Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 26. 6. 2015 - 2. 7. 2015

TV tipy: Liberace a samurajové bojují v Hunger Games a jdou až na dřeň

Vydáno: 26.06.2015 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Přelom června a července je v televizi překvapivě zajímavý, neboť dramaturgové zařadili do programu poměrně atraktivní filmy. Těšit se tak můžete na samurajskou podívanou, premiéru druhých Hunger Games nebo kresleného Batmana.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
13 zabijáků (Jūsan-nin no shikaku) (pátek 26. 6., ČT art, 22.10 - 00.10)

Plakát filmu 13 zabijáků / Jûsan-nin no shikakuJaponské akční drama milovníky tzv. samurajských filmů možná zaskočí tím, že je přímočaré, nemá tak vykreslené postavy a propracovaný příběh jako některé jiné, to je ale asi ten jediný problém, který s ním budou mít. Režírující Takashi Miike si totiž dal záležet na opravdu hutné atmosféře, epickém nádechu celého snímku a především na realističnosti, choreografii a brutálnosti akčních scén, které jsou fantasticky natočeny a gradují v samotném závěru při opravdu velkolepé bitvě. Obsazení u nás neznámými tvářemi navíc dodává filmu punc autenticity. Pro fanoušky asijské kinematografie naprostá lahůdka.

Synopse: Třináct samurajů se chystá zabít zlotřilého knížete. Úkol to není snadný, protože ten má mocnou ochranku a není jednoduché se k němu dostat. Tvrdohlaví muži to však nevzdávají a neváhají se postavit dvěma stům bojovníků, proti nimž zdánlivě nemají šanci.

Zajímavost: Film je remakem stejnojmenného snímku z roku 1963.

Oficiální trailer filmu 13 zabijáků / Jūsan-nin no shikaku
Batman: Návrat temného rytíře, část 1. (Batman: The Dark Knight Returns, Part 1) (sobota 27. 6., Nova Cinema, 13.10  - 14.45 / neděle 28. 6., 05.50 - 07.10)

Plakát filmu Batman: Návrat temného rytíře, část 1. / Batman: The Dark Knight Returns, Part 1Animovaná adaptace jednoho z nejzásadnějších komiksů posledních let byla rozdělena na dvě části, z nichž obě jsou úplně jiné. V té první musí režírující Jay Oliva bojovat s povrchností, která byla dána částečným "osekáním" předlohy a také se slabším záporákem, jenž by potřeboval být výraznější. Animace je ale na televizní záležitost na velmi dobré úrovni, příběh je hodně netradiční a tím pádem i zajímavý a celé je to příjemně potemnělé a překvapivě "krvavé", takže pro děti ne zcela vhodné. Vynikající záležitost.

Synopse: Starý a zahořklý Batman je pronásledován lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky po něm pátrají ve dne v noci. Jeho největší protivníci jsou mezitím propouštěni z Arkhamu jako naprosto neškodní a mírumilovní lidé a aby toho nebylo málo, do boje proti netopýřímu muži se pouští i sám Superman.

Zajímavost: Kvůli dětem nekouří ve filmu komisař Gordon cigarety, nýbrž žvýká nikotinové žvýkačky.

Oficiální trailer filmu Batman: Návrat temného rytíře, část 1. / Batman: The Dark Knight Returns, part 1.
Hunger Games: Vražedná pomsta (The Hunger Games: Catching Fire) (sobota 27. 6., Nova, 20.20 - 23.05)

Český plakát filmu Hunger Games: Vražedná pomsta / The Hunger Games: Catching FireDruhý díl populární ságy je obecně přijímán lépe než jeho předchůdce. Dáno je to tím, že režírující Francis Lawrence se mnohem víc soustředí na hutnou a temnou atmosféru, umně pracuje s napětím, dávkuje výborné akční scény a má k dispozici v rámci žánru poměrně zajímavý a atraktivní příběh. V hlavní roli jednoznačně září Jennifer Lawrence, vedle níž se objeví třeba Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Woody Harrelson, Philip Seymour Hoffman nebo Stanley Tucci. Škoda jen trochu slabší druhé poloviny, která není tak úderná a nefungující romantické linie. Více prozradí naše recenze.

Synopse: Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) a Peeta Mellark (Josh Hutcherson) se po šokujícím vítězství v posledním ročníku Hunger Games vrací domů. Jakožto vítězové tu ale dlouho nepobudou, neboť se musí vydat na okružní jízdu po všech krajích Panemu, kde je potřeba bavit lidi. Oproti očekávání Kapitolu ale Katnissin příběh inspiruje ke vzpouře. Dívka taky brzy vycítí, že se schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále pevně drží moc a prezident Snow (Donald Sutherland) je mužem, s nímž není radno si zahrávat. Další Hry se blíží a Katniss tuší, že se bude muset do arény vrátit.

Zajímavost: Lawrence se při natáčení poranila o luk a na šest dnů částečně ohluchla.

Český trailer filmu Hunger Games: Vražedná pomsta / The Hunger Games: Catching Fire
Atentát v Ambassadoru (Bobby) (sobota 27. 6., ČT2, 21.40 - 23.35)

Plakát filmu Atentát v Ambassadoru / BobbyNenápadné drama je ve výsledku nesmírně působivé, protože režírující Emilio Estevez záměrně nasadil pozvolné tempo, v němž nechává pracovat emoce. Velkým pozitivem jsou také takřka autentická atmosféra šedesátých let, zachycení naděje v tehdejší lepší budoucnost a některé mrazivé dialogy. Samostatnou kapitolou je pak fantastické obsazení, v němž se mimo jiné objeví Anthony HopkinsLindsay Lohan, Demi Moore, Sharon Stone, Elijah Wood nebo Laurence Fishburne. Trošku zamrzí jen to, že postav a příběhů je tu zbytečně moc a tím pádem některé tzv. vyšumí. 

Synopse: 4. června 1968 přijíždí senátor Robert F. Kennedy do hotelu Ambassador v Los Angeles, kde pronese projev v rámci kadidatury na prezidenta USA. Ve všech lidech vzbuzuje naději a víru v kýženou změnu, v následujících dvou dnech však dojde ke zcela zásadním událostem, které změní historii.

Zajímavost: Příprava celého projektu zabrala tvůrci sedm let.

Originální trailer filmu Atentát v Ambassadoru / Bobby
Rikša (Xich lo) (sobota 27. 6., ČT art, 23.00 - 01.10)

Plakát filmu Rikša / Xich loVietnamsko-francouzsko-hongkongské krimidrama je náročnější podívanou a vyžaduje divákovu spolupráci. Režisér a scenárista Tran Anh Hung v něm totiž vsadil na pomalé tempo, syrovou a realistickou atmosféru, velké množství metafor, lyrické záběry, překrásnou vizuální stránku, minimum dialogů, z nichž je navíc polovina veršovaná a takřka nulový hudební doprovod, který nahrazují přirozené hluky a ruchy. Asi nepřekvapí ani to, že v obsazení nenajdete jedinou známější tvář a také to, že vše výše zmíněné může být někým považováno za zápory filmu. Poetický kousek. 

Synopse: Osmnáctiletý mladík (Le Van Loc) se poctivě živí tím, že v rušném Saigonu řídí rikšu a převáží anonymní cestující přeplněnými ulicemi. Jednoho dne je mu však rikša ukradena a on je nucen vstoupit do podsvětí, o němž neví vůbec nic. Omámen možností snadného výdělku se propadá hlouběji a hlouběji do zločineckých kruhů a zdá se, že pro něj není návratu.

Zajímavost: Film získal jako vůbec první vietnamský Zlatého lva v Benátkách.

Originální trailer filmu Rikša / Xich lo
Čtyři minuty (Vier Minuten) (pondělí 29. 6., Kino Barrandov, 10.55 - 13.15 / úterý 30. 6., 06.05 - 08.40)

Plakát filmu Čtyři minuty / Vier MinutenKomorní německé drama "selhává" snad jen v tom, že není příliš originální a zcela naplňuje žánrovou šablonu. Režisér a scenárista Chris Kraus si je toho ale dobře vědom, tudíž se soustředí na propracované charaktery, výborný hudební doprovod a silný příběh. Výrazně mu pomáhají také výtečné Monica Bleibtreu a Hannah Herzsprung v titulních rolích, mezi nimiž funguje potřebná chemie. I díky takřka geniálnímu závěru filmu rádi odpustíte rozvláčnou střední pasáž, občasné nelogičnosti a mírně přetaženou délku.

Synopse: Pianistka Traude Krüger (Monica Bleibtreu) již šedesát let vyučuje hru na klavír v jedné ženské věznici. Když má začít pracovat s nevypočitatelnou a agresivní Jenny (Hannah Herzsprung), jež je odsouzena za vraždu, zprvu to odmítne. Jakmile ale dívku uslyší hrát, změní názor a odstartuje tak společné lekce, které se mění ve vzájemné měření sil.

Zajímavost: Na německém festivalu Biberach získal snímek Cenu diváků a Velkou cenu.

Originální trailer filmu Čtyři minuty / Vier Minuten
12 podmínek k dědictví (The Ultimate Gift) (pondělí 29. 6., Kino Barrandov, 14.55 - 17.20)

Plakát filmu 12 podmínek k dědictví / The Ultimate GiftPřekvapivě zdařilé rodinné drama je dost předvídatelné, neoriginální a opírá se o všemožná klišé, paradoxně je ale působivé. Režírující Michael O. Sajbel se zároveň pokusil o jakousi moralitu na to, co s člověkem udělají peníze, která se mu vyvedla a není prvoplánově laciná. Je sice pravda, že na emoce tlačí někdy až moc, jenže atmosféra je natolik okouzlující a Drew Fuller, James Garner a Abigail Breslin v hlavních rolích tak skvělí, že se všechny nedostatky dají přejít mávnutím ruky. Velice příjemná žánrovka.

Synopse: Jason Stevens (Drew Fuller) měl ke svému otci, nesmírně bohatému Howardu Stevensovi (James Garner) jednoduchý vztah - nenáviděl ho. Nikdy se od něj nedočkal citu, nikdy si s ním pořádně nepromluvil, vše se točilo jen kolem peněz. Logicky tak očekával, že čtení jeho závěti bude jen další finanční transakcí, která mu umožní i nadále žít rozmařilým životem, na nějž už si zvykl. Jaké je jeho překvapení, když zjistí, že otec pro něj nachystal těžkou životní zkoušku v podobě dvanácti úkolů, které musí splnit.

Zajímavost: Všechny Garnerovy scény byly natočeny v jediný den.

Originální trailer filmu 12 podmínek k dědictví / The Ultimate Gift
Lurdy (Lourdes) (úterý 30. 6., ČT art, 20.25 - 22.05)

Plakát filmu Lurdy / LourdesRakousko-francouzsko-německé drama je nejzajímavější v tom, že lze různě interpretovat, aniž by nějaká varianta byla vysloveně špatná. Ateisté v něm uvidí trošku podvratnou černou komedii, věřící potom naprosto seriózní příběh o jednom zázraku. Režisérce a scenáristce Jessice Hausner se tak podařilo ukázat, že úplné významy některých tezí nevznikají u původce sdělení, nýbrž někde na cestě ke svému příjemci. Pozitivem budiž i hodně speciální atmosféra a fantastická Sylvie Testud v titulní úloze. O filmu, který donutí k zamyšlení, se více dočtete v naší recenzi.

Synopse: Christine (Sylvie Testud) je celý život připoutána na invalidní vozík. Jelikož se cítí být sama, vydá se na výlet do Lurd, ikonického poutního místa v Pyrenejích. Jednoho rána se tady probudí zdánlivě vyléčená.

Zajímavost: Kompars k filmu tvořili skuteční poutníci do Lurd.

Český trailer filmu Lurdy / Lourdes
Liberace (Behind the Candelabra) (středa 1. 7., ČT2, 22.00 - 23.55)

Plakát filmu Liberace / Behind the CandelabraŽivotopisné drama je původně televizním počinem slavného Stevena Soderbergha, který v něm potvrdil pověst "chameleona" a naštěstí příliš neexperimentoval, takže je to celé divácky stravitelné. Přednostmi jsou famózní vizuální stránka plná barev, záměrně kýčovitých výjevů a různých filtrů, hudební doprovod, jakási bezstarostná atmosféra a to, že film nikdy nesklouzne ke karikování homosexuálů. Tím nejzásadnějším jsou ovšem excelentní výkony, o něž se starají především Michael Douglas a Matt Damon, kterým sekundují třeba Rob Lowe nebo Dan Aykroyd. Je-li vůbec co vytýkat, pak by to byla asi přílišná epizodičnost a občasná hluchá místa. V podobném duchu hovoří i naše recenze.

Synopse: Do života slavného pianisty a baviče Valentina Liberaceho (Michael Douglas) vstoupí v létě 1977 teprve šestnáctiletý Scott Thorson (Matt Damon), který je najat jako jeho osobní řidič. Mladík je Liberaceho luxusní vilou, extravagantními způsoby i pompézním světem okouzlen a záhy s ním prožije milostnou aféru. Jenže přiznat to na veřejnosti je v sedmdesátých letetech naprosto nepřípustné.

Zajímavost: Aby vypadal mladší, nosil Damon paruku.

Oficiální trailer filmu Liberace / Behind the Candelabra
Na dřeň (De rouille et d'os) (čtvrtek 2. 7., Nova Cinema, 21.50 - 00.10 / pátek 3. 7., 01.15 - 05.00)

Plakát filmu Na dřeň / De rouille et d'osPod názvem Pachuť krve najdete v programu francouzsko-belgické drama silných momentů. Režírující Jacques Audiard, který se podílel i na scénáři, netahá z diváka laciné emoce, opírá se o zdařilou kameru, přesný soundtrack a nabízí mu několik vypjatých a působivých momentů, ty ovšem trochu zanikají v unylém a nevyrovnaném tempu, tudíž jejich účinek není takový, jaký byl zamýšlen. V ústředních úlohách postav, které nemusí být každému sympatické, se objeví výborní Marion Cotillard a Matthias Schoenaerts, mezi kterými funguje potřebná zvláštní chemie. Být to celé tak o dvacet minut kratší, byl by výsledek mnohem intenzivnější, což potvrzuje i naše recenze.

Synopse: Alimu (Matthias Schoenaerts) byl svěřen do péče pětiletý syn, s nímž se ale skoro nezná. Jelikož nemá žádné peníze, uchýlí se k sestře na jih Francie, kde vše vypadá nadějně. Ali si najde práci jako vyhazovač v nočním klubu, kde jednoho večera zachrání krásnou Stephanii (Marion Cotillard). Ač se mu zdá nedostupná, dá jí své telefonní číslo. A když se ženě zanedlouho přihodí osudová tragédie, je jejich sblížení otázkou jediného telefonátu.

Zajímavost: Snímek měl premiéru v Cannes, kde Cotillard sklidila desetiminutové ovace publika.

Originální trailer filmu Na dřeň / De rouille et d´os

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 32. týden
Kinopremiéry: Ava a Trollové bez soucitu vzpomínají na Itálii Nevídanými devíti premiérami začíná srpen v tuzemských kinech. K těm nejatraktivnějším určitě patří hvězdně obsazené akční drama Ava: Bez soucitu, rodiny s dětmi zase budou chodit na druhé dobrodružství animovaných Trollů. ... čtěte zde
Vydáno: 05.08.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 31. týden
Top 20 ČR: Havel se udržel v čele Na vrcholu domácího žebříčku návštěvnosti kin se udržel Havel. Druhé místo uhájily 3Bobule. Nejúspěšnější z novinek byl Démon zatracení. čtěte zde
Vydáno: 03.08.2020 14:18 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Arnold Schwarzenegger: všechny filmy od nejhoršího po nejlepší
Téma: Všechny filmy Arnolda Schwarzeneggera od nejhoršího po nejlepší V tomto článku se podíváme na všechny filmy Arnolda Schwarzeneggera seřazené od nejhoršího po nejlepší počínaje jeho první velkou rolí v Barbaru Conanovi. čtěte zde
Vydáno: 01.08.2020 10:30 v sekci Články | Publicistika
22
TV tipy: 31. 7. 2020 - 6. 8. 2020
TV tipy: Strážci Galaxie na planetě pokladů zoufale hledají Susan Začátek srpna si v televizích drží nastavenou úroveň a podobně jako v minulých týdnech nenabízí nic až zas tak zásadního. Jedinou výjimkou je premiéra druhých Strážců Galaxie, děti ale ocení i disneyovku Planeta pokladů.... čtěte zde
Vydáno: 31.07.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Proxima 6/10
Recenze: Drama Proxima nahlíží na vesmírné lety z pohledu astronautky-matky Eva Green ztvárnila ve francouzském dramatu Proxima astronautku, která získá nabídku letět jako jediná žena na vesmírnou misi na Mars, kvůli čemuž ale musí na poměrně dlouhou dobu opustit svou sedmiletou dcerku... čtěte zde
Vydáno: 30.07.2020 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Madam služebná Lara Croft podstupuje vražednou léčbu (24.07.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: nejslavnější sci-fi filmy 90. let (11.07.2020 12:30 v Články | Publicistika)
- Téma: Všechny filmy Sylvestera Stallona od nejhoršího k nejlepšímu (04.07.2020 10:30 v Články | Publicistika)
- Top 10: nejslavnější akční filmy let 2000 - 2009 (30.05.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Tarzan a rudí američtí psanci prožívají podzim v New Yorku (22.05.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Bluray recenze: Bitva u Midway rezignovala na jakékoli bonusové materiály (07.05.2020 12:30 v Recenze | Blu-ray)
- Hunger Games se vrátí (22.04.2020 07:47 v Novinky | Zprávy)
- Téma: V hlavní roli právník - filmové adaptace Johna Grishama (18.04.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Beethoven a Turbo Kid potkávají jezdce Apokalypsy (17.04.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Teroristka chodí na gympl, kde podstupuje souboj na slunci (03.04.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Liam Hemsworth je lovnou zvěří v traileru Most Dangerous Game (25.03.2020 08:49 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Stíhači Red Tails nahánějí neznámého vojáka, který nese kulku pro generála (20.03.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Arkansas: komediální thriller v traileru (13.03.2020 17:13 v Novinky | Trailery)
- Top 10: nejslavnější horory 90. let (29.02.2020 09:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Starý a neklidný repo men potkává kudrnatou holku Christine, s níž slaví svátek matek (28.02.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Anthony Hopkins boxerským koučem (23.02.2020 12:07 v Novinky | Zprávy)
- Jennifer Lawrence bude v Don’t Look Up (20.02.2020 10:20 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Judy nenosí kalhoty a hledá chlapa na střídačku (12.02.2020 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Zemřel Kirk Douglas (06.02.2020 08:26 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: Gene Hackman (30.01.2020 10:30 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   30/2020

Proxima
6/10

Eva Green ztvárnila ve francouzském dramatu Proxima astronautku, která získá nabídku letět jako jediná žena na vesmírnou misi na Mars, kvůli čemuž ale musí na poměrně dlouhou dobu opustit svou sedmiletou dcerku...

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver