Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Box Office: 23. víkend

Box Office: Hvězdy nepřály Tomu Cruisovi

Vydáno: 09.06.2014 07:00 v sekci Komentáře | Box office - Martin Bubrín | foto: Impawards

Navzdory nekriticky nadšeným ohlasům skončilo military sci-fi Na hraně zítřka s Tomem Cruisem až na třetí pozici. Muselo totiž ustoupit mnohem prodejnějšímu zboží, a to romanci pro teenagery Hvězdy nám nepřály.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Fotografie z filmu Hvězdy nám nepřály / The Fault in Our StarsDalší letošní blockbuster, další zaručený úspěch? Ale kdeže - pokud nejste svázáni s filmovou sérií nebo úspěšnou knižní předlohou, jsou vaše šance na komerční hit automaticky nižší. Za uplynulý víkend se o tom přesvědčil nákladný sci-fi blockbuster Na hraně zítřka, který skončil až na třetím místě za disneyovkou Zloba - královna černé magie a novinkou Hvězdy nám nepřály. Netradiční teenagerská romance podle knižního bestselleru, která vypráví o vztahu dvou lidí s nevyléčitelnou chorobou, už v pátek otevřela za úctyhodných 26,8 milionů a přes zbytek víkendu dorovnala své tržby skoro k padesátce (48,2 milionů).

Levný snímek za 12 milionů tedy hravě za otevírací víkend nastřádal rovnou čtyřnásobek svého rozpočtu jen z Ameriky, což musí dělat marketingovému oddělení studia 20th Century Fox vyloženou radost. Jde vidět, že i adaptace novel, které nejsou počátky budoucí série (Hunger Games, Divergence) se na realizaci vyplatí. Úspěchu filmu Hvězdy nám nepřály samozřejmě napomohl buzz na sociálních sítích, relativní oblíbenost předlohy mezi "mladými dospělými", nějaké procento na zisku má na svědomí také obsazení herečky Shailene Woodley, kterou mohli teenageři znát například z jiné romance The Spectacular Now nebo zmíněného YA hitu Divergence (který v budoucnu dostane další tři díly).

Fotografie z filmu Zloba - Královna černé magie / MaleficentNa dvojce se s pouhým 52% procentním propadem udržela výdělečná disneyovka Zloba - Královna černé magie utvrzující v tom, že trend hraných verzí klasických animovaných pohádek je na vzestupu a v příštích letech se podobných snímků rozhodně nezbavíme. Dalších 33 milionů pomohlo Angelině k 127 milionům jen z Ameriky, celosvětově už k solidním 335 milionům - další Alenka z toho sice nebude, ale i tak se investovat do podobných nákladných produkcí vyplatí, protože je mají diváci několik desítek let v paměti a ze zvědavosti se půjdou do kina podívat, jak se povedla nová verze.

Mnohem smutnější příběh se nachází na třetí pozici, kde se umístil očekávaný sci-fi blockbuster s Tomem Cruisem Na hraně zítřka. Kdysi nejzvučnější hollywoodská hvězda si sice stále projekty vybírat umí (kdo viděl, tak ví, že role Billa Cage padla herci naprosto na tělo), horší to už je s jejich výkonem v kinech. Oživlá videohra, která důmyslně míchá to nejlepší z Vetřelců, Na Hromnice o den více a Zachraňte vojína Ryana, však předvedla ještě slabší výkon než loňské Cruisovo sci-fi Nevědomí (37 milionů) a za uplynulý víkend si připsala pouhých 29 milionů, což film za 170 milionů přibližuje ke kategorii Box Office přešlapů.

Tom Cruise ve filmu Na hraně zítřka / Edge of TomorrowVýsledek je vlastně srovnatelný s loňským, taktéž sci-fi propadákem Po zániku Země, který za první víkend utržil okolo 27 milionů. Na hraně zítřka však bylo přibližně o 40 milionů dražší, navíc zaštítěné prvotřídní hollywoodskou star a solidním komerčním režisérem - i navzdory tomu všemu je nízký otvírák důkazem, že velkofilmům, které nejsou svázány s nějakým produktem, knihou nebo franšízou, se daří v kinech výrazně méně než ostatním. Snímek je sice adaptací manga předlohy All You Need Is Kill Hiroshiho Sakurazaky, ta je však zřejmě známa pouze v úzce vymezeném okruhu diváků a o žádné "komerční marketabilitě" tedy nemůže být řeč.

Což rozhodně zamrzí, protože podle recenzí (i té naší) je snímek jedním z nejlepších počinů dosavadního roku. Výbušné trailery v podstatě nelhaly a nabídly dynamický a napínavý akční popcorn, který ani minutu nenudí, a dokáže si udržet divákovu pozornost až do závěrečných titulků - o to více zamrzí jeho selhání v kinech. Malá naděje by mohla svitnout ještě na zahraničních trzích, kde film utržil 111 milionů, což je cca 80% celkového koláče tržeb...a to ještě ani nebyl uveden v Číně, která v poslední době velmi zdatně konkuruje Hollywoodu. Že by se jednalo o podobný mezinárodní boost jako v případě loňského Pacific Rim, u něhož šlo v Americe o propadák, ale hit ve světě? Uvidíme...

Tom Cruise, Emily Blunt ve filmu Na hraně zítřka / Edge of TomorrowZbytek žebříčku pokračuje předem vyšlapanou cestou - v desítce se stále drží hitoví X-Meni, obří Godzilla nebo komedie Sousedi a ostatní snímky víceméně doznívají. Příští týden by mohlo jít na plátnech kin o zajímavý souboj, protože se do nich podívají dva sequely úspěšných snímků, jimž se tipuje závratné navýšení tržeb od minula. Podaří se snad prvenství obhájit rodinnému fantasy animáku Jak vycvičit draka 2 nebo bláznivé komedii 22 Jump Street?

BOX OFFICE: VÍKEND OD 06.06.2014

1. Hvězdy nám nepřály 48,2 mil. (novinka)
2. Zloba - Královna černé magie 33,5 mil.
3. Na hraně zítřka 29,1 mil. (novinka)
4. X-Men: Budoucí minulost 14,7 mil.
5. Všechny cesty vedou do hrobu 7,2 mil.
6. Godzilla 6 mil.
7. Sousedi 5,2 mil.
8. Blended 4,1 mil.
9. Chef 2,6 mil.
10. Million Dollar Arm 1,8 mil.

Tržby jsou uvedené v amerických dolarech. Kompletní žebříček s podrobnými statistikami naleznete zde.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 23. týden
Top 20 ČR: Scary Movie táhne do kin Hororová parodie Scary Movie přitáhla o víkendu lidi zpátky do kin. Naposledy jsme tuto parodii mohli vidět v roce 2013. Nyní tedy přichází již v pořadí šesté pokračování. čtěte zde
Vydáno: 09.06.2026 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 23.víkend
Box Office: Scary Movie se vrací Na trůn se vrátila hororová parodie Scary Movie. Šestý díl měl nejlepší otvírák z celé série, zatímco fantasy Vládci vesmíru mělo problém přitáhnout masy. čtěte zde
Vydáno: 08.06.2026 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Scary Movie 1/10
Recenze: Filmová série Scary Movie přišla po 13 letech s nejslabším dílem Šestý díl ze série populárních parodií je pokračováním a současně restartem, takže navazuje na předešlé filmy a zároveň představuje nový start pro diváky mladší generace. Režie i scénář filmu nicméně působí, jako by... čtěte zde
Vydáno: 05.06.2026 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 5. 6. 2026 - 11. 6. 2026
TV tipy: Obávaný nejhorší golfista na světě přijel posledním autobusem, aby si zahrál shaolin fotbal Překvapivě bohatá a zajímavá je první červnová nabídka televizních dramaturgů, kteří tentokráte sáhli ke snímkům atraktivním, i když leckdy ne až tak známým. Premiéru si odbude třeba katastrofický počin Twisters. čtěte zde
Vydáno: 05.06.2026 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 23. týden
Kinopremiéry: Vládci vesmíru přísahají, že za Scary Movie nemůžou Tento týden je v kinech ve znamení dvou zajímavých, leč nevyzpytatelných návratů, které mohou dopadnout jakkoli. Premiéru si totiž odbude nová verze Vládců vesmíru, po třinácti letech se pak vrací franšíza Scary Movie. ... čtěte zde
Vydáno: 03.06.2026 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Stroj času: Top Gun - dokonalý prototyp popcornového filmu (16.05.2026 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Co zbylo z lásky na farmě zvířat? (13.05.2026 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Téma: nejlepší filmy a seriály roku 2025 podle Filmserveru (01.02.2026 10:30 v Články | Žebříčky)
- TV tipy: Velký pán a kasař Ferrari se ocitl 610 metrů nad zemí (24.10.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Vznikne nové Svědectví (25.06.2025 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Top 20 ČR: Lilo & Stitch poráží konkurenci (10.06.2025 07:30 v Komentáře | Top 20 ČR)
- TV tipy: Manželé Stodolovi trpí insomnií a jdou až na hranice možností (06.06.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Je to opravdu naposledy? Mission: Impossible - Poslední zúčtování (25.05.2025 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Lilo & Stitch se vydávají na mission impossible (21.05.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Mission: Impossible – Poslední zúčtování (07.04.2025 17:30 v Novinky | Trailery)
- Stroj času: Šampón je sarkastickým portrétem pokrytecké společnosti (05.04.2025 14:30 v Recenze | Stroj času)
- TV tipy: 107 matek se vydává na cestu odplaty do země faraonů (21.02.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: 12 nejočekávanějších filmů roku 2025 (12.01.2025 12:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Maverick stojí v cestě žáru velkoměsta (23.08.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Cillian Murphy bude hájit spravedlnost (26.03.2024 08:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Zatracený Dalibor prožil šok na návštěvě (01.03.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Iñárritu a Cruise poprvé spolu (23.02.2024 09:32 v Novinky | Zprávy)
- Jurský svět má nového režiséra (21.02.2024 13:30 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Jeden gól stačí Ferrarimu k zásahu štěstím (03.01.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Legenda Mulan se ocitla v žoldu smrti (27.10.2023 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   21/2026

Pět švestek
7/10

Jan Svěrák se vrací s komedií Pět švestek o pětici seniorů, kteří navzdory neduhům stáří vyrazí společně na jednu společnou poslední jízdu, respektive plavbu.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe