Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 5. 11. 2021 - 11. 11. 2021

TV tipy: Hrabě Monte Christo a Jimmy Neutron loví draky a vyhlížejí Měsíc Jupitera

Vydáno: 05.11.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

V aktuálním týdnu nečekejte v televizích žádnou zásadní premiéru, naštěstí to ale neznamená, že by byla nouze o zajímavé počiny. Těšit se tak lze třeba na adaptaci počítačové hry Assassins´s Creed nebo muzikál Annie.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Skleněný zámek (The Glass Castle) (pátek 5. 11., Prima Max, 17.20 - 20.00 / sobota 6. 11., 12.25 - 15.05)

Plakát filmu Skleněný zámek / The Glass Castle
© Pinterest
Čtyři roky staré drama je v našich končinách známé jen velmi málo a oficiální cestou se nedá sehnat. Režisér a spoluscenárista Destin Cretton v něm vychází z biografického románu Jeannette Walls a spoléhá na absolutní diváckou jistotu. Lepší je tedy v první polovině, kdy rozehrává poměrně zajímavý příběh, představuje zajímavé postavy, do detailu popisuje běžný rodinný život a vše zaobaluje do posmutnělé atmosféry, která vydrží až do konce. Postupem času ale ztrácí tempo, soustředí se jen na jednu jedinou postavu a zbytek upozaďuje a možná až moc a prvoplánově útočí na divácké emoce, což vrcholí v slzopudném závěru. Ve slabších momentech tak snímek drží nad vodou vynikající obsazení, v němž září především trojice Brie LarsonNaomi Watts a Woody Harrelson. Být to celé o pár desítek minut kratší a o něco výraznější, dojmy by byly ještě lepší. Melancholický tip na páteční podvečer. 

Zajímavost: Do hlavní ženské role byla původně obsazena Jennifer Lawrence.

Originální trailer filmu Skleněný zámek / The Glass Castle
Lovci draků (Chasseurs de dragons) (pátek 5. 11., Televize Seznam, 20.00 - 21.50 / sobota 6. 11., 11.55 - 13.45)

Plakát filmu Lovci draků / Chasseurs de dragons
© AlloCiné
Francouzsko-německo-lucemburské animované dobrodružství je v tuzemsku hodnoceno jen velmi vlažně, zatímco na zahraničních databázích je na tom mnohem lépe. Těžko říct čím to může být, každopádně debutující režijní duo Guillaume Ivernel a Arthur Qwak v něm překvapí opravdu výtečnou a nádhernou vizuální stránkou, která je hravá, do detailu propracovaná a v tomto směru vůbec nezaostává za těmi nejlepšími hollywoodskými kousky, týká se to ale jen prostředí a některých draků, zbytek postav už tak zvládnutý není. Poměrně nečekaná je i trochu temnější atmosféra, která může ty nejmenší lehce děsit, navíc jí pomáhá i výborná hudba Klause Badelta. Samozřejmostí budiž svižné tempo a střídmá stopáž. O to větší je škoda, že tvůrci nevěnovali podobnou péči samotnému příběhu, který sice nastoluje atraktivní mytologii, po většinu času ale postrádá logiku, nedává smysl a ani infatnilní humor v něm moc nefunguje. S trochou tolerance tip pro celou rodinu.  

Zajímavost: Snímek je prequelem k relativně slavnému animovanému seriálu.

Originální trailer filmu Lovci draků / Chasseurs de dragons
Chléb, láska a fantasie (Pane, amore e fantasia) (pátek 5. 11., ČT2, 22.10 - 23.40 / sobota 6. 11., 13.15 - 14.45)

Plakát filmu Chléb, láska a fantasie / Pane, amore e fantasia
© Pinterest
Italská romantická komedie z první poloviny padesátých let je v tuzemských vodách prakticky neznámá a do programů televizí se moc nedostává. Režisér a spoluscenárista Luigi Comencini v ní nezapře svůj neorealistický původ, protože v jinak naprosto odlehčeném příběhu plného typicky italského bláznivého humoru se občas prolínají temnější tóny, ty ale zážitek moc nekazí. Znát jsou hlavně v detailním vykreslení chudé italské vesnice, které je hodně reálné a přes veškeré ztřeštěnosti je na něm znát, že život tam není lehký. Po většinu krátké stopáže je ovšem znát velký tvůrčí nadhled, který doplňuje pohodovou atmosféru a krásnou černobílou kameru, která z dnešního pohledu vypadá až zvláštně umělecky. Potěší i dobře napsané dialogy, které jsou skvěle vypointované a vtipné. Titulní role bravurně sehráli Vittorio de Sica a Gina Lollobrigida, mezi nimiž funguje fantastická chemie. Neprávem zapomenutý počin, který se dočkal i oscarové nominace za námět.   

Zajímavost: Některé dialogy jsou vedeny v abruzzském nářečí, což ale český divák kvůli dabingu neocení.

Oficiální trailer filmu Chléb, láska a fantazie / Pane, amore e fantasia
Hrabě Monte Christo (The Count of Monte-Cristo) (sobota 6. 11., ČT2, 20.00 - 21.45)

Plakát filmu Hrabě Monte Christo / The Count of Monte-Cristo
© Cinemagia
Anglicko-italská adaptace legendárního románu Alexandra Dumase z poloviny sedmdesátých let se od těch ostatních v lecčems liší. Režírující David Greene ji totiž nerozdělil na minimálně dva díly, ale rozhodl se pro jeden jediný film. Z toho pochopitelně rezultuje poměrně zásadní prokrácení předlohy, která se smrskla na úplné minimum, postavy tak mnohdy postrádají hlubší motivaci, některé úplně chybí a také stěžejní motiv pomsty není tak výrazný a osudový, jak jsou všichni zvyklí. Nutné je také přijmout to, že všechno se děje dost překotně. Na druhou stranu to znamená i to, že snímek má svižné tempo, působí sevřeněji, dobová atmosféra v něm funguje báječně a nechybí mu ani nadhled a ironie. Vrcholem pak zůstává hvězdné obsazení, v němž titulní roli ztvárnil Richard Chamberlain, kterému sekundují Trevor HowardLouis JourdanDonald Pleasence nebo Tony Curtis. Trochu opomíjená adaptace, která mohla být o pár minut delší.    

Zajímavost: Ve snímku debutovala Kate Nelligan, která měla do té doby zkušenosti jen ze seriálů.

Originální trailer filmu Hrabě Monte Christo / The Count of Monte-Cristo
Assassin's Creed (Assassin’s Creed) (sobota 6. 11., Paramount Network, 20.00 - 22.20 / neděle 7. 11., 22.30 - 00.45)

Český plakát filmu Assassin's Creed / Assassin's Creed
© Facebook tvůrce
Pět let stará adaptace oblíbené počítačové hry v kinech po celém světě velké úspěchy neslavila a i její hodnocení jsou dost rozporuplná. Režírující Justin Kurzel v ní paradoxně nejvíc doplácí na promyšlený koncept a na snahu film opravdu pojmout jako hru. Pokud se totiž děj ocitá v minulosti, opírá se o perfektní výpravu, bohaté kostýmy, hodně solidní triky a potřebnou dobovou atmosféru. Ostudu nedělá ani akce, která má svižné tempo, solidní choreografie a je relativně přehledná. Jakmile se ale vše přesune do současnosti, kvalita jde rapidně dolů, protože dialogy se míjí účinkem a působí nechtěně parodicky, vizuální stránka je vesměs průměrná a děj přestane dávat smysl, navíc se to celé bere až moc vážně a snaží se být chytřejší než divák, což se zcela míjí účinkem. Titulní roli si zahrál obstojný Michael Fassbender, kterého doplňují Marion CotillardJeremy IronsCharlotte Rampling nebo Brendan Gleeson, pro všechny ale platí, že po většinu času nemají moc co hrát. Rozpačitý tip, který je přesnou ukázkou toho, proč jsou videohry prakticky nezfilmovatelné. Víc hledejte v naší recenzi.  

Zajímavost: Všechny kostýmy Assasínů byly šity ručně a jejich výroba trvala až tři měsíce.

Oficiální český trailer filmu Assassin’s Creed / Assassin’s Creed
Měsíc Jupitera (Jupiter holdja) (sobota 6. 11., ČT art, 22.55 - 01.00)

Český plakát filmu Měsíc Jupitera / Jupiter holdja
© Facebook tvůrce
Maďarsko-německé sci-fi drama před třemi lety obohatilo i programy tuzemských kin a setkávalo se s vesměs pozitivními ohlasy. Režisér a spoluscenárista Kornél Mundruczó v něm mnohé překvapí tím, že rozhodně netočí typicky evropský přemýšlivý a artový snímek, ale naopak si dává záležet na opojné vizuální stránce. Ta vyniká naprosto jedinečnou výtvarnou stylizací, dokonalou kamerou a odkazuje ke klasickým hollywoodským kriminálkám i moderním sci-fi, přitom si ale udržuje svou tvář. To dělá i díky ponuré atmosféře, kterou dokresluje poutavá hudba Jeda Kurzela. Vyznění pak pomáhá i obsazení neznámými tvářemi. Za zmínku stojí i velmi povedená akce a hodně zajímavý a atraktivní námět. Právě samotný příběh je ale kámen úrazu, protože je značně nedotažený, často se točí v kruhu a zvraty nejou úplně důvěryhodné, navíc pokus o jakýsi sociální přesah vůbec nefunguje a působí trochu samoúčelně. Nenápadný tip, o němž více čtěte v naší recenzi

Zajímavost: Jupiter má minimálně 67 známých Měsíců.

Český trailer filmu Měsíc Jupitera / Jupiter holdja
Jimmy Neutron (Jimmy Neutron: Boy Genius) (neděle 7. 11., ČT :D, 09.20 - 10.40)

Plakát filmu Jimmy Neutron / Jimmy Neutron: Boy Genius
© Movieposters
Dvě dekády starý animák se svého času dostal i do nejužší nominace na Oscara ve své kategorii. Dnes možná bude působit trochu zastarale, svůj účel ale stále splní. Debutující režisér a spoluscenárista John A. Davis v něm tradičně vsadil na svižné tempo, hodně zajímavou a osobitou animaci, roztomilý a ne úplně infantilní humor a střídmou stopáž, v níž je prostor jen na to nejnutnější. Příběh je pochopitelně hodně jednoduchý a je víceméně jen sledem několika epizod, na druhou stranu nabídne tak trochu netradiční přesah ve formě seznámení těch nejmenších se světem vědy a různých vynálezů. Nechybí ani naprosto pohodová a odlehčená atmosféra. Jen to možná mohlo být o něco výraznější. Ideální rodinné probouzení v neděli ráno. 

Zajímavost: Snímek byl natočen podle několika tříminutových filmů, které vysílal Nickoledeon v letech 1999 - 2002.

Originální trailer filmu Jimmy Neutron / Jimmy Neutron: Boy Genius
Annie (Annie) (neděle 7. 11., Nova, 10.45 - 13.05 / úterý 9. 11., Nova Cinema, 17.40 - 20.00 / středa 10. 11., 13.10 - 15.35)

Plakát filmu Annie / Annie
© Facebook tvůrce
Komediální muzikál je v našich končinách hodnocen o něco lépe než v zahraničí, což je zajímavé, protože jde o typicky americkou záležitost. Režisér a spoluscenárista Will Gluck v něm vsadil na tradičně jednoduchý a předvídatelný děj, někdy prvoplánové hraní na divácké city, chytlavé písně, svižné tempo a povětšinou i pohodovou atmosféru, z níž místy vykukuje dokonalá rodinná idyla. Problém je v tom, že snímek je značně kýčovitý, někdy laciný a povrchní a plný klišé, což mu dost ubírá na atraktivitě a jakési snahy o přesah v podobě důležitosti rodiny jsou nechtěně směšné. V těch nejslabších momentech snímek drží nad vodou obsazení, v němž titulní role sehráli Jamie Foxx a Quvenzhané Wallis, kterým dělají společnost třeba Rose ByrneBobby CannavaleAdewale Akinnuoye-Agbaje nebo Cameron Diaz. Tip jen pro pravověrné fanoušky muzikálů v jeho nejklasičtější a zároveň trochu moderní podobě. 

Zajímavost: Režírovat film měl původně Ryan Murphy.

Oficiální trailer filmu Annie / Annie
Od dvanácti do tří (From Noon Till Three) (neděle 7. 11., ČT2, 20.00 - 21.45)

Plakát filmu Od dvanácti do tří / From Noon Till Three
© CSFD
Romantický western z druhé poloviny sedmdesátých let u nás nepatří k těm nejznámějším a ono se ani není moc co divit. Režisér a scenárista Frank D. Gilroy v něm zadaptoval svůj vlastní román a výsledkem je spíše romantická komedie ve westernových kulisách než klasický western. Od počátku zaujme odlehčenou a pohodovou atmosférou, z níž je znát zvláštní erotické pnutí, velmi dobře napsanými a vypointovanými dialogy a hodně svéráznou zápletkou, která by z dnešního pohledu těžce zaváněla sexismem. Dost výrazná je též hudba Elmera Bernsteina. Ústřední role skvěle zahráli Charles Bronson a Jill Ireland, mezi nimiž funguje potřebná chemie, ty pak doplňují třeba Douglas FowleyStan Haze nebo Davis Roberts, Je třeba ale počítat s absencí akce a dost haprujícím tempem, které po celou krátkou stopáž není jednotné a dost lavíruje mezi svižnými momenty a zoufalou nudou. Zapomenutý tip.  

Zajímavost: Bronson a Ireland byli manželé i ve skutečnosti.

Oficiální trailer filmu Od dvanácti do tří / From Noon Till Three
Svatby pana Voka (neděle 7. 11., Televize Seznam, 21.20 - 23.35 / pondělí 8. 11., 13.10 - 15.25 / úterý 10. 11., 22.10 - 00.25)

Plakát filmu  / Svatby pana Voka
© IMDb
Normalizační československá historická komedie z raných sedmdesátých let je naprostou klasikou, která byla ve své době hodně úspěšná. Režírující Karel Steklý v ní toho moc neřešil a to nejatraktivnější, o co se mohl opřít, byl lehce lechtivý a necudný námět, který byl ale zpracován naprosto cudně a bez náznaku jakéhokoli erotického jiskření. Na příběh rezignoval, protože ten se mění ve sled více, či méně vtipných epizod a místo toho se soustředil na relativně solidní výpravu a kostýmy a dialogy, které jsou povětšinou úderné, vtipné a dobře vypointované. Jen dobová atmosféra tolik nefunguje, protože je jasné, že musela být hodně idealizována a tím pádem není úplně důvěryhodná. Potěší naopak určitý nádech podobných francouzských žánrovek a svižné tempo. V titulní roli exceluje Miloš Kopecký, vedle kterého se objeví třeba Pavel LandovskýVladimír BrabecMarie Drahokoupilová nebo Otakar Brousek st. Když pomineme historickou věrnost a dobovou poplatnost, hodně solidní, leč nenáročná zábava a nevýrazný počin. 

Zajímavost: Prostopášnost až zhýralost Petra Voka je filmovou a literární fikcí, pro kterou neexistuje žádný relevantní důkaz.

Televizní spot filmu Svatby pana Voka

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 4. týden
Top 20 ČR: Avatar stále bez konkurence Poslední lednový víkend se na v domácím žebříčku návštěvnosti nic nemění. Z vrcholu na ostatní zhlíží stále jen obyvatelé Pandory. čtěte zde
Vydáno: 31.01.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 4. víkend
Box office: Avatar stoupá vzhůru Blockbuster Avatar: The Way of Water stoupá v tržbách stále vzhůru. Patří mu už sedmý víkend v řadě a je stále neporažený. čtěte zde
Vydáno: 30.01.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Víly z Inisherinu 8/10
Recenze: Víly z Inisherinu jsou temným dramatem o konci jednoho přátelství Na nadcházejícím předávání Oscarů bude k největším favoritům patřit snímek Víly z Inisherinu, který bývá řazen k tomu nejlepšímu, co v loňském roce vzniklo. Zaslouží si poslední počin Martina McDonagha všechen ten humbuk?... čtěte zde
Vydáno: 29.01.2023 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
10 komerčně nejúspěšnějších filmů Stevena Spielberga
Téma: 10 komerčně nejúspěšnějších filmů Stevena Spielberga Steven Spielberg může být považován za otce blockbusterů, které se zrodily v polovině 70. let díky jeho Čelistem. Jaké další trháky jsou spojeny s jeho jménem? čtěte zde
Vydáno: 28.01.2023 10:30 v sekci Články | Žebříčky
0
TV tipy: 27. 1. 2023 - 2. 2. 2023
TV tipy: Drsnej Shaft a Abraham Lincoln jsou božští kazišuci Také přelom ledna a února je v televizích spíše ve znamení mnoha repríz, případně takřka neznámých snímků, o nichž toho nejde moc zjistit. Nejlákavějšími tipy tak jsou pravděpodobně komedie Kazišuci a Jsem božská.... čtěte zde
Vydáno: 27.01.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Kinopremiéry: Víly z Inisherinu se ocitají v zajetí dealerovy mysli (25.01.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Zemřela Gina Lollobrigida (16.01.2023 14:10 v Novinky | Zprávy)
- Liam Neeson je Marlowe (14.01.2023 08:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Chůvák má smůlu, protože se na bílý bílý den ocitl v údolí smrti (13.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Trailer: Víly z Inisherinu (11.01.2023 15:54 v Novinky | Trailery)
- Zlatý glóbus 2023: Vítězné jsou snímky Fabelmanovi a Víly z Inisherinu (11.01.2023 05:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Old Shatterhand bojuje s prázdnotou a kreslí portrét dívky v plamenech (06.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Slepý obhájce nevinných Zátopek je strážce majáku (30.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Grinch pořádá hon na pačlověky a chce splnit tři přání pro Popelku (16.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: 20 nejočekávanějších filmů roku 2023 (11.12.2022 10:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Dillinger s Tonyou cestují na tajuplný ostrov, kde řeší trable o Vánocích (09.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: 10+1 zahraničních vánočních klasik, které musíte do Vánoc vidět (04.12.2022 12:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Rebel v žitě dosáhl na mistrovskou úroveň a píše přání Ježíškovi (02.12.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Temné síly hledají cestu zpátky a mají srdce na dlani (25.11.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Oscar 2023: jací jsou favorité? (21.11.2022 12:30 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   04/2023

Víly z Inisherinu
8/10

Na nadcházejícím předávání Oscarů bude k největším favoritům patřit snímek Víly z Inisherinu, který bývá řazen k tomu nejlepšímu, co v loňském roce vzniklo. Zaslouží si poslední počin Martina McDonagha všechen ten humbuk?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu