80. léta
39. ročník ovládla komedie Arthur, která získala čtyři ceny. Smůlu měl Formanův Ragtime, který vyšel ze sedmi nominací naprázdno. Podobnou smůlu pak měl i u Oscarů. Alan Alda získal za roli v komediálním seriálu M*A*S*H už svůj pátý Zlatý glóbus. Cenu za Nejlepší zahraniční film získalo drama Ohnivé vozy, které pak získalo Oscara za Nejlepší film. Filmem 40. ročníku bylo britsko-indické drama Gándhí, které proměnilo všech pět nominací. Vzhledem k tomu, že šlo o neamerický film, nebyl nominován v kategorii Nejlepší film - drama (vyhrál E.T. - Mimozemšťan), ale v kategorii Nejlepší zahraniční film.
41. ročník byl ve znamení filmů Cena za něžnost a Jentl. Oba snímky obdržely šest nominací. Cena za něžnost pak získala tři glóby. Jentl získal dvě ceny. Barbra Streisand byla první (a dosud jedinou) ženou, která získala ocenění za Nejlepší režii. V televizních kategoriích uspěla minisérie Ptáci v trní se čtyřmi cenami z osmi nominací. 42. ročník patřil opět Miloši Formanovi, který uspěl se svým Amadeem a také filmu Cesta do Indie, který stejně jako Amadeus získal tři ceny.
Filmem 46. ročníku se stala komedie Podnikavá dívka se čtyřmi cenami. Sigourney Weaver si kromě ceny za Nejlepší vedlejší roli v Podnikavé dívce odnesla i cenu za Nejlepší hlavní herečku v dramatu Gorily v mlze. Stejnou cenu ale získaly ještě Jodie Foster ve Znásilnění a Shirley MacLaine ve filmu Madame Sousatzká. Se čtyřmi glóby ovládl 47. ročník válečný film Narozen 4. července. Následovalo drama Řidič slečny Daisy se třemi cenami.
48. ročník ovládl western Tanec s vlky se třemi cenami a komedie Zelená karta se dvěma glóby. Cenu si odnesli Gérard Depardieu v Zelené kartě a Julia Roberts za Pretty Woman. Seriál Městečko Twin Peaks získal tři Zlaté glóby.
90. léta
49. ročník neměl jednoznačného vítěze. Dva glóby získal Král Rybář. Nejlepšími filmy byly vyhlášeny gangsterka Bugsy (drama) a animák Kráska a zvíře (komedie, muzikál). Cenu za režii získal Oliver Stone za JFK. 50. ročník ovládlo drama Vůně ženy se třemi glóby. Al Pacino za něj získal svůj druhý glóbus. Dvě ceny získal western Nesmiřitelní a dvě ceny získal i satirický portrét Hollywoodu Hráč. V televizních kategoriích se prosadily seriály Zapadákov a Roseanne.
57. ročník ovládla Americká krása se třemi glóby. Angelina Jolie získala svůj druhý glóbus, tentokrát za filmovou roli v dramatu Narušení. Tom Cruise získal už třetí glóbus za epický snímek Magnolia. Čtyři ceny získal televizní seriál Rodina Sopránů. Dva glóby získal populární komediální seriál Sex ve městě.
58. ročník neměl jasného vítěze. V kategorii nejlepší film vyhrál Gladiátor (drama) a Na pokraji slávy (komedie/muzikál). Čtvrtý glóbus dostal Tom Hanks za film Trosečník. Za nejlepší režii byl oceněn Ang Lee za film Tygr a drak. V televizních kategoriích uspěl Robert Downey Jr. za seriál Ally McBeal a Sarah Jessica Parker za Sex ve městě.
00. léta
59. ročník patřil filmům Čistá duše a Moulin Rouge. První dostal čtyři, druhý tři glóby. V televizních kategoriích uspěly seriály Odpočívej v pokoji a Sex ve městě. Oba získaly po dvou cenách. Mezi herci uspěli například Kiefer Sutherland v seriálu 24 hodin nebo James Franco jako James Dean.
V 60. ročníku zvítězil muzikál Chicago se třemi cenami. Úspěšné bylo také drama Hodiny se dvěma cenami. Nicole Kidman za něj získala už třetí glóbus. Svůj šestý a poslední glóbus získal Jack Nicholson za drama O Schmidtovi. Oceněn byl i Martin Scorsese za režii filmu Gangy New Yorku. Ocenění se dočkala Jennifer Aniston za seriál Přátelé a Kim Cattrall za Sex ve městě.
61. ročník opanoval Pán prstenů: Návrat krále se čtyřmi cenami. Tři ceny získal snímek Ztraceno v překladu. V televizních kategoriích výrazně zabodovala minisérie Andělé v Americe s pěti glóby, mimo jiné pro herce Al Pacina a Meryl Streep. Uspěl také Ricky Gervais se svou komediální sérií Kancl.
62. ročník patřil filmům Letec se třemi a Bokovka se dvěmi cenami. Dvě ceny ale získaly také filmy Na dotek a Million Dollar Baby. Svůj první glóbus dostal Leonardo DiCaprio. V televizní sekci uspěl seriál Zoufalé manželky a televizní film Život a smrt Petera Sellerse.
64. ročník patřil komedii Dreamgirls, která obdržela tři ceny. Dva glóby pak obdrželo drama Královna. Herečka Helen Mirren si ten večer odnesla hned dva glóby. Jeden za Královnu a druhý za televizní minisérii Elizabeth I, kde hrála královna Alžbětu. Svůj druhý glóbus získal Martin Scorsese. Bylo to za krimi Skrytá identita.
65. ročník, který se měl tradičně konat 13. ledna 2008 v Hollywoodu, poznamenala stávka scenáristů. Slavnostní předávání se tedy nekonalo. Vítězové byli ohlášeni na tiskové konferenci. Nejlepšími filmy byly vyhlášeny Pokání a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street. Zlatého glóbu se konečně na osmý pokus dočkal Johnny Depp. Oceněny byly ještě filmy Tahle země není pro starý a Skafandr a motýl. V televizních počinech byly oceněn televizní snímek Longford a seriál Šílenci z Manhattanu.
66. ročník už se opět konal v běžném termínu a obvyklém místě v Beverly Hills. Vítězem se stalo drama Milionář z chatrče, které získalo čtyři ceny. Svůj první a jediný glóbus získal herec Mickey Rourke za drama Wrestler. Herečka Kate Winslet získala glóby v obou kategoriích, v nichž byla nominována. Za hlavní roli ve filmu Nouzový východ a za vedlejší roli v dramatu Předčítač. Heath Ledger získal Zlatý glóbus za Nejlepší vedlejší roli ve filmu Temný rytíř posmrtně. V televizních kategoriích se se čtyřmi glóby prosadil televizní film John Adams. Ocenění za něj si převzali herci Paul Giamatti, Laura Linney a Tom Wilkinson.
67. ročník neměl jasného vítěze. Tři filmy - Avatar, Vzhůru do oblak a Crazy Heart získaly po dvou glóbech. V televizních kategoriích si po dvou cenách odnesly seriály Grey Gardens a Dexter. Cenu Cecila B. DeMilla za celoživotní přínos získal Martin Scorsese.
68. ročník zvítězilo drama The Social Network, které získalo čtyři glóby. Po dvou cenách získaly filmy Fighter a Děcka jsou v pohodě. V televizních kategoriích uspěly seriály Glee a Impérium - Mafie v Atlantic City. Cenu za celoživotní přínos filmovému umění získal Robert De Niro.
10. léta
69. ročník uváděl znovu Ricky Gervais. Vítězem se stal The Artist, který získal tři glóby. Uspěl i snímek Děti moje. George Clooney za něj získal svůj třetí glóbus. Už osmý glóbus si za film Železná lady odnesla Meryl Streep. V televizních kategoriích byl oceněn seriál Ve jménu vlasti a herci Peter Dinklage z Her o trůny nebo Jessica Lange z American Horror Story.
70. ročník ocenil muzikál Bídníci třemi glóby. Dva glóby získal western Nespoutaný Django a drama Argo. Ben Affleck si odnesl glóbus za Nejlepší režii. Quentin Tarantino za Nejlepší scénář. Tři glóby získal seriál Ve jménu vlasti a televizní film Prezidentské volby. Dvě ceny dostal seriál Glee.
71. ročník ovládl krimifilm Špinavý trik se třemi glóby. Dva získalo drama Klub poslední naděje. V televizních kategoriích byli oceněni seriál Perníkový táta, Brooklyn Nine-Nine a televizní film Liberace. Cenu získali Michael Douglas, Bryan Cranston, Andy Samberg nebo Robin Wright za seriál Domek z karet .
72. ročník bylo oceněno drama Chlapectví třemi glóby. Dva glóby získala dramata Birdman a Teorie všeho. V televizních kategoriích bodovaly seriály Fargo, The Affair a Transparent. Glóby si odnesli například Kevin Spacey nebo Billy Bob Thornton.
73. ročník. K moderování se vrátil počtvrté Ricky Gervais. Tomuto ročníku dominoval REVENANT Zmrtvýchvstání se třemi glóby. Dvě ceny si odnesli Marťan a Steve Jobs. Svůj čtvrtý glóbus získala Kate Winslet. První glóbus získal Sylvester Stallone za vedlejší roli ve filmu Creed. V televizních kategoriích uspěly seriály Mr. Robot a Mozart in the Jungle. Z herců byli oceněni například Christian Slater a Lady Gaga.
74. ročník moderoval Jimmy Fallon. La La Land získal rekordních sedm glóbů, což je vůbec nejvíc, kolik jeden film v celé historii glóbů získal. Dvě ceny získal film Elle. V televizních kategoriích uspěla minisérie Noční recepční, za který získali cenu herci Hugh Laurie, Tom Hiddleston a Olivia Colman a seriály The Crown, Atlanta a American Crime Story - The People v. O.J. Simpson.
75. ročník ovládlo drama Tři billboardy kousek za Ebbingem, které získalo čtyři ceny. Po dvou si odnesly filmy Lady Bird a Tvář vody. Televizní kategorie ovládl seriál Sedmilhářky se čtyřmi cenami. Tři z nich byly pro herce Lauru Dern, Nicole Kidman a Alexandra Skarsgårda. Následovaly seriály Příběh služebnice a The Marvelous Mrs. Maisel se dvěma glóby.
Vítězové 76. ročníku budou vyhlášeni 6. ledna 2019. S šesti nominacemi vede drama Vice a Assassination of Gianni Versace: American Crime Story se čtyřmi.
ZLATÉ GLÓBY - NĚKTERÁ NEJ
- Nejvíce nominací vůbec: Meryl Streep (31)
- Nejvíce nominací režisér: Steven Spielberg (12)
- Nejvíce nominací film: Nashville (11)
- Nejvíce cen film: La La Land (7)
- Nejvíce cen režisér: Elia Kazan (4)
- Nejvíce cen herec: Jack Nicholson (6)
- Nejvíce cen herečka: Meryl Streep (8)
- Nejvíce cen herec TV Alan Alda (6)
- Nejvíce cen herečka TV Carol Burnett (5)
- Nejmladší držitel ceny: Ricky Schroder v roce 1980 (9 let)
- Nejstarší držitel ceny: Ennio Morricone (87 let)