Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 19. 6. 2015 - 25. 6. 2015

TV tipy: Tintin hraje Hunger Games

Vydáno: 19.06.2015 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

O víkendu oficiálně začíná léto, což v televizním světě znamená, že se spoléhá na reprízy klasik a osvědčených hitů. Ani tentokrát tomu nebude jinak, nicméně se dočkáme dvou zásadních premiér - prvních Hunger Games a Tintina.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Písně z druhého patra (Sånger från andra våningen) (pátek 19. 6., ČT art, 22.10 - 23.45)

Plakát filmu Písně z druhého patra / Sånger från andra våningenŠvedsko-norsko-dánské komediální drama je dost osobité a rozhodně nenechá diváka chladným. Svérázný režisér a scenárista Roy Andersson totiž natočil zajímavou podívanou, která je stejně tak ukrutně vtipná jako nesnesitelně depresivní a smutná. Záměrně epizodický děj dost vypovídá o současném stavu civilizace a díky neuchopitelné severské atmosféře je nesmírně působivý. Neznámé obsazení navíc dodává kouzlo autentičnosti, takže divácký zážitek je ještě prohlouben. Humor je tedy někdy nevyrovnaný a má i hlušší momenty, to se ale dá snadno odpustit. Trošku náročnější kousek určitě stojí za vidění a následné přemýšlení.

Synopse: Surrealistický příběh balancující na hraně tragédie a komedie je situován do anonymního světa, kde lidé žijí svou rutinu a o druhé se příliš nezajímají.

Zajímavost: S výjimkou jedné jsou všechny scény natočeny staticky.

Originální trailer filmu Písně z druhého patra / Sånger från andra våningen
Důkaz (Proof) (sobota 20. 6., Kino Barrandov, 20.15 - 22.15 / pondělí 22. 6., 01.00 - 02.45)

Plakát filmu Důkaz / ProofAsi největším neduhem komorního dramatu je to, že vychází z divadelní hry, kterou bohužel režírující John Madden nijak neoživil a zachoval místy nepříjemnou statičnost. Jinak je ale vše vlastně v pořádku - ústřední příběh je silný, dialogy vesměs nenudí a celé to nepostrádá potřebnou tíživější atmosféru. V hlavních rolích se objeví rozporuplně přijímaná, ale velmi dobrá Gwyneth Paltrow a bez debat výborní Anthony Hopkins a Jake Gyllenhaal. Smutný snímek, k němuž navzdory námětu nepotřebujete rozumět matematice.

Synopse: Dcera (Gwyneth Paltrow) přijíždí pomáhat svému otci, skvělému profesorovi matematiky (Anthony Hopkins), který pomalu ztrácí kontakt s realitou. Jeho stav je pro ni dost děsivý, neboť se začíná obávat, že podobná choroba může v budoucnu postihnout i ji.

Zajímavost: Paltrow si stejnou roli zahrála i v původní divadelní hře.

Oficiální trailer filmu Důkaz / Proof
Hunger Games (The Hunger Games) (sobota 20. 6., Nova, 20.20 - 23.05)

Plakát filmu Hunger Games / The Hunger GamesPrvní díl dnes už zavedené a populární filmové série je divácky naprosto neškodný a potěší zejména čtenáře literární předlohy. Režírující Gary Ross jede celou dobu na jistotu, což znamená, že ačkoli má k dispozici téma skýtající veliký potenciál a pokouší se o jakousi kritiku společnosti a fenoménu reality shows, nikdy nejde úplně do hloubky, ale všechno jen naznačuje, případně klouže po povrchu. Je zkrátka znát, že tvůrci chybělo více odvahy a možná i nápadů, navíc trošku přetáhl stopáž. Akční scény ale fungují, atmosféra budoucnosti je zajímavá a v hlavní roli se objevuje Jennifer Lawrence, jíž sekundují třeba Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Woody Harrelson nebo Stanley Tucci. Více se dočtete v naší recenzi.

Synopse: V ruinách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol a dvanácti přilehlými kraji. Každý rok se koná klání s názvem Hunger Games, do něhož musí každý kraj vyslat jednoho chlapce a dívku. Šestnáctiletá Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) dobrovolně zastoupí svou sestru, netuší ale, že tím se jí změní život a právě na ní bude stát osud celé země.

Zajímavost: Lawrence je levačka, ve filmu nicméně používá luk pro praváky.

Oficiální trailer filmu Hunger Games / The Hunger Games
Louise-Michel (Louise-Michel) (sobota 20. 6., ČT art, 23.05 - 00.35)

Plakát filmu Louise-Michel / Louise-MichelU nás nepříliš známá francouzská komedie je trošku bizarní a nesedne každému. Režírující a scenáristická dvojice Benoît Delépine a Gustave de Kervern si nebrala moc servítky a naservírovala dost černohumorný a nekorektní humor, který se opravdu nezastaví takřka před ničím. K němu přidala určitou dávku surrealismu a přesah v podobě kritiky konzumní společnosti. Potěší i to, že snímek se nikomu nepodbízí a především není stylizovaný, což mnozí jistě ocení. Ze známějších tváří poznáte nejspíše jen Mathieu Kassovitze. Vše výše psané může být zároveň i kritikou, záleží tedy na vkusu a momentálním rozpoložení.

Synopse: Dělnice Louise (Yolande Moreau), kterou stejně jako kolegyně přivedl na mizinu management továrny, vymyslí způsob, jak svérázně využít odškodné. Najme si nemotorného pracovníka bezpečnostní agentury Michela (Bouli Lanners), aby jejich proradného šéfa zabil. 

Zajímavost: Na festivalu v Amiens roku 2008 získal snímek cenu publika.

Originální trailer filmu Louise-Michel / Louise-Michel
Na kometě (neděle 21. 6., ČT1, 15.20 - 16.35 / pondělí 22. 6., 10.25 - 11.40)

Plakát filmu  / Na kometěDobrodružná sci-fi s prvky fantasy je dalším klenotem nedoceněného Karla Zemana. Ten i v této adaptaci předlohy Julese Verna dokázal, že byl velkým vizionářem a vizuální stránka je dechberoucí a takřka dokonalá i po letech. Všechny kamerové filtry, velkolepá výprava i obrazová stylizace jsou naprosto fascinující a jen dokreslují specifickou atmosféru, kterou díla jednoho z největších tuzemských tvůrců mají. V hlavních rolích se objeví Emil Horváth ml. a Magda Vášáryová, které doplňují třeba František Filipovský, Josef Větrovec nebo Čestmír Řanda. Je sice pravda, že v tomto případě je vše dějově příliš rozvleklé a zamýšlená parodická linie tak úplně nefunguje, to ale vadí jen málo. Československá klasika.

Synopse: Na zapadlém místě kdesi ve francouzské kolonii se od zemského povrchu odloupla obrovská kometa a vyvrhla do vesmíru. I tam však pokračují marnivé spory, malichernost, řevnivost i přípravy na válku.

Zajímavost: Jde o poslední film, v němž mohl být jako scenárista uveden Jan Procházka.

Upoutávka filmu Na kometě
Správná dvojka II (The Odd Couple II) (neděle 21. 6., Nova Cinema, 16.15 - 18.00)

Plakát filmu Správná dvojka II / The Odd Couple IIV tuzemsku skoro neznámá komedie místy přecházející v road movie je úplně poslední, v níž se společně objevili Walter Matthau a Jack Lemmon. Právě na tuto skutečnost spoléhal režírující Howard Deutch, který legendární dvojici nechal pronášet vtipné dialogy, promlouvat o životě a působit vzájemnou chemii. A ačkoli snímek jinak nenabízí nic originálního, často se opakuje a občas je trošku unylý, nenudí ani chvilku právě kvůli hereckému obsazení a některým nezapomenutelným hláškám a vtípkům. Škoda jen občasné patetičnosti a nostalgie. Parádní záležitost.

Synopse: Felix Ungar (Jack Lemmon) a Oscar Madison (Walter Matthau) se naposledy viděli před sedmnácti lety. Jaké je tedy jejich překvapení, když zjistí, že budou mít možnost se potkat znovu, tentokráte na svatbě, neboť Oscarův syn Brucey (Jonathan Silverman) si bere Felixovu dceru Hannah (Lisa Waltz). Tento obřad se tak pro ně stává možností zavzpomínat na staré časy a třeba provést ještě nějakou tu lotrovinu.

Zajímavost: Oba zmínění herci spolu i s tímto natočili jedenáct filmů.

Originální trailer filmu Správná dvojka II / The Odd Couple II
Tintinova dobrodružství (The Adventures of Tintin) (neděle 21. 6., Prima, 20.15 - 22.35 / pondělí 22. 6., 04.00 - 06.10)

Plakát filmu Tintinova dobrodružství / The Adventures of TintinČtyři roky starý animovaný dobrodružný snímek se dočkal rozporuplného přijetí. Na jednu stranu je režírující Steven Spielberg chválen za dokonalou a precizní technickou a vizuální stránku, na nichž je vidět, jak moc práce si na nich tvůrce dal. Pohyby postav jsou takřka bezchybné, akce je opulentní, výsledku nechybí ani spousta barev, svěží tempo a nadhled, určitá retro atmosféra, zapomenout se nesmí ani na hudbu Johna Williamse. Na stranu druhou ale mnozí vytýkají, že při vší řemeslné kvalitě se zapomnělo na příběh, který tu prakticky neexistuje, případně je příliš povrchní a chybí mu nějaký zajímavější zvrat nebo moment. Jako rodinná zábava na konec týdne je to ale ideální podívaná, což potvrzuje i naše recenze.

Synopse: Mladý zvídavý reportér Tintin se svým věrným psem Filutou narazí na model lodi, v němž je skryto tajemství. Rázem se tak ocitají uprostřed několik století staré záhady a stávají se přímým terčem sovětských tajných služeb.

Zajímavost: Spielberg konzultoval o Tintinovi s tvůrcem komiksu Hergém, než se ovšem stačili sejít, kreslíř zemřel.

Český trailer filmu Tintinova dobrodružství / The Adventures of Tintin
Hosté mého otce (Les invités de mon père) (pondělí 22. 6., ČT2, 23.15 - 00.45)

Plakát filmu Hosté mého otce / Les invités de mon pèrePrakticky neznámé francouzské komediální drama zaujme především ve své první polovině. V ní totiž režírující Anne Le Ny naláká na slibně rozvinutý příběh, nasadí svěží tempo a chytře dávkuje poměrně inteligentní humor. Později ale zvolní, vyprávění rázem ztrácí dech, nemá moc co nabídnout a pointy dějových linií nejsou zcela uspokojivé. Nad vodou tak v těchto chvílích drží film zejména herci, jimž dominují Fabrice Luchini a Karin Viard. Dle všeho neobjevná, ale příjemná žánrová jednohubka.

Synopse: Bývalý lékař Lucien Paumelle (Michel Aumont) žije aktivním seniorským životem. Mimo jiné se angažuje v různých humanitárních organizacích a možná právě proto kývne na sňatek s mladou Moldavankou Taťánou (Veronica Novak), které hrozí vystěhování z Francie. Jeho dětem se ale toto rozhodnutí vůbec nelíbí a snaží se ho od něj odradit.

Zajímavost: Autorka přiznala, že inspirací k příběhu jí byly události v její rodině.

Originální trailer filmu Hosté mého otce / Les invités de mon pére
Riskantní podnik (Risky Business) (středa 24. 6., Nova Cinema, 21.55 - 23.50 / čtvrtek 25. 6., 02.20 - 03.55)

Plakát filmu Riskantní podnik / Risky BusinessV zahraničí slušně, u nás však jen průměrně hodnocená komedie je z dnešního pohledu dost zastaralá a dá se o ní mluvit jako o jakési předchůdkyni komedií teenagerských. Režírující Paul Brickman se v ní spolehl především na částečně černý a cynický humor, který ovšem občas vyznívá do ztracena a na typickou atmosféru osmdesátých let, kdy všechno bylo tak trochu "ujeté". V hlavní roli se objevil tehdy ne tak známý a tradičně toporný Tom Cruise, jehož doplnili Rebecca De Mornay nebo Joe Pantoliano. Potěší i hudební doprovod a poměrně solidní příběh. Trošku zapomenutá jednohubka.

Synopse: Joel Goodsen (Tom Cruise) zůstal doma sám, neboť jeho rodiče odjeli a nevrátí se dřív než za týden. Jelikož nikdy neměl holku, využije této příležitosti k tomu, aby si nějakou sehnal. Jeho kamarádi tedy zavolají prostitutku a začínají se dít věci, o kterých se nikomu z nich ani nesnilo.

Zajímavost: Scéna, kde hlavní hrdina tančí na skladbu Old Time Rock´N´Roll, byla kompletně improvizována.

Oficiální trailer filmu Riskantní podnik / Risky Business
Presumpce viny (Out of Time) (čtvrtek 25. 6., Kino Barrandov, 20.15 - 22.20)

Český plakát filmu Presumpce viny / Out of TimeKriminální drama nemůže zkušenějšího diváka nijak překvapit, neboť je dost předvídatelné a přímočaré. Režírující Carl Franklin rozhodně nevyužil veškerý potenciál, který mu příběh poskytoval, ale spolehl se spíše na svěží tempo, částečné napětí a obsazení, v němž hraje prim výborný Denzel Washington, jemuž přihrávají třeba Eva Mendes, Dean Cain nebo John Billingsley. Bohužel se nevyhnul občasné nudě, množství klišé a držel se až moc při zemi a de facto nemá moc co nabídnout. Neškodná, avšak zapomenutelná žánrovka.

Synopse: Matt Lee Whitlock (Denzel Washington) je už řadu let úspěšným a oblíbeným šéfem policie v přístavním městečku na Floridě. Momentálně ale má před rozvodem se ženou Alex (Eva Mendes), tak si tajně užívá s milenkou, vdanou Ann Merai Harrison (Sanaa Lathan). Jejich radovánky jsou ovšem narušeny zprávou, že Ann je vážně nemocná a nezbývá jí mnoho času. Pod dojmem této okolnosti začíná jindy zásadový muž dělat zásadní chyby, zaplétá se do sítí intrik a podvodů a ocitá se na druhé straně zákona.

Zajímavost: Hlavní roli měl původně ztvárnit Hugh Jackman.

Originální trailer filmu Presumpce viny / Out of Time

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 31. 3. 2023 - 6. 4. 2023
TV tipy: Venom vzpomíná na Manhattan a hledá temnou hvězdu Těsně předvelikonoční týden nabízí v televizích poměrně zajímavý program. Vedle velkých premiér komiksovky Venom a pokračování legendárního Trainspottingu se totiž diváci mohou těšit i na zapomenutý debut Johna Carpentera.... čtěte zde
Vydáno: 31.03.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Dungeons & Dragons: Čest zlodějů 7/10
Recenze: Dungeons & Dragons: Čest zlodějů je pohodovou zábavou pro celou rodinu Po mnoha letech do kin přichází nová adaptace populární deskovky Dračí doupě, tentokráte však pod původním názvem Dungeons & Dragons a s podtitulem Čest zlodějů. Dopadla lépe než drtivá většina předchozích? čtěte zde
Vydáno: 30.03.2023 07:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 13. týden
Kinopremiéry: Sestry v sedle hájí čest zlodějů Z poslední vlny březnových premiér má největší ambice dobrodružná fantasy Dungeons & Dragons, která vznikla podle hry Dračí doupě. Navíc nemá žádnou konkurenci, protože zbytek novinek je určen spíše do klubových kin. ... čtěte zde
Vydáno: 29.03.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 12. týden
Top 20 ČR: John Wick porazil Prachaře V českých kinech vzešel ze souboje vítězně Keanu Reeves jako John Wick, který porazil Jakuba Prachaře v komedii Buď chlap!. čtěte zde
Vydáno: 28.03.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 12. víkend
Box office: John Wick semlel konkurenci Nejnovější díl Johna Wicka smetl veškerou konkurenci a stal se komerčně nejúspěšnějším dílem celé série s celosvětovým otvírákem 137 milionů. čtěte zde
Vydáno: 27.03.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Muž v ohni se dočká televizní verze (29.03.2023 09:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Přenašeč Spider-Man jede daleko od domova poslední závod, v němž chce vždycky zvítězit (24.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Denzel Washington bude v druhém Gladiátorovi (17.03.2023 19:32 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Železný stisk Spider-Mana je mimořádnou událostí (17.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Bastard Shazam se služkou skládají reparát, který se mění ve velké nic (15.03.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Trailer: Nic ve zlým (11.03.2023 14:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Citadel (07.03.2023 09:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: Steven Spielberg a jeho filmy: 2. část (25.02.2023 09:30 v Články | Publicistika)
- Steven Spielberg chystá Napoleona (22.02.2023 08:34 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Medvěd na koksu hledá nezvěstné děti Nagana (22.02.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Téma: Steven Spielberg a jeho filmy: 1. část (18.02.2023 09:30 v Články | Publicistika)
- Anthony Hopkins v thrilleru Locked (09.02.2023 09:30 v Novinky | Zprávy)
- Trailer: Guy Ritchie's The Covenant (03.02.2023 12:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: 10 komerčně nejúspěšnějších filmů Stevena Spielberga (28.01.2023 10:30 v Články | Žebříčky)
- Téma: nejlepší filmy a seriály roku 2022 podle filmserveru (16.01.2023 12:30 v Články | Žebříčky)

PREMIÉRA TÝDNE   13/2023

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů
7/10

Po mnoha letech do kin přichází nová adaptace populární deskovky Dračí doupě, tentokráte však pod původním názvem Dungeons & Dragons a s podtitulem Čest zlodějů. Dopadla lépe než drtivá většina předchozích?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu