Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: Lucy, chraň nás od Tří bratrů a Želv Ninja

BD a DVD tipy: Lucy, chraň nás od Tří bratrů a Želv Ninja

Vydáno: 19.12.2014 17:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - | foto: facebook tvůrce

Pokud hledáte modrý vánoční dárek pro celou rodinu, máte na výběr mezi Třemi bratry a Želvami Ninja. Pokud chcete alternativu k televiznímu programu, neměly by vás zklamat akční Lucy anebo horor Chraň nás od zlého.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Lucy (Bonton)
BD obal filmu Lucy / LucyPrvní celovečerní filmy Luca Bessona bývají řazeny k proudu francouzského neobaroka, pro které je příznačné sebeuvědomělé pohrávání si s reklamní a videoklipovitou estetikou. Vyprávění čerpající ze zahraničních žánrových vzorců je v nich podřízeno stylu. Někteří při snaze o docenění těchto počinů argumentují, že dominující stylistické postupy jsou odvislé od významového přesahu. Přiznejme si ovšem, že u Bessona šlo spíše o hru se samotným médiem, o experimentování s filmovou formou. K tomuto přístupu jako kdyby se vrátil v Lucy, kde nadsazená zápletka o ženě schopné dosáhnout sta procent mozkové kapacity, je podružná blbnutí se zavedenými postupy. Kyberpunkový syžet, excesivní styl, přepínání mezi několika mody (fikční pasáže jsou prostříhávány s dokumentárními a sjednocovány voice-overem) dává vzniknout výjimečnému - byť ne pro všechny přijatelnému - zážitku.

Bonus (BD): Featuretty: Vývoj Lucy (cca 16 min.); Mozková kapacita: Opravdová věda Lucy (10 min.).
Obraz (BD): 16:9 / 2,40:1 / FullHD.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky; DTS 5.1 česky, maďarsky, portugalsky, rusky, španělsky, thajsky, turecky; DTS 5.1 polsky (voice-over).
Titulky (BD): anglické, české, bulharské, čínské, estonské, hebrejské, chorvatské, indonéské, korejské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, řecké, slovinské, španělské, thajské, turecké, ukrajinské.

Bonus (DVD): - .
Obraz (DVD): 16:9 / 2,40:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.
Titulky (DVD): anglické, české...

Pozn. bonusový materiál obsahuje české titulky.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (BD - amaray balení), 599 Kč (BD - steelbook).

V prodeji od 10. 12. 2014.

Koupit na Bontonland.cz

Upoutávka k filmu Lucy (2014)

Chraň nás od zlého (Bonton)
BD obal filmu Chraň nás od zlého / Scott Derrickson má - s výjimkou velkorozpočtového sci-fi Den, kdy se zastavila Země - na svém kontě výhradně hororové snímky: Hellraiser: InfernoV moci ďábla a Sinister. Chraň nás od zlého se může jevit jako vybočení z dosavadní režisérovy filmografie, když jde o policejní parťácký thriller, který je z hlediska stylu výrazně inspirován noirovou poetikou. I zde se ale setkáme s nadpřirozenými prvky a dojde i na exorcismus. Na jednu stranu je tato žánrová kombinace ozvláštňující, a tak nejde o derricksonovskou hororovou manýru. Na druhou stranu oba žánrové vzorce, s nimiž se pracuje (policejní parťácký thriller a nadpřirozený horor), nenabídnou nic, co by nebylo k vidění předtím a co by nebylo nečekané.

Bonus (BD): Komentář režiséra. Featuretty: Chraň nás od démonů (cca 8,5 min.); Dva policajti (cca 8 min.); Ďábelský detektiv (cca 9,5 min.); Objasňování zla: Z natáčení filmu Chraň nás od zlého (cca 8,5 min.).

Obraz (BD): 16:9 / 2.40:1 / FullHD.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, polsky, rusky, turecky, ukrajinsky.
Titulky (BD): anglické, české, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, slovenské, hebrejské, hindské, maďarské, islandské, litevské, lotyšské, polské, portugalské, rumunské, ruské, srbské, slovinské, turecké.

Bonus (DVD): - .
Obraz (DVD): 16:9 / 2.40:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.
Titulky (DVD): české...

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (BD).

V prodeji od 17. 12. 2014.

Koupit na Bontonland.cz

Upoutávka k filmu Chraň nás od zlého (2014)

Tři bratři (Magic Box)
BD obal filmu  / Tři bratřiZdeněk Svěrák spolu s Jaroslavem Uhlířem napsali mini-operetky na motivy známých pohádek. Jan Svěrák se - pravděpodobně z důvodu zakonzervování odkazu otce - rozhodl, že z nich udělá film. Z původních čtyř mini-operetek zůstaly tři (Šípková Růženka, Červená Karkulka, O dvanácti měsíčcích), které byly provázány připsáním zcela nové čtvrté, jež měla předchozí propojit. Vznikli Tři bratři, v nichž je notoricky známé nikoliv převyprávěno, ale převážně přezpíváno. A doplněno o svěrákovskou poetiku, která se až na jednu čestnou výjimku z pravidla (Lotrando a Zubejda) míjí s žánrovými konvencemi pohádek. Absentuje jasné morální ponaučení (zlo převážně absentuje anebo je relativizováno) a ústřední postavy dosáhnou svého cíle ne zcela svým vlastním přispěním. U pohádky cílící především na děti je to potíž, jelikož dospělí znají lepší alternativu v podobě taktéž podobně sebeuvědomělé Princezny Nevěsty.

Bonus (BD): Film o filmu (cca 15 min.); Mini-filmy o filmu: Klus (cca 4 min.), Piškula (cca 4 min.), Dyk (cca 5 min.), Vlk (cca 5 min.). Upoutávka (cca 2,5 min.). Videoklip (cca 2,5 min.). Scény v němčině Die Drei Brüder (9 min.). Fotogalerie - slideshow (cca 5 min.).
Digibook s kompletními písňovými texty a ukázkami storyboardů i výtvarných návrhů kostýmů a scén s průvodním slovem tvůrců.
Obraz (BD): 16:9 / FullHD.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 česky; DTS-HD Master 2.0 česky.
Titulky (BD): české pro sluchově postižené, české - pouze texty písní, anglické.

Bonus (DVD): - .
Obraz (DVD): 16:9.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 česky.
Titulky (DVD): - .

Pozn. bonusový materiál je až na jednu německou výjimkou (neobsahující české titulky) v českém jazyce.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (BD v tzv. MediaBook balení - limitovaná dice do vyprodávání zásob, poté amaray).

V prodeji od 17. 12. 2014.

Koupit na Bontonland.cz

Film o filmu Tři bratři - první dlouhá verze


Želvy Ninja (Magic Box)
BD obal filmu Želvy Ninja / Teenage Mutant Ninja TurtlesProdukční společnost Michaela Baye se primárně zaměřuje na předělávky hororů (levné, výdělečné, značka zaručena). Současný trh si ale více žádá komiksových adaptací, na což doplatily Želvy Ninja, které po třech hraných celovečerních filmech, jednom animovaném a několika velmi povedených seriálech vylézají z kanálu v dalším originu. V něm jsou bohužel ignorovány campové kvality původních želvích dobrodružství (z komiksu, z prvního animovaného seriálu), ale cartoonová nadsázka a zacílení na mládež zůstala. Režisér Jonathan Liebesman navíc umí dělat Baye, a tak splývá styl filmu s estetikou reklam a klipů, které na něj lákají, až má před sebou nepoučený a nedospělý divák dokonalý produkt pro kategorii 13-.

Bonus (BD): Featuretty: Digital Reality (cca 18 min.); In Your Face! The Turtles In 3D (cca 4,5 min. - možno přehrát i ve 3D); It Ain´t Easy Being Green (cca 7 min.); Evolutionary Mash-Up (15 min.); Turtle Rock (cca 5,5 min.). Prodloužený konec (cca 1 min.). Videoklip Shell Shocked (cca 3,5 min.) + film o videoklipu (1,5 min.).
Obraz (BD): 16:9 / 2,40:1 / FullHD.
Zvuk (BD): Dolby Atmos 7.1.4 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, polsky, rusky, thajsky, turecky.
Titulky (BD): anglické, české, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, indonéské, islandské, korejské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, ruské, řecké, slovenské, thajské, turecké, ukrajinské.

Pozn. bonusový materiál obsahuje české titulky.

Bonus (3D BD): Disk neobsahuje bonusový materiál.
Obraz (3D BD): 16:9 / 2,40:1 (3D) / FullHD.
Zvuk (3D BD): Dolby Atmos 7.1.4 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, polsky, rusky, thajsky, turecky.
Titulky (3D BD): anglické, české, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, indonéské, islandské, korejské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, ruské, řecké, slovenské, thajské, turecké, ukrajinské.

Bonus (DVD): - .
Obraz (DVD): 16:9 / 2,40:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.
Titulky (DVD): české...

Doporučená cena: 399 Kč (DVD); 599 Kč (BD - 2D v amaray balení); 599 Kč (2x BD - 2D i 3D verze filmu v amaray balení); 799 Kč (2x BD - 2D i 3D verze filmu ve steelbooku); 2 499 Kč (2X BD - 2D i 3D verze filmu v limitované sběratelské edici /150 ks/ se soškou Raphaela a se steelbookem).

V prodeji od 17. 12. 2014.

Koupit na Bontonland.cz

Videoklip Shell Shocked

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 39. víkend
Box office: do kin táhl Úsměv První místo amerického žebříčku tržeb ovládl horor Úsměv, který z trůnu sesadil psychologický thriller To nic, drahá. Dobře si vedla i komedie Kámoši, která bude mít v našich kinech premiéru v listopadu. čtěte zde
Vydáno: 03.10.2022 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Buko 6/10
Recenze: Film Buko staromilsky vypráví o překonávání strachu, stárnutí a hledání životní cesty Režisérka Alice Nellis se po sedmi letech vrací na plátna kin s filmem pojednávajícím o ženě, která v sobě nalezne nový příval životní energie a sebevědomí, poté co jí její nedávno zesnulý manžel odkáže jako překvapení... čtěte zde
Vydáno: 02.10.2022 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Recenze: Kde zpívají raci 6/10
Recenze: Krásná příroda a šokující závěr. Vydejte se až tam, kde zpívají raci Dlouho jsme tu neměli snímek se silnou hlavní ženskou hrdinkou. Na začátek podzimu tak přichází adaptace knižního bestselleru Kde zpívají raci. Čeká nás další červená knihovna jako od Danielle Steel, nebo budeme překvapeni?... čtěte zde
Vydáno: 01.10.2022 10:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 30. 9. 2022 - 6. 10. 2022
TV tipy: Záletník prožil svatbu podle Margot, která se proměnila v ohňostroj marnosti Ani říjen situaci v televizích moc nemění, protože dramaturgové evidentně rezignovali na snahu o nalákání diváků na atraktivní premiéry. Místo toho opět volí otřepané hity a tradičně i takřka neznámé záležitosti. čtěte zde
Vydáno: 30.09.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 39. týden
Kinopremiéry: S úsměvem spolu půjdeme tam, kde zpívají raci Poslední zářijové premiéry nikterak nevybočují z těch posledních týdnů, protože v nich opět chybí jasný divácký hit a velké lákadlo. Do kin vstupují třeba drama Kde zpívají raci nebo horor Úsměv, svou novinku uvede i Alice... čtěte zde
Vydáno: 28.09.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Kinopremiéry: Prokletí tygři bojují na planetě Praha o střídavku (03.08.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Je Černý telefon opravdu hororem roku? (17.07.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Žertující Hádkovi zvedli černý telefon, po kterém prožili erupci lásky (13.07.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Tři tygři a Maverick ví kulový a ocitají se na pokraji nervového zhroucení (25.05.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Zemřel Josef Abrhám (17.05.2022 13:57 v Novinky | Zprávy)
- Ethan Hawke jako sériový vrah v hororu Černý telefon (28.04.2022 16:30 v Novinky | Trailery)
- Top 20 ČR: Betlémské světlo na Batmana nestačilo (15.03.2022 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- Recenze: Betlémské světlo Jana Svěráka tematizuje autorskou nemohoucnost (13.03.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Proměna na cestě za betlémským světlem (09.03.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Kleopatra utíká přes 110. ulici, volá divočinu a ocitá se na prahu války (07.01.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Betlémské světlo má první trailer (06.12.2021 13:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Bezcharakterní želvy ninja slouží papeži a jdou za svým snem (03.12.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Bojový anděl Alita se účastní hry peněz a poznává tajemství mumie (22.10.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Ethan Hawke je sériový vrah v hororu Černý telefon (14.10.2021 08:00 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   39/2022

Kde zpívají raci
6/10

Dlouho jsme tu neměli snímek se silnou hlavní ženskou hrdinkou. Na začátek podzimu tak přichází adaptace knižního bestselleru Kde zpívají raci. Čeká nás další červená knihovna jako od Danielle Steel, nebo budeme překvapeni?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu