Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy - Bratrstvo róninů přišlo o kapitána

BD a DVD tipy - Bratrstvo róninů přišlo o kapitána

Vydáno: 30.04.2014 13:30 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák | foto: facebook tvůrce

Koncem měsíce si na své přijdou ti, kteří mají v oblibě thrillery, protože vychází jeden z nejlepších filmů minulého roku - Kapitán Phillips - a neprávem opomíjená katalogovka Spiknutí. Na co dalšího se můžete těšit?

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
47 róninů (47 Ronin) (Bonton)
BD obal filmu 47 Róninů / 47 Ronin
Ve stejném měsíci jako režijní debut Keanu ReevesMuž taiči se na nosiče pro domácí kina dostává 47 róninů, ve kterém herec ztvárnil jednu z hlavních rolí. Zatímco první snímek je nepovedenou arénovkou, která východní tradice spíše exploatuje a uzpůsobuje západní optice, 47 róninů je překvapivě velmi citlivým počinem, v němž se východní a západní postupy skloubí do jednoho - byť nepříliš soudržného - celku. Nesoudržnost může - ale nemusí - být způsobena přetáčkami, které si vyžádali producenti vystrašeni původní neakčností, a také délkou mírně pod dvě hodiny, což je na profilaci róninů poněkud málo. Pokud byste chtěli příběh (japonskou legendu o mstících se samurajích bez pána) v jeho komplexnosti, obraťte se raději na některou z jeho japonských adaptací (zejm. Mizogučiho čtyřhodinovou).

Bonusy (BD): Vynechané scény (8 min.); Keanu & Kai (4 min.); Ocelové šílenství: Souboje 47 róninů (6 min.); Oživení legendy (7 min.); Mýty, kouzla & monstra: Speciální efekty filmu 47 róninů (8 min.).
Bonusy (DVD):
Distributor neposkytl informace o bonusovém materiálu.

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.35:1.
Obraz (DVD):
16:9 / 2.35:1.

Zvuk (2D BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, portugalsky, maďarsky, španělsky, polsky, thajsky, turecky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).
Zvuk (3D BD):
DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 francouzsky, italsky, německy, španělsky, rusky. 
Zvuk (DVD):
Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, rusky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).

Titulky (2D BD): české, anglické, portugalské, bulharské, kantonské, chorvatské, řecké, hebrejské, maďarské, korejské, španělské, polské, rumunské, ruské, thajské, turecké, čínské, estonské, litevské, lotyšské, slovinské, ukrajinské.
Titulky (3D BD):
české, anglické, francouzské, německé, španělské, portugalské, holandské, korejské, polské, ruské, thajské, turecké, arabské, čínské.
Titulky (DVD):
české, anglické, bulharské, chorvatské, řecké, hebrejské, maďarské, polské, rumunské, ruské, estonské, litevské, lotyšské, slovsinské, ukrajinské.

Doporučená cena: 499 Kč (2D BD v klasickém amarayi balení), 699,- (3D + 2D BD - steelbook).

V obchodech od 30. dubna 2014.

Vystřižená scéna z filmu 47 róninů.

Bratrstvo neohrožených (Band of Brothers) (Magic Box)

BD obal filmu Bratrstvo neohrožených / Band of BrothersNa seriály či minisérie povětšinou neupozorňujeme, protože fanoušci ví, že vychází (například) třetí sezóna Hry o trůny, a tak jim to není třeba připomínat. Blu-ray vydání desetidílné válečné minisérie Bratrstvo neohrožených si ale zvláštní pozornost a připomenutí zaslouží. Nejenom díky velké spoustě bonusových materiálů, které přináší více informací a rozhovorů s pamětníky druhé světové války, ale pro výsadní postavení, jež pořad v dějinách televizní fikce má. Samozřejmě, že by pravděpodobně nevznikl bez komerčního i kritického úspěchu Zachraňte vojína Ryana, ale míra vložených financí a silná konceptualizace (výkonní producenti jako značky - Steven Spielberg a Tom Hanks) spolu s nepřehlédnutelnou propagací zavdala na počátku 21. století k tomu, že se pozornost laické i odborné veřejnosti začala upínat k televizním obrazovkám spíše než k plátnům kin. Vedle nepopiratelné historické hodnoty jde o výbornou minisérii zbavenou patosu (ovšem už nikoliv patriotismu a sentimentu, protože užívá verifikujícího dokumentárního zarámování v podobě rozhovorů s pamětníky) a umně pracující s klišé a osvědčenými filmařskými postupy (včetně křížového střihu mezi různými časovými liniemi anebo použití vážné hudby).

Bonusy (BD): 
6. bonusový disk:
Společně vytrváme: členové Bratrstva neohrožených (87:33 min.); Jak se točilo Bratrstvo neohrožených (29:32 min.); Videodeníky Rona Livingstona (56:05 min.); Premiéra v Normandii (3:01 min.).
Bonusy (DVD) - 6. bonusový disk:
Společně vytrváme: členové Bratrstva neohrožených (77:34 min.); Jak se točilo Bratrstvo neohrožených (29:32 min.); Videodeníky Rona Livingstona (56:05 min.); Premiéra v Normandii (3:01 min.); Reklama "Zpráva z Jeepu" (0:30 min.); Kdo je kdo v Bratrstvu neohrožených; DVD-ROM bonusy: přístup na webovky HBO, webový archiv Bratrstva neohrožených.

Pozn.: audiovizuální bonusový materiál na 6. disku (BD) NEobsahuje české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 1.78:1.
Obraz (DVD):
16:9 / 1.78:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby 2.0 česky.
Zvuk (DVD):
Dolby Digital 5.1 anglicky, francouzsky.

Titulky (BD): české, anglické pro neslyšící, čínské, polské, rumunské, řecké, thajské.
Titulky (DVD):
české, anglické, francouzské, norské, maďarské, bulharské, arabské, polské, hebrejské, řecké, turecké.

Doporučená cena: 1 499 Kč (BD - sběratelská limitovaná edice /500 ks/ v metalcase).

V obchodech od 30. dubna 2014.

BD/DVD bonus Jak se točilo Bratrstvo neohrožených.

Kapitán Phillips (Captain Phillips) (Bonton)

BD obal filmu Kapitán Phillips / Captain PhillipsKapitán Phillips nezískal ani jednoho Oscara, přestože byl nominován v šesti kategoriích. Výsledek lze chápat jako důkaz toho, že opravdu pozoruhodné počiny Akademie při udílení přehlíží. Docudrama britského režiséra Paula Greengrasse je nekonvenčně vystavěno (do šesti aktů namísto čtyř, přičemž protagonista není titulní kapitán, jelikož se jejich počet mění), důmyslně zapojuje postupy fikční a nonfikční tvorby k podpoření argumentu a precizně funguje i jako napínavé žánrové vyprávění. Více jsme se Kapitánu Phillipsovi věnovali v tematickém článku a v našich oscarových "rozborkách" (film, scénář, mužské herecké výkony, technické kategorie - druhá část).

Bonusy (BD): Komentář režiséra Paula Greengrasse; Z natáčení filmu Kapitán Phillips (trojdílný dokument, 58 min.).
Bonusy (DVD):
Komentář režiséra Paula Greengrasse; Z natáčení filmu Kapitán Phillips (trojdílný dokument, 58 min.).

Pozn.: bonusový materiál - s výjimkou komentáře - NEobsahuje české titulky, pouze anglické.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.39:1.
Obraz (DVD):
16:9 / 2.39:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 anglicky, maďarsky, polsky, turecky, ukrajinsky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).
Zvuk (DVD):
Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).

Titulky (BD): anglické, české, slovenské, arabské, bulharské, chorvatské, estonské, řecké, hebrejské, hindské, maďarské, islandské, litevské, lotyšské, portugalské, rumunské, ruské, srbské, slovinské, turecké, hindské.
Titulky (DVD):
české, slovenské, anglické, chorvatské, maďarské, polské, rumunské, srbské, slovinské.

Doporučená cena: 499 Kč (BD),599 Kč (BD - steelbook),  299 Kč (DVD).

V obchodech od 30. dubna 2014.

Blu-ray upoutávka na film Kapitán Phillips.

Spiknutí (Conspiracy Theory) (Magic Box)
BD obal filmu Spiknutí / Conspiracy Theory
Richard Donner nerežíroval Mela Gibsona pouze v sérii Smrtonosných zbraní, ale i v politickém thrilleru Spiknutí. Gibson v něm hraje mentálně vyšinutého newyorského taxikáře věřícího paranoidním bludům, které se ale ukážou být zčásti správné. Jsou v nich totiž přítomny stopy odtajňující skutečnou konspiraci ohledně vládních experimentů, a tak se musí dát - za pomoci právničky, do které je zamilovaný - na útěk. Zatímco výkon australské bývalé hvězdy posunuje film do komediální polohy, scénář Briana Helgelanda (Oscar za L.A. - Přísně tajné) je spíše variací na noir, čemuž odpovídá i režijní uchopení. Kombinace ale nevede k žánrové rozpadlosti, nýbrž k velmi nadprůměrnému a neprávem opomíjenému snímku.  

Bonusy (BD): Disk neobsahuje bonusový materiál.
Bonusy (DVD):
Produkční notes; Biografie tvůrců a herců.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.
Obraz (DVD):
16:9 / 2.40:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 francouzsky, rusky, italsky, japonsky, maďarsky, německy, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over), Dolby 2.0 česky, portugalsky, španělsky.
Zvuk (DVD):
Dolby Digital 5.1 anglicky (na prvním i druhém vydání), česky (pouze na druhém vydání, re-edici s českým dabingem - vyšlo r. 2011).

Titulky (BD): české, anglické pro neslyšící, francouzské, italské pro neslyšící, japonské, korejské, maďarské, německé pro neslyšící, polské, portugalské, ruské, španělské.
Titulky (DVD):
české, anglické....

Doporučená cena: 399 Kč (BD), 199 Kč (DVD).

V obchodech od 30. dubna 2014.

Upoutávka na film Spiknutí.

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Bluray recenze: Joker 9/10
Bluray recenze: Joker Snímek Joker, jenž je nekompromisní, uhrančivou a mimořádně působivou anti-komiksovou a anti-hrdinskou psychologickou sondou do duše šílence, vychází na nosičích DVD, Blu-Ray a UHD BD. čtěte zde
Vydáno: 27.03.2020 12:00 v sekci Recenze | Blu-ray
0
TV tipy: 27. 3. 2020 - 2. 4. 2020
TV tipy: Piráti z Karibiku rychle a zběsile plánují Salazarovu pomstu Největšími lákadly na přelomu března a dubna jsou televizní premiéry dvou velkých komerčních trháků. Tím prvním je sedmý díl automobilové ságy Rychle a zběsile, druhým pak zatím poslední pokračování Pirátů z Karibiku.... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Koronavirus: seznam posunutých premiér
Koronavirus: seznam posunutých premiér UPDATE: Kvůli epidemii koronaviru jsou odkládány premiéry tuzemských i zahraničních filmů. Zde přinášíme přehled již odsunutých premiér. čtěte zde
Vydáno: 22.03.2020 09:18 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 20. 3. 2020 - 26. 3. 2020
TV tipy: Stíhači Red Tails nahánějí neznámého vojáka, který nese kulku pro generála V nadcházejícím týdnu si můžete dlouhé chvíle zkrátit v televizi u několika méně známých, avšak zajímavých žánrovek. Premiérového uvedení se ale dočkají třeba i válečná dramata Stíhači Red Tails a Neznámý voják. ... čtěte zde
Vydáno: 20.03.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
4
Blu-ray recenze: Anna 6/10
Blu-ray recenze: Špionážní thriller Anna na bonusy zanevřel Film Anna režiséra a scenáristy Luca Bessona vychází jak na DVD, tak na Blu-Ray, ale bohužel zcela bez bonusů. čtěte zde
Vydáno: 19.03.2020 12:00 v sekci Recenze | Blu-ray
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Tom Hanks se nakazil koronavirem (12.03.2020 07:30 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel Max von Sydow (09.03.2020 16:05 v Novinky | Zprávy)
- Tom Hanks v traileru dramatu Greyhound (05.03.2020 19:18 v Novinky | Trailery)
- Bluray recenze: Oscarový vítěz Toy Story 4: Příběh hraček uzavírá populární sérii (03.03.2020 13:30 v Recenze | Blu-ray)
- Spielberg nebude režírovat pátého Indyho (27.02.2020 07:30 v Novinky | Zprávy)
- Steven Spielberg uvádí Amazing Stories (18.02.2020 12:48 v Novinky | Trailery)
- Harrison Ford ohlašuje brzký návrat Indyho (15.02.2020 10:39 v Novinky | Zprávy)
- Oscar 2020: Nejlepší herec v hlavní a vedlejší roli (25.01.2020 10:30 v Články | Publicistika)
- Biopic Leonarda Bernsteina půjde na Netflix (22.01.2020 09:22 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Tajemný zabiják Candyman zjišťuje, že nebe existuje (17.01.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Oscar 2020: nominacím vévodí Joker (13.01.2020 15:04 v Články | Publicistika)
- Zlaté glóby 2020: nejlepšími filmy jsou Tenkrát v Hollywoodu a 1917 (06.01.2020 05:16 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Oklamaný Jason Bourne sousedí s Hamletem (03.01.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 90. let (14.12.2019 10:30 v Články | Publicistika)
- Tvůrci Hry o trůny chystají thriller Lovecraft (13.12.2019 09:31 v Novinky | Zprávy)
- Kdy dorazí čtvrtý Matrix a Flash? (12.12.2019 08:13 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 70. let (07.12.2019 10:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Coco se stal učitelem z nouze, prožil bolestnou realitu a čeká na spásu (06.12.2019 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   09/2020

Neviditelný
7/10

Hororový psychologický thriller s Elisabeth Moss v hlavní roli ženy, která se snaží uprchnout ze vztahu se svým psychopatickým partnerem, dokáže napínat a děsit i bez nadpřirozených strašáků.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver