Kinopremiéry: Ve městě zvířat se zrodila alchymistka

Vydáno: 26.11.2025 07:30 - Vratislav Šálek | foto: Impawards

Ani na konci listopadu se příval novinek do kin nezastaví. Na pokladny bude útočit především pokračování animáku Zootropolis: Město zvířat, o moc pozadu ale nebudou chtít zůstat české počiny Na horách a Zrození alchymistky.
Zootropolis: Město zvířat 2 (Zootopia 2) (Falcon)

Český plakát filmu Zootropolis: Město zvířat 2 / Zootopia 2
© Kino Pilotů
Devět let trvalo, než se úspěšný animák dočkal pokračování, o němž se mluvilo dlouho. A asi nemá smysl se sáhodlouze rozepisovat, protože tohle je naprostá divácká jistota a rodiny s dětmi vezmou kina útokem. Informativně tak sdělíme snad jen to, že o režii se znovu podělili Jared Bush a Byron Howard, hudbu složil Michael Giacchino a tradičně se bude spoléhat na oblíbené postavy a pár nových. Hodnocení zatím dostupná nejsou, to ale asi bude trápit málokoho, protože natěšené děti nic nezastaví. Jasná premiéra týdne a pravděpodobný divácký hit.

Synopse: Když do Zootropolisu dorazí Gary De’Snake a obrátí zvířecí metropoli vzhůru nohama, Judy a Nick se ocitají na prahu velké záhady. Aby případ rozlouskli, musí se v utajení vydat do nových částí města, kde je jejich přátelství prověřeno jako nikdy předtím.


Český trailer filmu Zootropolis: Město zvířat 2 / Zootopia

Navždy s tebou? (Eternity) (Forum Film CZ)

Český plakát filmu Navždy s tebou? / Eternity
© CSFD
Poměrně zajímavou a lehce originální synopsi má romantická komedie, která se těší solidnímu hodnocení a zdá se tedy být relativně vydařenou žánrovkou. Diváka asi nejspíš nejvíc krom žánru naláká právě příběh, protože režisérem je málo známý David Freyne a v obsazení se objeví známí, i když ne hvězdní Miles TellerElizabeth Olsen a Callum Turner. Uvidíme tedy, zda si tuzemský divák najde cestu do kin.

Synopse: Larry (Miles Teller) se po smrti ocitá na velmi zvláštním místě, které připomíná veletrh. Zástupy prodejců tu nabízí nekonečné množství posmrtných životů. Larry dokonce dostává přidělenou koordinátorku (Da'Vine Joy Randolph), která mu sdělí, že má týden na rozhodnutí, kde a s kým chce trávit věčnost. Všechno se zdá brzy jasné, neboť na stejné místo dorazí i jeho manželka Joan (Elizabeth Olsen). Problém ale nastane, když se nečekaně objeví Luke (Callum Turner), který byl Joaninou první láskou a v této přestupní stanici na ni čeká dlouhých sedmašedesát let. Joan se tak bude muset rychle rozhodnout, s kým bude trávit celou věčnost.

Český trailer filmu Navždy s tebou? / Eternity

Nejbohatší žena na světě (La femme la plus riche du monde) (Film Europe)

Český plakát filmu Nejbohatší žena na světě / La Femme la plus riche du monde
© Edison Filmhub
Ačkoli název francouzsko-belgického snímku evokuje spíše životopis, výsledkem je komediální drama o vztahu mladšího muže se starší ženou a na to navázanou problematiku tzv. zlatokopů. Režisér a spoluscenárista Thierry Klifa vsadil na jistotu, když do klíčové role obsadil spolehlivou Isabelle Huppert, kterou doplnili především Laurent Lafitte a Marina Fois. Ohlasů zatím mnoho není, ale převažují ty spokojenější, takže se zdá, že zájemci by neměli být úplně zklamaní. Evropská premiéra.

Synopse: Multimilionářka a hlava společnosti Windler Group Marianne Farrére (Isabelle Huppert) je nejbohatší ženou světa. Pierre-Alain Fantin (Laurent Lafitte) je pařížský dandy, spisovatel a fotograf. Po jednom setkání na fotografování se ti dva stávají nerozlučnou dvojicí, což pochopitelně nikoho nenechá chladným, když on na něm navíc velmi rád finančně profituje. Stranou nemůže zůstat ani Mariannina dcera (Marina Fois), která rozjede soukromé vyšetřování, které bude mít pro všechny závažné důsledky.

Zajímavost: Film je volně inspirován skandálem kolem dědičky společnosti L’Oréal Liliane Bettencourt.

Český trailer filmu Nejbohatší žena na světě / La Femme la plus riche du monde

Barvy času (La venue de l’avenir) (Bohemia MP)

Český plakát filmu Barvy času / La Venue de l'avenir
© CSFD
Francouzské komediální drama láká hlavně na atraktivní tematiku cestování v čase, která je tentokráte využita k jedné rodinné historii, která formovala současnost. Režisérem a spoluscenáristou je notně protřelý Cédric Klapisch, který do hlavní role obsadil Suzanne Lindon. Dosavadní ohlasy se nesou v pozitivním duchu a hodnocení jsou možná překvapivě vysoká, tudíž je pravděpodobné, že pokud půjdete do kina, nešlápnete vedle.

Synopse: Třicet členů širší rodiny se v roce 2025 dozvídá, že zdědili starší dům, který byl léta opuštěný. Seb (Abraham Wapler), Abdel (Zinedine Soualem),Céline (Julia Piaton) a Guy (Vincent Macaigne) jsou pověřeni, aby nemovitost prozkoumali. To, co v ní najdou, ale dalece překračuje jejich očekávání. Skrytý poklad, záhadné fotografie a jméno ženy Adéle (Suzanne Lindon) je zavedou na cestu do roku 1895 do Paříže, kde je mladá Adéle nucena opustit rodnou Normandii a ocitá se u zrodu fotografie a impresionismu.

Český trailer filmu Barvy času / La Venue de l’avenir

Není jiná možnost (Eojjeolsuga eobsda) (Aerofilms)

Český plakát filmu Není jiná možnost / Eojjeolsuga eobsda
© CSFD
Jihokorejská krimi s výraznými prvky černé komedie je hodně unikátní dílo, které by nemuselo přilákat jen milovníky festivalových filmů a exotických kinematografií. Jde totiž o svéráznou adaptaci románu Donalda E. Westlakea, kterou režijně a částečně scenáristicky zaštítil Park Chan-wook, který už je u "západního" publika pojmem a zárukou jakési kvality. A dle dostupných ohlasů by se na tom nemělo nic změnit, nejvíc pak jsou chváleny jakási sociálně satirická linie, specifický černý humor a vizuální stránka. Ústřední roli ztvárnil Lee Byung-Hun. Premiéra pro milovníky osobitých počinů.

Synopse: Man-su (Lee Byung-Hun) má úplně všechno, o čem kdy snil - stabilní práci v prestižní firmě, respekt, šťastnou rodinu a velký dům se skleníkem plným bonsají. Když ale firmu, kde pracuje, koupí Američané a on přijde o místo, jeho svět se začne hroutit. Jedinou možností, jak vše v korporátním světě získat zpět, se zdá být odstranění veškeré konkurence.

Český trailer filmu Není jiná možnost / Eojjeolsuga eobsda

Ostrov Amrum (Amrum) (CinemArt)

Český plakát filmu Ostrov Amrum / Amrum
© CSFD
Už na první pohled je jasné, že německé drama je určeno pro festivalové a trochu náročnější diváky. O tom svědčí i jméno režiséra a spoluscenáristy Fatiha Akina, který patří k těm nejslavnějším německým režisérům, kteří pravidelně bodují na různých festivalech. Tentokrát se vrátil do minulosti své země a natočil údajně konzervativní lyrickou podívanou, která někoho silně otráví a někoho naopak dokonale potěší. Je tedy jasné, že publikum se rozdělí a nějaké ohlasy jsou tedy ne úplně podstatné. Ze známějších tváří se v obsazení objeví Matthias Schweighöfer a Diane Kruger. Premiéra do klubových kin.

Synopse: Nanning (Jasper Billerbeck) je na konci druhé světové války ještě kluk, jenže vzhledem k tomu, že jeho otec upadl do zajetí a matka čeká další dítě, musí přijmout roli hlavy rodiny. Tu se snaží plnit co nejlépe, což se mu vesměs daří. Jeho největším přáním je ale sehnat kousek bílého chleba s máslem a medem pro svou matku, což je zdánlivě nedosažitelný luxus. Při snaze sehnat tyto tři věci naráží na různé potíže a odhaluje temné rodinné tajemství. Není to až moc velká cena za jeden krajíc chleba s medem?

Zajímavost: Snímek je založen na vzpomínkách letos zesnulého herce Harka Bohma, který ho měl původně sám režírovat.

Český trailer filmu Ostrov Amrum / Amrum

Odlesk v mrtvém diamantu (Reflet dans un diamant mort) (Film Europe)

Plakát filmu Odlesk v mrtvém diamantu / Reflet dans un diamant mort
© CSFD
Těžko říct, čím může tuzemského diváka zaujmout koprodukční evropský thriller. Synopse sice vypadá zajímavě, ale zároveň naznačuje, že realizace může skončit všelijak, protože v příběhu se protíná několik časových rovin a stírají se rozdíly mezi fikcí a realitou, což je vždy riskantní. O režii a scénář se postaralo duo Hélène Cattet a Bruno Forzani, které taktéž tolik diváků nezná a ani v obsazení se neobjeví někdo, kdo by na první dobrou lákal. Ohlasů tedy není mnoho, ale opět jich je většina spokojenějších, takže mírný optimismus asi může být na místě.

Synopse: John D. (Fabio Testi / Yannick Renier) si užívá zaslouženého důchodu v luxusním hotelu na Francouzské riviéře. Když ale zmizí jeho sousedka, začne ho pronásledovat minulost špiona ze šedesátých let. Byla to éra glamouru, kdy se Riviérou proháněli extravagantní zločinci a třpyt diamantů byl všudypřítomný. Jenže minulost a současnost se rázem začínají stírat a Johnovi se zjevují jeho vlastní démoni.

Český trailer filmu Odlesk v mrtvém diamantu / Reflet dans un diamant mort

Jujutsu Kaisen: Poprava (Gekijô-ban Jujutsu Kaisen Shibuya Jihen Tokubetsu Henshû-ban × Shimetsu Kaiyû Senkô Jôei) (Falcon)

Český plakát filmu Jujutsu Kaisen: Poprava / Gekijô-ban Jujutsu Kaisen Shibuya Jihen Tokubetsu Henshû-ban × Shimetsu Kaiyû Senkô Jôei
© CSFD
Moderní japonská anime / manga jsou v poslední době oblíbená i u nás, a i proto se do tuzemských kin dostává další z nich, které je opět pokračováním úspěšného seriálu.  A už ze synopse je znát, že tohle je ryze fanouškovská záležitost, protože ostatní těžko pochopí, o čemže by to celé mělo být. Doplňme jen, že režisérem je Shota Goshozono. Premiéra pro specifické publikum.

Synopse: Zaklínač Yuta Okkotsu je pověřen popravou Yujiho za jeho údajné zločiny. Yuji je totiž po šibujiském incidentu obviněn z činů souvisejících s kletbami. Proto vyšší orgány světa Jujutsu pověří speciálního zaklínače Yuta Okkotsu, aby Yujiho popravil.

Český trailer filmu Jujutsu Kaisen: Poprava / Gekijô-ban Jujutsu Kaisen Shibuya Jihen Tokubetsu Henshû-ban × Shimetsu Kaiyû Senkô Jôei

Na horách (Donart Film)

Plakát filmu  / Na horách
© CSFD
Symbolicky pár dnů po napadnutí prvního sněhu vstoupí do kin tuzemská komedie, jejíž název řekne prakticky vše, a jejíž tvůrci nemají větší ambice než uzmout první místo v žebříčku návštěvnosti a pobavit méně náročného diváka. Režisérem a spoluscenáristou je protřelý Rudolf Havlík, který podobné hity umí. Vsadil při tom na hvězdné obsazení, v němž se sešli Aneta KrejčíkováIgor OrozovičVeronika Khek KubařováAdéla GondíkováOndřej Pavelka nebo Saša Rašilov. Hodnocení i komentářů je zatím hodně málo, takže je potřeba je brát s rezervou, protože je možné, že jde o tradiční marketing. Potenciální divácký hit.

Synopse: Lucie je mladá městská žena, která nečekaně zdědí po svém odcizeném otci, bývalém náčelníkovi horské služby, horskou chatu. Do hor tedy přijíždí s cílem vyřešit dědictví co nejrychleji, což se jí ale hned po příjezdu zkomplikuje, protože chata není tak úplně prázdná, neboť v ní bydlí záchranář Matěj, jeho pes Bedřich a další obyvatelé, kteří ji spravují jako ubytovnu pro školy v přírodě. Lucie se tak musí vyrovnávat nejen s neznámým světem hor, ale také s Matějovým sarkastickým postojem a výzvami, které ji donutí překonávat vlastní hranice.

Zajímavost: Natáčení trvalo lehce přes dvacet dní.

Originální trailer filmu Na horách

Zrození alchymistky (Bohemia MP)

Plakát filmu  / Zrození alchymistky
© CSFD
Dvojice moderních pohádek Princezna zakletá v čase byla natolik populární, že ji tvůrci neopustili a vrátili se do jejího světa v podobě spin-offu. Určitou kontinuitu by měl zachovat režisér a scenárista předchozích filmů Petr Kubík, který si přizval debutanta Lukáše Daniela Paříka, který navrch skládal muziku. Hlavní roli sehrála Magdalena Müller, kterou ze zkušenějších kolegů doplnili Roman ZachCyril Dobrý nebo Simona Zmrzlá. Ani tady ohlasy nejsou dostupné a i v tomto případě se dá očekávat solidní divácká návštěvnost. Návrat do oblíbeného světa.

Synopse: Dvanáctiletou Arianu (Magdalena Müller) stíhá od malička nepřízeň osudu. I když má nadání pro magii, zůstala na světě sama a logicky se tak ocitá v sirotčinci, kde musí snášet šikanu od vychovatelů a mnohé ústrky od ostatních dětí. Přitom chce jen najít svůj domov a zjistit, kdo byli její rodiče. Jednoho dne ji ale vyhledá starý alchymista Archivald (Roman Zach), který jí nabídne vstup do školy alchymistů, což dívka okamžitě přijímá. Nejdřív ale musí složit obtížné zkoušky, po kterých možná konečně objeví tajemství vlastní rodiny.

Zajímavost: Ve filmu se objevilo více než 500 triků.

Originální trailer filmu Zrození alchymistky


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY