Tvůrci velkolepost a dramatičnost vlastně sami potlačují ironizující znělkou, ve které hraje píseň The Hurdy Gurdy Man od Donovana. Kdekdo by ve znělce mohl čekat nějakou hudbu makabrózního charakteru, kde by duněly basy, a tak dále. Ale v Britannii se opak stal pravdou, tvůrci znělku absolutně odlišili a spíš byste ji čekali v nějaké retro kriminálce. Nicméně, krok to byl dobrý, alespoň něco tento seriál dělí od formátů klasických historických sérií, které se dají shrnout do tří bodů: intriky, boje, krev. Britannia se sice vymyká znělkou, všechno ostatní je ale shodné. Bohužel.
Tvůrcům musíme pochválit celkovou profesní stránku - od skvělé kamery až po výběr lokací. Seriál se natáčel kromě Walesu i v Čechách. Několik scén bylo natáčeno v malebném Českém ráji. Pro sídlo Druidů byly využity Prachovské skály. Další lokací byl lom Velká Amerika nedaleko Berouna, pár scén bylo natočeno i na barrandovských ateliérech. Jedná se tak o další projekt za minulý rok, kdy v Čechách natáčela velká zahraniční produkce. Britové mají Prahu velice oblíbenou - loni sem zavítali díky natáčení snímku s Noomi Rapace V utajení anebo krimi seriálu McMafia. Američané u nás natáčeli seriál Soumrak templářů.
Co se týče scénáře, na něm pracovali tři hlavní scenáristé. Jez Butterworth je autorem trháků Na hraně zítřka nebo bondovky Spectre, Tom Butterworth psal Poslední legii. James Richardson byl dosud pouze producentem, jedná se o jeho scénáristickou prvotinu. Režisérů měla Britannia celkem pět. Například Metin Hüseyin, režisér první epizody, již zkušenost s historickými seriály má - režíroval například Borgii. Do hlavních rolí byli obsazeni David Morrissey, Kelly Reilly, Nikolaj Lie Kaas a Ian McDiarmid.
Nedá se říct, že by byla Britannia špatný seriál. Problém je spíš v tom, že neukazuje nic nového a je zbytečně zdlouhavý. První epizoda má sedmdesát minut a můžeme být jenom rádi, že tvůrci poté přešli na čtyřicetiminutový formát. Pro televizního diváka možná fajn, ten náročnější však sténá.