Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: Lucy, chraň nás od Tří bratrů a Želv Ninja

BD a DVD tipy: Lucy, chraň nás od Tří bratrů a Želv Ninja

Vydáno: 19.12.2014 17:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák

Pokud hledáte modrý vánoční dárek pro celou rodinu, máte na výběr mezi Třemi bratry a Želvami Ninja. Pokud chcete alternativu k televiznímu programu, neměly by vás zklamat akční Lucy anebo horor Chraň nás od zlého.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Lucy (Bonton)
BD obal filmu Lucy / LucyPrvní celovečerní filmy Luca Bessona bývají řazeny k proudu francouzského neobaroka, pro které je příznačné sebeuvědomělé pohrávání si s reklamní a videoklipovitou estetikou. Vyprávění čerpající ze zahraničních žánrových vzorců je v nich podřízeno stylu. Někteří při snaze o docenění těchto počinů argumentují, že dominující stylistické postupy jsou odvislé od významového přesahu. Přiznejme si ovšem, že u Bessona šlo spíše o hru se samotným médiem, o experimentování s filmovou formou. K tomuto přístupu jako kdyby se vrátil v Lucy, kde nadsazená zápletka o ženě schopné dosáhnout sta procent mozkové kapacity, je podružná blbnutí se zavedenými postupy. Kyberpunkový syžet, excesivní styl, přepínání mezi několika mody (fikční pasáže jsou prostříhávány s dokumentárními a sjednocovány voice-overem) dává vzniknout výjimečnému - byť ne pro všechny přijatelnému - zážitku.

Bonus (BD): Featuretty: Vývoj Lucy (cca 16 min.); Mozková kapacita: Opravdová věda Lucy (10 min.).
Obraz (BD): 16:9 / 2,40:1 / FullHD.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky; DTS 5.1 česky, maďarsky, portugalsky, rusky, španělsky, thajsky, turecky; DTS 5.1 polsky (voice-over).
Titulky (BD): anglické, české, bulharské, čínské, estonské, hebrejské, chorvatské, indonéské, korejské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, řecké, slovinské, španělské, thajské, turecké, ukrajinské.

Bonus (DVD): - .
Obraz (DVD): 16:9 / 2,40:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.
Titulky (DVD): anglické, české...

Pozn. bonusový materiál obsahuje české titulky.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (BD - amaray balení), 599 Kč (BD - steelbook).

V prodeji od 10. 12. 2014.

Koupit na Bontonland.cz

Upoutávka k filmu Lucy (2014)

Chraň nás od zlého (Bonton)
BD obal filmu Chraň nás od zlého / Scott Derrickson má - s výjimkou velkorozpočtového sci-fi Den, kdy se zastavila Země - na svém kontě výhradně hororové snímky: Hellraiser: InfernoV moci ďábla a Sinister. Chraň nás od zlého se může jevit jako vybočení z dosavadní režisérovy filmografie, když jde o policejní parťácký thriller, který je z hlediska stylu výrazně inspirován noirovou poetikou. I zde se ale setkáme s nadpřirozenými prvky a dojde i na exorcismus. Na jednu stranu je tato žánrová kombinace ozvláštňující, a tak nejde o derricksonovskou hororovou manýru. Na druhou stranu oba žánrové vzorce, s nimiž se pracuje (policejní parťácký thriller a nadpřirozený horor), nenabídnou nic, co by nebylo k vidění předtím a co by nebylo nečekané.

Bonus (BD): Komentář režiséra. Featuretty: Chraň nás od démonů (cca 8,5 min.); Dva policajti (cca 8 min.); Ďábelský detektiv (cca 9,5 min.); Objasňování zla: Z natáčení filmu Chraň nás od zlého (cca 8,5 min.).

Obraz (BD): 16:9 / 2.40:1 / FullHD.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, polsky, rusky, turecky, ukrajinsky.
Titulky (BD): anglické, české, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, slovenské, hebrejské, hindské, maďarské, islandské, litevské, lotyšské, polské, portugalské, rumunské, ruské, srbské, slovinské, turecké.

Bonus (DVD): - .
Obraz (DVD): 16:9 / 2.40:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.
Titulky (DVD): české...

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (BD).

V prodeji od 17. 12. 2014.

Koupit na Bontonland.cz

Upoutávka k filmu Chraň nás od zlého (2014)

Tři bratři (Magic Box)
BD obal filmu  / Tři bratřiZdeněk Svěrák spolu s Jaroslavem Uhlířem napsali mini-operetky na motivy známých pohádek. Jan Svěrák se - pravděpodobně z důvodu zakonzervování odkazu otce - rozhodl, že z nich udělá film. Z původních čtyř mini-operetek zůstaly tři (Šípková Růženka, Červená Karkulka, O dvanácti měsíčcích), které byly provázány připsáním zcela nové čtvrté, jež měla předchozí propojit. Vznikli Tři bratři, v nichž je notoricky známé nikoliv převyprávěno, ale převážně přezpíváno. A doplněno o svěrákovskou poetiku, která se až na jednu čestnou výjimku z pravidla (Lotrando a Zubejda) míjí s žánrovými konvencemi pohádek. Absentuje jasné morální ponaučení (zlo převážně absentuje anebo je relativizováno) a ústřední postavy dosáhnou svého cíle ne zcela svým vlastním přispěním. U pohádky cílící především na děti je to potíž, jelikož dospělí znají lepší alternativu v podobě taktéž podobně sebeuvědomělé Princezny Nevěsty.

Bonus (BD): Film o filmu (cca 15 min.); Mini-filmy o filmu: Klus (cca 4 min.), Piškula (cca 4 min.), Dyk (cca 5 min.), Vlk (cca 5 min.). Upoutávka (cca 2,5 min.). Videoklip (cca 2,5 min.). Scény v němčině Die Drei Brüder (9 min.). Fotogalerie - slideshow (cca 5 min.).
Digibook s kompletními písňovými texty a ukázkami storyboardů i výtvarných návrhů kostýmů a scén s průvodním slovem tvůrců.
Obraz (BD): 16:9 / FullHD.
Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 česky; DTS-HD Master 2.0 česky.
Titulky (BD): české pro sluchově postižené, české - pouze texty písní, anglické.

Bonus (DVD): - .
Obraz (DVD): 16:9.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 česky.
Titulky (DVD): - .

Pozn. bonusový materiál je až na jednu německou výjimkou (neobsahující české titulky) v českém jazyce.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 499 Kč (BD v tzv. MediaBook balení - limitovaná dice do vyprodávání zásob, poté amaray).

V prodeji od 17. 12. 2014.

Koupit na Bontonland.cz

Film o filmu Tři bratři - první dlouhá verze


Želvy Ninja (Magic Box)
BD obal filmu Želvy Ninja / Teenage Mutant Ninja TurtlesProdukční společnost Michaela Baye se primárně zaměřuje na předělávky hororů (levné, výdělečné, značka zaručena). Současný trh si ale více žádá komiksových adaptací, na což doplatily Želvy Ninja, které po třech hraných celovečerních filmech, jednom animovaném a několika velmi povedených seriálech vylézají z kanálu v dalším originu. V něm jsou bohužel ignorovány campové kvality původních želvích dobrodružství (z komiksu, z prvního animovaného seriálu), ale cartoonová nadsázka a zacílení na mládež zůstala. Režisér Jonathan Liebesman navíc umí dělat Baye, a tak splývá styl filmu s estetikou reklam a klipů, které na něj lákají, až má před sebou nepoučený a nedospělý divák dokonalý produkt pro kategorii 13-.

Bonus (BD): Featuretty: Digital Reality (cca 18 min.); In Your Face! The Turtles In 3D (cca 4,5 min. - možno přehrát i ve 3D); It Ain´t Easy Being Green (cca 7 min.); Evolutionary Mash-Up (15 min.); Turtle Rock (cca 5,5 min.). Prodloužený konec (cca 1 min.). Videoklip Shell Shocked (cca 3,5 min.) + film o videoklipu (1,5 min.).
Obraz (BD): 16:9 / 2,40:1 / FullHD.
Zvuk (BD): Dolby Atmos 7.1.4 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, polsky, rusky, thajsky, turecky.
Titulky (BD): anglické, české, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, indonéské, islandské, korejské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, ruské, řecké, slovenské, thajské, turecké, ukrajinské.

Pozn. bonusový materiál obsahuje české titulky.

Bonus (3D BD): Disk neobsahuje bonusový materiál.
Obraz (3D BD): 16:9 / 2,40:1 (3D) / FullHD.
Zvuk (3D BD): Dolby Atmos 7.1.4 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, polsky, rusky, thajsky, turecky.
Titulky (3D BD): anglické, české, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, indonéské, islandské, korejské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, ruské, řecké, slovenské, thajské, turecké, ukrajinské.

Bonus (DVD): - .
Obraz (DVD): 16:9 / 2,40:1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.
Titulky (DVD): české...

Doporučená cena: 399 Kč (DVD); 599 Kč (BD - 2D v amaray balení); 599 Kč (2x BD - 2D i 3D verze filmu v amaray balení); 799 Kč (2x BD - 2D i 3D verze filmu ve steelbooku); 2 499 Kč (2X BD - 2D i 3D verze filmu v limitované sběratelské edici /150 ks/ se soškou Raphaela a se steelbookem).

V prodeji od 17. 12. 2014.

Koupit na Bontonland.cz

Videoklip Shell Shocked

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 8. týden
Top 20 ČR: Ježek Sonic předběhl Chlapa na střídačku Ježek Sonic si za víkend doběhl v českých kinech pro zlato. Na druhé místo odsunul českou komedii Chlap na střídačku. čtěte zde
Vydáno: 25.02.2020 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 8. víkend
Box office: Ježek Sonic přesprintoval Harrisona Forda Videoherní Ježek Sonic ve finiši přesprintoval Harrisona Forda a jeho psa v dobrodružném filmu Volání divočiny. čtěte zde
Vydáno: 24.02.2020 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Portrét: Luis Buñuel
Portrét: Luis Buñuel - představitel filmového surrealismu V tomto měsíci uplyne 120 let od narození legendárního španělského režiséra, představitele filmového surrealismu Luise Buñuela. Tento článek připomene jeho život i dílo. čtěte zde
Vydáno: 22.02.2020 10:00 v sekci Články | Publicistika
1
1917 7/10
Recenze: Válečné drama 1917 fascinuje svou technickou realizací Na deset Oscarů nominovaný snímek Sama Mendese představuje vizuální požitek podpořený zpřítomňováním času a prostoru - díky dovedně skrytým střihům totiž vypadá, jako by byl natočený na jeden záběr. čtěte zde
Vydáno: 21.02.2020 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 21. 2. 2020 - 27. 2. 2020
TV tipy: Čarodějnice bojuje s kickboxerem a nosí masku rudé smrti Na konci února se v televizích nic zásadního neděje, protože žádné velké premiéry nejsou na programu. Krom několika zapomenutých filmů tak nejvíc zaujme uvedení Eggersova debutového počinu Čarodějnice. čtěte zde
Vydáno: 21.02.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Sam Raimi a Doctor Strange? (06.02.2020 09:36 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Tajemný zabiják Candyman zjišťuje, že nebe existuje (17.01.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Dánská dívka Lucy žije sedm životů a je královnou ročníku (01.11.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Český film Dcera získal studentského Oscara (13.09.2019 09:20 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Thriller Luca Bessona Anna stojí víc na špionských intrikách než na akci (25.08.2019 07:00 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Anna je krvavá nevěsta (21.08.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Mladý Karl Marx v sebevražedném oddílu nestárne a jí zelňačku (16.08.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: nezapomenutelné role Bolka Polívky (27.07.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Helena Třeštíková byla pozvána do Hollywoodu (04.07.2019 14:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Tři veteráni Paddington, Babička a mazaný Filip vstupují do nebeské brány (19.04.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Doctor Dolittle podstoupil náročné dotáčky (16.04.2019 12:30 v Novinky | Zprávy)
- Luc Besson se vrací s thrillerem Anna (11.04.2019 11:40 v Novinky | Trailery)
- Zemřel herec Jiří Pecha (28.02.2019 13:17 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: V La La Landu je život krásný, protože se tam chodí po strništi bos (28.12.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- R.I.P.: Hvězdy, které nás v roce 2018 opustily (26.12.2018 13:23 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Spojenci v sirotčinci slečny Peregrinové zachraňují božskou Florence, která chce zemřít mladá (14.12.2018 07:30 v Radar | TV tipy)
- Marvel chystá sequel Doctor Strange 2 (12.12.2018 11:14 v Novinky | Zprávy)
- Téma: top 40: hrdinové akčních filmů část 2. (02.12.2018 12:00 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   07/2020

Ježek Sonic
4/10

Superrychlý modrý ježek Sonic je videoherní postavička, s níž hráč sbírá zlaté kroužky a bojuje se zlým doktorem Robotnikem. Stejné motivy se objevují i ve filmové adaptaci této videohry, v níž si mimo jiné zahráli i Jim Carrey a James Marsden.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver