Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 16. 2. 2018 - 22. 2. 2018

TV tipy: Hodný dinosaurus a učitelka hledají své mládí v srdci moře

Vydáno: 16.02.2018 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Po dvou slabých týdnech televize konečně ožívají a nabízí hned několik zajímavých a atraktivních premiér. Mezi nimi vynikají pixarovka Hodný dinosaurus, Sorrentinovo drama Mládí, dobrodružné V srdci moře a Hřebejkova Učitelka.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Komisař Maigret zuří (Maigret voit rouge) (pátek 16. 2., Prima Max, 20.00 - 22.00 / sobota 17. 2., 15.50 - 17.45)

Plakát filmu Komisař Maigret zuří / Maigret voit rougeNejen u nás prakticky neznámé italsko-francouzské kriminální drama je adaptací literární předlohy Georgese Simenona a příznivce titulní postavy rozhodně nezklame. Režisér a spoluscenárista Gilles Grangier v něm natočil poctivou staromilskou žánrovku, která ohromí především hutnou atmosférou, zajímavým a propracovaným příběhem, prací s napětím a svižným tempem, v němž vskutku není prostor na nějakou extrémní nudu. Potěší, že i akce, které je naprosté minimum, je hodně slušná a dialogy mají náboj a místy jsou dost ironické a sarkastické a vážný děj příjemně odlehčí. V hlavní roli svým typicky minimalistickým způsobem září Jean Gabin, jenž svým charismatem dá zapomenout na některá hlušší místa. Raritní klasika s neopakovatelnými pařížskými kulisami. 

Zajímavost: Amerického gangstera si ve filmu zahrál Michael Constantine, který byl pro jeho potřeby předabován.

Ukázka z filmu není dostupná.

Hodný dinosaurus (The Good Dinosaur) (sobota 17. 2., Nova, 17.35 - 19.30 / pondělí 19. 2., Nova Cinema, 18.20 - 20.00 / úterý 20. 2., 12.20 - 14.05)

Český plakát filmu Hodný dinosaurus / The Good DinosaurTři roky staré animované fantasy dobrodružství z dílny studia Pixar je trochu paradoxním filmem. Celovečerně debutující režisér Peter Sohn v něm totiž cílí primárně na ty nejmenší diváky, zároveň si ale vybral příběh, který je hodně zaměřen na vážná témata, nejčastěji smrti blízké osoby. S tím úzce souvisí překvapivě posmutnělá atmosféra, která ale po většinu nedlouhé stopáže funguje a dětské publikum naštěstí zaujme. O to víc se s ní ale bije snaha o několik vysloveně infantilních vtipů a jednoduchý humor, který odrostlý divák moc neocení a příliš mu do filmu nebude pasovat. Animace a technická stránka jsou samozřejmě precizní, s čímž už se ale tak nějak počítá. Největším nepřítelem je tak film sám sobě, protože od Pixaru se přece jen pořád očekává něco víc a v tomto případě je výsledek uspokojivý, ale zoufale nevýrazný a zaměnitelný, což víceméně potvrzuje i naše recenze.

Zajímavost: Pohyby hlavního dinosauřího hrdiny byly založeny na pohybech slonů.

Český trailer filmu Hodný dinosaurus / The Good Dinosaur
Mládí (Youth) (sobota 17. 2., ČT2, 20.00 - 22.05)

Plakát filmu Mládí / YouthItalsko-francouzsko-švýcarsko-britské komediální drama je trochu rozporuplné ve svém vyznění a tvůrčím přístupu. Jeho hlavním tématem je totiž navzdory názvu stáří a jak se s ním důstojně vyrovnat, režisérem a scenáristou je ale ani ne padesátiletý Paolo Sorrentino, který je na vrcholu tvůrčích sil, tudíž mu je podobná tematika trochu vzdálena, což je na výsledku znát. Snímek ale vyniká specifickou atmosférou typickou pro autorovy počiny, chytrým a nevtíravým humorem, poměrně pomalým tempem a hodně zajímavým rozkročením mezi tzv. artem a běžnou podívanou. V hlavních rolích excelují Michael Caine a Harvey Keitel, které pak v těch vedlejších doplňují třeba Rachel Weisz nebo Paul Dano. Nebýt zbytečně dlouhé stopáže a někdy samoúčelné snahy o metafory, kterou může někdo považovat za lacinou manýru, mohlo být hodnocení ještě vyšší. Více se dočtete v naší recenzi

Zajímavost: Jde o vůbec první film, který si studio Fox Searchlight vybralo na festivalu v Cannes.

Český trailer filmu Mládí / Youth
V srdci moře (In the Heart of the Sea) (sobota 17. 2., Nova, 20.20 - 22.45 / neděle 18. 2., Nova Cinema, 17.40 - 20.05 / úterý 20. 2., 15.55 - 18.10)

Český plakát filmu V srdci moře / In the Heart of the SeaDobrodružné drama z roku 2015 má na první pohled vše, co má podobná žánrovka mít, aby uspěla, přesto je výsledek trochu rozpačitý. Režírující Ron Howard se v něm může spolehnout na atraktivní a typicky chlapský příběh, potřebnou atmosféru, svěží tempo a minimálně v první polovině i na jisté řemeslo. Problém nastává s narůstající stopáží, protože postavy nejsou tak zajímavé, jak by měly být, tempo rázem opadne a celému tomu chybí nějaké vyvrcholení. Dojem navíc výrazně kazí viditelné a nepříliš povedené digitální triky, kterých je v závěru až moc a přebírají veškeré otěže. V titulní roli se objeví trochu unylý Chris Hemsworth, jemuž dělají společnost mimo jiné Benjamin Walker, Cillian Murphy, Ben Whishaw nebo Brendan Gleeson. Více se o filmu, od něhož se čekalo trochu víc, dočtete v naší recenzi.  

Zajímavost: Snímek vychází ze skutečné události, která se odehrála v roce 1820 a později inspirovala slavnou knihu Moby Dick Hermana Melvilla.

Český trailer filmu V srdci moře / In the Heart of the Sea
Skautův průvodce zombie apokalypsou (Scouts Guide to the Zombie Apocalypse) (sobota 17. 2., Prima Cool, 22.05 - 00.00 / neděle 18. 2., Prima Max, 00.55 - 09.15)

Plakát filmu Skautův průvodce zombie apokalypsou / Scouts Guide to the Zombie ApocalypseTři roky stará hororová akční komedie patří do ranku těch filmů, které můžou být ohodnoceny jakkoli a většinou je to obhajitelné. Režisér a spoluscenárista Christopher B. Landon se v ní totiž nedržel prakticky žádných pravidel a natočil hodně bizarní počin, v němž na jeden geniální vtip připadají dva až tři průměrné a jeden vysloveně trapný, přesto to tolik nevadí. Opřel se také o bláznivé tempo, v němž je možné skoro cokoliv, příjemnou a odlehčenou atmosféru a nevyhýbal se ani potřebně brutálním a krvavým scénám, kterých tedy mohlo být i víc. Je jasné, že v příběhu se nesmí hledat logika a nesmí se o něm přemýšlet, toho jsou si ale tvůrci dobře vědomi, proto jim to nelze úplně vyčítat. Vydařilo se i obsazení, v němž se objeví třeba Tye Sheridan, Logan Miller, Joey Morgan nebo Patrick Schwarzenegger. Trocha šílené zábavy na sobotní večer.

Zajímavost: V roce 2010 se scénář filmu ocitl na tzv. blacklistu, čili seznamu nejlepších nerealizovaných scénářů.

Oficiální trailer filmu Skautův průvodce zombie apokalypsou / Scouts Guide to the Zombie Apocalypse
Učitelka (neděle 18. 2., ČT1, 20.15 - 22.00)

Plakát filmu  / UčitelkaKomorní česko-slovenské drama je nejlepším počinem autorské dvojice režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského za poslední roky. Od počátku uchvátí vynikající atmosférou a příběhem, který se odhaluje pomocí flashbacků, v nichž se ztratí scenáristova typická epizodičnost, navíc v něm pak vynikne vypointování jednotlivých situací, zajímavé dialogy a jemný humor, který odlehčuje jinak závažné a svým způsobem smutné téma. Výsledku pomáhá i umístění rámcového děje do prostoru uzavřené školní třídy, v níž se precizně budují vztahy mezi postavami. Jak bývá u tvůrců zvykem, obsazení je naprosto excelentní, v tomto případě mu jednoznačně kraluje mrazivá a na Českého lva nominovaná Zuzana Maurery, vedle níž více vyniká už snad jen Martin Havelka. Někdy jsou sice dialogy moc doslovné, chvílemi vázne tempo a film se začíná opakovat, to ale nic nemění na tom, že přes minimální marketingovou kamaň jde o velmi dobrý snímek, což potvrzuje i naše recenze.

Zajímavost: Celý film včetně exteriérových scén se sněhem vznikal při teplotách atakujících čtyřicet stupňů.

Originální trailer filmu Učitelka
Hráči (Rounders) (neděle 18. 2., ČT2, 22.00 - 00.00)

Plakát filmu Hráči / RoundersPsychologické kriminální drama z konce devadesátých let je pravděpodobně nejlepším počinem nepříliš známého režiséra Johna Dahla. Tomu výrazně pomohl inteligentní příběh se zajímavou zápletkou, několika nečekanými zvraty a poměrně realistickým zachycením pokerové hry, která tu hraje klíčovou roli. Jemu samotnému se podařilo dodat potřebné napětí a natočit scény, v nichž se "jen" hrají karty, strhujícím způsobem tak, že rozhodně nepůsobí jako nudná zábava. Spolehnout se mohl i na poměrně hutnou atmosféru a zdařilou výpravu. Vrcholem jsou nicméně herecké výkony, které v hlavních rolích obstarávají suverénní Matt Damon a Edward Norton, v těch vedlejších pak John Turturro, Famke Janssen, John Malkovich nebo Martin Landau. Občas to sice celé drhne a zasloužilo by to několik výraznějších a zapamatovatelnějších scén, to jsou ale jen detaily. Trocha adrenalinu na konec týdne.

Zajímavost: Postava Červa měla ve filmu kouřit, jelikož je ale Norton, který ji hrál, velkým odpůrcem kouření, scénář se upravil.

Oficiální trailer filmu Hráči / Rounders
Jarní úklid s.r.o. (Sunshine Cleaning) (pondělí 19. 2., Prima Max, 20.00 - 21.55 / úterý 20. 2., 16.10 - 18.10)

Plakát filmu Jarní úklid s.r.o. / Sunshine CleaningDekádu staré komediální drama je typickým americkým nezávislým filmem se všemi klady i zápory. Lehkým rozdílem je, že jeho režisérkou je žena, konkrétně Christine Jeffs, jejíž největší přínos tkví v tom, že na postavy přenesla svou empatii a se všemi je možné soucítit a chápat je, což se tak často nestává. S tím pak souvisí i celková citlivost a decentnost, s níž je ústřední příběh, který se hodně dotýká smrti v různých podobách, natočen a zachycen. Tempo není nijak strhující, tudíž vynikne velmi příjemná melancholická atmosféra a celkový nadhled. Ústřední role ztvárnili spolehliví Amy Adams, Emily Blunt a Alan Arkin, které pak doplňuje třeba Steve Zahn. Pohodová záležitost, která je trošku zaměnitelná se sobě podobnými a chybí jí výraznější momenty.

Zajímavost: Autoři filmu prozradili, že inspirací k jeho vzniku byl rozhlasový rozhovor dvou žen, které si založily podobnou firmu jako hlavní hrdinky.

Originální trailer filmu Jarní úklid s.r.o. / Sunshine Cleaning
Princezna a bojovník (Der Krieger und die Kaiserin) (úterý 20. 2., ČT art, 21.40 - 23.55)

Plakát filmu Princezna a bojovník / Der Krieger und die KaiserinNěmecké romantické drama z miléniového roku je plné mysteriózních prvků a zaujme svou propracovaností. Režisér a scenárista Tom Tykwer v něm v rámci prostinkého příběhu, v němž zcela záměrně hraje velkou roli náhoda, zachycuje velmi zvláštní a těžce uchopitelnou atmosféru, kterou ještě umocňuje mnoha snovými sekvencemi, nádhernou kamerou a podobně těžce specifikovatelnou hudbou, na níž se sám podílel. Potěší i to, že ani v tak vizuálně precizním filmu nezapomněl na inteligentní zápletku a obě složky jsou víceméně vyrovnané. Nechybí tu několik velmi silných scén a prazvláštní zakončení, které je pro tvůrcovy počiny specifické. Hlavní role si zahráli výteční Franka Potente a Benno Fürmann, mezi nimiž funguje potřebná chemie. Škoda jen přetažené stopáže a občasné překombinovanosti, která souvisí asi s tím, že tvůrce chtěl do výsledku dostat vše, co ho napadlo. Nepříliš připomínaná evropská klasika.

Zajímavost: Ve filmu je často využit motiv visuté dráhy Schwebebahn, která je symbolem města Wuppertalu, v němž se Tykwer narodil.

Originální trailer filmu Princezna a bojovník / Der Krieger und die Kaiserin
Bird (Bird) (čtvrtek 22. 2., ČT art, 20.20 - 22.55)

Plakát filmu Bird / BirdU nás jen minimálně známé životopisné hudební drama z konce osmdesátých let zachycuje osudy saxofonisty Charlieho Parkera. Pro režírujícího Clinta Eastwooda šlo o srdcovou záležitost, tudíž na vskutku štědré stopáži, která dosahuje bezmála tří hodin, vypráví rozmáchlý příběh, který ozvláštňuje flashbacky, tudíž vyžaduje plnou diváckou pozornost. Nejvíc ovšem uchvátí takřka autentická atmosféra předválečné Ameriky a fantastická hudba, která zaujme i ty, kteří jinak jazz nevyhledávají, i když je jí opravdu hodně, za zmínku stojí i Oscarem oceněná zvuková složka, která je dost výrazná. V titulní roli exceluje Forest Whitaker, kterého doplňují ještě třeba Diane Venora, Michael Zelniker nebo Samuel E. Wright. Celkový dojem pak kazí již zmíněná přehnaná stopáž a určitá monotónnost, k níž se slavný tvůrce uchyluje příliš často. Minimálně reprízovaný biopic.

Zajímavost: Šlo o vůbec první film, který Eastwood režíroval, ale nehrál v něm hlavní roli, ani se neobjevil v žádném cameu.

Originální trailer filmu Bird / Bird

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tři Tygři ve filmu: JACKPOT 3/10
Recenze: Bláznivá komedie Tři Tygři ve filmu: JACKPOT je naditá slabými vtipy V celovečerním filmu s členy ostravského hereckého souboru Tři Tygři se dvojice prosťáčků vydává na dalekou cestu do Prahy s výherním losem, zatímco jsou jim v patách neschopní mafiánští poskoci, imbecilní policista a podřadný... čtěte zde
Vydáno: 25.05.2022 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 21. týden
Kinopremiéry: Tři tygři a Maverick ví kulový a ocitají se na pokraji nervového zhroucení Jasným hitem posledních květnových novinek v kinech je premiéra pokračování Top Gunu, na které se čekalo dlouhých šestatřicet let. Jedinou konkurencí v návštěvnosti mu může být celovečerní film komediálního uskupení Tři... čtěte zde
Vydáno: 25.05.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 20. týden
Top 20 ČR: Strange stále dominuje V českých kinech je nejnavštěvovanějším filmem stále marvelovka Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství následovaná domácím hitem Vyšehrad: Fylm s více jak půlmilionovou návštěvností. čtěte zde
Vydáno: 24.05.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 20. víkend
Box office: Downton na Strange nestačil Ani premiéra pokračování romantického dramatu Panství Downton nestačila na sesazení Doctora Strange z trůnu amerického žebříčku tržeb. Strange je zatím komerčně nejúspěšnějším titulem tohoto roku. čtěte zde
Vydáno: 23.05.2022 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Mulholland Drive 10/10
Stroj času: Mulholland Drive aneb Hollywood po lynchovsku I po jednadvaceti letech je mysteriózní thriller Mulholland Drive mistrovským dílem Davida Lynche a jedním z nejlepších filmů 21. století. Nyní je k vidění znovu ve vybraných kinech v České republice. čtěte zde
Vydáno: 21.05.2022 20:30 v sekci Recenze | Stroj času
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Thor: Láska jako hrom v novém traileru (24.05.2022 09:30 v Novinky | Trailery)
- Chris Hemsworth & Miles Teller ve filmu Spiderhead (18.05.2022 16:30 v Novinky | Trailery)
- Coppola obsadil Megalopolis (13.05.2022 13:30 v Novinky | Zprávy)
- Jan Žižka má první trailer (06.05.2022 08:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Králíček Jojo míří do krajiny ve stínu, kde pozná temnou tvář Brooklynu (06.05.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Strážce je první člověk, který se stal vládcem vesmíru (29.04.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Thor: Láska jako hrom má první trailer (18.04.2022 20:41 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Komedie Známí neznámí vděčí za své kvality vydařené italské předloze (02.04.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Morbius, Ježek Sonic, Olga a Cyrano jsou známí neznámí (30.03.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Jokerův mozek je v plamenech (25.03.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Proměna vyrazí dech dokonalou animací a roztomilostí, s příběhem se ale drží při zemi (11.03.2022 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Recenze: The Batman s Robertem Pattinsonem je temnou a ponurou detektivkou (04.03.2022 12:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Šalamoun a královna ze Sáby prožívají půlnoční lásku, během níž boří teheránská tabu (04.03.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Batman hledá identitu syna (02.03.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Zpráva o záchraně mrtvého ohlodává námět o smrti a odcházení na kost (27.02.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- George Foreman míří na plátna kin (26.02.2022 08:00 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Pes z Beflastu hledá štěstí v Jizerských horách (23.02.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Sněžný kluk Toman v utajení porušil jedenácté přikázání (18.02.2022 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   19/2022

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
6/10

V nové marvelovce se Doctor Strange seznámí s dívkou, jejíž nadlidskou schopností je cestovat mezi různými paralelními světy. Film měl být od jiných superhrdinských snímků odlišen výraznými hororovými prvky.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu