Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Box office: 16. víkend

Box office: Nevědomí na vrcholu

Vydáno: 22.04.2013 18:30 v sekci Komentáře | Box office - Amaya Tomanová | foto: facebook tvůrce

Jak se dalo čekat, výpravný sci-fi spektákl Nevědomí s Tomem Cruisem trhá rekordy už v premiérovém víkendu a ostatní filmy nechává daleko za sebou. Kdo další nedosáhl na Jacka Harpera?

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Velkolepý rozpočet, dobře mířená propagace, velká očekávání - a ohromné nadšení jak diváků, tak i tvůrců filmu, kterým Nevědomí vydělalo za svůj první víkend v kinech úžasných 38 milionů dolarů. Tato skutečnost sice není extrémně šokující - snímku předpovídali úspěch snad všichni - a výdělek dokonce ani nedosahuje zisku G.I. Joe 2 (42 milionů), ale i tak může být vedení Universalu spokojené. I pro Toma Cruise jde zajisté o úspěšný návrat na stříbrné plátno - Mission: Impossible - Ghost Protocol utržila za svůj premiérový víkend něco málo přes dvanáct a půl milionu dolarů, Jack Reacher: Poslední výstřel patnáct milionů.
Vysoké tržby byly předpovídány i dramatu 42, životopisnému příběhu baseballisty Jackieho Robinsona. Ten minulý víkend utržil sedmadvacet milionů dolarů, předposlední dubnový víkend mu přinesl zhruba o deset milionů méně. Baseball je však zejména v Americe vděčným tématem, dá se tedy předpokládat, že se "dvaačtyřicítka" ještě nějaký týden udrží minimálně v první desítce.
Prvních pět míst žebříku návštěvnosti za tento víkend je učebnicovou přehlídkou toho, co v kinech nejvíce táhne: výpravné velkofilmy, animáky pro celou rodinu, akční střílečky s osvědčenými hvězdami a fekální/sexuální/pubertální humor. Za Nevědomím a 42 totiž následují Croodsovi, kteří se na horních příčkách drží již pátý týden, a hned za nimi se s šestimilionovým ziskem skví Scary Movie 5. Navzdory negativním ohlasům, se kterými se tato parodující přehlídka vulgarit, všudypřítomných tělesných tekutin a stokrát opakovaných vtipů setkávala už od chvíle, kdy vyšla první zpráva o jejím natáčení, její návštěvnost neklesá.
Veleúspěšný G.I. Joe 2 se také stále drží těsně pod medailovými pozicemi a definitivně překročil stomilionovou hranici. Velikým překvapením tohoto víkendu je i drama Za borovicovým hájem - za minulý víkend nedosáhly tržby ani čtyř milionů, za čtvrtý týden v kinech však stouply o jeden milion a snímek se tak stává jedním z nejziskovějších, co se víkendového nárůstu týče.
Špatně si s tržbou kolem čtyř milionů nevede ani trojice Pád Bílého domu, Jurský park 3D a Lesní duch. Zejména u posledního jmenovaného se rychlému propadu nelze divit - divácké zklamání z remaku Raimiho klasiky nakonec dohnalo i samotné tržby.
O baseballu pojednává i další novinka tohoto týdne - drama Home Run, jehož (anti)hrdinou tentokrát není sportovní hvězda, ale zkrachovalý hráč a alkoholik, který se musí pokusit vytáhnout z bahna jeden zoufale neúspěšný tým. Nechme se překvapit, jak si pohádka o napraveném mizerovi povede v příštích týdnech.
Nově nasazená hiphopová verze amerického snu Filly Brown, která byla uvedena do stoosmdesáti kin, vynesla svým tvůrcům něco málo přes milion dolarů, zábavná hororová pecka Roba Zombieho The Lords of Salem , která se promítala na třech stovkách míst, vydělala však o poznání méně - zisk se slabě přehoupl přes půl milionu.
Příští víkend bude nadmíru zajímavý: kromě komedie Velká svatba konečně vtrhne do kin očekávaná novinka Michaela Baye Krev a pot. Charismatičtí bodybuildeři asi Toma Cruise jen tak netrumfnou, na baseball by si snad troufnout mohli...
BOX OFFICE: VÍKEND OD 19.04.2013
  1. Nevědomí, 38,1 mil. (novinka)
  2. 42 , 18 mil.
  3. Croodsovi, 9,5 mil.
  4. Scary Movie 5, 6,3 mil.
  5. G.I. Joe: Odveta, 5,8 mil.
  6. Za borovicovým hájem, 4,7 mil.
  7. Pád Bílého domu, 4,5 mil.
  8. Lesní duch, 4,1 mil.
  9. Jurský park, 4 mil.
  10. Mocný vládce Oz, 3 mil.
Všechny tržby jsou vedeny v amerických dolarech. Kompletní žebříček s podrobnými statistikami naleznete zde

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 27. 2. 2026 - 5. 3. 2026
TV tipy: Papežův vymítač potkal Grizzly mana a stál u zrození legendy Únor neúprosně přechází v březen a televize lákají na dvě atraktivní, leč úplně odlišné premiéry. Na jedné straně na zajímavě obsazené drama Air: Zrození legendy, na té druhé pak na "satanský" horor Papežův vymítač. ... čtěte zde
Vydáno: 27.02.2026 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 9. týden
Kinopremiéry: Čaroděj z Kremlu prožil nečekané léto, v němž slyšel jen vřískot Poslední únorová várka premiér je především ve znamení legendárního Vřískotu, který se do kin vrací už posedmé. Vedle něj pak bude určitě chtít své výrazné místo na slunci urvat i česká letní komedie Nečekané léto.... čtěte zde
Vydáno: 25.02.2026 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 8. týden
Top 20 ČR: Když Bouřlivé výšiny zhasly Vrchol domácího žebříčku i nadále okupují dva zcela rozdílné snímky. Na prvním místě jsou romantické Bouřlivé výšiny a na místě druhém je komedie Když se zhasne. čtěte zde
Vydáno: 24.02.2026 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Otec Matka Sestra Bratr 6/10
Recenze: Drama Otec Matka Sestra Bratr pojednává o rodinných komunikačních selháních Vítězný film loňského festivalu v Benátkách je civilním dramatem složeným ze tří povídek v režii Jima Jarmusche. Ty se točí kolem sourozeneckých dvojic, které přijíždějí na návštěvu domů ke svým rodičům. čtěte zde
Vydáno: 23.02.2026 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Box office: 8. víkend
Box office: Goat vyzrál na výšiny Kozlík Nejlepší z nejlepších: GOAT vyzrál na Bouřlivé výšiny a patří mu první místo. Několika novinkám, které otevíraly, se moc nedařilo. čtěte zde
Vydáno: 23.02.2026 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Krvavá komedie SOS je návratem Sama Raimiho k nepřístupnému filmu (06.02.2026 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Téma: nejlepší filmy a seriály roku 2025 podle Filmserveru (01.02.2026 10:30 v Články | Žebříčky)
- Kinopremiéry: Princezna stokrát jinak volá SOS a dostala milost (28.01.2026 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Jakub lhář si zahrál hru snů (23.01.2026 07:30 v Radar | TV tipy)
- Sbohem, Annie Hallová (12.10.2025 08:15 v Novinky | Zprávy)
- Top 20 ČR: Lilo & Stitch poráží konkurenci (10.06.2025 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- TV tipy: Manželé Stodolovi trpí insomnií a jdou až na hranice možností (06.06.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Je to opravdu naposledy? Mission: Impossible - Poslední zúčtování (25.05.2025 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Lilo & Stitch se vydávají na mission impossible (21.05.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Mission: Impossible – Poslední zúčtování (07.04.2025 17:30 v Novinky | Trailery)
- Stroj času: Šampón je sarkastickým portrétem pokrytecké společnosti (05.04.2025 14:30 v Recenze | Stroj času)
- TV tipy: 107 matek se vydává na cestu odplaty do země faraonů (21.02.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Malcolm X se v ambulanci veze, aby se zúčastnil války zítřka (24.01.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: 12 nejočekávanějších filmů roku 2025 (12.01.2025 12:30 v Články | Publicistika)
- Top 10: Áčkoví herci v béčkových filmech (30.11.2024 10:30 v Články | Publicistika)
- Bay a Smith budou zase akční (08.10.2024 09:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Maverick stojí v cestě žáru velkoměsta (23.08.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Vetřelec: Romulus se zdárně řadí k celé sérii (17.08.2024 11:30 v Recenze | Premiéry)
- Recenze: Prequel Tiché místo: První den znovu stojí na recyklaci známých nápadů (30.06.2024 22:02 v Recenze | Premiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   08/2026

Otec Matka Sestra Bratr
6/10

Vítězný film loňského festivalu v Benátkách je civilním dramatem složeným ze tří povídek v režii Jima Jarmusche. Ty se točí kolem sourozeneckých dvojic, které přijíždějí na návštěvu domů ke svým rodičům.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe