Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 12. 9. 2014 - 18. 9. 2014

TV tipy: Legendární Kmotr bdí nad zajímavými evropskými dramaty

Vydáno: 12.09.2014 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Ani v polovině září nemůžete v televizích čekat nic zásadního. Mimo několika zajímavých a náročnějších evropských dramat je událostí týdne tentokráte zařazení legendárního Kmotra, který bude po dlouhých letech odvysílán v kuse.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Koncert (Le concert) (sobota 13. 9., ČT2, 00.50 - 02.50)

Plakát filmu Koncert / Le concertNe až tak známé evropské koprodukční komediální drama nejvíce doplácí na svou nevyrovnanost. Režírující Radu Mihăileanu totiž zpočátku vzbuzuje dojem, že divák sleduje ztřeštěnou komedii v sovětském stylu, aby později úplně přepl na tíživé drama o komunistické perzekuci. Je sice pravda, že se pokouší z totalitního režimu trochu dělat legraci, moc se mu to ale nedaří. Jinak film poměrně funguje a spoléhá na atraktivní příběh, sympatické obsazení, jemuž vévodí Aleksei Guskov a Mélanie Laurent a hlavně famózní hudbu Petra Iljiče Čajkovského. Veskrze pozitivní dojem ještě umocní strhující závěr. Zajímavá záležitost.

Synopse: Andrej Filipov (Aleksei Guskov) býval před třiceti lety známým dirigentem orchestru Bolšoj, jenže pak se postavil na stranu židovských hudebníků a byl bez milosti vyhozen. Nyní zastává pozici uklízeče. Při úklidu v ředitelově kanceláři se náhodou dozví, že pařížský orchestr si přeje, aby současný moskevský ansámbl zahrál v Paříži. Náhle se mu v hlavě zrodí myšlenka, že by mohl všechny předběhnout, dát dohromady starý tým a ujmout se této cti sám. Dokáže ale přesvědčit bývalé kolegy?

Zajímavost: Laurent studovala šest měsíců před natáčením hru na housle, aby její pohyby vypadaly realisticky.

Originální trailer filmu Koncert / Le concert

Balada o bratrech Daltonových (La ballade des Dalton) (sobota 13. 9., ČT :D, 09.20 - 10.40)

Plakát filmu Balada o bratrech Daltonových / La ballade des DaltonVynikající westernová parodie vycházející ze slavných komiksů sice není tak povedená jako díl předchozí, to ale vůbec nevadí. Režírující čtveřice René Goscinny, Henri Gruel, Morris a Pierre Watrin se pokusila o vystavení jakéhosi příběhu, který tedy není nijak náročný, přesto působí místy nuceně a křečovitě. Oproti předlohám také chybí větší údernost a frekvence hlášek. Dál už ale není co kritizovat, protože tempo je strhující, humor brilantní a celé je to zábavné a hlavně nápadité. Opět tedy platí, že se skvěle pobaví jak děti, tak dospělí.

Synopse: Bratři Daltonové se ve vězení dozvídají, že zdědili veškerý majetek po nedávno oběšeném strýci. Má to ale jeden háček - sourozenci musí zabít všechny, kteří se podíleli na jeho zatčení. A na to všechno má dohlížet Lucky Luke. Datonové tedy jedné noci uprchnou, vyhledají Luka a pouští se do plnění strýcovy poslední vůle.  

Zajímavost: Goscinny zemřel krátce před dokončením filmu.

Ukázka z filmu Balada o bratrech Daltonových / La ballade des Dalton

Slunečnice (I girasoli) (sobota 13. 9., ČT2, 14.05 - 15.45)

Plakát filmu Slunečnice / I girasoliMéně známé italsko-francouzsko-sovětské drama nabízí především silný a nadčasový příběh, který neomrzí. Režírující Vittorio de Sica prokázal svou zručnost a celé dílo zabalil do melancholické až smutné atmosféry a pozvolného tempa, které je zaměřeno právě na vykreslení klíčového vztahu hlavních postav. Ty brilantně ztvárnili Sophia Loren a Marcello Mastroianni. Nechybí tu ani několik opravdu emocionálních a mrazivých scén. Nebýt některých přeslazených momentů a občasné nerealističnosti, byl by výsledek ještě lepší.

Synopse: Giovanna (Sophia Loren) a Antonio (Marcello Mastroianni) prožívají velkou lásku a rozhodnou se vzít. Jenže je druhá světová válka a muž je brzy odveden na ruskou frontu. Odtud ale nepřicházejí žádné zprávy a ženu postihne panika. Věří ale, že je naživu a vyráží jej hledat. 

Zajímavost: Podle několika zdrojů jde o vůbec první "západní" film, který se převážně natáčel v Sovětském Svazu.

Originální trailer filmu Slunečnice / I girasoli

Život plný malérů (Les malheurs d´Alfred) (neděle 14. 9., Smíchov, 20.00 - 21.45 / pondělí 15. 9., 14.00 - 15.40)

Plakát filmu Život plný malérů / Les malheurs d'AlfredMnozí fandové považují francouzskou komedii za jednu z nejlepších, v níž se objevil klasik Pierre Richard. Ten tady navíc seděl i za kamerou a dokázal, že má slušný talent. Celistvý příběh tedy nečekejte, protože ten je opět jen sledem různých skečů, vtípků a gagů, nicméně to stále funguje a hlavně nenudí. A to i proto, že to celé má svěží tempo, nápad a přiměřenou stopáž. Tvůrce tu hraje pro sebe typickou postavu, takže nemůže zklamat. Ryze oddechový kousek.

Synopse: Smolař Alfred (Pierre Richard) se stává členem týmu, který hájí pařížské barvy v poněkud pokleslé televizní soutěži Paříž versus venkov. Podle domluveného scénáře má francouzská metropole vždy prohrát, jenže ztřeštěný Alfred kolem sebe rozpoutává tak bizarní situace, že vede družstvo od vítězství k vítězství. Televizní moderátor tak musí začít osnovat jeho vyloučení ze hry. 

Zajímavost: Jedná se o druhý Richardův režijní počin.

Originální trailer filmu Život plný malérů / Les malheurs d´Alfred

Kmotr (The Godfather) (pondělí 15. 9., Nova Cinema, 20.00 - 23.40 / úterý 16. 9., 02.35 - 05.45)

Plakát filmu Kmotr / The GodfatherTěžko k jednomu z nejgeniálnějších a nejlepších filmů všech dob napsat něco, co už by nebylo napsáno jinde. Režisér Francis Ford Coppola bravurně zadaptoval román Maria Puza a stvořil nesmrtelné dílo, které i přes závratnou délku nikdy nenudí a drží u sebe. Místo akce dostává prostor důvěryhodný vývoj postav a strhující příběh jedné velké mafiánské rodiny. V hlavní roli září Oscarem oceněný Marlon Brando, vedle kterého se ale neztratil ani tehdy začínající Al Pacino a oba doplňují ještě například James Caan, Robert Duvall, Diane Keaton nebo Talia Shire. Více se dočtete v našem Stroji času.

Synopse: Rodině Corleonů tvrdou rukou vládne starý don Vito (Marlon Brando). Ten své obchody založil na vydírání, hazardu, prostituci a zastrašování. Jelikož cítí, že jeho čas se pomalu nachyluje, potřebuje se rozhodnout, kterému ze synů předá svou moc. Každý z nich je úplně jiný, proto tahle volba nebude vůbec lehká. Jeho protivníci navíc na něco podobného neberou ohledy.

Zajímavost: Film se natáčel šedesát dva dní.

Originální trailer filmu Kmotr / The Godfather

Cesta (Il viaggio) (pondělí 15. 9., ČT2, 21.50 - 23.30)

Plakát filmu Cesta / Il viaggioPoslední film slavného Vittoria de Sicy už ocení spíše jeho fandové. Postrádá totiž pro jeho tvorbu typický sociální přesah a kritiku. V tomto případě je vše hodně smířlivé a režie je překvapivě spíše průměrná. Začátek je tedy skvělý a vyzývá k dalšímu sledování, protože rozehrává zajímavý příběh nenaplněné lásky. Posléze je ale snímek dost předvídatelný a zoufale trpí rozvláčným tempem. V hlavních rolích se ovšem objeví spolehliví a jako vždy vynikající Richard BurtonSophia Loren. Tip opravdu jen pro velké zájemce o díla velikánů.  

Synopse: Cesare Braggi (Richard Burton) miluje Adrianu de Mauro (Sophia Loren) a ona miluje jeho. Na tom by nebylo nic divného, kdyby v poslední vůli jeho otce nestálo to, že s dívkou se musí oženit jeho mladší bratr (Ian Bannen). Dlouhá léta tak kolem sebe chodí a skrývají své city. Vše se změní až s manželovou nehodou a její těžkou nemocí.

Zajímavost: Film je adaptací románu Luigiho Pirandella.

Originální trailer filmu Cesta / Il viaggio

Noc nevěsty (pondělí 15. 9., ČT2, 23.30 - 01.00)

Plakát filmu  / Noc nevěstyNe tak často uváděné československé trezorové drama je další ukázkou plodné spolupráce režiséra Karla Kachyni a scenáristy Jana Procházky, který tu zadaptoval vlastní knihu. Důraz je kladen na tísnivou a neutěšenou atmosféru padesátých let a všudypřítomného strachu, tvůrci se tu také umně pokouší zobrazit střet mezi ideologickým a náboženským fanatismem. V hlavní roli vyniká Jana Brejchová, která prakticky zastiňuje zbytek jinak skvostného obsazení. Je jasné, že divácky atraktivní tenhle film není, o to větší zážitek ale nabízí.

Synopse: Do Týnce se na konci podzimu 1950 vrací po sebevraždě statkáře Konvalinky jeho dcera (Jana Brejchová), bývalá jeptiška. Rozdmýchaná nenávist vůči náboženství a odpor proti násilné kolektivizaci vedou k tragickým událostem, jejichž vrchol přijde v průběhu štědrovečerní noci. 

Zajímavost: Než byl film uložen do trezoru, stačilo ho v kině navštívit dvě stě dvacet jedna tisíc diváků. 

Televizní spot filmu Noc nevěsty

Galaktický expres 999 (Ginga tetsudô 999) (úterý 16. 9., ČT art, 22.40 - 00.50)

Plakát filmu Galaktický expres 999 / Ginga tetsudô 999Jediným negativem u nás zcela neznámého japonského anime je paradoxně to, že režírující Rintaro má spousty nápadů a všechny je realizuje. Opulentně barevný snímek nabízí zajímavý a promyšlený příběh, který nenudí a po celou dobu baví. Postav je tu ovšem opravdu hodně a jejich jednotlivé osudy jsou tím pádem jen stroze naznačené, což je dáno tím, že tvůrce tu vychází z několika sérií stejnojmenných komiksů a také seriálu, který čítal přes sto dílů. Dočkáte se tu i nezbytného přesahu, který donutí k zamyšlení. Hodně raritní záležitost.

Synopse: Dvanáctiletý Tetsuro se chce vypravit na planetu Andromeda. Tam totiž může zadarmo získat mechatělo, s jehož pomocí se může pomstít hraběti Stroji, který mu zabil matku. Jediný způsob, jak se na planetu dostat, je galaktický expres 999. Ačkoli to vypadá zpočátku beznadějně, chlapec sežene lístek a na vysněnou pouť se opravdu vydává.

Zajímavost: Délka ústředního expresu je neurčitelná, protože v každém záběru se mění počet jednotlivých vozů.

Originální trailer filmu Galaktický expres 999 / Ginga tetsudô 999

Vyrobeno v Dagenhamu (Made in Dagenham) (čtvrtek 18. 9., ČT2, 09.00 - 10.50)

Plakát filmu Vyrobeno v Dagenhamu / Made in DagenhamBritská komedie potěší všechny milovníky typicky suchého anglického humoru, kterého tu je až až. Režírující Nigel Cole tedy nedostal k dispozici nijak oslňující příběh, který jen těžko zakryje svou předvídatelnost, ačkoli vychází ze skutečných událostí, to ale dokázal vykompenzovat již zmíněným humorem, odlehčenou atmosférou a zajímavým pohledem na feministické hnutí. Podařilo se mu také obsazení, v němž excelují Sally Hawkins, Rosamund Pike, Andrea Riseborough, Geraldine James a další. Škoda jen zbytečného patosu v samotném závěru a také toho, že snímek je v programu zařazen do neatraktivní doby.

Synopse: V roce 1968 se v továrně společnosti Ford v britském Dagenhamu vzbouřilo skoro dvě stě šiček proti pracovním podmínkám. Požadovaly rovnost platů a konec diskriminace žen. Jejich akce a demonstrace zapůsobily na celé Spojené království.

Zajímavost: V průběhu televizní premiéry v květnu 2013 experimentovala BBC s twitterovým komentářem, který spočíval v tom, že v průběhu filmu režisér a skladatel hudby tweetovali s diváky.

Oficiální trailer filmu Vyrobeno v Dagenhamu / Made in Dagenham

Paní Brownová (Mrs. Brown) (čtvrtek 18. 9., ČT art, 20.20 - 22.00)

Plakát filmu Paní Brownová / Mrs BrownNejslabším článkem britsko-irského historického dramatu je pro někoho možná překvapivě režisér John Madden. Ten totiž po celou dobu nedokáže přijít s jediným originálním a ozvláštňujícím momentem a jede spíše na jistotu. To tedy znamená, že klade důraz na věrné kulisy, atraktivní událost vycházející z reálných podkladů, odpovídající hudbu Stephena Warbecka a herecké výkony. Těm jednoznačně dominují na Oscara nominovaná Judi Dench a Billy Connolly, přehlédnout byste ale neměli ani tehdy debutujícího a neznámého Gerarda Butlera. Výsledku ovšem chybí víc emocí a škodí naopak přehnaný sentiment. Za vidění ale rozhodně stojí. 

Synopse: Roku 1896 odmítá královna Victorie (Judi Dench) již druhým rokem odložit smutek za milovaného muže a vrátit se k panovnickým povinnostem. Ačkoli je monarchie neklidná, nikdo se královniným přáním neodváží vzepřít. Jedinou výjimkou je ovšem svérázný podkoní jejího muže, pan Brown (Billy Connolly). 

Zajímavost: Butler v průběhu natáčení zachránil z řeky Tay tonoucího chlapce.

Originální trailer filmu Paní Brownová / Mrs. Brown

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 10: Jean-Claude Van Damme
Top 10: Jean-Claude Van Damme Jean-Claude Van Damme, nekorunovaný král akčních béček z přelomu 80. a 90. let, slaví devětapadesáté narozeniny. Pojďme si připomenout desítku jeho nejlepších titulů. čtěte zde
Vydáno: 19.10.2019 12:00 v sekci Články | Publicistika
0
U Zlaté rukavice 7/10
Recenze: Film o sériovém vrahovi U Zlaté rukavice testuje výdrž diváků Kontroverzní německý snímek zabývající se příběhem hamburského sériového vraha Fritze Honky, inspirovaný reálnými událostmi ze 70. let, je v řadě ohledů unikátní, ale zároveň i extrémně drsný a záměrně odporný. čtěte zde
Vydáno: 19.10.2019 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Zloba: Královna všeho zlého 4/10
Recenze: Zloba: Královna všeho zlého je pokračování natočené pouze z povinnosti Disneyho fantasy pohádka, navazující na snímek Zloba – Královna černé magie, působí jako generická kombinace nastavované kaše a produktu vytvořeného generátorem náhodných zápletek. čtěte zde
Vydáno: 18.10.2019 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
2
TV tipy: 18. 10. 2019 - 24. 10. 2019
TV tipy: Páni kluci jsou pohřbeni zaživa a ocitají se v zajetí démonů Ani druhá polovina října nepřináší v televizních programech zásadní změny a stále se spoléhá na obehrané snímky a poměrně dobré, avšak zapomenuté žánrovky. Největším hitem týdne tak je premiéra pokračování V zajetí... čtěte zde
Vydáno: 18.10.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 42. týden
Kinopremiéry: Zloba a staříci popíjejí U zlaté rukavice a čekají dobrou smrt Polovina října je v kinech ve znamení českých novinek, protože jich startuje hned šest, což nebývá úplně zvykem. Publikum ale bude asi stejně více zajímat pokračování netradiční pohádky Zloba s podtitulem Královna všeho zlého.... čtěte zde
Vydáno: 16.10.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Téma: Oscar 2020: kdo zvítězí? (08.10.2019 12:08 v Články | Publicistika)
- 6 Underground: první trailer (01.10.2019 16:34 v Novinky | Trailery)
- The Irishman: gangsterský epos má nový trailer (26.09.2019 16:23 v Novinky | Trailery)
- Stroj času: Rambo: První krev jakožto sociální reflexe války ve Vietnamu (24.09.2019 12:30 v Recenze | Stroj času)
- Radioactive: Rosamund Pike jako Marie Curie v traileru (15.09.2019 09:57 v Novinky | Trailery)
- Téma: (ne)slavné filmové propadáky (14.09.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: filmy podle Stephena Kinga (07.09.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Hamoun Otesánek spáchal vraždu prvního stupně (06.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Kong a medvědi hledají zlato na ostrově lebek a tančí poslední tango v Paříži (30.08.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- The Irishman: co o něm dosud víme? (28.08.2019 10:03 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Film Tenkrát v Hollywoodu je o Tarantinově lásce ke kinematografii (15.08.2019 07:00 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Hodinářův učeň se tenkrát ocitl v Hollywoodu (14.08.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- The Irishman v prvním traileru (31.07.2019 16:50 v Novinky | Trailery)
- The Irishman na prvních fotkách (30.07.2019 10:13 v Novinky | Zprávy)
- Angel Has Fallen: akční sequel v novém traileru (27.07.2019 17:11 v Novinky | Trailery)
- Torontský festival odhalil line-up (24.07.2019 10:00 v Novinky | Zprávy)
- Muzikál Cats předvádí první trailer (19.07.2019 13:00 v Novinky | Trailery)
- Sophia Loren se vrací k filmu (11.07.2019 14:00 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   39/2019

Joker
9/10

Snímek Joker je nekompromisním, uhrančivým a mimořádně působivým nepříjemným dramatem, jež je anti-komiksovou a anti-hrdinskou psychologickou sondou do duše šílence, kterého bravurně ztvárnil dokonalý Joaquin Phoenix.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver