloženě trapným fórkům, kterých je tu také dost. Vzhledem k prostinké zápletce, přiměřené stopáži a svižnému tempu ale snímek nemá tolik vatových momentů a poměrně rychle uplyne. Zbytek obsazení už netvoří tak známé tváře, takže je jasné, že snímek stojí a padá s ústředním představitelem, s čímž je nutné k němu přistupovat, rozhodně ale patří k tomu lepšímu z jeho filmografie. Nenáročná zábava k sobotnímu probouzení.

Zajímavost: Původní název filmu zněl Guy Gets Kid.

Originální trailer filmu Velký táta / Big Daddy
Synové hor (sobota 2. 2., ČT1, 14.55 - 16.20 / neděle 3. 2., 06.50 - 08.15)

Plakát filmu  / Synové horVelmi málo známé československé drama ze druhé poloviny padesátých let zachycuje skutečné osudy Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. Režisér a spoluscenárista Čeněk Duba v něm potěší tím, že na dobu vzniku je v něm minimum politické ideologie, místo níž se soustředí na skoro autentickou atmosféru nevypočitatelných hor, poctivou chlapskou chemii a strhující tempo. Zcela se vyhýbá i sentimentu a slzopudnosti, které se tu objeví jen v několika málo scénách. Titulní role ztvárňují spolehliví Josef Bek a Jiří Vala, které doplňují kupříkladu Svatava Hubeňáková, Jaroslav Vojta nebo Miloš Nesvadba. Škoda, že snímek jako celek není tak výrazný a z tak atraktivního tématu nedokázal vytěžit o něco víc. Zapomenutá záležitost.

Zajímavost: Bek byl nelyžař a musel být dublován, po premiéře filmu nicméně dostával pozvánky k lyžařským závodům.

Ukázka z filmu Synové hor
Anna Karenina (Anna Karenina) (sobota 2. 2., Nova Cinema, 20.00 - 22.30 / neděle 3. 2., 13.20 - 15.45 / pondělí 4. 2., 08.30 - 11.00)

Český plakát filmu Anna Karenina / Anna KareninaBritské romantické drama je adaptací legendárního klasického ruského románu Lva Nikolajeviče Tolstého a jeho hodnocení záleží na tom, jak k němu divák přistoupí. Pokud se bude soustředit na samotný příběh, spokojen nebude, protože rozsáhlá předloha je výrazně zkrácena a osekána, postavy nejsou nijak zásadně psychologicky propracované a postrádají motivaci, některé vedlejší linie dokonce působí zcela zbytečně. Po technické stránce jde ale o výbornou podívanou, protože režírující Joe Wright zaujme opulentní výpravou, Oscarem oceněnými kostýmy, nádhernou kamerou, skvělou hudbou Daria Marianelliho a parádně řešenými přechody z interiérů do exteriérů. Titulní roli zvládla Keira Knightley, které dělají společnost neméně dobří Jude Law, Matthew Macfadyen, Domhnall Gleeson, Alicia Vikander nebo Kelly Macdonald. Jediný, kdo není tak výrazný, je Aaron Taylor-Johnson, jenž postrádá důležité charisma. Britský pohled na ruskou literární klasiku, o němž se více dočtete v naší recenzi.

Zajímavost: Ve scéně bálu mají všechny tanečnice stejné šaty, ty jsou ovšem v pětadvaceti pastelových odstínech.

Český trailer filmu Anna Karenina / Anna Karenina
jOBS (Jobs) (sobota 2. 2., ČT2, 21.40 - 23.45)

Český plakát filmu jOBS / JobsŠest let staré životopisné drama má v našich končinách o něco lepší hodnocení než v zahraničí, každopádně jde o promarněnou příležitost. Režírující Joshua Michael Stern se při převádění osudů slavného vizionáře do filmové podoby nevyhnul stereotypům a klišé, některé podstatné pasáže z jeho života zcela vynechal a místo komplexního portrétu tak nabídl jen nekonfliktní a oslavný medailon, který vznikl příliš brzy. Rozhodně je sympatické, že se snažil poukázat na jeho zásadní význam v moderních technologiích, nedokázal ale na diváka přenést celkové nadšení a atmosféru, která ovšem není špatná. Svůj podíl na tom má i snaživý, leč zoufale nevýrazný Ashton Kutcher v titulní úloze, kterou není schopen plně pojmout a udělat z hlavního hrdiny něco víc než jen plochou postavu. V dalších rolích se pak objeví mimo jiné Josh Gad, J. K. Simmons nebo Dermot Mulroney. Docela solidní biopic, který ale měl být natočen o něco později a rozhodně měl být něčím výjimečný, což potvrdí i naše recenze.

Zajímavost: Na filmu se podílel i blízký Jobsův kolega Steve Wozniak.

Český trailer filmu jOBS / Jobs
Kde alibi nestačí (neděle 3. 2., ČT1, 22.15 - 23.50 / pondělí 4. 2., 14.25 - 16.00)

Plakát filmu  / Kde alibi nestačíČeskoslovenské krimi z počátku šedesátých let je typickým zástupcem žánru, který ve své době patřil k chloubám tuzemské kinematografie. Režisér a spoluscenárista Vladimír Čech se v něm soustředil na pečlivě budovanou atmosféru, pomalé tempo, poměrně propracovanou detektivní zápletku, která nepostrádá logiku, výbornou práci s napětím a vhodně zvolenými exteriéry, které snímku dodávají zvláštní kouzlo. Potěší i to, že se děj odehrává prakticky na jednom místě, takže funguje i pověstný genius loci. Jak už bývalo tehdy tradicí, obsazení bylo naprosto exkluzivní, neboť hlavní role ztvárnili Karel Höger a Josef Bek, které v těch vedlejších podpořili Oldřich Nový, Jan Tříska, Václav Lohniský nebo tehdy debutující Josef Abrhám. Jediné, co výrazně zamrzí, je až přílišná ideologická zabarvenost, která ovlivňuje i závěrečnou pointu. Tuzemská klasika.

Zajímavost: Natáčení probíhalo v Karlových Varech.

Ukázka z filmu Kde alibi nestačí
Rande u přepážky (Flypaper) (pondělí 4. 2., Prima Max, 20.00 - 21.50 / úterý 5. 2., 16.15 - 18.10)

Plakát filmu Rande u přepážky / FlypaperV tuzemsku prakticky neznámá americko-německá kriminální komedie, která se dosud nedá sehnat žádnou oficiální cestou, nejvíc doplácí na to, že by byla ráda chytrá, její zápletka je ale natolik komplikovaná a překombinovaná, že nedává smysl a místy postrádá elementární logiku. Chvílemi navíc připomíná grotesku, neboť příběh není celistvý, ale je spíše sledem několika epizodek. Hodně toho ale zachraňuje fakt, že režírující Rob Minkoff o tom ví, nebere se moc vážně a nastoluje naprosto pohodovou atmosféru, z níž čiší celkový nadhled. Pomáhá si i krátkou stopáží, svižným tempem a několika opravdu vtipnými hláškami a situacemi, které jsou solidně vypointované. V hlavních rolích se představí velmi dobří Patrick Dempsey a Ashley Judd, které doplňují mimo jiné Tim Blake Nelson, Mekhi Phifer nebo Matt Ryan. Tip, který funguje v rovině komediální a selhává v té kriminální.

Zajímavost: Do hlavní ženské role byly zvažovány Jessica Biel a Liv Tyler.

Oficiální trailer filmu Rande u přepážky / Flypaper
Archa světel a stínů (úterý 5. 2., ČT2, 20.50 - 22.25 / středa 6. 2., 16.10 - 17.45)

Plakát filmu  / Archa světel a stínůTuzemskému dokumentu, který byl k vidění i v kinech, bude na menší televizní obrazovce mnohem lépe a vynikne tam jeho unikátnost. Debutující režisér a scenárista Jan Svatoš v něm diváky seznamuje s totálně neznámými osudy dvou amerických filmařů, kteří se v začátcích kinematografie vydali na ostrov lidožroutů. Jeho největší devízou je několik nalezených fragmentů z jejich natáčení, které představují exkluzivní záběry africké přírody i domorodců na přelomu dvacátých a třicátých let a snímku tak dodávají zcela specifickou atmosféru, v níž se mísí nebezpečí, strach, nadšení i naivita. Je asi pravda, že tvůrce tu nevložil žádný autorský podíl a předabování respondentů tahá za uši, samotné téma je ale natolik speciální, že by tyto nedostatky mělo přebít. Tip pro ty, kteří se o kinematografii zajímají o něco hlouběji.

Zajímavost: Režisér snímek připravoval celých deset let, během nichž pátral v mnoha archivech.

Oficiální trailer filmu Archa světel a stínů
Podezření pana Whichera: Vražda v domě na Road Hill (The Suspicions of Mr Whicher: The Murder at Road Hill House) (čtvrtek 7. 2., Prima Max, 18.05 - 20.00 / pátek 8. 2., 13.35 - 15.30)

Plakát filmu Podezření pana Whichera: Vražda v domě na Road Hill / The Suspicions of Mr Whicher: The Murder at Road Hill HouseOsm let staré britské televizní drama vychází z údajných skutečných událostí a je adaptací románu Kate Summerscale. Režírující James Hawes v něm omezených prostředků využívá na maximum a soustředí se především na temnou vitkoriánskou atmosféru, detailní vykreslení dobového anglického venkova a pomalejší tempo, v němž je čas si vše výše zmíněné vychutnat. Problémem je pak to, že pachatel je odhalen příliš brzy, čímž snímek ztrácí na napětí a nemá tak diváka čím překvapit. V titulní roli se objeví ucházející Paddy Considine, jehož postava ale není úplně nejsympatičtější a je potřeba jí přijít na chuť, což se rozhodně nepovede všem, což se pak odrazí i na celkových dojmech, výrazný je též Peter Capaldi. Hodně slušná, leč nenápadná žánrovka na čtvrteční podvečer, kterou asi dost pokazí údajně hodně nepovedený dabing.

Zajímavost: Britská televizní premiéra snímku proběhla 25. dubna 2011.

Originální trailer filmu Podezření pana Whichera: Vražda v domě na Road Hill / The Suspicions of Mr Whicher: The Murder at Road Hill House
Noc bezMoci (Honey Night) (čtvrtek 7. 2., ČT art, 22.50 - 00.15)

Plakát filmu Noc bezMoci / Honey NightMakedonsko-slovinsko-české drama je pro tuzemského diváka zajímavé tím, že jde o novou adaptaci povídky Jana Procházky Ucho. A pozitivem je rozhodně to, že ačkoli režisér a scenárista Ivo Trajkov nedosahuje kvalit mnohem slavnějšího československého snímku, ostudu předloze nedělá. I když děj přesunul do Makedonie devadesátých let, i on se soustředí na stísněnou a hutnou komorní atmosféru pár místností, kterou postupem času mění v paranoiu a kritiku vrcholných politických představitelů. Zaujme i vizuální stránkou, z níž se vyjímají precizně nasvícené černobílé flashbacky hlavního hrdiny, a jazzovým hudebním doprovodem, který onen stihomam ještě dotváří. Titulní role skvěle napsaných a psychologicky propracovaných postav ztvárnili Nikola RistanovskiVerica Nedeska, z jejichž výkonů místy mrazí. Málo známý počin, který dokonale využívá nadčasové platnosti předlohy.

Zajímavost: Snímek reprezentoval Makedonii v boji o cizojazyčného Oscara, do užšího výběru se ale nedostal.

Český trailer filmu Noc bezMoci / Honey Night

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • Karenina (Corinne, 01.02.2019 18:48) Reagovat

    Na Karenině mám nejraději postavu jejího bratra v podání úžasného Matthew Macfadyena. Aspoň trocha humoru v tom tragickém příběhu :o))
    https://www.youtube.com/watch?...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ježek Sonic 4/10
Recenze: Ježek Sonic přesedlal z videoher do průměrného rodinného filmu Superrychlý modrý ježek Sonic je videoherní postavička, s níž hráč sbírá zlaté kroužky a bojuje se zlým doktorem Robotnikem. Stejné motivy se objevují i ve filmové adaptaci této videohry, v níž si mimo jiné zahráli i Jim Carrey... čtěte zde
Vydáno: 20.02.2020 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 8. týden
Kinopremiéry: Sviňa ježek Sonic prožívá chvění Zajímavě obsazená videoherní adaptace populárního Ježka Sonica po čtyřměsíčním odkladu vstupuje v tomto týdnu do tuzemských kin. A cestičku má notně umetenou, protože srovnatelnou konkurenci v podstatě nemá. čtěte zde
Vydáno: 19.02.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
TOP 20 ČR 7. TÝDEN
TOP 20 ČR: Chlap na střídačku přitáhl lidi do kin Nová česká komedie Chlap na střídačku přitáhla o valentýnském víkendu Čechy do kin. Opět se ukázalo, že Češi mají domácí komedie nejradši. čtěte zde
Vydáno: 18.02.2020 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Bluray recenze: Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw 6/10
Bluray recenze: Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw se honosí našlapanou výbavou Akční spin-off série Rychle a zběsile vychází jak na DVD, tak ve dvou variantách Blu-Ray (2D a 3D) a také ve dvoudiskovém UHD+BD vydání. A bonusů je tolik, že si na ně budete muset vyhradit celý večer. čtěte zde
Vydáno: 17.02.2020 10:00 v sekci Recenze | Blu-ray
0
Box Office: 7. víkend
Box Office: Ježek Sonic si doběhl pro zlato Ježek Sonic zaznamenal velký úspěch při své americké premiéře, když překonal rekord pro videoherní adaptaci, který před ním držel Pokémon: Detektiv Pikachu. čtěte zde
Vydáno: 17.02.2020 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Král Artuš se ocitá za zrcadlem, kde hledá purpurový vrch (14.02.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- The Green Knight: první trailer artušovské fantasy (13.02.2020 15:40 v Novinky | Trailery)
- The Rhythm Section: Blake Lively se mstí v novém traileru (21.01.2020 17:37 v Novinky | Trailery)
- Králíček Petr bere do zaječích v novém traileru (15.01.2020 16:38 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Mimoni a Pennywise obhlíží horizont události (10.01.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Oklamaný Jason Bourne sousedí s Hamletem (03.01.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- R.I.P.: Hvězdy, které nás v roce 2019 opustily (23.12.2019 09:54 v Novinky | Zprávy)
- Tenet: první trailer nového filmu Christophera Nolana (19.12.2019 18:29 v Novinky | Trailery)
- Amy Adams je Žena v okně v prvním traileru (19.12.2019 15:39 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Vzestup Skywalkera v kouzelném lese (18.12.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Městem chodí odvážná Vaiana, která prožívá tvrdou očistu (13.12.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- The New Pope: nový trailer (10.12.2019 19:53 v Novinky | Trailery)
- Josh Gad zmenší omylem děti (06.12.2019 08:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Coco se stal učitelem z nouze, prožil bolestnou realitu a čeká na spásu (06.12.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Fanaticky zamilovaný Lego Batman zažívá v roce 1984 svůj první střet (29.11.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Nezlomný jezdec se vydává do Dunkerku, kde si zahraje čáru (15.11.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Doktor Spánek závodí v Le Mans a bojuje za amnestii (13.11.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Třetí Fantastická zvířata dostala zelenou (05.11.2019 08:00 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   07/2020

Ježek Sonic
4/10

Superrychlý modrý ježek Sonic je videoherní postavička, s níž hráč sbírá zlaté kroužky a bojuje se zlým doktorem Robotnikem. Stejné motivy se objevují i ve filmové adaptaci této videohry, v níž si mimo jiné zahráli i Jim Carrey a James Marsden.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver