Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Kinopremiéry: 35. týden

Kinopremiéry: Noví mutanti a křupaví mazlíčci řeší, co znamená tenet

Vydáno: 26.08.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry - Vratislav Šálek | foto: Impawards

Na konci srpna konečně dorazí do kin první letošní očekávaný velkofilm, kterým je tajemně vypadající sci-fi Tenet Christophera Nolana. Po dlouhém odkládání startuje i nevyzpytatelná a několikrát přetáčená komiksovka Noví mutanti.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Tenet (Tenet) (Vertical Ent.)

Český plakát filmu Tenet / Tenet
© Vertical Entertainment
Už to nevypadalo, ale jeden z letošních filmových vrcholů skutečně do tuzemských kin vyrazí, pandemii navzdory. Očekávané sci-fi drama je zahaleno aurou tajemna, což ale nevadí, protože za ním stojí jeden z nejuznávanějších a nejoriginálnějších tvůrců současnosti - Christopher Nolan. Ten je jako vždy na informace skoupý a nechává promlouvat pouze fantastické trailery. Hlavní roli si zahrál John David Washington, jehož doplnili Robert PattinsonKenneth BranaghElizabeth DebickiMichael Caine nebo Aaron Taylor-Johnson. První ohlasy jsou povětšinou nadšené, i když se najde i dost těch, kterým ke spokojenosti něco chybí a hovoří o poněkud překombinovaném počinu. Další slova jsou zbytečná, jasná premiéra týdne, celého léta a dost možná i celého roku.

Synopse: Hlavní zbraní hrdiny (John David Washington) je jediné slovo - TENET. V temném světě mezinárodní špionáže bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na extrémně komplikovanou misi, v níž pro časoprostor neplatí pravidla tak, jak je známe.

Zajímavost: Název filmu je palindrom, tj. lze číst v libovolném směru a má vždy stejný význam.

Oficiální český trailer filmu Tenet / Tenet
Noví mutanti (The New Mutants) (Falcon)

Český plakát filmu Noví mutanti / The New Mutants
© Falcon
Další několikrát odkládaná premiéra míří nakonec do kin. V tomto případě ale za odklad může spíše různé přetáčení, ne úplná důvěra studia a rozpačitá produkce. Režisér a spoluscenárista Josh Boone natočil příběh ze světa X-Menů, od něhož ale všichni dávají ruce pryč a celý film pro něj byl skoro danajským darem. V hlavních rolích se krom Anyi Taylor-Joy neobjeví nikdo extra známý a tvůrce spoléhá opravdu jen na značku a dlouholetou oblíbenost a popularitu komiksovek. Zda se sázka vyplatí, je ve hvězdách, neboť velká natěšenost na film není a ani ohlasy zatím vůbec neexistují. Rozpačitá premiéra, která může dopadnout jakkoliv.

Synopse: Rahne Sinclair (Maisie Williams), Illyana Rasputin (Anya Taylor-Joy), Sam Guthrie (Charlie Heaton) a Roberto da Costa (Henry Zaga) jsou mladí mutanti, které v odlehlé nemocnici drží dr. Cecilia Reyes (Alice Braga) za účelem psychiatrického pozorování. Je totiž přesvědčena, že tito mladí lidé jsou nebezpeční sami sobě i celé společnosti. Když se však osazenstvo rozroste o Danielle Moonstar (Blu Hunt), začnou se dít zvláštní věci. Pacienty najednou ovládají halucinace a vzpomínky z mládí a jejích schopnosti i přátelství podstoupí zkoušku, při níž svedou boj o to, aby vůbec vyvázli živí.

Zajímavost: Boone je velkým fandou X-Menů a vlastní velké množství komiksů.

Oficiální český trailer filmu Noví mutanti / The New Mutants
Křupaví mazlíčci (Animal Crackers) (Bontonfilm)

Český plakát filmu Křupaví mazlíčci / Animal Crackers
© Bontonfilm
Animáky jsou jedna z mála jistot v kinech, protože vždycky, když máte o nějaký zájem, minimálně jeden v programech najdete. Tento týden startuje ten před třemi lety v americko-španělské koprodukci vyrobený, jehož synopse vypadá dost předvídatelně a nedá se od něj očekávat ani nějaká prvotřídní technická kvalita. Režii obstaral zkušený Tony Bancroft, jemuž pomáhal debutant Scott Christian Sava a připojil se i Jaime Maestro. Je tedy jasné, že na tato jména diváci určitě neuslyší, ale logicky se budou řídit přáním svých dětí, protože pro samotné dospělé nemá film moc smysl a ani dosavadní ohlasy nejsou zvlášť nadšené. Kvůli nutnému dabingu navíc v tuzemsku neuslyšíme překvapivě hvězdné původní hlasové obsazení. Premiéra pro rodiny.

Synopse: Owen Huntington žije pouze prací a pro svou manželku a dcerku jen těžko hledá nějaký čas. Pak ale přijde nečekané dědictví v podobě cirkusu, což by mohla být šance na změnu a opravdový rodinný život. Malý cirkus je ale na pokraji krachu, nestíhá konkurenci obrovského zábavního řetězce a všichni jeho členové už jsou postarší a všechno je bolí. Když už se to Owen chystá vzdát, objeví strýčkovo starobylé tajemství, kterým je krabice s kouzelnými sušenkami, které mohou proměnit člověka ve zvíře. A najednou je tu plno zvířat, která tančí, zpívají a předvádějí akrobatické kousky. To se ale moc nelíbí bratrovi zesnulého strýčka, který chce kouzelný cirkus získat jen pro sebe.

Zajímavost: Snímek je založen na grafickém románu, který spolurežisér Scott Christian Sava napsal pro své dvě děti.

Český trailer filmu Křupaví mazlíčci / Animal Crackers
Mezi dnem a nocí (Izmedju dana i noci) (Balkanfilm)

Český plakát filmu Mezi dnem a nocí / Izmedju dana i noci
© Balkanfilm
Po delší době si na své přijdou i milovníci balkánské kinematografie, kteří mohou zajít na dva roky staré srbsko-černohorské povídkové drama. To jako svůj celovečerní debut natočil Andro Martinovic a soustředí se v něm na tři příběhy otců a synů, které jsou zasazeny do významných okamžiků evropských dějin. Ohlasů je naprosté minimum, což ale nikoho nepřekvapí, určitým lákadlem pro znalce by mohlo být, že v jedné z rolí se objeví relativně známý Lazar Ristovski. Vzhledem ke krátké stopáži a povídkovému ražení by možná snímek mohl stát za pokus i pro ty, kteří nemají s balkánským filmem žádnou zkušenost. Jedna velká neznámá.

Synopse: Tři příběhy o otci a synovi jsou zasazené do okamžiků, v nichž stála Černá Hora, ale také celá Evropa na rozcestí. První povídka se odehrává na konci druhé světové války, kdy se svět rozdělil na Východ a Západ. Ve druhém příběhu se dostáváme do období, kdy padla Berlínská zeď a v tom třetím už je po válce v Jugoslávii, v níž starší manželé ztratili jediného syna.

Český trailer filmu Mezi dnem a nocí / Izmedju dana i noci
Salvador Dalí: Hledání nesmrtelnosti (Salvador Dalí: In Search of Immortality) (Pannonia Ent.)

Český plakát filmu Salvador Dalí: Hledání nesmrtelnosti / Salvador Dalí: In Search of Immortality
© Kino Vatra
Milovníci umění a svérázných osobností určitě ocení španělský dokument o Salvadoru Dalím, který měl široký přesah a svou stopu zanechal i v kinematografii. Režisér a scenárista David Pujol diváky láká především na to, že je vezme na všechna místa, která pro umělce něco znamenala a pokusí se odhalit, v čem spočívalo jeho kouzlo a přínos historii. V neposlední řadě slibuje i odhalení několika dokumentů, které dodnes nebyly zveřejněny. Ohlasů je zatím málo, to ale asi nikoho nepřekvapí, protože jde o záležitost pro fajnšmekry.

Synopse: Dokument zve diváky na úchvatnou pouť za životem a tvorbou malíře Salvadora Dalího. Dá nahlédnout do všech míst, která jsou s jeho dílem spojena. Nechybí tedy vesnička, kde pobýval značnou část svého života, rodné město, kde dnes stojí Divadelní muzeum Salvadora Dalího, ani zámek, který koupil své manželce.

Český trailer filmu Salvador Dalí: Hledání nesmrtelnosti / Salvador Dalí: In Search of Immortality
Štěstí je krásná věc (Bioscop)

Plakát filmu  / Štěstí je krásná věc
© Bioscop
Na nejvyšší příčky žebříčků návštěvnosti bude nepochybně útočit tuzemská komedie, z jejíž synopse už je vesměs jasné, jakým směrem se bude ubírat. Tematika rychle nabytého bohatství se dá zpracovat všelijak, tvůrci se rozhodli jít tou nejjednodušší cestou a zvolili odlehčené a vysloveně divácké pojetí, které se bude snažit hlavně pobavit. S čím máme tu čest, tedy neprozradí celovečerně debutující režisér Jiří Diarmaid Novák, který má bohaté zkušenosti s televizními dokumenty, mnohé ale napoví jméno scenáristy Jaroslava Sauera, jehož filmografie nevzbuzuje úplně důvěru. Největším lákadlem je ale pochopitelně krom žánru a tématu i herecké obsazení, neboť hlavní role ztvárnili Petra Hřebíčková a Karel Zima, dále pak hrají třeba Jan DolanskýMarek TaclíkOndřej PavelkaZdeněk Godla nebo Tomáš Jeřábek. Ohlasů je zatím naprosté minimum, tudíž nemá smysl se jimi moc řídit. Potenciální komerční hit.

Synopse: Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda dluží, kam se podívá a exekutor je u nich téměř denně. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra sto sedmdesát šest milionů korun totiž dvojici otevírá dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus.

Originální trailer filmu Štěstí je krásná věc
Vosto5: Pérák - na jméně nezáleží. Rozhodují činy! (CinemArt)

Plakát filmu  / Vosto5: Pérák - na jméně nezáleží. Rozhodují činy!
© Edison Filmhub
Zajímavý projekt Film Naživo pokračuje představením divadla Vosto5, v němž se objeví jediný český superhrdina - Pérák. Drama je kombinací historické fikce, kaskadérských kousků a částečně i prvků bojového umění, navíc se odehrává v době Protektorátu. Režisérem a scenáristou je Jiří Havelka, který si zahraje i jednu z rolí, jeho kolegy pak jsou třeba Ondřej BauerTomáš Jeřábek nebo Tomáš Měcháček. Distributor navíc tají, na jakém specifickém místě bude celé představení v sobotu 29. srpna sehráno, prozradil jen, že bude magické a zároveň paradoxní. Atraktivní premiéra.

Synopse: Akční historická fikce kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů s typickým slovním humorem. Je to hravá interpretace dramatických událostí z období Protektorátu - horečnou činnost fiktivní odbojové skupiny - československé ligy výjimečných - téměř smete nečekaný úder zastupujícího říšského protektora Heydricha, který přijíždí udělat pořádek do Prahy. Zachrání situaci mytický československý superhrdina Pérák, který díky pérům na nohou přeskakuje pražské ohrady, tramvaje a domy a škodí fašistickým okupantům? A existuje vůbec?

Originální trailer filmu Vosto5: Pérák - na jméně nezáleží. Rozhodují činy!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 18. víkend
Box office: Rozhněvaný muž je na špici Akční film Rozhněvaný muž s Jasonem Stathamem opanoval vrchol žebříčku Box office během právě uplynulého víkendu. čtěte zde
Vydáno: 10.05.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 7. 5. 2021 - 13. 5. 2021
TV tipy: Diváku, uteč před sviňákem do Jurského světa Hned několik atraktivních premiér si televizní dramaturgové nachystali na první polovinu května. Divácky nejvstřícnější určitě budou pokračování Jurského světa a Oscarem oceněný podvratný satirický horor Uteč. čtěte zde
Vydáno: 07.05.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
V květnu na streamovacích službách: Pestrá nabídka žánrů, z které si vybere každý!
V květnu na streamovacích službách: Pestrá nabídka žánrů, z které si vybere každý! Máj je prý lásky čas. Streamovací služby ale o romantiku ve svých snímcích moc nezavadí. Těšit se můžete na silná dramata, komiksový seriál nebo zombie horor. Bude z čeho vybírat, tak jen do toho! čtěte zde
Vydáno: 06.05.2021 07:30 v sekci Radar
0
Blu-Ray: Marťan 8/10
Blu-Ray recenze: Sci-fi Marťan vychází spolu s více než hodinou bonusů Film Marťan vychází znovu na Blu-Ray, doprovázený různorodými bonusovými materiály, z nichž značná část překračuje hranici běžných filmů o filmu a působí spíš jako sada video-doplňků k jeho ději. čtěte zde
Vydáno: 04.05.2021 07:30 v sekci Recenze | Blu-ray
0
Box office: 17. víkend
Box office: vedení se ujalo japonské anime Japonské anime Demon Slayer the Movie: Mugen Train vystřídalo ve vedení akční videoherní fantasy Mortal Kombat. čtěte zde
Vydáno: 03.05.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- John David Washington ve sci-fi True Love (06.05.2021 10:03 v Novinky | Zprávy)
- Emma Mackey jako Emily Brontëová na první fotce (29.04.2021 09:00 v Novinky)
- Králíček Petr se připomíná novým trailerem (27.04.2021 18:53 v Novinky | Trailery)
- Oscar 2021: filmem roku je Země Nomádů (26.04.2021 05:56 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Barry Seal, Giordano Bruno a Hanele spolu hrají dvojí hru, v níž je pronásleduje čistokrevné zlo (23.04.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kenneth Branagh bude režírovat životopisný film o Bee Gees (12.03.2021 10:30 v Novinky | Zprávy)
- Zlatý glóbus 2021: přehled vítězů (01.03.2021 05:14 v Články | Publicistika)
- Sandra Bullock se přidává na Bullet Train (10.02.2021 12:30 v Novinky | Zprávy)
- Zlatý glóbus 2021: přehled nominací (03.02.2021 15:34 v Články | Publicistika)
- V únoru na streamovacích službách: koncert Billie Eilish a hvězdně obsazené komedie (02.02.2021 07:30 v Radar)
- TV tipy: Přísně tajná mazací hlava hledá světlo mezi oceány (22.01.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Oscar 2021: jací jsou favorité? (20.01.2021 10:10 v Články | Publicistika)
- Rami Malek a Zoe Saldana se přidávají k hvězdnému obsazení filmu Davida O´Russela (15.01.2021 10:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Když dostával otázky a odpovědi, zažil Angličan zlý časy v El Royale a Twin Peaks (15.01.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 20 ČR: Nejúspěšnějším filmem roku 2020 byl dokument V síti (14.01.2021 14:20 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Malcolm a Marie: trailer (08.01.2021 18:43 v Novinky | Trailery)
- Bluray recenze: Sci-fi thriller Tenet doprovází hodinu a čtvrt dlouhý film o filmu (08.01.2021 12:30 v Recenze | Blu-ray)

PREMIÉRA TÝDNE   41/2020

Chlast
8/10

Kritický portrét společnosti, v níž je všudypřítomný alkohol součástí národní kultury, a zároveň vyvážené drama o čtveřici středoškolských učitelů, kteří si v rámci vědeckého pokusu udržují konstantní hladinku půl promile.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu