Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: Indiana Jones a Konzultant: Vražedná pomsta

BD a DVD tipy: Indiana Jones a Konzultant: Vražedná pomsta

Vydáno: 20.03.2014 15:25 v sekci Radar | BD a DVD tipy - | foto: facebook tvůrce

Hunger Games: Vražedná pomsta a Konzultant u nás vychází v bonusově výrazně chudších provedeních. O přídavný materiál budou ochuzeni i ti, kdo si nechtěli pořídit kolekci Indiana Jonese a čekali na samostatná vydání.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
4x Indiana Jones
Harrison Ford ve filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost ArkMagic Box v první polovině měsíce znovu vydal všechny čtyři díly Indiana Jonese, ale tentokrát samostatně. Kdo nechtěl investovat do dříve vydané kolekce obsahující všechny čtyři části, protože má rád jenom některá dobrodružství archeologa s fedorou a bičem, bude jistě rád za možnost koupit si vybrané díly zvlášť. Daní za to ale je - pokud nepočítáme u prvních tří upoutávky a u posledního pár dokumentů - absence bonusových materiálů, který byl na samostatném disku souborného vydání.  

Obliba některých jonesovek před jinými alespoň ukazuje, že navzdory představám mnohých fanoušků nebyla série nikdy homogenní, protože každý díl vycházel z různých poetik, jimž vzdával hold. Dobyvatelé ztracené archy čerpají především z tradic seriálů a klasické hollywoodské kinematografie 30. let a 40. let, a to do takové míry, že se v podstatě sestávají výhradně z aluzí a nápodob formálních postupů předobrazů. Chrám zkázy je z "původní trilogie" nejhůře přijímaný, protože oproti svému předchůdci potemněl a navíc se ani neobtěžuje vytvářet zdání soudržného vyprávění, jelikož je koncipován jako jízda na horské dráze. Kdo má ale slabost pro brakovou literaturu a filmy zasazené do exotických prostředí, ten si dvojku užije i přes její rytmickou nevyrovnanost.

Poslední křížová výprava
, jíž se dostalo nejlepšího přijetí, se navrací k divákům dobře známým inspiračním zdrojům jedničky (hollywoodská kinematografie) a před atrakčností dvojky dává přednost klasickému vyprávění. Obojí ovšem na úkor sebeuvědomělé hry s brakem, která charakterizovala Dobyvatele i Chrám. Po letech natočené pokračování Království křišťálové lebky pak plně uspokojí znalce americké kinematografie 50. let, s jejímiž narativními, stylistickými a žánrovými vzorci si velmi důmyslně a důsledně pohrává, následkem čehož se míjí s nepoučeným divákem.

Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (Magic Box)
BD obal filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy / Raiders of the Lost Ark

Bonusy (BD):
3 upoutávky - teaser (1:03 min.), theatrical (2:27 min.) a re-issue (1:38 min.).

Obraz (BD):
16:9 / 1080p Full HD (1920x1080) / 2.35:1. 

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 japonsky, Dolby Digital 2.0 česky, japonsky, Dolby Digital 2.0 polsky (voice-over).

Titulky (BD): české, anglické, japonské, kantonské, maďarské, polské, ruské.


Indiana Jones a Chrám zkázy (Magic Box)
BD obal filmu Indiana Jones a chrám zkázy / Indiana Jones and the Temple of Doom

Bonusy (BD):
2 upoutávky - teaser (0:54 min.), theatrical (1:19 min.).

Obraz (BD):
16:9 / 1080p Full HD (1920x1080) / 2.35:1. 

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 japonsky, Dolby Digital 2.0 česky, japonsky, Dolby Digital 2.0 polsky (voice-over).

Titulky (BD): české, anglické, japonské, kantonské, mandarínské, polské, ruské.


Indiana Jones a poslední křížová výprava (Magic Box)
BD obal filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava / Indiana Jones and the Last Crusade

Bonusy (BD):
3 upoutávky - teaser (1:21 min.), theatrical (2:06 min.).

Obraz (BD):
16:9 / 1080p Full HD (1920x1080) / 2.35:1. 

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 japonsky, Dolby Digital 2.0 česky, japonsky, Dolby Digital 2.0 polsky (voice-over).

Titulky (BD): české, anglické, japonské, kantonské, mandarínské, polské, ruské.


Indiana Jones a království křišťálové lebky (Magic Box)
BD obal filmu Indiana Jones a království křišťálové lebky / Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Bonusy (BD): Předprodukce (11:44 min.); Historie Indiany Jonese; Návrat legendy (17:34 min.); Upoutávky (1:46 min. a 1:49 min.).

Obraz (BD):
16:9 / 1080p Full HD (1920x1080) / 2.40:1. 

Zvuk (BD): Dolby True HD 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, rusky, turecky, Dolby Digital 2.0 polsky (VO).

Titulky (BD): české, anglické, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, chorvatské, islandské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, rumunské, ruské, slovenské, slovinské, srbské, turecké, ukrajinské.

Doporučená cena:  399 Kč (Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy), 399 Kč (Indiana Jones a Chrám zkázy), 399 Kč (Indiana Jones a poslední křížová výprava), 399 Kč (Indiana Jones a království křišťálové lebky).

V obchodech od 12. března 2014.

Dokument o zvuku v prvních třech dílech Indiana Jonese.

Mazací hlava (Eraserhead) (Magic Box)
BD obal filmu Mazací hlava / Eraserhead
Kompletisté se dočkali, protože po Twin Peaks: Ohni se mnou pojďLost Highway Magic Box vydává na nosičích pro domácí kino i celovečerní debut Davida Lynche Mazací hlava. Delší čekání oproti zmíněným dvěma titulům byla způsobena tím, že BD musel (údajně) na žádost tvůrce projít reautorizací - nahrazení DTS upmixu původní stereo stopou a odstranění možnosti výběru kapitol, aby bylo možné zhlédnutí pouze v celku bez přeskakování. Soustředěné sledování a pozorný poslech stereofonní zvukové stopy si Lynchova kultovní prvotina zaslouží, protože i po téměř čtyřiceti letech vybízí k různým interpretacím (film o strachu z otcovství?, noční můra maloměšťáka uvědomujícího si svou smrtelnost?...) a důraz na ruchovou složku (ovlivněný zasazením do průmyslové čtvrti) stále způsobuje nepříjemné pocity. A přitom je výchozí bod zápletky jednoduchý: Henry Spencer se dozvídá, že jeho milá Mary je těhotná

Bonusy (BD):
Disk neobsahuje bonusové materiály.
Bonusy (DVD):
Disk neobsahuje bonusové materiály.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 1.85:1.
Obraz (DVD):
16:9 / 1.85:1.

Zvuk (BD):  DTS-HD Master 5.1 anglicky (neověřená informace, uváděná na e-shopech).
Zvuk (DVD):
Dolby Digital 5.1 anglicky.

Titulky (BD): české.
Titulky (DVD):
české.

Doporučená cena: 399 Kč (BD), 99 Kč (DVD).

V obchodech od 26. března 2014.

P.S. Vydání disku bylo na konec posunuto na neurčito, protože se čeká na překontrolování samotným Davidem Lynchem.

Celovečerní film o filmu David Lynch: Eraserhead Stories z japonské 2BD edice.


Konzultant (The Counselor) (Bonton)

BD obal filmu Konzultant / The CounselorKonzultant patřil ještě před svou kinopremiérou k velmi očekávaným projektům, protože k němu napsal scénář spisovatel Cormac McCarthy, pro nějž šlo o první praktickou zkušenost s filmovým průmyslem. (Nepočítáme-li adaptace jeho děl jako Tahle země není pro starý či Cesta.) Po uvedení se ale film dočkal především kritiky. Odborná obec vytýkala literárnost dialogů a obtížnost rekonstruování příběhu na základě značně nekomunikativního vyprávění. Laická veřejnost byla zase zklamána, protože snímek nedostál jejím očekáváním spojeným se žánrovými vzorci neonoirového thrilleru. Škoda, že u nás poslední film Ridleyho Scotta nevychází na BD na dvou discích, a tak jsme ochuzeni jak o o dvacet minut delší režisérský sestřih, tak i o zajímavé bonusy v podobě audiokomentáře a celovečerního dokumentu. I díky nim by Konzultant mohl být zpětně doceněn jako důmyslná hra s žánrovými a narativními konvencemi, když na místo příčinně propojeného sledu událostí je důležitější náhoda a když jsou nám záměrně zatajovány informace, abychom si vztahy mezi postavami a scénami vytvářeli na základě v úvodních titulcích prezentovaného vzorce vzájemné kanibalizace postav.

Bonusy (BD): Virální videa: Laura (Dosud neuvedeno), Konzultant, Malkina a Reiner; Trailery a TV spoty.
Bonusy (DVD):
Virální videa: Laura (Dosud neuvedeno), Konzultant, Malkina a Reiner.

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.
Obraz (DVD):
16:9 / 2.40:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky; DTS 5. 1 francouzsky, německy; Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, thajsky, turecky; Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).
Zvuk (DVD):
Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, turecky, Dolby Digital 5.1 polsky (VO).

Titulky (BD): české, anglické, francouzské, holandské, německé, japonské, arabské, bulharské, čínské, chorvatské, řecké, hebrejské, maďarsk:é, islandské, indonéské, korejské, malajské, polské, portugalské, rumunské, srbské, slovinské, thajské, turecké, vietnamské.
Titulky (DVD):
české, anglické, arabské, bulharské, chorvatské, řecké, hebrejské, hindské, maďarské, islandské, polské, portugalské, rumunské, srbské, slovinské, turecké.

Doporučená cena: 499 Kč (BD), 299 Kč (DVD).

V obchodech od 26. března 2014.

Virální video: Malkina a Reiner k filmu Konzultant.

Hunger Games: Vražedná pomsta (The Hunger Games: Catching Fire) (Bonton)

BD obal filmu Hunger Games: Vražedná pomsta / The Hunger Games: Catching FireU pokračování trilogie Hunger Games Garyho Rosse na režisérské stoličce vystřídal Francis Lawrence, což s sebou přineslo několik změn k lepšímu: vyprávění, byť obsahuje elipsy, je soudržnější; styl již na sebe nestrhává pozornost, protože se funkčně podřizuje potřebám vyprávění a způsoby snímání spojenými s různými žánry, mezi nimiž snímek přepíná; významový přesah, přestože je přespříliš akcentován pro intelektuálně introvertní publikum, stojí za diskuzi. Vyprávění o vítězích 74. Hunger Games Katniss Everdeen a Peetu Mellarkovi ovšem selhává co do emocionálního napojení na postavy, protože jsme distancováni odkrýváním mediální manipulace jejich putování po Krajích. Sběhlejšímu divákovi může vadit i to, nakolik je snímek návodný, a tudíž v případě zvratů předvídatelný. A společenská kritičnost, jíž je připisována část úspěchu bestsellerů Suzanne Collins a jejich filmových adaptací, se někomu může jevit jenom jako variování komerčně úspěšných vzorců revolučních narativů.

Bonusy (BD): Audiokomentáře režiséra Francise Lawrence a producentky Niny Jacobsonové; Vystřižené scény; Film o filmu Jak přežít hru. Natáčení Hunger Games: Vražedná pomsta - Nový druh hladu: Pokračování Ságy (11:02 min.), Vizuální slovníček: Budování světa (12:58), Vyvolávání vášní: Obsazení (17:56), Módou kupředu: Kostýmy, líčení a vlasy (16:39), 15:13), Tahy a protitahy: Kaskadérské kousky a zbraně (19:46), Tik a tak: Produkce na Havaji (14:29), Navlékání nitě: Postprodukce (27:36 min.); Revoluce žije: Ohlédnutí a těšení se (9:08); Vystřižené scény (4:29 min.); Skrytý bonus (2:21 min.).
Bonusy (DVD):
Audiokomentáře režiséra Francise Lawrence a producentky Niny Jacobsonové; Vystřižené scény.

Pozn.: bonusový materiál (s výjimkou audiokomentáře) obsahuje české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.
Obraz (DVD):
16:9 / 2.40:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 7.1 anglicky, DTS-HD Master 5.1 česky, maďarsky.
Zvuk (DVD):
Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky.

Titulky (BD): anglické, české, maďarské.
Titulky (DVD):
české, české pro neslyšící, maďarské.

Doporučená cena: 499 Kč (BD), 299 Kč (DVD).

V obchodech od 26. března 2014.

Upoutávka na bonusový materiál zahr. edice filmu Hunger Games: Vražedná pomsta.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 2. 12. 2022 - 8. 12. 2022
TV tipy: Rebel v žitě dosáhl na mistrovskou úroveň a píše přání Ježíškovi Po roce znovu nastalo adventní období, čemuž také odpovídá televizní nabídka. Prim v ní totiž hrají předvídatelné snímky se sváteční tematikou. Tipy týdne jsou nicméně nová verze Jumanji a akční thriller Mistrovská úroveň.... čtěte zde
Vydáno: 02.12.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Fabelmanovi 8/10
Recenze: Rodinné drama Fabelmanovi je nejosobnějším filmem Stevena Spielberga Ve snímku Fabelmanovi, natočeném lehkou rukou a s poctivou dávkou hravosti, jemnosti, upřímnosti a citu, se Steven Spielberg ohlíží za svým dětstvím a dospíváním a za zážitky, které jej formovaly jako filmaře. čtěte zde
Vydáno: 30.11.2022 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 48. týden
Kinopremiéry: Když srdce dubu promluvilo, přišla láska Poslední měsíc roku začíná v kinech sedmičkou premiér, z nichž největší divácký potenciál má tuzemská pohádka Největší dar. Její konkurenci pak tvoří počiny méně nápadné a určené specifickému publiku. čtěte zde
Vydáno: 30.11.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 47. týden
Top 20 ČR: Vánoční příběh v kinech zaujal Domácí novinka Vánoční příběh v kinech zaujala. Na premiéru nové české komedie se v posledním listopadovém víkendu vydalo přes čtyřicet tisíc diváků. čtěte zde
Vydáno: 29.11.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 47. víkend
Box office: Den díkuvzdání ve znamení Black Panthera Americký svátek Den díkuvzdání byl ve znamení marvelovky Black Panther: Wakanda nechť žije, která bez problému odrazila nápor novinek, z nichž nejhůře dopadla disneyovka Divnosvět. čtěte zde
Vydáno: 28.11.2022 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Trailer: Indiana Jones and the Dial of Destiny (02.12.2022 07:57 v Novinky | Trailery)
- Cailee Spaeny a Vetřelec? (17.11.2022 10:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Hostitel Rambo beze stopy letí ke hvězdám (11.11.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Disney plánuje seriálového Indianu Jonese (09.11.2022 15:36 v Novinky | Zprávy)
- Bluray recenze: V bonusové výbavě Klanu Gucci dominují kostýmy a módní doplňky (03.11.2022 07:30 v Recenze | Blu-ray)
- Trailer: Lynch/Oz (04.10.2022 20:10 v Novinky | Trailery)
- Zemřel Lenny von Dohlen (08.07.2022 19:30 v Novinky | Zprávy)
- Zemřela Julee Cruise (10.06.2022 22:34 v Novinky | Zprávy)
- Teaser: The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes (07.06.2022 16:30 v Novinky | Trailery)
- Rachel Zegler míří do Hunger Games (01.06.2022 12:34 v Novinky | Zprávy)
- Blu-Ray recenze: Poslední souboj Ridleyho Scotta doprovází půlhodinový film o filmu (29.05.2022 10:30 v Recenze | Blu-ray)
- Stroj času: 30 let od premiéry filmu Twin Peaks (28.05.2022 12:30 v Recenze | Stroj času)
- Stroj času: Mulholland Drive aneb Hollywood po lynchovsku (21.05.2022 20:30 v Recenze | Stroj času)
- Kinopremiéry: Co komu udělali na Mulholland Drive, když prší slzy? (18.05.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Stroj času: Inland Empire: film, který nikdo nechtěl (14.05.2022 12:00 v Recenze | Stroj času)
- Fede Alvarez natočí nového Vetřelce (05.03.2022 18:30 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   48/2022

Fabelmanovi
8/10

Ve snímku Fabelmanovi, natočeném lehkou rukou a s poctivou dávkou hravosti, jemnosti, upřímnosti a citu, se Steven Spielberg ohlíží za svým dětstvím a dospíváním a za zážitky, které jej formovaly jako filmaře.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu