Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 17. týden

Kinopremiéry: Avengers a bratři Lumiérové jsou kazišuci

Vydáno: 25.04.2018 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek

Poslední květnová devítka premiér má jasného tahouna v podobě epické komiksové podívané Avengers: Infinity War. Alternativou by jí mohly být komedie Kazišuci a Dvě nevěsty a jedna svatba, která se jeví jako typicky česká žánrovka.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Avengers: Infinity War (Avengers: Infinity War) (Falcon)

Český plakát filmu Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity WarEpické zakončení další kapitoly z marvelovského univerza je jedním z nejočekávanějších filmů roku a psát k němu cokoli je de facto oním pověstným nošením dříví do lesa. Stačí tak shrnout jen známá fakta, kterými jsou ta, že režii obstarala sourozenecká dvojice Anthony RussoJoe Russo, půjde o velké věci a některé ze známých postav vybudovaný svět opustí a uvolní místo těm novějším a v neposlední řadě se diváci mohou těšit na precizní efekty a velkolepé bitvy. Obsazení je pochopitelně hvězdné a nechybí v něm mimo jiné Robert Downey Jr.Chris EvansJosh BrolinMark RuffaloChris HemsworthTom HiddlestonScarlett JohanssonBenedict Cumberbatch nebo Jeremy Renner. Reakce tedy čekejte až těsně před premiérou, ty se ale stejně moc řešit nebudou. Jasný komerční hit a premiéra týdne.

Synopse: Avengers a jejich superhrdinští spojenci musí riskovat úplně vše a pokusit se porazit mocného Thanose (Josh Brolin) dřív, než jeho bleskový útok provázený ničením a zkázou zničí vesmír jednou provždy.

Zajímavost: Jedná se o vůbec první marvelovku, která je rozdělena na dva filmy. Druhá polovina by měla mít premiéru zhruba za rok.

Český trailer filmu Avengers: Infinity War / Avengers: Infinity War
Kazišuci (Blockers) (CinemArt)

Český plakát filmu Kazišuci / BlockersAmerická komedie zaujme na první dobrou takřka geniálním českým názvem, který prozrazuje, o co v ní půjde. Víc toho de facto není třeba vědět, protože tvůrčí tým řekne něco jen málokomu. Režijně filmem debutuje Kay Cannon, která hlavní role svěřila méně známým tvářím, z nichž nejslavnější jsou wrestler John CenaLeslie Mann. Pozitivem je ovšem to, že i takto "buranská" komedie se těší poměrně dobrým ohlasům a mohla by dalece vyčnívat z podobné žánrové řady. Uvidíme, co na to tuzemský divák. Příjemná alternativa současnému blockbusteru.

Synopse: Mitchell (John Cena) dosud nepochopil, že jeho dcera už je skoro dospělá. Lisa (Leslie Mann) nemá partnera a je až nezdravě fixována na svou "malou" holčičku. Hunter (Ike Barinholtz) se zase o svou Sam (Gideon Adlon) nikdy moc nestaral a teď by to rád dohnal. Co když ale tahle trojice rodičů náhodou zjistí, že jejich děti si dohodly, že konečně přijdou o panenství? Vydají se do víru velkoměsta jim v tom zabránit. To ovšem netuší, co je v této bláznivé noci čeká.

Zajímavost: Snímek pochází z produkční dílny Setha Rogena a Evana Goldberga.

Oficiální český trailer filmu Kazišuci / Blockers
Až na dno (Submergence) (CinemArt)

Český plakát filmu Až na dno / SubmergenceKoprodukční romantický thriller o lásce tajného agenta a mořské bioložky láká diváky především na tři velká jména - režisérem je Němec Wim Wenders a hlavní role ztvárnili James McAvoy a Alicia Vikander. A žel bohu jsou tato tři jména tím jediným, co asi stojí za pozornost, protože ohlasy nejsou moc spokojené, hovoří o zbytečné manýře a hodnotí pouze průměrnými známkami. Je to veliká škoda, protože od tak slavného tvůrce se automaticky očekává něco víc, v tomto případě to tedy vypadá, že jeho nejnovější počin můžete vynechat.

Synopse: Když se v Normandii během pobytu u moře tajný agent James (James McAvoy) náhodně setká na pláži s podmořskou bioložkou Danielle (Alicia Vikander), jejich cesty se na chvíli spojí a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Čas jejich sblížení je ale limitován jen a pouze na těchto pár dní, protože oba se chystají na další mise. John odjíždí do východní Afriky na nebezpečnou výpravu namířenou proti islámským teroristům, Danielle zase vyplouvá opačným směrem na výzkumné lodi a připravuje se na nebezpečný sestup do Grónského moře. Oba se v jednu chvíli ocitají v ohrožení života, při němž čerpají sílu ze společných chvilek a v nich zrozeného vzájemného citu.

Oficiální český trailer filmu Až na dno / Submergence
Měsíc Jupitera (Jupiter holdja) (Aerofilms)

Český plakát filmu Měsíc Jupitera / Jupiter holdjaMaďarsko-německý thriller s prvky sci-fi se určitě zařadí k nejoriginálnějším premiérám týdne. Svérázný režisér a spoluscenárista Kornél Mundruczó v něm mixuje několik témat a nebojí se ani toho komiksového a spoléhá se především na na evropský snímek výbornou vizuální stránku, kterou údajně zakrývá trošku slabší příběhovou linku, což ostatně potvrzuje i naše recenze. A pro našince jde vlastně o jediné lákadlo, protože autora budou znát hlavně milovníci festivalů a ani v hlavních rolích se s výjimkou Györgyho Cserhalmiho neobjevuje nikdo známý. Pro fanoušky evropské kinematografie premiéra týdne.

Synopse: Syrský uprchlík po zásahu policejní kulky ke svému překvapení zjistí, že umí létat. Nepravděpodobný superhrdina v lidech probouzí strach i touhu po penězích a v podmanivých kulisách Budapešti se začíná schylovat k přestřelkám a automobilovým honičkám.

Český trailer filmu Měsíc Jupitera / Jupiter holdja
Bratři Lumiérové (Lumiér) (Film Europe)

Český plakát filmu Bratři Lumiérové / Lumière!Francouzský dokument není úplně typickou žánrovkou, jak by se mohlo zdát, ale spíše jde o hodně unikátní a originální počin. Režírující Thierry Frémaux v něm totiž sestavil celovečerní pásmo ze sto osmi krátkých filmů legendárních zakladatelů moderní kinematografie, které navíc celé zdigitalizoval. Jako vypravěče si přizval též Martina Scorseseho, jehož znalosti o historii filmu jsou naprosto fenomenální. Naštěstí tomu odpovídají i hodnocení, která jsou naprosto nadšená. Ti, kteří to s láskou k biografu myslí vážně, by si toto pásmo neměli nechat ujít.

Synopse: Filmoví historici Thierry Frémaux a Bertrand Tavernier vybrali a seřadili sto osm krátkých snímků, které před více než sto dvaceti lety vytvořili bratři Lumiérové, vynálezci kinematografie. Digitálně zrestaurované snímky tak nabízejí hodně zajímavé svědectví o kulturním a technologickém rozvoji na přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Český trailer filmu Bratři Lumiérové / Lumiér
Ženou z boží vůle (Die götliche Ordnung) (Film Europe)

Český plakát filmu Ženou z boží vůle / Die göttliche OrdnungO švýcarském dramatu z loňského roku toho nejde příliš napsat. Hodnocení, která jsou spíše spokojená, je naprosté minimum, režisérku a scenáristku Petru Biondinu Volpe zná jen menšina diváků a ani v hlavních rolích se neobjeví někdo, byť jen trochu povědomý. Lákat lze tedy jen na stále aktuální tematiku bojů o ženskou rovnoprávnost a krátkou stopáž, kterou by snad měli vydržet i ti, které film tolik nezaujme.

Synopse: Klid ve švýcarské vesnici je roku 1971 narušen ve chvíli, kdy se mladá Nora (Marie Leuenberger) začne zasazovat o hlasovací právo pro ženy a jejich právo na zaměstnání. Bude moci muž i nadále rozhodovat o penězích i o tom, zda jeho žena smí, nebo nesmí chodit do práce?

Český trailer filmu Ženou z boží vůle / Die götliche Ordnung
Kupředu levá (Vorwärts immer!) (Film Europe)

Český plakát filmu Kupředu levá / Vorwärts immer!Německé komedie jsou v našich končinách poměrně oblíbené, i proto je logické, že se do kin chystá další. Jde ale o jednu velkou neznámou, neboť toho o ní není tolik známo. Podle synopse by mohlo jít o politickou satiru, je ale možné, že televizí ostřílená, nicméně na velkém plátně debutující režisérka Franziska Meletzky, se vydá úplně jiným směrem. A o moc víc toho napsat nejde, protože obsazení tvoří u nás neznámé tváře a hodnocení prakticky neexistují. Premiéra na vlastní nebezpečí.

Synopse: Pád železné opony se sice blíží, v NDR o tom ale nic nevědí, i když náznaky tání už se objevují. V jednom z berlínských divadel nacvičují satiru, v níž důležitou roli hraje generální tajemník komunistické strany Erich Honecker. Herec Otto Wolf (Jörg Schüttauf), který ho hraje, je mu k nerozeznání podobný. Namísto divadelní role ho ovšem čeká role mnohem náročnější - bude totiž muset proniknout do ústředí strany a vydat rozkaz, který zastaví krvavý zásah proti demonstrantům. Otto totiž zjistí, že jedním z demonstrujících bude i jeho dcera.

Originální trailer filmu Kupředu levá / Vorwärts immer!
Scream for Me Sarajevo (Scream for Me Sarajevo) (Beverly Matous Distribution)

Český plakát filmu Scream for Me Sarajevo / Scream for Me SarajevoBosensko-britský hudební dokument se vrací do roku 1994, kdy frontman legendární rockové kapely Iron Maiden Bruce Dickinson uspořádal koncert uprostřed obléhaného Sarajeva. Film je debutem režiséra a scenáristy Tarika Hodzice, který slibuje hlavně pohled do zákulisí příprav celé akce a rozhovory se všemi důležitými postavami. Trochu odrazující by mohla být délka blížící se sto padesáti minutám. Vzhledem k tomu, že film nepoběží ve všech kinech, by zájemci měli trochu zapátrat, aby ho vůbec objevili.

Synopse: V roce 1994 odehrál frontman legendární kapely Iron Maiden Bruce Dickinson rockový koncert uprostřed obléhání Sarajeva. Všichni, kdo se na něm podíleli a ti, kteří se na něj posléze přišli podívat, prokázali odhodlání žít svůj život navzdory zvěrstvům, která se kolem nich děla. O tom všem vypráví tento unikátní dokument.

 

Oficiální trailer filmu Scream for Me Sarajevo / Scream for Me Sarajevo
Dvě nevěsty a jedna svatba (Bioscop)

Plakát filmu  / Dvě nevěsty a jedna svatbaTuzemská komedie zcela jasně cílí na první místa žebříčků návštěvnosti a pravděpodobně nevystoupí ze šlépějí drtivé většiny dalších česko-moravských počinů. Jejím režisérem je Tomáš Svoboda, s nímž se na scénáři podílel Marcel Bystroň, takže znalejším divákům je zcela jasné, co mohou očekávat. Komerční potenciál má i obsazení, v němž se objeví Anna Polívková, Ester Geislerová, Eva Holubová, Bohumil Klepl nebo Jaroslav Plesl. Ohlasy a recenze čekejte až těsně před premiérou, ty ale bude asi řešit jen naprosté minimum potenciálního publika.

Synopse: Marie (Anna Polívková) je typická městská single, která sice pracuje jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích přitahuje samé hlupáky. Její sestra Karolína (Ester Geislerová) naopak toho pravého už našla a chystá svatbu. Právě kvůli tomu přijíždí Marie do své rodné vesničky, kde hned potká svou dávnou lásku Jiřího (Jaroslav Plesl). Během pár okamžiků je jasné, že jejich city ještě úplně nevyhasly a skončí spolu v posteli. Háček je ale v tom, že právě Jiří je onen nastavájící Karolíny.

Oficiální trailer filmu Dvě nevěsty a jedna svatba

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box Office: 24. víkend
Box Office: Muži v černém rekord neohrozili Nejnovější díl MIB série Muži v černém: Globální hrozba sice ovládl vrchol žebříku amerických tržeb, ale rekord nepřekonal. čtěte zde
Vydáno: 17.06.2019 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Muži v černém: Globální hrozba 4/10
Recenze: Film Muži v černém: Globální hrozba přibírá do série ženskou hrdinku Muži v černém se po sedmi letech opět vrací, i když bez Willa Smithe a Tommyho Lee Jonese, které vystřídali Tessa Thompson a Chris Hemsworth (takže je to spíš Muž a žena v černém). A není to návrat, který by stál příliš za to.... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2019 08:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 14. 6. 2019 - 20. 6. 2019
TV tipy: Kouzelníci, komici a křiváci sní o Africe a zbožňují trable Letní teploty nepolevují a jako by uvařily hlavy televizním dramaturgům. Ti totiž ani v tomto týdnu nepřišli s ničím zásadním a opět dali přednost reprízám velkých hitů. V našem výběru se tak objevují většinou nevýrazné... čtěte zde
Vydáno: 14.06.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 24. týden
Kinopremiéry: Neviditelní Muži v černém řeší globální hrozbu v podobě rodičů na tahu Největším lákadlem aktuálního týdne v kinech je návrat oblíbené série Muži v černém, tentokrát ale s kompletně novým tvůrčím týmem. Zbývající pětice novinek je pak příjemně různorodá a nechybí v ní komedie ani... čtěte zde
Vydáno: 12.06.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 23. TÝDEN
Top 20 ČR: X-Meni ovládli slabý víkend Poslední rozloučení s X-Meny v podobě X-Men: Dark Phoenix přilákalo do kina nejvíce diváků, i když se jednalo o slabý víkend z hlediska divácké návštěvnosti. čtěte zde
Vydáno: 11.06.2019 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: X-Men: Dark Phoenix – druhý pokus, stejný výsledek (07.06.2019 15:58 v Recenze | Premiéry)
- Chystají se Rošťáci pro dospělé (07.06.2019 11:10 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: X-Meni tráví poslední večery na Zemi a řeší psí poslání (05.06.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Rolling Thunder Revue: dokument o Bobu Dylanovi v traileru (04.06.2019 16:37 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Godzilla II Král monster je mírně chaotickou přehlídkou oblud (04.06.2019 12:30 v Recenze | Premiéry)
- The Dark Crystal: Age of Resistance: prequelová série v traileru (31.05.2019 15:04 v Novinky | Trailery)
- Top 10: deset nejlepších filmů Harveyho Keitela (18.05.2019 10:00 v Články | Publicistika)
- Téma: Oscar 2020: favorité na příští rok (12.05.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: John Wick fotografuje Svatou zemi a radí jak přežít single (10.05.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- To Kapitola 2: první trailer (09.05.2019 20:35 v Novinky | Trailery)
- James Cameron pogratuloval Avengerům (09.05.2019 16:41 v Novinky | Zprávy)
- Jane Campion natočí The Power of the Dog (07.05.2019 18:25 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: Daniel Day-Lewis v deseti nejlepších rolích (01.05.2019 15:00 v Články | Publicistika)
- The Suicide Squad nabírá obsazení (01.05.2019 12:00 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: UglyDolls a Harmony Korine prožívají lásku na druhý pohled (01.05.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- John Cena bude ve Fast & Furious 9 (29.04.2019 19:25 v Novinky | Zprávy)
- Box Office: Avengers stanovili nový rekord (29.04.2019 07:30 v Komentáře | Box office)

PREMIÉRA TÝDNE   23/2019

Muži v Černém: Globální hrozba
4/10

Muži v černém se po sedmi letech opět vrací, i když bez Willa Smithe a Tommyho Lee Jonese, které vystřídali Tessa Thompson a Chris Hemsworth (takže je to spíš Muž a žena v černém). A není to návrat, který by stál příliš za to.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver