Indiana Jones 5 potvrzen: vrátí se Spielberg i Ford

Vydáno: 15.03.2016 19:40 - Martin Bubrín | foto: facebook tvůrce

Studio Disney oznámilo datum premiéry pátého dílu legendární filmové série Indiana Jones, v němž své síly opět spojí režisér Steven Spielberg a ikonický Harrison Ford.
Harrison Ford ve filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost ArkJe to oficiální. Režisér Steven Spielberg a Harrison Ford společně natočí zatím nepojmenovaný pátý díl legendární dobrodružné série Indiana Jones - zprávu dnes oznámilo studio Disney, které zároveň stanovilo pevné datum premiéry, a to 19. července 2019. Tisková zpráva dále zmiňuje, že se o produkci filmu postarají veterání franšízy, a to Kathleen Kennedy (v současnosti stojící za Star Wars) a Frank Marshall.

Oznámení je dalším krokem expanzivní strategie studia, která se soustřeďuje na velké blockbusterové filmy založené na známých sériích, jenž se mají potenciál rozrůst do dalších pokračování, spin-offů a také do dalších médií. Indiana Jones, jehož první díl přišel do kin v roce 1981, jistě takovou látkou je, bude tedy zajímavé sledovat, jak studio s daným pátým pokračováním naloží a zda se bude opakovat podobný koncept jako se Star Wars (nostalgické ohlédnutí za původní sérií a zároveň stanovení nových pevných základů univerza).

Dosavadní čtyři díly série v kinech utržily více než 2 miliardy dolarů.


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY