Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: pád a vzestup superhrdinů

BD a DVD tipy: pád a vzestup superhrdinů

Vydáno: 21.05.2015 10:21 v sekci Radar | BD a DVD tipy - | foto: facebook tvůrce

Druhým květnovým BD a DVD tipům dominují superhrdinové: Batman, Birdman a Baymax. Tento trojlístek naruší pouze Hacker, který by se mohl dočkat docenění na nosičích pro domácí kino, přestože má oscarovou konkurenci.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    

Batman vs. Robin (Magic Box)
DVD obal filmu  / Batman vs. RobinBatman vs. Robin u nás vychází pouze na DVD, nikoliv na BD, jehož zahraniční edice mezi bohatým bonusovým materiálem (audiokomentář, film o filmu, dokumenty ad.) nabízí i díly ze starších animovaných superhrdinských seriálů ze stáje DC. Mezi nimi je i jeden ze seriálového animovaného Batmana z počátku 90. let, který kvalitativně převyšuje hlavní film. Zatímco dvoudílnému Návratu Temného rytíře od stejného režiséra prospěla věrnost kultovní předloze Franka Millera, Batman vs. Robin škodí jednak motivická návaznost na Son of Batman, jednak dost nešťastné zhuštění dvou komiksových románů Scotta Snydera, Soví tribunál a Soví město, do jednoho ani ne hodinu a dvacet minut trvajícího filmu. 

Bonus (DVD):  Tajný pohled na další film DC Universe: Liga spravedlivých: Bohové & Monstra.
Obraz (DVD): 16:9 / 1,78:1 / 720x576. 
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, polsky; Dolby Digital 2.0 maďarsky, turecky.   
Titulky (DVD):  anglické pro neslyšící, arabské, hebrejské, maďarské, polské, rumunské.

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky.

Doporučená cena: 199 Kč (DVD).

V prodeji od 20. 05. 2015.

Upoutávka k filmu Batman vs. Robin (2015)

Koupit na Bontonland.cz


Birdman (Bontonfilm)
BD obal filmu Birdman / BirdmanPřestože byl Birdman s českými titulky i dabingem k sehnání v zahraničí již začátkem tohoto roku, museli jsme si počkat, než přilétne i na domácí trh s nosiči pro domácí kino. Na atraktivitě satiře o kdysi slavné filmové hvězdě, která se snaží uspět na Broadwayi, přidaly jistě i čtyři zlatí plešouni (za film, režii, kameru a původní scénář) z devíti nominací (zvuk, střih zvuku, herce v hlavní - Michael Keaton - a vedlejší - Edward Norton a Emma Stone - roli). Birdman, který je završením úspěchu mexických tvůrců v Hollywoodu, se na rozdíl od předloňské Gravitace nepřiklání ke konvencím klasicky hollywoodsky odvyprávěných děl, ale svým neustálým stíráním rozdílu mezi subjektivním vnímání postavy a zachycením dění spadá do kategorie umělecky odvyprávěných děl. Přechody (mezi vnímáním protagonisty, do jehož mysli se díky neohraničeným vzpomínkám a představám noříme, a hlediskem dalších mezipostav; mezi hudbou, která je součástí fikčního světa, a doprovodem, který v něm nemá svůj původ; mezi jevištěm a zákulisím a interiéry a exteriéry...) činí snímek velmi opojným. Člověk přitom málem nepostřehne, že jako satira míjí terč, protože satirizované (superhrdinské velkorozpočtové produkce) dostatečně nezná. 

Bonus (BD): Birdman: Bez tajností (cca 33,5 min.); Rozhovor s Michaelem Keatonem a Alejandrem G. Iñárritu (cca 14 min.). Galerie: Fotografie z natáčení. 
Obraz (BD): 16:9 / 1.85:1 / FullHD. 
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky; DTS 5.1 francouzsky; Dolby Digital 5.1 česky, anglicky - deskriptivní, maďarsky, polsky, portugalsky, španělsky, turecky. 
Titulky (BD): české, slovenské, anglické pro neslyšící, arabské, bulharské, chorvatské, německé, francouzské, řecké, hebrejské, maďarské, islandské, korejské, mandarínské, polské, portugalské, rumunské, srbské, slovinské, španělské, turecké. 

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky.

Bonus (DVD): Birdman: Bez tajností (cca 33,5 min.). Galerie: Fotografie z natáčení. .
Obraz (DVD): 16:9 / 1.85:1. 
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, turecky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).   
Titulky (DVD): české, slovenské, anglické, bulharské, chorvatské, řecké, hebrejské, maďarské, islandské, polské, portugalské, rumunské, srbské, slovinské, turecké.

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (BD - amaray s návlekem).

V prodeji od 20. 05. 2015.

Q&A s režisérem a herci na 52. Newyorském filmovém festivalu k filmu Birdman (2014)Koupit na Bontonland.cz

Hacker (Bontonfilm)
BD obal filmu Hacker / BlackhatZa nejlepší film Michaela Manna je filmovými fanoušky považován Nelítostný souboj, který se u nás dočkal hned dvou BD edic, z nichž ani jedna ale neobsahovala bonusové materiály. Hacker je oproti tomu považován za nejslabší "mannovku", ale to nejspíš proto, že se nejvíc odklání od představy po konvenčně odvyprávěné a hollywoodsky vysoustružené žánrovce. Nemá dvě ústřední postavy stojící proti sobě (Nelítostný souboj, Collateral, Veřejní nepřátelé), ale dva protagonisty jdoucí po enigmatickém antagonistovi. Namísto psychologické drobnokresby postav/y (Červený drak, Nelítostný souboj, Insider, Ali, Collateral) a posouvání vyprávéní vpřed je nekomunikativní, co se týče minulosti a vztahů mezi protagonisty, a stojí na zámlkách a až po delší době zužitkovaných volných motivech. A především se svým stylem se snahou o autentičnost (přecházející dle některých až k abstraktnosti) vymyká nejenom soudobé produkci. Pro určitou skupinu lidí jde o nesmírně opojnou podívanou, která patří k tomu nejlepšímu, co bylo letos v kinodistribuci k vidění. 

Bonus (BD): Kybernetická hrozba (cca 13 min.); Na lokacích kolem světa (9,5 min.); Vytváření reality (17 min.). 
Obraz (BD): 16:9 / 2.40:1 / FullHD. 
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky; Doby Digital 5.1 česky, maďarsky, španělsky, rusky, thajsky, turecky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over); Dolby Digital 2.0 anglicky.
Titulky (BD): české, anglické, potrugalské, bulharské, čínské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, maďarské, indoneské, korejské, španělské, litevské, lotyšské, polské, rumunské, ruské, slovinské, thajské, turecké, ukrajinské.

Bonus (DVD): Kybernetická hrozba (cca 13 min.).
Obraz (DVD): 16:9 / 2.40:1. 
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, rusky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).  
Titulky (DVD): české, anglické, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, maďarské, litevské, lotyšské, polské, rumunské, ruské, slovinské, ukrajinské.

Pozn.: bonusový materiál (na DVD i BD) obsahuje české titulky.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (BD - amaray).

V prodeji od 20. 05. 2015.

Featurette Lokace k filmu Hacker (2015)

Koupit na Bontonland.cz

Velká šestka
 (Magic Box)
BD obal filmu Velká šestka / Big Hero 6Magic Box na konci května znovu vydává disneyovské animované pohádky. Od těch ze zlatého věku (Sněhurka a sedm trpaslíkůPinocchioDumboBambi, Popelka, Lady a Tramp, Petr Pan, Šípková Růženka, Kniha džunglí) přes převážně devadesátkovou obnovu zašlé slávy (Malá mořská víla, Kráska a zvířeAladin, Lví král,Pocahontas) až k současnému trojrozměrnému rembrandingu princeznovského kánonu (Princezna a žabák, Na vlásku, Ledové království). Vedle toho ale nejenom na DVD, ale i na BD vychází Oscarem v kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film oceněná Velká šestka. Disneyovská adaptace marvelovského komiksu je ovšem značně přeceňovaná, protože sice dává nahlédnout do propracovaného fikčního světa a zaobírá se vážným tématem vyrovnání se se ztrátou blízké osoby, ale selhává jako vyprávění. Namísto toho, aby se zaměřila na protagonistu Hira (a jeho robotu Baymaxe) a antagonistu (a jeho...), mezi kterými je řada podobností i odlišností, do toho vnáší v druhé hodině tým zprvu vedlejších, neprokreslených postav.

Bonus (BD): Krátký film: Hostina (cca 6 min.). FeaturettyPříběh o zrození Velké šestky: Hirova cesta (cca 15 min.); Velká šestka animátorů: Postavy za postavami (6,5 min.). Vystřižené scény s úvodním slovem režisérů Dona Halla & Chrise Williemse: Alternativní úvod - Prolog (4:05 min.); Alternativní úvod - Němý skřivan (4:53 min.); Yokaiova posádka (2:42 min.); "Každý příběh o zrození velkého hrdiny začíná zachytávacím hákem" (1:12 min.). Ukázka na film Velká šestka (1:41 min.). Mickey Mouse v grotesce - Fofr v Tokiu. Informace.
Obraz (BD): 16:9 / 2.39:1 / FullHD.
Zvuk (BD): DTS-HD Master Audio 7.1 anglicky; DTS 5.1 česky. 
V českém znění: Ondřej Havel - Ryan Potter (Hiro), Kamil Halbich - Scott Adsit (Baymax), Ladislav Županič - James Cromwell (Callaghan), Táňa Vilhelmová - Jamie Chung (Go Go), Anna Theimer Suchánková - Genesis Rodriguez (Honey Lemon), Marek Holý - Daniel Henney (Tadashi), Michal Holán - Damon Wayans Jr. (Wasabi), Jan Dolanský - T.J. Miller (Fred), Miroslava Pleštilová - Maya Rudolph (Cass), Jiří Dvořák - Alan Tudyk (Krei), Jiří Ployhar, Otto Rošetzký, Petr Pelzer, Stanislav Lehký, Jiří Krejčí, Petr Gelnar, Tomáš Borůvka, Natálie Topinková, Tomáš Gibiš, Matěj Převrátil, Pavlína Kostková, Martina Šťastná, Pavel Šrom, Daniel Margolius, Veronika Bajerová, Tomáš Karger, Tereza Chudobová
Titulky (BD): české...

Bonus (3D BD): Krátký film: Hostina (cca 6 min.). Informace.
Obraz (3D BD): 16:9 / 2.39:1 / FullHD (+ 3D). 
Zvuk (3D BD): DTS-HD Master Audio 7.1 anglicky; DTS 5.1 česky. 
Titulky (3D BD): české, anglické.

Bonus (DVD): Distributor neposkytl informace o bonusové výbavě disku.
Obraz (DVD): 16:9 / 2.39:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.   
Titulky (DVD): české...

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky.

Doporučená cena: 199 Kč (DVD), 499 Kč (1x BD /2D/ - amaray), 599 Kč (2x BD /2D plus 3D/ - amaray).

V prodeji od 27. 05. 2015.

Vystřižené scény z filmu Velká šestka (2014)

Koupit na Bontonland.cz

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!
 
 

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 5. týden
Top 20 ČR: Češi se vydali na Ostrov Česká komedie Ostrov sesadila z trůnu americký Avatar, který vládnul uplynulých sedm týdnů v řadě. V domácích kinech se prosadily i další novinky. čtěte zde
Vydáno: 07.02.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Ostrov 5/10
Recenze: Dobrodružná romantická komedie Ostrov uspokojivě pracuje s pravidly žánru V komedii Rudolfa Havlíka ztvárnili Jiří Langmajer a Jana Plodková rozhádané manžele před rozvodem, kteří jsou po ztroskotání na opuštěném exotickém ostrově nuceni se znovu naučit spolupracovat. čtěte zde
Vydáno: 06.02.2023 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Box office: 5.víkend
Box office: Shyamalan sesazuje Avatar Nový thriller M. Nighta Shyamalana Někdo klepe na dveře sesadil z prvního místa po osmi týdnech Cameronův blockbuster z Pandory. Dobře si vedla i komedie 80 for Brady. čtěte zde
Vydáno: 06.02.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 3. 2. 2022 - 9. 2. 2022
TV tipy: Nesmrtelný ježek Sonic zúčtovává s Flashem Gordonem V dalším nevýrazném televizním týdnu je tím nejzásadnějším a nejatraktivnějším premiéra překvapivého diváckého hitu, adaptace videohry Ježek Sonic. Nostalgici nepochybně uroní slzu u zařazení legendární sci-fi Flash Gordon.... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 5. týden
Kinopremiéry: Muž jménem Otto klepe na dveře a žádá spravedlnost pro Emetta Tilla Z první osmičky únorových premiér tuzemský divák nepochybně nejvíce uslyší na českou komedii Ostrov, která bude atakovat čelní místa žebříčků návštěvnosti. K tomu lepšímu by měla patřit třeba hollywoodská verze... čtěte zde
Vydáno: 01.02.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nový trailer: Bardo (25.10.2022 09:36 v Novinky | Trailery)
- Zemřela Angela Lansbury (12.10.2022 07:51 v Novinky | Zprávy)
- Teaser: The Little Mermaid (10.09.2022 11:30 v Novinky | Trailery)
- Mannův biopic Ferrari má nové obsazení (10.02.2022 08:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Flámující Birdman získává nejvyšší poctu (28.01.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Sněhurka našla Zlou královnu (04.11.2021 07:00 v Novinky | Zprávy)
- Sněhurka má hlavní představitelku (23.06.2021 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Kráska a zvíře bude mít seriálové pokračování (16.06.2021 08:00 v Novinky | Zprávy)
- Camila Cabello jako Popelka na první fotce (15.05.2021 12:00 v Novinky | Zprávy)
- Téma: TOP 15: Herci s nejvíce Zlatými malinami (06.03.2021 10:30 v Články | Žebříčky)
- Hello Kitty našla režiséry (03.03.2021 09:32 v Novinky | Zprávy)
- Animovaný Blazing Samurai se Samuelem L. Jacksonem na prvních fotkách! (27.02.2021 12:30 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: hudební skladatelé s nejvíce Oscary (20.02.2021 10:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: kameramani s nejvíce Oscary (13.02.2021 10:00 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   04/2023

Víly z Inisherinu
8/10

Na nadcházejícím předávání Oscarů bude k největším favoritům patřit snímek Víly z Inisherinu, který bývá řazen k tomu nejlepšímu, co v loňském roce vzniklo. Zaslouží si poslední počin Martina McDonagha všechen ten humbuk?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu