Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 52. týden

Kinopremiéry: Pasažéři hrají Assassin's Creed a ocitají se v pasti

Vydáno: 28.12.2016 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

V pětici posledních premiér roku 2016 vynikají dva rozporuplné snímky, které v zámoří vesměs propadly a zklamaly. Řeč je o adaptaci počítačové hry Assassin's Creed a sci-fi Pasažéři, o mnoho lépe na tom není ani horor V pasti.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Assassin's Creed (Assassin's Creed) (CinemArt CZ)

Český plakát filmu Assassin's Creed / Assassin's CreedDalší filmová adaptace počítačové hry se snaží dokázat, že podobné pokusy mají smysl, výsledek je ovšem dost rozpačitý. Režie se totiž chopil vysloveně artový Justin Kurzel, jenž dostal k dispozici štědrý rozpočet a Michaela Fassbendera s Marion Cotillard do hlavních rolí a do těch vedlejších mimo jiné Jeremyho Ironse nebo Brendana Gleesona. Dosavadní ohlasy jsou nicméně rozporuplné a hovoří o lehce originální, v jádru však hodně nesmyslné podívané, kterou drží nad vodou sekvence z historického Španělska a solidní akce. Tržby po prvním víkendu jsou ale tragické, takže se dá už teď říci, že filmovým podobám videoher pšenka zatím stále nepokvete. Nejednoznačná premiéra týdne.

Synopse: Usvědčený vrah Callum Lynch (Michael Fassbender) je nedobrovolně vysvobozen z cely a je převezen do tajného zařízení Abstergo, které je vybaveno revoluční technologií Animus, která odhaluje v lidské DNA genetické vzpomínky a umožňuje vrátit se v čase a prožít vzpomínky předků. Callum se tak propojí se svým prapředkem žijícím v Granadě a Seville v období španělské inkvizice, s jehož pomocí by měl získat mocný artefakt Jablko Ráje, jenž slouží k ovládnutí světa.

Zajímavost: V rámci toho, aby film působil co nejpřirozeněji, využíval Kurzel digitální efekty jen v nejnutnějších případech.

Oficiální český trailer filmu Assassin's Creed / Assassin's Creed
Pasažéři (Passengers) (Falcon)

Český plakát filmu Pasažéři / PassengersDobrodružné sci-fi vypadá podle synopse dost zajímavě a atraktivně, nicméně recenze hovoří o tom, že právě popis děje je hodně zavádějící a nemluví úplně pravdu. Režijně s ním v Hollywoodu debutuje norský autor Morten Tyldum, takže bychom měli očekávat spíše komorní žánrovku než nějakou vypiplanou trikovou podívanou. Jediným větším magnetem na diváky ovšem jsou Chris Pratt a Jennifer Lawrence v hlavních rolích, mimo kterých se objeví ještě Michael Sheen nebo Laurence Fishburne. Ohlasy ale poukazují na to, že film neví, čím chce být a solidně rozjetou zápletku vesměs pohřbí zbytečně akčním a nesmyslným koncem, který popře to, co se dělo dříve. Celková hodnocení ovšem dosahují lehkého nadprůměru, takže doufejme, že snímek nakonec není tak špatný.

Synopse: Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři (Chris Pratt a Jennifer Lawrence) kosmické lodi probuzeni následkem poruchy o devadesát let dříve, než se plánovalo. Zatímco se oba smiřují s tím, že zbytek života prožijí v kosmické lodi, zjišťují, že mezi nimi vzniká něco víc než jen přátelství. Tím se zabývají až do chvíle, než odhalí, že celá loď je ve velikém nebezpečí a oni jsou ti jediní, kteří mohou zachránit životy pěti tisíc spících pasažérů.

Zajímavost: Natáčení probíhalo v Německu.

Oficiální český trailer filmu Pasažéři / Passengers
V pasti (Shut In) (Bioscop)

Český plakát filmu V pasti / Shut InAni v závěru roku nesmí v seznamu premiér chybět nízkorozpočtový horor, kterých bylo letos v programech kin jako máku. Tento je francouzsko-kanadský a na velkém plátně s ním debutuje televizí po mnoho let ostřílený režisér Farren Blackburn. Podle synopse si ovšem jde snadno domyslet, že nepůjde o nic originálního, ale o další variaci na téma strašidelný dům a osamělá traumatizovaná žena. To ostatně potvrzují i zahraniční ohlasy a recenze, které píší o předvídatelné, nenápadité a bohužel i neděsivé podívané, která nemá co nabídnout. Vzhledem k tomu, že i tamější výdělky byly dost nízké, jde zřejmě o krok špatným směrem a nic nepomohla ani Naomi Watts v hlavní roli. Premiéra pro zaryté fanoušky žánru.

Synopse: Dětská psycholožka Mary Portman (Naomi Watts) přišla při tragické nehodě o manžela a její syn zůstal upoután na lůžko ve vegetativním stavu. Její život se tak změnil v neustálou péči o paralyzované dítě. Navíc bydlí v domě uprostřed lesů a začíná v ní narůstat pocit samoty a izolace. S tím se rozhodne bojovat, když si k sobě vezme malého Toma (Jacob Tremblay), který se po matčině smrti uzavřel do sebe. Uprostřed sněhové bouře však chlapec zmizí a šance, že přežil mrazivou noc, je takřka nulová. Jenže Mary si je jistá, že ho několikrát zahlédla a začínají se dít opravdu děsivé věci.

Zajímavost: V roce 2013 se scénář k filmu ocitl na tzv. Blacklistu, čili na seznamu nejlepších nerealizovaných scénářů.

Český trailer filmu V pasti / Shut In
Zničeni láskou (Éperdument) (Mirius FD)

Plakát filmu Zničeni láskou / ÉperdumentFrancouzsko-belgické drama je alespoň dle synopse příběhem o zakázané lásce, v tomto případě vězeňkyně a ředitele věznice. Dalo by se tedy napsat, že o nic originálního nepůjde, v podobných případech jde ale stejně o to, jak je vše podáno, jak moc to působí na city a zda tvůrci nesklouznou k červené knihovně. Před zhlédnutím filmu ale moc diváků moudřejší nebude, neboť režii a scénář obstaral nepříliš zkušený Pierre Godeau, který do klíčových rolí obsadil podobně ne moc známé Guillaumea Gallienneho a Adèle Exarchopoulos. Hodnocení a komentářů příliš neexistuje, takže není moc relevantní se jimi zabývat. Příznivci evropských snímků a neokoukaných tváří si tento určitě ve svém klubovém kině najdou.

Synopse: Vězeňkyně (Adèle Exarchopoulos) čekající na verdikt nad svou budoucností v sobě objevuje schopnost upřímného citu vůči muži, kterým je ovšem ředitel věnice (Guillaume Gallienne). Ten se tak zmítá mezi pocitem moci a neočekávanými emocemi vůči nesprávné ženě. Ona zase vedena touhou po lásce, naivitou i silnými ambicemi využívá jedinou účinnou zbraň - svou ženskost.

Český trailer filmu Zničeni láskou / Éperdument
Lemmy Forever (Lemmy) (Atlantis Entertainment)

Český plakát filmu Lemmy Forever / LemmyPři příležitosti ročního výročí smrti, tj. 28. 12., zakladatele trash metalu Lemmyho Kilmistera, se v kinech na jediný den objeví šest let starý dokument o jeho osobě, který napsala a natočila dvojice Greg Olliver a Wes Orshoski, přičemž první jmenovaný byl i kameramanem. Ve snímku, který se těší vysokému hodnocení a většinou kladným komentářům, mimo samotného umělce promluví takové legendy, jakými byli a jsou Ozzy Osbourne, Alice Cooper, Kirk Hammett, James Hetfield nebo Ice T. Fanoušci metalu tak mají jedinečnou příležitost zavzpomínat na jednu z ikon žánru a navíc ji poznat i v soukromí a dozvědět se něco o její životní filozofii. Pro "metalisty" povinnost.

Synopse: Než založil kapelu Motörhead a inspiroval tak vznik trash metalu, prožil toho Lemmy Kilmister ve světě hudby dost a dost. Viděl The Beatles v Cavern Club, jezdil jako roadie s Jimim Hendrixem, důvěrně radil Sidu Viciousovi a hrál v rockových kapelách Merseybeat a Psychadelic. Posléze se sám stal legendou, která inspirovala jiné legendy.

Oficiální český trailer filmu Lemmy Forever / Lemmy
 


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 23. 1. 2026 - 29. 1. 2026
TV tipy: Jakub lhář si zahrál hru snů Hodně skromný televizní výběr odpovídá konci prvního měsíce v roce, kdy se vše vrací do normálu a jednotlivé stanice nasazují svou premiérovou seriálovou tvorbu. Na filmy tím pádem tak trochu rezignují. čtěte zde
Vydáno: 23.01.2026 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Šviháci 2/10
Recenze: Komedie o utajovaném dítěti Šviháci je morálně pochybný manželský kýč Tonálně rozeklaná podprůměrná komedie normalizuje stereotypní mustr, v němž se muži mohou dopustit prakticky čehokoli a jejich partnerky jsou předurčeny jim to prominout, smířit se s tím a přizpůsobit se. čtěte zde
Vydáno: 21.01.2026 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 4. týden
Kinopremiéry: Švihák Hamnet hledá důkaz viny V množství premiér v tomto týdnu chybí jednoznačné divácké lákadlo a potenciální hit. Tím by ale nicméně ráda byla tuzemská komedie Šviháci, náročnější publikum pak nepochybně raději zajde na oceňované drama Hamnet.... čtěte zde
Vydáno: 21.01.2026 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 3. týden
Top 20 ČR: Avatar a nic jiného Českým kinům i měsíc po premiéře stále vládne Avatar. Sekunduje mu Zootropolis. Z domácích titulů se chodí nejvíce na Dream Team. čtěte zde
Vydáno: 20.01.2026 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 3.víkend
Box Office: Ani Chrám z kostí nestačil Avatar: Oheň a popel odolal novince 28 let poté: Chrám z kostí a pátý týden za sebou trůní na vrcholu žebříčku tržeb. čtěte zde
Vydáno: 19.01.2026 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- RIP: Hvězdy, které nás v roce 2025 opustily (21.12.2025 09:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Včelař je dobrý člověk (05.12.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: John Wick žije až do konce a rozjíždí summer massacre (21.11.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Psychologické drama Die My Love je zfilmovanou psychózou (12.11.2025 12:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Macbeth se ocitá na vlnách dobrodružství v hotelu Transylvánie (07.11.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Predátor objevil nebezpečné území a vyhrál milion (05.11.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Scorsese bude točit horor (21.09.2025 17:30 v Novinky | Zprávy)
- Die My Love (19.09.2025 10:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Equalizér rozsvítil plynové lampy (12.09.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: V dopise neznámé se píše o příliš dokonalé podobě s pistolí pro Ringa (02.05.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Prokletí Thunderbolts* prožili zběsilou lásku s nebeskými jezdci (30.04.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Amatér ubírá plyn a s mlčící Julií tráví zabitý večer (09.04.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Quisling se ocitá v pasti a hraje Minecraft (02.04.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Pasáž (03.03.2025 18:00 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Brutalista bez trenek zachraňuje Emmanuelle a snaží se stihnout poslední uzávěrku (05.02.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Malcolm X se v ambulanci veze, aby se zúčastnil války zítřka (24.01.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Emmanuelle (09.01.2025 14:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Edith a Marcel tasí všechny staré nože (20.12.2024 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   52/2025

Dream Team
4/10

Na paralympiádě v Sydney v roce 2000 došlo k odhalení basketbalového týmu, v němž deset z dvanácti hráčů mentální postižení pouze předstíralo. Tvůrci snímku Dream Team aplikovali tuto skandální příhodu na české reálie.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe