Falcon
Šest týdnů v kuse se na špici žebříčku návštěvnosti světových kin drží rodinné dobrodružství namodralých trpajzlíků.
Šmoulové solidně vstoupili do Itálie (4 mil.) a Austrálie (3,6 mil.), což jejich víkendové tržby navýšilo oproti minulému týdnu o 12 procent na 18,2 milionů dolarů. Díky tomu se celosvětové tržby všudypřítomných skrčků vyšplhaly na 483 milionů, čímž Taťka Šmoula s partou přeskočil animované papoušky z
Ria a stal se nejúspěšnějším letošním "non-sequel" snímkem. Blahopřejeme a těšíme se na mnoho dalších ještě otravnějších dílů a s nimi spojených celosvětových šílenství.
Na druhou příčku vystřelil nemotorný tajný špión s gumovou tváří
Rowana Atkinsona Johnny English. Jeho nejnovější dobrodružství s názvem
Johnny English se vrací otevřelo z celkových 1 372 kin za solidních 12,1 milionů dolarů. Ve třinácti z celkových patnácti států stanul tento tupý bratr Jamese Bonda na první příčce a Universal se neváhá chlubit tím, že například v Malajsii English pokořil nejlepší otvírák všech dob. Každopádně mnohokrát silnější trh v Austrálii poslal na konto britské tajné služby "jen" 2,6 milionů dolarů, což je o milion méně, než putovalo do zablešené šmoulí vesničky.
Jedenáct nových trhů srazilo ztrátu romantické komedie
Kamarád taky rád na snesitelných 16 procent a příjemný a relativně úspěšný (ze světa již nasbíral 42,5 mil. dolarů) snímek s neoriginální zápletkou se vyšplhal díky 8,9 milionům dolarů na medailovou pozici.
Po pěti týdnech strávených v závěsu za modrými otrapy se až na bramborovou příčku propadlo jinak veleúspěšné sci-fi
Zrození planety opic. Tomu zatím zbytek světa přispěl na konto krásnými 220 miliony dolarů, celosvětově má Caesarova banda vyděláno parádních 392 milionů. A to má přitom devadesátimilionový prequel před sebou ještě zajisté macaté otvíráky v Itálii, Číně či Japonsku.
První desítku poctily svou návštěvou ještě další tři novinky. Na šestou příčku se jen díky parádním domácím francouzským tržbám (5,6 mil.) vyšvihla další z řady adaptací slavné knihy Louise Pergauda
La Nouvelle Guerre des Boutons (
Knoflíková válka). Devátá pozice patří špionážnímu thrilleru z dob studené války
Tinker, Tailor, Soldier, Spy, kterému rodná Británie nadělila slušných 4,5 milionů. A top 10 uzavírá pokračování japonské akční kriminálky
Anfea: The Answer.
BOX OFFICE: SVĚTOVÉ TRŽBY ZA VÍKEND OD 16.09.2011
- Šmoulové 18,3 mil.
- Johnny English se vrací 12,1 mil. (novinka)
- Kamarád taky rád 8,9 mil.
- Zrození planety opic 8,7 mil.
- Nezvratný osud 5 6,9 mil.
- La Nouvelle Guerre des Boutons 5,6 mil. (novinka)
- Bláznivá, zatracená láska 4,9 mil.
- Šéfové na zabití 4,5 mil.
- Tinker, Tailor, Soldier, Spy 4,5 mil. (novinka)
- Anfea: The Answer 4,1 mil. (novinka)
Všechny tržby jsou uvedeny v dolarech. Rozbor severoamerických tržeb z aktuálního víkendu naleznete zde, aktualizovaná čísla tady. Žebříček českých tržeb je k nahlédnutí v tomto článku.