Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 8. týden

Kinopremiéry: Pračlověk vede na hoře skrytou válku s hmyzem

Vydáno: 21.02.2018 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek

V osmičce posledních únorových premiér nenajdete žádnou zásadní, je mezi ní ale několik oscarových kandidátů. K těm nejvýraznějším určitě patří hvězdně obsazené novinářské drama Stevena Spielberga Akta Pentagon: Skrytá válka.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Akta Pentagon: Skrytá válka (The Post) (Vertical Ent.)

Český plakát filmu Akta Pentagon: Skrytá válka / The PostPrvní ze dvou filmů Stevena Spielberga, které přijdou během měsíce do kin, je závažnější a důležité drama o důležitosti svobodné žurnalistiky a práva na informace. Slavný režisér vychází ze skutečných událostí a láká na atraktivní téma a hvězdné obsazení hlavních rolí, které si zahráli Tom Hanks a na Oscara nominovaná Meryl Streep. I když v našich končinách celá kauza není tolik známá, je její problematika natolik univerzální, že by to nemělo vadit. Ohlasy tedy zatím nejsou na tak velká jména úplně nadšené, je ale jasné, že o špatný film rozhodně nepůjde, maximálně jen o slabší chvilku hollywoodské legendy. I tak premiéra týdne.

Synopse: Tajná vládní zpráva zvaná Pentagon Papers odhalovala angažovanost americké vlády během války ve Vietnamu. Celé čtyři roky se vyšší místa snažila tuto zprávu tajit před veřejností, což se jim dařilo. Pak se ale na scéně objevili první americká vydavatelka Kate Graham (Meryl Streep) a ambiciózní šéfredaktor Ben Bradlee (Tom Hanks) z deníku The Washington Post, kteří vládě vyhlásili bezprecedentní válku o zveřejnění pečlivě utajované zprávy.

Zajímavost: Hanks přišel s oběma portrétovanými novináři do styku - Bena Bradleeho, kterého hraje, znal osobně a jeho kolegyni Kate Graham poznal den před její smrtí.

Oficiální český trailer filmu Akta Pentagon: Skrytá válka / The Post
The Florida Project (The Florida Project) (Aerofilms)

Český plakát filmu The Florida Project / The Florida ProjectAmerické nezávislé drama asi znalejší diváky moc nepřekvapí, protože by dle ohlasů mělo být přesně tím, co se za definicí tohoto subžánru skrývá. To tedy znamená, že v centru pozornosti jsou lidé z nižších společenských tříd a tematika je hodně sociální. O režii a částečně scénář se postaral zatím nepříliš známý Sean S. Baker, který diváky mimo samotného námětu láká především na obsazení Willema Dafoea, jenž bude bojovat o Oscara. Vedle něj se pak objeví potenciální budoucí hvězdy, nejvíce chválena je v tomto směru malá představitelka hlavní role Brooklynn Prince. Ohlasy jsou zatím vesměs spokojené, i když nijak zvlášť nadšené, což by ale u podobného filmu mohlo stačit. Klubová premiéra týdne.

Synopse: Okouzlující šestiletá Moonee (Brooklynn Prince) a její přátelé, kteří si užívají léta, bydlí nedaleko Disneylandu v jednom z kdysi populárních pestrobarevných motelů. Radost ze svobody a potulování po okolí nemá svět dospělých vůbec šanci ohrozit. Nevadí, že dívčina dvaadvacetiletá matka (Bria Vinaite) každý týden divoce shání peníze na další činži a pozdními platbami dráždí starostlivého správce Bobbyho (Willem Dafoe). Hlavní je seznámit se s novou sousedkou a naplánovat další průšvihy.

Zajímavost: Briu Vinaite, která hraje matku hlavní hrdinky, oslovil režisér na Instagramu a nabídl jí spolupráci na filmu.

Český teaser filmu The Florida Project / The Florida Project
Pračlověk (Early Man) (CinemArt)

Český plakát filmu Pračlověk / Early ManBritská animovaná dobrodružná komedie pochází z dílny studia Aardman, které si jako jedno z mála v Evropě udržuje osobitý a snadno rozpoznatelný styl, určitou kvalitu a specifický humor. Režírující Nick Park se tentokráte zaměřil na tematiku pravěku a fotbalu, což zdánlivě nejde dohromady, při troše představivosti to ale není problém. Pozitivem budiž to, že animace je opět precizní, horší je ovšem to, že ohlasy jsou střízlivější a některé recenze (třeba i ta naše) jsou dost kritické, což je opravdu škoda. Na druhou stranu by ale měla být možnost film vidět v původním znění v kinech i u nás, a to je dobrá zpráva, protože původní hlasové obsazení je vesměs hvězdné. Jeden z mála animáků, na který se dá jít i bez dětí.

Synopse: Dug je typicky neohrožený hrdina dosud žijící v celkem poklidně probíhající době kamenné. Jenže netuší, že brzy k němu pronikne doba bronzová v čele s padoušským lordem Bafoňem. Aby Dug zachránil svůj kmen a své území, musí se naučit hrát fotbal a vyhrát zápas proti elitnímu reprezentačnímu klubu. To se ale zdá dost nemožné, když vůbec netuší, co to fotbal vlastně je. Naštěstí potká velkou fotbalovou fanynku Tynu, která se uvolí, že jeho tým zkusí trénovat. Podaří se Dugovi a jeho kamarádům zvítězit?

Zajímavost: Může se to zdát neuvěřitelné, ale pro veterána Parka jde o vůbec první film, který režíruje zcela samostatně.

Oficiální český trailer filmu Pračlověk / Early Man
Hora (Mountain) (AČFK)

Český plakát filmu Hora / MountainJak už název loňského australského dokumentu napovídá, nejvíce si ho užijí milovníci vysokohorských masívů. Režisérka a scenáristka Jennifer Peedom, která se tématem zabývá už dlouhodobě, tentokráte podle nadšených ohlasů, kterých ale vzhledem k žánru není tolik, natočila jakousi ódu na nekonečné vrcholky těch nejvyšších hor a pokouší se zodpovědět na otázku, proč horolezectví přitahuje tolik lidí a dle všeho si trochu povzdechává nad komerční turistikou, která panenskou přírodu ničí. Bonusem navíc je to, že původní komentář načetl Willem Dafoe, tak snad bude možnost slyšet ho i u nás. Premiéra pro milovníky hor a zimy.

Synopse: Ještě před třemi stovkami let byly snahy o zdolání horských vrcholů považovány skoro za šílenství. Nikdo tehdy nepředpokládal, že by divoká a opuštěná krajina mohla někoho zajímat. Vrcholky hor byly považovány za místa, kde sídlí nebezpečí a nikdo je nevnímal jako místa plná krásy. Proč tedy nyní přitahují miliony lidí?

Český trailer filmu Hora / Mountain
Darebák a závodnice (Le Fidéle) (Film Europe)

Český plakát filmu Darebák a závodnice / Le FidèleFrancouzsko-belgické kriminální drama vypadá podle synopse dost tuctově a nezajímavě a nemnoho dostupných ohlasů se vzácně shoduje na tom, že jde o solidní, nicméně ničím výjimečnou podívanou. Za režií a částečně i scénářem stojí jeden z nejvýraznějších belgických tvůrců současnosti Michael R. Roskam, který si už odbyl i debut v USA, takže určitá očekávání už vzbuzuje, do hlavní mužské role navíc obsadil i u nás známého Matthiase Schoenaertse. Uvidíme, zda tuzemský divák na tuto kombinaci uslyší, zklamaný by každopádně být neměl.

Synopse: Dívka Bénédicte (Adèle Exarchopoulos) pochází z vyšší společenské třídy, pracuje v rodinném podniku a řídí vozy na okruzích. To Gino (Matthias Schoenaerts) je zdánlivě běžný pohledný chlapík, který ale ve skutečnosti skrývá tajemství, které je nebezpečné pro něj i jeho okolí. Když se tihle dva potkají, je to láska na první pohled - vášnivá, bezpodmínečná a ohnivá. Aby mohli být spolu, musí překonat několik těžkých překážek i nepřejícnost okolí. Jak daleko ovšem mohou zajít?

Zajímavost: Když nápad na film v roce 2012 vznikl, mělo jít o film noir o kriminálním gangu v Bruselu na konci osmdesátých let, když ale byla do hlavní role o tři roky později obsazena Adèle Exarchopoulos, změnil se film na "amour-noir" - tragickou love story mezi gangsterem a závodnicí.

Český trailer filmu Darebák a závodnice / Le Fidéle
Vnitřní slunce (Un beau soleil intérieur) (Artcam)

Český plakát filmu Vnitřní slunce / Un beau soleil intérieurFrancouzské drama o hledání lásky jedné umělkyně vypadá na první pohled jako trochu předvídatelná vztahová záležitost, jaký ale bude skutečný výsledek, je těžké odhadovat, protože ohlasů je dost málo, i když zahraniční hodnocení se pohybují na úrovni lehkého nadprůměru. Určitou zárukou kvality by měla být i režijní a scenáristická veteránka Claire Denis, která do hlavní role obsadila neméně slavnou Juliette Binoche, vedle které se objeví třeba ještě Gérard DepardieuXavier Beauvois nebo Valeria Bruni Tedeschi. Další nevyzpytatelná evropská premiéra.

Synopse: Rozvedená umělkyně Isabelle (Juliette Binoche) hledá životní lásku. Své naděje ale vkládá spíše do mužů, kteří se s představami o jejím ideálu zcela míjí. Proč tahle neurotická, nerozhodná a stále atraktivní žena loví pořád ve stejných vodách?

Originální trailer filmu Vnitřní slunce / Un beau soleil intérieur
Hmyz (CinemArt)

Plakát filmu  / HmyzUž od pondělí 19. února můžete v kinech vidět úplně poslední film jedné z mála žijících legend československé kinematografie Jana Švankmajera. Z jeho jména je jasné, že film nebude pro každého, protože slavný filmař se nezměnil a opět natočil prapodivný snímek plný jeho typické animace, metafor a symbolů, tentokrát navíc děj umístil na pozadí zkoušení klasické divadelní hry Ze života hmyzu, která je sama o sobě dost alegorická. Obsazení je na tuzemské poměry hvězdné, neboť hlavní role si zahráli Jan BudařJiří LábusNorbert LichýJaromír DulavaPavel Nový. Řídit se recenzemi nemá v tomto případě moc smysl, protože autor je natolik osobitý, že na každého jeho dílo působí diametrálně odlišně. Další legenda se loučí s filmováním.

Synopse: Šestice ochotníků zkouší na hru Ze života hmyzů bratří Čapků, v níž se lidé chovají jako hmyz a hmyz se chová jako lidé. Během těchto zkoušek se ale životy účinkujících nepříjemně prolínají s osudy jejich postav a zoufalý režisér má co dělat, aby všechny udržel na uzdě a aby hra měla alespoň nějakou podobu.

Oficiální trailer filmu Hmyz
Věčně tvá nevěrná (Bioscop)

Plakát filmu  / Věčně tvá nevěrnáStačí si přečíst synopsi nové české "romantické" komedie a je jasné, že ta bude pokračovat v trendu morálně špatných a pokřivených žánrovek, které v posledních letech sbírají divácké úspěchy a povětšinou ukazují nevěru jako něco zcela normálního. Tyto teze nám potvrdí i jméno režiséra Milana Cieslara, jehož poslední počiny jsou tzv. na jedno brdo a kvalitativně patří k tomu horšímu, co vzniklo. Hlavní role tentokráte obsadili Saša RašilovVilma CibulkováLenka Vlasáková a jak už bývá zvykem, v menších rolích se objeví i několik rádoby celebrit a hvězd společensko-bulvárních pořadů. Potenciální komerční hit.

Synopse: Josef (Saša Rašilov) a Miluška (Lenka Vlasáková) jsou manželé už dlouhou dobu. Ona učí aerobik a svého manžela i dceru zahrnuje neúnavnou péčí, on ji sice miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější ženy. Jejich manželství se tak řítí do záhuby, z čehož jim má pomoci teta Marta (Vilma Cibulková), která má jako zkušená psycholožka šílený plán, jak jejich vztah zachránit. Naordinuje jim nevěru, při níž se musí vzájemně přistihnout in flagranti.

Oficiální trailer filmu Věčně tvá nevěrná

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Rambo: Poslední krev 8/10
Recenze: Rambo: Poslední krev uzavírá slavnou sérii Sylvester Stallone se vrací naposledy jako vietnamský veterán John Rambo, aby se rozloučil s filmovými fanoušky v posledním díle symbolicky nazvaném Rambo: Poslední krev. čtěte zde
Vydáno: 21.09.2019 08:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 20. 9. 2019 - 26. 9. 2019
TV tipy: Švadlenka prožívá poslední prázdniny ve ztraceném městě Z Září se pomalu chýlí ke konci a televize stále nevytahují žádné filmové trumfy. Tento týden nicméně potěší premiéry nenápadného dobrodružného snímku Ztracené město Z a posledního vítěze Českých lvů, dramatu Všechno... čtěte zde
Vydáno: 20.09.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 38. týden
Kinopremiéry: Rambo letí ke hvězdám, kde vyvádí psí kusy a píše román pro pokročilé Z pětice novinek, která v tomto týdnu obohatí programy kin, vyčnívají dvě. Tou první je meditativní sci-fi s Bradem Pittem Ad Astra, druhou pak pátý díl legendárního Ramba. Žebříček návštěvnosti ale nejspíš ovládne jiná... čtěte zde
Vydáno: 18.09.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Takové krásné šaty 3/10
Recenze: Takové krásné šaty jsou hrdým uměleckým brakem Osobitý britský filmař Peter Strickland natočil film o prokletých šatech. Znovu se v něm na nikoho neohlížel, složil poctu italským giallo filmům a naservíroval lahůdku pro všechny cinefily plnou bizarních momentů. Nebo ne? čtěte zde
Vydáno: 17.09.2019 12:30 v sekci Recenze
0
Top 20 ČR: 37. týden
Top 20 ČR: Nabarvené ptáče na Přes prsty nestačilo Vrchol tuzemského žebříčku návštěvnosti patřil znovu české komedii Přes prsty. České drama Nabarvené ptáče se umístilo třetí. čtěte zde
Vydáno: 17.09.2019 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Hastrman, Jackie a Viktor Frankenstein jsou zoufalci (13.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Terrence Malick chystá film o životě Krista (10.09.2019 14:29 v Novinky | Zprávy)
- Robert Pattinson a Willem Dafoe v novém traileru filmu The Lighthouse (09.09.2019 16:51 v Novinky | Trailery)
- Tom Hanks se vydá na Měsíc (09.09.2019 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: filmy podle Stephena Kinga (07.09.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Hamoun Otesánek spáchal vraždu prvního stupně (06.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: filmy Richarda Gerea (31.08.2019 10:00 v Články | Publicistika)
- The Laundromat: nový film Stevena Soderbergha v traileru (28.08.2019 16:40 v Novinky | Trailery)
- Edward Norton se vrací v traileru filmu Temná tvář Brooklynu (23.08.2019 07:33 v Novinky | Trailery)
- Top 10: nejslavnější horory 70. let (18.08.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- Steven Soderbergh začal natáčet nový film (16.08.2019 19:14 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Mladý Karl Marx v sebevražedném oddílu nestárne a jí zelňačku (16.08.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Malé ženy: první trailer nového filmu Grety Gerwig (14.08.2019 08:45 v Novinky | Trailery)
- A Hidden Life: trailer nového filmu Terrence Malicka (14.08.2019 07:50 v Novinky | Trailery)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 80. let (03.08.2019 16:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: nezapomenutelné filmy Dustina Hoffmana (03.08.2019 10:00 v Články | Publicistika)
- Robert Pattinson a Willem Dafoe v thrilleru The Lighthouse (30.07.2019 19:03 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   37/2019

Nabarvené ptáče
6/10

Adaptace kontroverzního románu reprezentovala tuzemskou kinematografii v hlavní soutěži benátského festivalu. O počinu Václava Marhoula, který vzbuzuje rozporuplné reakce, se tím pádem hodně mluví. Jak to s ním tedy dopadlo?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver