Premiéry

Akta Pentagon: Skrytá válka – novináři vrací úder (Premiéry)
Nový historický politický thriller podle skutečných událostí na pozadí probíhající války ve Vietnamu je skvělým výsledkem spolupráce režiséra Stevena Spielberga a herců Toma Hankse a Meryl Streep.

Recenze: Ručně animovaný Pračlověk je nejslabší film studia Aardman (Premiéry)
Film o pralidech, kteří zaspali dobu bronzovou a musejí se naučit hrát fotbal, aby zachránili svůj domov, bohužel selhává nejen v rámci práce s postavami a s fikčním světem, ale i z hlediska humoru.

Recenze: Black Panther – poctivá a neotřelá marvelovka (Premiéry)
Šestý film v rámci třetí fáze a celkově osmnáctý film v rámci Marvel Cinematic Universe přináší dostatek nových nápadů a odlišností v zavedené sérii a celkově funguje.

Recenze: Příběh olympijské krasobruslařky Já, Tonya kombinuje drama s černou komedií (Premiéry)
Ve filmu Já, Tonya hraje Margot Robbie krasobruslařku Tonyu Harding, která se v roce 1994 stala objektem mediálního skandálu kvůli fyzickému útoku na svou olympijskou soupeřku, v němž měl prsty její manžel.

Recenze: Padesát odstínů svobody vnáší do závěru trilogie prvky thrilleru (Premiéry)
Anastasia a Christian mají po svatbě, musejí se však mít na pozoru. Finále filmové trilogie podle kontroverzní knižní série se nese převážně v duchu předchozích dílů, novinkou je vedlejší kriminální zápletka.

Recenze: Tvář vody je láskyplnou poctou americké filmové historii a brakovému žánru (Premiéry)
Netradiční retro romance s pohádkovými fantasy prvky vypráví o lásce mezi němou uklízečkou a obojživelným tvorem na pozadí studené války. Výherce benátského festivalu se pyšní i třinácti oscarovými nominacemi.

Recenze: Prezident Blaník vtipně oživuje českou politickou satiru (Premiéry)
Tvůrci seriálu Kancelář Blaník opustili krátkometrážní formát a natočili film o tom, jak se lobbista Tonda Blaník rozhodl kandidovat na prezidenta. Pochopitelně na pozadí skutečné nedávné prezidentské volby.

Recenze: Poslední film Daniela Day-Lewise Nit z přízraků si oscarové nominace zaslouží (Premiéry)
Na šest Oscarů nominované psychologické drama o komplikovaném vztahu náročného návrháře šatů s mladší partnerkou, v němž se Daniel Day-Lewis loučí s hereckou kariérou, natočil Paul Thomas Anderson.

Recenze: Christopher Plummer ve filmu Všechny prachy světa zastiňuje ostatní herce (Premiéry)
Nový film Ridleyho Scotta netřeba díky aféře s přeobsazením Kevina Spaceyho na poslední chvíli Christopherem Plummerem příliš představovat. Plummer se každopádně zhostil vedlejší role ropného magnáta výborně.

Recenze: Sci-fi Labyrint: Vražedná léčba uzavírá trilogii v duchu předchozích dílů (Premiéry)
Filmová trilogie Labyrint se vyznačuje značným odklonem od knižní předlohy a lobotomizovaným dějem. Její závěrečný díl to potvrzuje, navíc je bohužel příliš všední a zaměnitelný s jinými dystopickými sci-fi pro náctileté.


Články: další

© 2000-2018, IMEG s.r.o. ISSN 1804-5529

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Přepnout na klasické zobrazení