Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: Dědictví Spider-Mana a Sněhurky

BD a DVD tipy: Dědictví Spider-Mana a Sněhurky

Vydáno: 04.09.2014 07:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák | foto: facebook tvůrce

Prázdniny skončily. Distributoři proto ožívají a důkazem je tento měsíc. České kultovní snímky (Dědictví, Pelíšky), animované pohádky (Sněhurka) a komiksové adaptace (Amazing Spider-Man 2).

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Amazing Spider-Man 2 (Bonton)
BD obal filmu Amazing Spider-Man 2 / The Amazing Spider-Man 2Pokračování rebootu Amazing Spider-Man se dočkalo rozporuplných ohlasů, jak také dokazují naše dvě recenze (pochybovačná a převážně nadšená). Kdo byl s dvojkou spokojen, ten by měl být z její Blu-ray prezentace nadšen. Obraz a zvuk patří mezi referenční a přes čtyři hodiny (audiokomentář, skoro dvouhodinový dokument a přes dvacet minut vystřižených scén) kompletně česky otitulkovaných bonusů se řadí k nejlepší letošní nabídce na nosiči pro domácí kino. A k tomu je na výběr mezi třemi edicemi, kdy pouze u limitovaného steelbooku zamrzí, že neobsahuje 3D verzi (ta je součástí dvou balení: v plastu a s blikající hlavou Electra).

Bonus (2D BD): Audiokomentář tvůrců; Cesta za hrdinstvím: Z natáčení filmu Amazing Spider-Man 2 (105 min.); Featurette Hudba k filmu Amazing Spider-Man 2 s režisérem Marcem Webbem (8 min.); 13 vystřižených scén s volitelným komentářem režiséra Marca Webba (23 min.); Videoklip Alicii Keys It´s On Again (4 min.).
Obraz (2D BD): 16:9 / 1,85 :1.
Zvuk (2D BD): český, anglický , kazašský, ruský, ukrajinský, maďarský.
Titulky (2D BD): české, slovenské, anglické, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, hebrejské, maďarské, islandské, litevské, lotyšské, rumunské, ruské, srbské, slovinské, kazašské, ukrajinské.

Bonus (3D BD): Audiokomentář tvůrců.
Obraz (3D BD): 16:9 / 1,85 :1.
Zvuk (3D BD): český, anglický , kazašský, ruský, ukrajinský, maďarský.
Titulky (3D BD):české, slovenské, anglické, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, hebrejské, litevské, lotyšské, rumunské, ruské, srbské, slovinské, kazašské, ukrajinské.

Bonus (DVD): - .
Obraz (DVD): 16:9 / 1,85 :1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky...
Titulky (DVD): české.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD), 599 Kč (2X BD - 2D a 3D verze - v amarayi balení), 599 Kč (1X BD - 2D verze - ve steelbooku), 2 499 Kč (2X BD - 2D a 3D verze - s hlavou Electra).

V prodeji od 3. 9. 2014.

Koupit na Bontonland.cz


Unboxing zahraniční edice (s hlavou Electra) Amazing Spider-Man 2 (2014).

Dědictví aneb Kurvahošigutntag a Dědictví aneb Kurva se neříká (Magic Box)

BD obal filmu  / Dědictví aneb Kurva se neříkáDědictví aneb Kurvahošigutntag je kult, který byl doceněn až zpětně, protože velmi trefně pojmenovával nedostatky své doby, zní jeden názor. Druhý pohled dílu přiznává satirický osten, ale vytýká, že z kritiky se stal populistický kult, u kterého se ne zrovna produktivně střetly dvě autorské osobnosti: Boleslava Polívky a Věry Chytilové. Pro mnohé je ale přítomnost jedničky na Blu-rayi důvodem, proč do disku investovat, když se dvojka nazvaná Dědictví aneb Kurvaseneříká nedočkala příznivého ohlasu ze strany laické i odborné obce. Přitom pokračování na rozdíl od svého předchůdce není jenom sledem scének v podobě klauniád, mnohem soudržněji posiluje vztah mezi postavou a jejím představitelem a dovede se trefit jak do fenoménů doby, tak podat obraz společnosti bez trvalých hodnot (vyjma honby za financemi). Jako u nejznámějšího počinu Chytilové, i u nejkomerčnějšího snímku Roberta Sedláčka ukáže až čas.

Bonus (Dědictví aneb kurva se neříká - BD): Film o filmu; Upoutávky (trailery, teasery, spoty); Vystřižené scény; Fotogalerie.
Obraz (Dědictví aneb kurva se neříká - BD): 16:9 / FullHD / 2,40 :1.
Zvuk (Dědictví aneb kurva se neříká - BD): DTS-HD MAster 5.1 Audio.
Titulky (Dědictví aneb kurva se neříká - BD): české pro neslyšící, anglické.

Bonus (Dědictví aneb Kurahošigutntág - BD):
Bonus (DVD - Dědictví aneb kurva se neříká): Film o filmu; Upoutávky; Vystřižené scény; Fotogalerie.
Obraz (DVD - Dědictví aneb kurva se neříká): 16:9 / 2,40 :1.
Zvuk (DVD - Dědictví aneb kurva se neříká): Dolby Digital 5.1 česky.
Titulky (DVD - Dědictví aneb kurva se neříká): české pro neslyšící, anglické. Film o filmu; Upoutávky; Fotogalerie.
Obraz (Dědictví aneb Kurvahošigutntág - BD):
 16:9 / FullHD / 1,78 :1.
Zvuk (Dědictví aneb Kurvahošigutntág): Dolby 2.0 Audio.
Titulky (Dědictví aneb Kurvahošigutntág - BD): české pro neslyšící, anglické.

Bonus (DVD - Dědictví aneb Kurvahošigutntág): Film o filmu; Upoutávky; Fotogalerie.
Obraz (DVD - Dědictví aneb Kurvahošigutntág): 16:9 / 1,78 :1.
Zvuk (DVD - Dědictví aneb Kurvahošigutntág): Dolby 2.0 česky.
Titulky (DVD - Dědictví aneb Kurvahošigutntág): české pro neslyšící, anglické.

Doporučená cena: 99 Kč (DVD - Dědictví anebo Kurvahošigutntag), 299 Kč (DVD - Dědictví anebo Kurvaseneříká), 499 Kč (BD - Dědictví anebo Kurvahošigutntag plus Dědictví anebo Kurvaseneříká).

V prodeji od 3. 9. 2014.

Koupit na Bontonland.cz


Film o filmu k Dědictví aneb kurva se neříká (2014).

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (Bonton)

BD obal filmu Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana / Těžko říct, co je na edici Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana "luxusního", ale každopádně disky obsahují jak jeden z nejlepších animovaných filmů letoška, tak i bohatou bonusovou výbavu zaměřenou na děti i dospělé. Nedávno v angloamerických médiích vyvolala kontroverzní ohlas queer interpretace disneyovky Ledové království, kde jinakost titulní princezny představuje homosexualitu a oscarová píseň Let it Go zase obdobu coming outu. Zatímco u Ledového království lze polemizovat, nakolik jde o nadinterpretaci, u Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana není důvod k pochybám. Příběh o geniálním Peabodym (pes), který adoptuje Shermana (člověka), jenž ve škole narazí na nepochopení okolí kvůli svému otci, vede dětského diváka k toleranci, když se vztahuje k "problematice" adopcí dětí homosexuálními páry. Vedle toho jde o nápaditou a zábavnou jízdu napříč časem, která je významově důmyslná a obsahuje řadu vtipů pro dospělé.

Bonus (2D BD): Rocky & Bullwinkle a přátelé; Putování strojem času; Cestování časem: šílená věda; DreamWorks uvádí: Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana – Cesta do minulosti; Největší záhady dějin – Pes a jeho kluk; Peabodyho stopy v dějinách; Puzzle; Stroj času; Paměťová hra Cestování časem; Galerie obrázků; Svět DreamWorks Animation.
Obraz (2D BD): 16:9 / FullHD/ 1,85 :1.
Zvuk (2D BD): DTS-HD Master 7.1 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, slovensky, francouzsky, holandsky, německy, italsky, kantonsky, chorvatsky, vlámsky, čínsky, slovinsky.
Titulky (2D BD): české, slovenské, anglické, francouzské, holandské, německé, italské, kantonské, chorvatské, čínské, slovinské.

Bonus (3D BD): Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana ve vysokém rozlišení; Rocky & Bullwinkle a přátelé; Putování strojem času; Cestování časem: šílená věda; DreamWorks uvádí: Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana – Cesta do minulosti; Největší záhady dějin – Pes a jeho kluk; Peabodyho stopy v dějinách; Puzzle Stroj času; Paměťová hra Cestování časem; Galerie obrázků; Svět DreamWorks Animation.
Obraz (3D BD): 16:9 / FullHD/ 1,85 :1 (3D).
Zvuk (3D BD): DTS-HD Master 7.1 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, slovensky, kastilsky, arabsky, chorvatsky, hebrejsky, islandsky, čínsky, portugalsky, srbsky, slovinsky.
Titulky (3D BD): české, slovenské, anglické, kastilské, arabské, chorvatské, hebrejské, islandské, čínské, portugalské, srbské, slovinské.

Bonus (DVD): -.
Obraz (DVD): 16:9 / 1,85 :1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky...
Titulky (DVD): české.

Doporučená cena: 299Kč (DVD), 599 Kč (2X BD - 2D a 3D verze).

V prodeji od 3. 9. 2014.

Koupit na Bontonland.cz


Blu-ray menu (bez volby, pouze sekvence) k filmu Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014).

Sněhurka a sedm trpaslíků (Magic Box)

BD obal filmu Sněhurka a sedm trpaslíků / Sněhurka a sedm trpaslíkůV současnosti je tendence nahlížet na tradiční pohádky z odlišné perspektivy (např. záporačky, viz Zloba - Královna černé magie) a činit je komplexnější (např. změnou žánru z pohádky na fantasy, viz Sněhurka a lovec). Není proto od věci si připomenout Sněhurku a sedm trpaslíků (1937) od Disneyho, která získala zvláštního Oscara (a sedm trpasličích minioscárků) a která je mylně považována za první celovečerní animovaný film. Snímek není třeba představovat, pouze je třeba varovat, že studio má politiku uvádění titulu na trh na omezenou časovou dobu a poté jeho umístění na několik let do "trezoru". Zameričtělá adaptace pohádky bratří Grimmů u nás vychází na DVD potřetí, na Blu-ray podruhé. Znovu s remasterovaným obrazem a zvukem, ovšem bez bohaté zahraniční bonusové výbavy (chybí druhý disk a Blu-ray nenabízí nic extra, pouze staré materiály z raného DVD).

Bonus (BD): Jednou přijde můj princ – zpívá Tiffany Thornton; Krátká ukázka z filmu Princezna a žabák; Sněhurka se vrací – Vystřižené scény; Scéna s polévkou, Scéna se stavěním postele; Ten, který to všechno začal - podívejte se, jak Sněhurka změnila svět!.
Obraz (BD): 16:9 / 1,33 :1.
Zvuk (BD): DTS-HD Master Audio 7.1 anglicky; Dolby Digital 5.1 česky, bulharsky, hebrejsky, chorvatsky, maďarsky, rumunsky, slovensky.
Titulky (BD): české, anglické pro neslyšíci, estonské, hebrejské, chorvatské, litevské, lotyšské, maďarské, rumunské, slovenské, slovinské.

Bonus (DVD): Jednou přijde můj princ zpívá Tiffany Thornton; Krátká ukázka z filmu Princezna a žabák; Šmudlova divoká jízda dolem; Disney v dekádách; Hej-hou – zpívejte s námi – karaoke; Zpívejte s námi, Karaoke; Sněhurka se vrací – vystřižené scény, scéna s polévkou, scéna se stavěním postele; Ten, který to všechno začal – podívejte se, jak Sněhurka změnila svět.
Obraz (DVD): 16:9 / 1,85 :1.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, slovensky.
Titulky (DVD): české, anglické, maďarské, slovenské.

Doporučená cena: 299 Kč (2X DVD), 499 Kč (BD - Diamantová edice).

V prodeji od 3. 9. 2014.

Koupit na Bontonland.cz


Upoutávka na DVD a Blu-ray vydání Sněhurky a sedmi trpaslíků.

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 23. týden
Kinopremiéry: Raoul Taburin volá mámu a prožívá ledovou sezónu Celospolečenský režim se pomalu rozvolňuje, v kinech se ale pořád nedají čekat žádné velké blockbustery. I proto je tento týden premiérově hodně slabý a ze čtveřice novinek opravdu žádná zásadně nevyčnívá. čtěte zde
Vydáno: 03.06.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 22. týden
Top 20 ČR: V době koronaviru se žije V síti Češi v kinech v době koronavirové vyhledávají hlavně domácí dokument V síti, který je trhákem první poloviny roku a nebýt omezení, trhal by divácké rekordy. čtěte zde
Vydáno: 02.06.2020 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Top 10: akční filmy 2000 - 2009
Top 10: nejslavnější akční filmy let 2000 - 2009 V pokračování našeho seriálu o filmových žánrech se podíváme na desítku slavných akčních snímků z prvních deseti let nového milénia. čtěte zde
Vydáno: 30.05.2020 12:00 v sekci Články | Publicistika
0
Survive the Night 1/10
Za horizontem: céčkový thriller Survive the Night je hodně špatný V thrilleru Survive the Night hraje Bruce Willis vysloužilého šerifa, který musí se svou rodinou čelit přepadení dvou lupičů na útěku. čtěte zde
Vydáno: 29.05.2020 16:30 v sekci Recenze | Za horizontem
0
TV tipy: 29. 5. 2020 - 4. 6. 2020
TV tipy: Trestanci Borg a McEnroe jsou cizinci ve vlaku Na přelomu května a června se sice v televizích objeví několik premiér, jde ale spíše o nevýrazné a béčkovější záležitosti. Výjimkou je snad jen zdařilé evropské drama Borg/McEnroe, ti méně nároční pak ocení i Cizince ve... čtěte zde
Vydáno: 29.05.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Box Office: 10 komerčně nejúspěšnějších filmů všech dob (17.05.2020 09:30 v Komentáře | Box office)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 2010-2019 (15.02.2020 11:30 v Články | Publicistika)
- Box Office: Ledové království II triumfovalo (25.11.2019 07:30 v Komentáře | Box office)
- Recenze: Ledové království 2 je průměrným pokračováním o sesterském poutu (22.11.2019 14:00 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: První zrádce nemá slitování s vlastníky ledového království (20.11.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Tintoretto se účastní bitvy u Midway, kde potkává ženskou na vrcholu (06.11.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Zloba: Královna všeho zlého je pokračování natočené pouze z povinnosti (18.10.2019 12:30 v Recenze | Premiéry)
- Zemřel Karel Gott (02.10.2019 14:41 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel režisér Jan Schmidt (29.09.2019 16:04 v Novinky | Zprávy)
- Ledové králoství II má nový trailer (23.09.2019 18:05 v Novinky | Trailery)
- Téma: (ne)slavné filmové propadáky (14.09.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Král džungle Robocop skládá zkoušku dospělosti a je prostě báječný (02.08.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Preview: Co nás čeká ve zbytku roku 2019 v kinech? (31.07.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: nezapomenutelné role Bolka Polívky (27.07.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Novou Sněhurku natočí Marc Webb (31.05.2019 16:30 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   20/2020

Emma.
6/10

Hlavní hrdinkou britské, jemným delikátním humorem okořeněné adaptace románu Jane Austenové, je dvacetiletá, bohatá a trochu domýšlivá Emma, která sama nemá na svatbu ani pomyšlení, leč s oblibou dělá dohazovačku jiným.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver