Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 2. 7. 2021 - 8. 7. 2021

TV tipy: Už teď nám chybí rodinný víkend, během kterého poznáme Johna Lennona a Cyrila s Metodějem

Vydáno: 02.07.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: Wallpaper Abyss - Alpha Coders

Ačkoli je před námi v nadcházejícím týdnu prodloužený víkend, televizní nabídka je extrémně slabá a sestává z osvědčených repríz. Do našeho výběru se tak dostaly snímky málo známé, nevýrazné a někdy i o něco hůře hodnocené.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Poznej svého muže (sobota 3. 7., Prima, 16.30 - 18.52 / neděle 4. 7., Prima Max, 07. 50 - 10.00 / středa 7. 7., 10.15 - 12.35)

Plakát filmu  / Poznej svého muže
© CSFD
Protektorátní komedie dnes už není moc známá a často se nepřipomíná. Možná je to škoda, protože režisér a scenárista Vladimír Slavínský v ní disponoval jedním z nejlepších námětů na téma záměny osob a mohl se opřít o odlehčenou letní atmosféru, poměrně nadčasový příběh, relativně svižné tempo a mnoho vtipných situací, které jsou vesměs výborně vymyšlené a vypointované. Potěší i skvělý situační humor, s nímž se tu parádně pracuje. Spolehlivé je i obsazení, v němž hrají prim Jaroslav MarvanJan PivecRaoul Schránil nebo Theodor Pištěk. Jediná, která vyvolává rozpaky, je Marta Fričová, která je hodně kritizována za nevýraznost a topornost, docela dost diváků ji ale naopak chválí za jakési ležérní charisma. Samozřejmě, že snímek dost zastaral, ve druhé polovině viditelně ztrácí dech a může působit hodně naivně, tolik to ale nevadí, protože tvůrci žádné vyšší ambice neměli. Zapomenutý počin.

Zajímavost: Snímek se natáčel v Luhačovicích.

Ukázka z filmu Poznej svého muže
2012 (2012) (sobota 3. 7., Nova, 20.20 - 23.20 / středa 7. 7., Nova Cinema, 20.00 - 23.05)

Plakát filmu 2012 / 2012
© Amazon.com
Katastrofický thriller z konce prvního desetiletí nového milénia je u nás hodnocen o něco lépe než v zahraničí, komentáře jsou ale vesměs podobné. Režisér a spoluscenárista Roland Emmerich v něm uchvátí především parádně zrealizovanými apokalyptickými scénami, které jsou propracované do nejmenšího detailu a digitální původ na nich naštěstí není moc znát. Oplývají i potřebnou epičností a apelativností a vysoký rozpočet je na nich hodně vidět. Jen je škoda, že tvůrce lepší péči nevěnoval všemu ostatnímu, protože příběh leckdy nedává smysl a postrádá elementární logiku, emoce vůbec nefungují a pracuje se s nimi velmi špatně a také dialogy působí dost bizarně a nedomyšleně. Výsledek pak kazí i opravdu nepěkná digitální kamera a bezdůvodně přepálená stopáž, která už je v závěru naprosto nesnesitelná. Dojem naopak vylepšuje obsazení, v němž se objeví John CusackAmanda PeetChiwetel EjioforOliver PlattDanny Glover nebo Woody Harrelson. Typický víkendový výplach.

Zajímavost: Film byl inspirován románem 2012: The War for Souls Whitleyho Striebera.

Originální trailer filmu 2012 / 2012
Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů (neděle 4. 7., ČT2, 21.25 - 22.50)

Plakát filmu  / Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů
© Facebook tvůrce
Největší problém koprodukčního historického dramatu je ten, že jde o celovečerní verzi seriálu, který má čtyři díly o délce zhruba padesáti minut. Je tak jasné, že režírující Petr Nikolaev tenhle souboj úplně vyhrát nemohl, což je pochopitelně nejvíc vidět na samotném příběhu. Ten sice dává smysl a moc nelogičností se v něm neobjevuje, je ale znát, že se musel hodně krátit, některé časové skoky jsou extrémní a motivace postav není úplně zřejmá. Navíc vše místy vypadá jako hraný dokument, což také není úplně šťastné. Naštěstí ale funguje snaha o dobovou atmosféru a s trochou tolerance i kostýmy a komornější výprava. Titulní role ztvárnili ucházející Roman Zach a Ondřej Novák, kterým sekundovali a leckdy je i předčili Milan BahúlJosef Abrhám nebo Marian Roden. Rozpačitý pokus o pohled do zdejší dávné historie.

Zajímavost: Film byl natočen k výročí 1150 let od příchodu věrozvěstů na území dnešní Moravy.

Oficiální trailer filmu Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů
Král Drozdí brada (pondělí 5. 7., Nova, 08.20 - 10.15)

Plakát filmu  / Král Drozdí brada
© Terryhoponozky
Normalizační pohádka z první poloviny osmdesátých let se sice v tuzemských televizích do programů zařazuje, nikdy to ale není v atraktivní čas. Dáno je to jednoznačně tím, že vznikla v československo-západoněmecké produkci a je na ní znát jiný přístup. Režírující Miloslav Luther v ní vycházel z předlohy Jacoba Wilhelma Grimmových a díky produkující německé straně se jí držel věrněji a více. To tedy znamená, že příběh je ponurejší a temnější, atmosféra depresivnější a výprava působí realističtěji. Pohádkové atributy tu ale jinak nechybí, protože divák se dočká tradičního mravního ponaučení a jasně rozloženého příběhu, jehož jakési budovatelské vyznění je nutné brát jako úlitbu tehdejšímu režimu. V hlavních rolích se objeví Lukáš Vaculík a Adriana Tarábková, mezi nimiž funguje potřebná chemie, těm pak sekundují třeba Maria SchellMarián Labuda nebo Bronislav Poloczek. Tak trochu jiná pohádka.

Zajímavost: Německá verze filmu je o čtyři minuty kratší než ta slovenská.

Ukázka z filmu není dostupná.

Smoke (Smoke) (pondělí 5. 7., ČT2, 21.55 - 23.45)

Plakát filmu Smoke / Smoke
© Facebook tvůrce
Povídkové komediální drama z poloviny devadesátých let je tím nejlepším příkladem nenápadného amerického nezávislého filmu. Režírující duo Wayne Wang a Paul Auster se v něm soustředilo hlavně na realističnost, která je znát z každého záběru, protože v jednotlivých příbězích se zdánlivě nic neděje a tím pádem působí "jako ze života". Nechybí ani hodně specifická melancholická a posmutnělá atmosféra, kterou skvěle prostupují emoce a pocity všech postav, s nimiž se tu pracuje hodně citlivě. Je jasné, že prim tu hrají dialogy, které jsou výtečně napsané, vypointované a je potřeba je plně sledovat, protože každé slovo je důležité. Podobně propojené jsou i jednotlivé příběhy, které jsou zdánlivě samostatné, v závěru se ale nenuceně a přirozeně propojí. Celkový dojem umocňuje i perfektní obsazení, v němž se mimo jiné objeví Harvey KeitelGiancarlo EspositoJared HarrisWilliam HurtAshley Judd nebo Harold Perrineau Jr.. Možná trochu náročnější, ale povedený kousek a v nastalé bídě možná i tip týdne.  

Zajímavost: Snímek získal Zvláštní cenu poroty na MFF v Berlíně.

Oficiální trailer filmu Smoke / Smoke
Goofy ve filmu (An Extremely Goofy Movie) (úterý 6. 7., Nova, 05.45 - 07.10)

Plakát filmu Goofy ve filmu / An Extremely Goofy Movie
© Disney Movies
Miléniový rodinný animák je u nás zcela neznámý a hodnocený jen průměrně, za hranicemi je tomu ale naopak. Režírující Douglas McCarthy v něm toho moc neřešil a natočil naprosto obyčejnou disneyovku, která byla tehdy v módě a šla rovnou na video. To tedy znamená, že příběh má k originalitě hodně daleko a soustředí se na dětského diváka, a to i humorem, který je značně infantilní. Tempo je potřebně svižné, stopáž naprosto střídmá, takže je v ní čas jen na to nejpodstatnější a animace je poctivě ruční, a i když jsou na ní znát nedokonalosti a nižší rozpočet, i dnes potěší svou přímočarostí. Někoho nejspíš zamrzí, že tu takřka úplně absentují písně, které navíc nejsou moc chytlavé a zapamatovatelné, což se dá vlastně říct i o postavách, které jsou nevýrazné a mnohdy ne úplně sympatické. Jako časný budíček pro děti o sváteční den ale snímek poslouží dobře, rodiče si navíc mohou přispat.

Zajímavost: V USA vyšel snímek 29. února 2000.

Originální trailer filmu Goofy ve filmu / An Extremely Goofy Movie
Sůl nad zlato (úterý 6. 7., Nova, 09.05 - 10.50)

Plakát filmu  / Sůl nad zlato
© Terryhoponozky
Další normalizační pohádka z první poloviny osmdesátých let z česko-západoněmecké produkce se na program televizí moc nezařazuje, a když už, tak opět v silně neatraktivním čase. Důvody jsou podobné jako u výše zmíněné. Režírující Martin Hollý v ní vychází z klasické pohádky Boženy Němcové, kterou ale uzpůsobuje spíše německému publiku, což znamená, že výsledek vypadá jako solidní fantasy s prvky dramatu. Očekávat tedy divák může temnější atmosféru, ponurou výpravu, depresivnější ladění a opět jakousi snahu o realističnost. Vše umocňuje jako vždy výborná hudba Karla Svobody a tentokrát i nádherná kamera. Hlavní roli si zahrála vynikající Libuše Šafránková, jejímiž partnery a partnerkami byli Karol MachataJozef KronerZuzana KocúrikováJuraj Kukura nebo Ladislav Chudík. To, že tu zcela chybí humor a nějaký ten vtip, asi nikoho nepřekvapí. Netradiční zpracování klasického příběhu. 

Zajímavost: Německý název pohádky je Der Salzprinz, což se dá přeložit jako solný princ.

Ukázka z filmu Sůl nad zlato
John Lennon: Gimme Some Truth (Gimme Some Truth: The Making of John Lennon’s Imagine Album) (středa 7. 7., ČT art, 20.15 - 21.20)

Plakát filmu John Lennon: Gimme Some Truth / Gimme Some Truth: The Making of John Lennon's Imagine Album
© IMDb
Málo známý britský hudební dokument zpětně nahlíží na nahrávání slavného alba Imagine Johna Lennona. Jelikož snímek vznikl na přelomu devadesátých let a milénia, je časový odstup hodně znát a na rozdíl od několika podobných počinů, které o tvorbě alba vznikly, je natočen naprosto konvenčně. Režírující Andrew Solt do výsledné podoby moc nevstupuje a jen umně skládá za sebe archivní záběry, kde nechává mluvit hlavní hvězdu a zaujme především různými detaily, které rozhodly o tom, že některé skladby nakonec zní zcela jinak, než byly původně zamýšleny. Vzhledem k tomu, že jednou z producentek je i Yoko Ono, objevuje se právě ona dost často a její ego někdy zastiňuje úplně všechno, což může leckomu vadit a jen potvrdit různé domněnky. Jenom škoda, že to celé není o kousek delší, protože některé věci musí být tím pádem viditelně zkráceny, nebo vynechány. Dokument pro milovníky hudby.

Zajímavost: Snímek získal ocenění Grammy. 

Ukázka z filmu John Lennon: Gimme Some Truth / Gimme Some Truth: The Making of John Lennon’s Imagine Album
Už teď mi chybíš (Miss You Already) (středa 7. 7., ČT art, 21.50 - 23.40)

Český plakát filmu Už teď mi chybíš / Miss You Already
© Facebook tvůrce
Šest let staré komediální drama je určeno především ženám, ale ani muži u něj nebudou vysloveně trpět. Režírující Catherine Hardwicke v něm dostala k dispozici silné téma, které se jí ale naštěstí podařilo zpracovat vkusně a neprvoplánově. Celou dobu tedy emoce drží na uzdě a nikdy nepovolí, tím pádem se nikdy neuchýlí k lacinému sentimentu nebo dojímání, což je jedině dobře. Poměrně se jí daří vše zlehčovat cynickým a někdy i černým humorem, trochu potíž je v tom, že hrdinka, které jde o život, není úplně sympatická a její chování není úplně nejlepší. To ale do značné míry kompenzují posmutnělá atmosféra a výborné obsazení, jemuž dominují Drew Barrymore a Toni Collette, kterým skvěle sekundují například Dominic CooperPaddy Considine nebo Jacqueline Bisset. Nebýt zbytečně rozvláčného a pomalého začátku a trochu přetažené stopáže, byl by dojem asi ještě o něco lepší. Tip, o němž se více dozvíte z naší recenze

Zajímavost: Collette si kvůli roli oholila hlavu.

Oficiální český trailer filmu Už teď mi chybíš / Miss You Already
Rodinný víkend (Family Weekend) (čtvrtek 8. 7., Paramount Network, 20.00 - 22.10)

Plakát filmu Rodinný víkend / Family Weekend
© IMDb
Skoro dekádu staré komediální drama je v tuzemských končinách zcela neznámé a hodnoceno jen průměrně, v zahraničí je to ale o něčem úplně jiném. Režírující Benjamin Epps v něm dostal k dispozici sice epizodický, ale docela zajímavý a originální příběh, s nímž bude hodně diváků souznět, neboť každý má svým způsobem "divnou" rodinu. A i když jdou tvůrci někdy do extrémů, určitou realističnost si uchovávají, což je příjemné a poměrně vtipné. Nechybí ani svižné tempo, střídmá stopáž a velmi pohodová atmosféra, z níž je znát celkový nadhled. Nejpřekvapivější pak zůstává obsazení, v němž se objeví vesměs neznámé tváře, mezi nimiž poznáte snad jen Matthewa Modina a Shirley Jones, to ale nic nemění na tom, že všichni do jednoho jsou naprosto skvělí a vzhledem k menší povědomosti působí až autenticky. Jen je důležité se nenechat odradit úvodem, který je rozpačitý a místy i trapný. Jeden neznámý počin.

Zajímavost: Olesya Rulin byla v době natáčení o osm let starší než její postava, které je šestnáct.

Oficiální trailer filmu Rodinný víkend / Family Weekend

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 42. víkend
Box office: Duna byla první Sci-fi epos Duna bral prvenství amerického žebříčku tržeb. Jde o nejlepší výsledek režiséra Denise Villeneuva (Blade Runner 2049). čtěte zde
Vydáno: 25.10.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Recenze: Duna 10/10
Recenze: Vizuálně strhující Duna rozvážně otevírá nové světy a potvrzuje status filmu roku Dobrodružná sci-fi Duna byla stejně jako spousta dalších filmů několikrát odložena, ale v tomto případě platí otřepané pravidlo, že čekat se vyplácí. Pokud byste si měli vybrat jeden jediný film, na který jít letos do kina,... čtěte zde
Vydáno: 23.10.2021 12:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Seriál Arcane chystá velkolepou premiéru
Seriál Arcane chystá velkolepou premiéru, sledovat ji může každý streamer Seriál Arcane ze světa populární hry League of Legends brzy dorazí na Netflix. Už 7. listopadu se fanoušci dočkají uvedení prvních dílů. Diváci jej budou moci sledovat nejenom na Netflixu, ale velkolepá premiéra se uskuteční také... čtěte zde
Vydáno: 22.10.2021 12:30 v sekci Novinky | Zprávy
0
Poslední souboj 9/10
Recenze: Matt Damon a Adam Driver svádí Poslední souboj Matt Damon a Adam Driver svádí Poslední souboj ve středověké Francii a všemu přihlíží Ben Affleck. Ridley Scott natočil moderní středověké drama Poslední souboj. čtěte zde
Vydáno: 22.10.2021 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 22. 10. 2021 - 28. 10. 2021
TV tipy: Bojový anděl Alita se účastní hry peněz a poznává tajemství mumie Na konci října je televizní výběr dost různorodý a docela zajímavý. Z premiér nejvíc upoutají osobitá romantická komedie Palm Springs a dobrodružné sci-fi Alita: Bojový anděl. I zbytek našeho výběru ale stojí za vidění.... čtěte zde
Vydáno: 22.10.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Komiksový sequel Venom 2: Carnage přichází nevyužil svůj potenciál (17.10.2021 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Neznámý Venom prožívá lásku na špičkách (13.10.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Včelka Mája hledá poslední rodinu a ocitá se na pokraji šílenství (01.10.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Dvojitý milenec má zraněné srdce a mění se v gentlemana s pistolí (24.09.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Ulička přízraků má první trailer (17.09.2021 09:32 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Nepříčetná policajtka vydává příkaz k popravě (17.09.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Zelený rytíř v marťanské lodi hledá lásku pod kapotou (15.09.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Horory, pohádky, sci-fi! Září bude na streamovacích službách pestrobarevné jako podzimní listí. (09.09.2021 07:30 v Radar)
- Moonfall: první pohled na nový film Rolanda Emmericha (03.09.2021 19:00 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Ant-Man a Wasp reagují na tísňové volání ďábelského houslisty (27.08.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Nedotknutý Tolkien volá rod a zírá na kozy (13.08.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Boží zápasník Lukáš Krpálek na veliké řece bojuje s vlkodlakem (06.08.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Mary Elizabeth Winstead je Kate (04.08.2021 19:00 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Krásný kluk Noe míří do hadího doupěte, kde potkává divoké kočky (30.07.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Sci-fi thriller Colony (15.07.2021 12:00 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   42/2021

Duna
10/10

Dobrodružná sci-fi Duna byla stejně jako spousta dalších filmů několikrát odložena, ale v tomto případě platí otřepané pravidlo, že čekat se vyplácí. Pokud byste si měli vybrat jeden jediný film, na který jít letos do kina, určitě by to měla být právě Duna.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu