Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: bitva je nekonečná, tvrdí železné komando

BD a DVD tipy: bitva je nekonečná, tvrdí železné komando

Vydáno: 16.04.2015 08:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák | foto: facebook tvůrce

Kdo vyrůstal v devadesátých letech, nejspíš bude potěšen(a) remasterovanými verzemi kultovních Knoflíkářů a Nekonečného příběhu. Okamžitá klasika Paddington a válečná Železná srdce budou muset ustoupit Hobitovi.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    

Hobit: Bitva pěti armád (Magic Box)
DVD obal filmu Hobit: Bitva pěti armád / The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesNejslabší příspěvek do tolkienovského universa bude mít zároveň nejslabší bonusovou výbavu (pouhých čtyřicet pět minut dokumentů plus drobné v podobě videoklipu a upoutávek). Bude ale k dostání v hned několika sběratelských provedeních, a tak o něj bude nepochybně zájem. Vedle klasického plastového balení je k zakoupení i steelbook a limitovaná varianta (s Bilbovým deníkem). A vzhledem k tomu, že jde o završení hobití trilogie, vyjde i v kolekci s ostatními díly, a to jak ve 2D, tak i ve 3D (se sběratelskými kartičkami postav). Jak je zvykem, na víc (delší stopáž i zmapování celé produkce i post-produkce) si je třeba počkat na listopad, kdy by měla vyjít prodloužená verze.

Bonus (BD): FeaturettyNový Zéland: Domov Středozemě - 3. část (6 min.); Jak se verbovalo do armády: Sledujte zrození velkolepého vojska a postavy, které mu dodaly lesku (11:39 min.). 2 featuretty Dokončení Středozemě: Objevte znovu šestidílnou ságu očima jednotlivých postav, herců a členů štábu, kteří její filmové realizaci zasvětili 17 let (Šestiidílná sága - 10 min., Sedmnáctiletá cesta - 9 min.). VideoklipThe Last Goodbye (4 min.). Upoutávky: Bitva pěti armád, Šmakova dračí poušť EE (4 min.). 
Obraz (BD): 16:9 / 2.40:1 / FullHD. 
Zvuk (BD): DTS-HD Master 7.1 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, rusky, thajsky, turecky, ukrajinsky.
Titulky (BD): anglické, české, estonské, korejské, litevské, ruské, řecké, thajské, turecké, ukrajinské.

Bonus (DVD): Featuretty: Jak se verbovalo do armády: Sledujte zrození velkolepého vojska a postavy, které mu dodaly lesku (12 min.); Dokončení Středozemě: Objevte znovu šestidílnou ságu očima jednotlivých postav, herců a členů štábu, kteří její filmové realizaci zasvětili 17 let (10 min., 9 min.); Nový Zéland: Domov Středozemě - 3. část (6 min.). Videoklip: The Last Goodbye (4 min.). Upoutávky: Bitva pěti armádŠmakova dračí poušť EE (4 min.).
Obraz (DVD): 16:9 / 2.40:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, turecky.   
Titulky (DVD): české, anglické pro neslyšící, arabské, dánské, finské, islandské, norské, rumunské, švédské, turecké.

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky. 

Doporučená cena: 399 Kč (2x DVD), 599 Kč (2x BD - amaray), 699 Kč (2x BD - steelbook), 799 Kč (4x BD - filmu ve 2D a 3D, amaray), 899 Kč (4x  BD - filmu ve 2D a 3D, steelbook).

V prodeji od 15. 04. 2015.

Featurette Nový Zéland: Domov Středozemě - 3. část
 
Koupit na Bontonland.cz

Železná srdce (Magic Box)
BD obal filmu Železná srdce / Fury
Železná srdce
jsou pozoruhodným příspěvkem k žánru válečného filmu, protože spojují dvě odlišné tradice. Na jedné straně je zde vyprávění s dvěma výraznými postavami, které se navzájem ovlivňují (po vzoru režisérových a scenáristových předchozích děl Training Day anebo Patrola), přičemž vyznění je důrazem na jednu z nich silně patriotické a heroické po vzoru propagandy (ala Seržant York). Na druhé straně je zde značně epizodické vyprávění sledující dopad války na psychiku mladého jedince, což vede k protiválečnému vyznění (ala Jdi a dívej se). Provázání dvou odlišných přístupů s různými vzorci vyprávění a významovými rámci sice vede k větší komplexnosti (nejednoznačnosti) díla, ale nepomáhá jeho soudržnosti a funkčnosti na rovině filmové formy. 

Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusový materiál..
Obraz (BD): 16:9 / 2.35:1 / FullHD. 
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, česky.
Titulky (BD): české.

Bonus (DVD): Disk neobsahuje bonusový materiál.
Obraz (DVD): 16:9 / 2.35:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.   
Titulky (DVD): české, anglické.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (1x BD - amaray).

V prodeji od 15. 04. 2015.

Vystřižená scéna z filmu Železná srdce (2014)
 
Koupit na Bontonland.cz

Knoflíkáři (Magic Box)
BD obal filmu Knoflíkáři / KnoflíkářiPo Pelíšcích a Je třeba zabít Sekala na DVD a BD vychází další český film, jehož obraz byl remasterován. Po divácky nejúspěšnějším filmu roku 1999 (Pelíšky, tři Čeští lvi) a po nejlepším filmu roku 1998 (Je třeba zabít Sekala, deset Českých lvů) se na pulty prodejen dostává nejlepší český snímek roku 1997 (Knoflíkáři, čtyři Čeští lvi vč. toho za film, režii a scénář). Knoflíkáři jsou nejenom prvním ryze fikčním dílem ve filmografii režiséra a scenáristy Petra Zelenky (před nimi natočil mockumentární Visací zámek 1982 - 2007 a Mňága - Happy end). Jsou i dokladem toho, že v kontextu domácí kinematografie narativně ojedinělé počiny (ok, ještě Horem pádem a Mamas & Papas) jsou spíš než pro své formální kvality pamatovány díky hereckým etudám a hláškám ("Neživíš, tak nepřepínej" Evy Holubové).

Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusový materiál.
Obraz (BD): 16:9 / 1.66:1 / FullHD. 
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 česky.
Titulky (BD): české pro neslyšící.

Bonus (DVD): Disk neobsahuje bonusový materiál.
Obraz (DVD): 16:9 / 1.66:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 česky.   
Titulky (DVD): české pro neslyšící.

Doporučená cena: 99 Kč (DVD), 399 Kč (1x BD - amaray).

V prodeji od 22. 04. 2015.

Scéna z filmu Knoflíkáři

Koupit na Bontonland.cz


Nekonečný příběh (Magic Box)
BD obal filmu Nekonečný příběh / Die unendliche GeschichteNejenom české porevoluční filmy u nás vychází v remasterovaných (re)edicích, jak dokazuje Nekonečný příběh. Kdo byl nespokojen s kvalitou obrazu u předchozí verze, měl by ho výsledek remasteringu potěšit. Kdo ale doufá v uvedení snímku v jeho nikoliv mezinárodním, ale jeho o sedm minut delším německém sestřihu a s bonusovým materiálem z výroční edice (přítomen je pouze film o filmu), bude si muset ještě počkat. A není jisté, jestli se vůbec dočká. Dodnes populární fantasy, dělající radost zejména bibliofilům (a o něco méně cinefilům obeznámeným s vícero fantasy snímky), je dokladem dovednosti Wolfganga Petersena zvládnout - ok, s výjimkou katastrofického - jakýkoliv žánr. A také významovým přesahem o přijímáni jinakosti, jímž se zabýval v mnohem méně známé sci-fi Můj nepřítel.

Bonus (BD): Dokument o filmu (58:45 min.).
Obraz (BD): 16:9 / 2,35:1  / FullHD. 
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, česky.
Titulky (BD): české.

Bonus (DVD): -.
Obraz (DVD): 16:9 / 2,35:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.   
Titulky (DVD): české.

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky. 

Doporučená cena: 99 Kč (DVD), 399 Kč (1x BD - amaray, remasterovaná verze).

V prodeji od 22. 04. 2015.
 
Upoutávka k filmu Nekonečný příběh

Koupit na Bontonland.cz


Komando (Bontonfilm)
BD obal filmu Komando / CommandoKomando je kult, který vybízí ke dvojímu čtení. Dosud není jisté, jestli jde o ukázkovou osmdesátkovou hovězinu, která svou humpoláckou přímočarostí koresponduje s érou reaganovského vládnutí, nebo jde o hrdě pokleslou a svou sebeuvědomělostí podvratnou podívanou. Zápletka s únosem dcery bývalého velitele elitní armádní jednotky a její záchrany z rukou jihoamerických pučistů by nasvědčovala prvnímu. Velká spousta shazovačných one-linerů, okázalá prezentace polonahého kulturistického těla ústředního představitele a nadsazenost závěrečné atrakce s velkou spoustou zabitých zase tomu druhému. Oba tábory se odpověď mohou dozvědět z režisérského audiokomentáře, případně počkat na vydání limitované edice ve steelbooku, pokud již mají jasno.  

Bonus (BD): Dva sestřihy filmu: kinoverze (90 min.) a režisérská verze (92 min.). Audiokomentáře: režiséra Marka L. Lestera (ke kino i režisérské verzi). Vystřižené scény: Mall Aftermath (1:29 min.), Freeze! (0:49 min.), Bennett´s Death (0:45 min.). Featurette: Pure Action (15:08 min.), Let Off Some Steam (7:18 min.). Upoutávka (1:50 min.).
Obraz (BD): 16:9 / 1.85:1 / FullHD. 
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky; DTS 5.1 francouzsky, italsky, kastilsky, německy; Dolby Digital 5.1 česky, thajsky; Dolby Digital 1.0 španělsky.
Titulky (BD): české, anglické pro neslyšící, bulharské, čínské, dánské, finské, francouzské, holandské, italské, japonské, kastilské, korejské, německé, norské, španělské, švédské, thajské

Pozn.: bonusový materiál neobsahuje české titulky. 

Doporučená cena: 499 Kč (1x BD - amaray), X99 Kč (1x BD - steelbook - vychází 27. 5. na FilmArena.cz).

V prodeji od 29. 04. 2015 (amaray)/27. 5. 2015 (FilmArena steelbook).
 
Scény z režisérské verze filmu Komando (1985)


Koupit na Bontonland.cz
 

Paddington (Magic Box)
BD obal filmu Paddington / PaddingtonRežisér Paul King, stojící za kultovním a značně výstředním seriálem Mighty Boosh a filmem Bunny a býk, napsal a natočil filmovou verzi oblíbených dětských knih/animovaných seriálů s medvědem Paddingtonem. Správnost hlasového přeobsazení, které bylo před premiérou nejdiskutovanější (náhrada "královského" Colina Firtha za mnohem mlaději znějícího Bena Whishawa), je možné nyní posoudit na Blu-rayi/DVD. Na něm je totiž snímek, distribuovaný v českých kinech s českým dabingem, ke slyšení i v původním znění (s volitelnými českými titulky). Mnohem důležitější než tyto prekompoziční faktory ale je dílo samotné, které aspiruje na novou vánoční klasiku, v níž se střídají gagy jako z grotesky, vzorce vyprávění převzaté z jiných osvědčených rodinných titulů a významový rámec o přijímání odlišných. Lepší je přitom ignorovat postkolonialistickou ideologii, která je vlastní tomuto pouze na oko se liberálně tvářícímu, ve skutečnosti ale ryze konzervativnímu britskému snímku . 

Bonus (BD): Disk neobsahuje bonusový materiál.
Obraz (BD): 16:9 /  2,39:1  / FullHD. 
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, česky, slovensky.
Titulky (BD): české, slovenské.

Bonus (DVD): Disk neobsahuje bonusový materiál.
Obraz (DVD): 16:9 /  2,39:1.
Zvuk (DVD): DTS-HD Master Audio 5.1 anglicky, česky, slovensky.
Titulky (DVD): české, slovenské.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (1x BD - amaray).

V prodeji od 29. 04. 2015.

Featurette Obsazení k filmu Paddington (2014)

Koupit na Bontonland.cz


Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!


NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Fenomén Twin Peaks
Téma: Fenomén Twin Peaks - tehdy a teď Zanedlouho uplyne třicet let od uvedení první řady kultovního seriálu Městečko Twin Peaks. V tomto článku se ohlédneme za tímto fenoménem stejně jako za jeho tři roky starým pokračováním. čtěte zde
Vydáno: 04.04.2020 12:00 v sekci Články | Publicistika
2
TV tipy: 3. 4. 2020 - 9. 4. 2020
TV tipy: Teroristka chodí na gympl, kde podstupuje souboj na slunci Největším televizním lákadlem počátku dubna bude premiéra divácky úspěšné komedie Teroristka. Vedle ní pak nepochybně zaujmou oceňované filmy Souboj na slunci a Dětská hodinka. Nechybí ani několik poctivých béček.... čtěte zde
Vydáno: 03.04.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Bluray recenze: Joker 9/10
Bluray recenze: Joker Snímek Joker, jenž je nekompromisní, uhrančivou a mimořádně působivou anti-komiksovou a anti-hrdinskou psychologickou sondou do duše šílence, vychází na nosičích DVD, Blu-Ray a UHD BD. čtěte zde
Vydáno: 27.03.2020 12:00 v sekci Recenze | Blu-ray
0
TV tipy: 27. 3. 2020 - 2. 4. 2020
TV tipy: Piráti z Karibiku rychle a zběsile plánují Salazarovu pomstu Největšími lákadly na přelomu března a dubna jsou televizní premiéry dvou velkých komerčních trháků. Tím prvním je sedmý díl automobilové ságy Rychle a zběsile, druhým pak zatím poslední pokračování Pirátů z Karibiku.... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Koronavirus: seznam posunutých premiér
Koronavirus: seznam posunutých premiér UPDATE: Kvůli epidemii koronaviru jsou odkládány premiéry tuzemských i zahraničních filmů. Nově jsou posunuty například premiéry filmů Expedice: Džungle, Morbius a Free Guy . čtěte zde
Vydáno: 22.03.2020 09:18 v sekci Články | Publicistika
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- The Secret Garden: rodinná fantasy v traileru (08.03.2020 10:29 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Volání divočiny v roce 1917 končí v síti (26.02.2020 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Válečné drama 1917 fascinuje svou technickou realizací (21.02.2020 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 2010-2019 (15.02.2020 11:30 v Články | Publicistika)
- Kinopremiéry: Judy nenosí kalhoty a hledá chlapa na střídačku (12.02.2020 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Modelář Petra Zelenky se odvážně pouští do české i mezinárodní politiky (07.02.2020 12:00 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Super mazlíčci a modelář sledují podivuhodnou proměnu Harley Quinn (05.02.2020 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Mizerové Richard Jewell a Dolittle řeší případ mrtvého nebožtíka (15.01.2020 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Fargo: 4. série má první trailer (10.01.2020 10:10 v Novinky | Trailery)
- 1917: finální trailer válečného filmu Sama Mendese (18.12.2019 19:23 v Novinky | Trailery)
- Není čas zemřít: nová bondovka má první trailer (04.12.2019 18:41 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Dánská dívka Lucy žije sedm životů a je královnou ročníku (01.11.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- 1917: nový trailer válečného filmu Sama Mendese (04.10.2019 08:32 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Švadlenka prožívá poslední prázdniny ve ztraceném městě Z (20.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- David Ayer bude bojovat u El Alameinu (09.08.2019 09:40 v Novinky | Zprávy)
- 1917: první trailer válečného filmu Sama Mendese (01.08.2019 18:14 v Novinky | Trailery)
- Top 10: nezapomenutelné role Bolka Polívky (27.07.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: kultovní filmy 90. let (20.07.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Fargo: 4. série odhaluje úplný casting (19.07.2019 15:04 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   09/2020

Neviditelný
7/10

Hororový psychologický thriller s Elisabeth Moss v hlavní roli ženy, která se snaží uprchnout ze vztahu se svým psychopatickým partnerem, dokáže napínat a děsit i bez nadpřirozených strašáků.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver