Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 20. 12. 2013 - 26. 12. 2013

TV tipy: Vánoce plné oscarových filmů a Nolanova Počátku

Vydáno: 20.12.2013 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek

Letošní vánoční nabídka českých televizí nejspíš mnohé překvapí. Krom tradičních kousků v ní totiž najdete filmy ryze nesváteční a mnohdy i oscarové. Jasným lákadlem je ale rozhodně premiéra Nolanova sci-fi Počátek.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Diamanty jsou věčné (Diamonds Are Forever) (sobota 21. 12., ČT2, 20.00 - 22.00)

Plakát filmu Diamanty jsou věčné / Diamonds Are ForeverPoslední oficiální bondovka se Seanem Connerym v roli agenta 007 patří k tomu slabšímu z celé série. Děj je malinko překombinovaný a ani záporák s tváří Charlese Graye není tak výrazný, přesto je na co se dívat. Režírující Guy Hamilton prokázal velkou zkušenost a vsadil na velkou porci nadsázky, odlehčenou atmosféru a velmi slušnou akci, která má náboj. Navíc roli bondgirls zvládly krásné Jill St. JohnLana Wood na výbornou. Oddechovka pro fanoušky.

Synopse: Na trhu s diamanty došlo ke zvláštní situaci a James Bond (Sean Connery) je tak nucen se v Nizozemí infiltrovat mezi pašeráky s drahými kameny. Setkání s nimi však může končit smrtí, neboť v Jihoafrické republice už byl zabit zubař, který kradené diamanty kupoval přímo od horníků. Také agent 007 už se ocitne v rakvi. Kdo za tím vším stojí? 

Zajímavost: Jill St. John byla první americkou bondgirl.

Oficiální trailer filmu Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Počátek (Inception) (sobota 21. 12., Nova, 20.20 - 23.10)

Plakát filmu Počátek / InceptionDalší inteligentní a chytré dílko Christophera Nolana je brilantním sci-fi, které si naprosto perfektně pohrává s několika časovými rovinami a mísením snové a skutečné reality, aniž by bylo nepřehledné a nepochopitelné. K tomu si přidejte fantastickou a přesnou režii, fungující přesah, zajímavé dialogy a dokonalou hudbu Hanse Zimmera a máte naprosto fascinující zážitek. K tomu přispívají i famózní herci, mezi nimiž se objeví například Leonardo DiCaprio, Ellen Page, Joseph Gordon-Levitt nebo Tom Hardy. Jasný tip týdne.  

Synopse: Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj v umění extrakce - krádeže cenných informací z lidského podvědomí v průběhu snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Je vyhledávaným odborníkem, zároveň na své schopnosti doplatil tím, že přišel o vše, co miloval. Teď dostává šanci na vykoupení. Jeho úkolem však nebude myšlenku odcizit, ale vnuknout. A to je mnohem obtížnější a zdánlivě nesplnitelné. Jenže pro možnost setkat se s nejbližšími udělá zoufalý muž vše. 

Zajímavost: Jméno Cobb se foneticky shoduje se slovem, které v sanskrtu, hindštině a pandžábštině znamená sen.

Originální trailer filmu Počátek / Inception

Milionář z chatrče (Slumdog Millionaire) (sobota 21. 12., Nova Cinema, 21.55 - 00.10 / neděle 22. 12., 02.00 - 04.00)

Plakát filmu Milionář z chatrče / Slumdog MillionaireRomantické drama, které se stalo osmioscarovým triumfem režiséra Dannyho Boyla, neoplývá originálním příběhem a v nadsázce se dá nazvat pohádkou pro dospělé, jenže styl, jakým je natočeno, strhne. Vizuální stránka je fantastická a hýří barvami, nechybí ani parádní a trefná hudba A. R. Rahmana a své dělají i exotické indické lokace. Potěší i obsazení vesměs neznámými tvářemi, z nichž dnes poznáte snad jen Deva Patela a Freidu Pinto. Zamrzí jen zmiňovaný předvídatelný scénář.

Synopse: Mladík Jamal Malik (Dev Patel) se účastní indické verze soutěže Chcete být milionářem a dostal se až k poslední otázce. Ještě nedávno byl chudým chlapcem ze slumu, jehož budoucnost byla nejistá. Jak je ale možné, že zná odpověď na všechny dotazy? Tohle zajímá nejen moderátora a diváky, ale hlavně policii, která použije jakékoli metody k tomu, aby poznala pravdu. 

Zajímavost: Při natáčení scény, kde Jamal skáče do lidských výkalů, bylo použito burákové máslo smíchané s čokoládou.

Originální trailer filmu Milionář z chatrče / Slumdog Millionaire

Půlnoční kovboj (Midnight Cowboy) (neděle 22. 12., ČT2, 21.45 - 23.35)

Plakát filmu Půlnoční kovboj / Midnight CowboyTřemi Oscary oceněné drama patří k nejsmutnějším filmům vůbec. Režírující John Schlesinger, který si také vysloužil zlatého plešouna, servíruje syrovou a realistickou atmosféru, výtečnou kameru a perfektně pracuje s flashbacky, které prozradí jen to, co je třeba a zanechávají určité tajemství. Výtečný je též scénář, který do značné míry demýtizuje tzv. americký sen. Za zmínku stojí i hudba Johna Barryho. V hlavních rolích excelují Jon Voight a Dustin Hoffman. Výtečná, ale hodně depresivní záležitost.

Synopse: Naivní venkovský kluk Joe Buck (Jon Voight) přijíždí do New Yorku s iluzí, že se bude živit jako gigolo. Realita je však velmi krutá a Joe poznává, že v tak velkém městě na něj nikdo nečeká a o svou příležitost musí tvrdě bojovat. Místo blahobytu poznává spodinu společnosti a setkává se se zmrzačeným zlodějíčkem Ratsem (Dustin Hoffman), s nímž se pokouší nějak proplout životem. Jejich přátelství je však to jediné, co má svůj smysl.

Zajímavost: Snímek je dosud jedním z pouhých dvou filmů s ratingem X, které byly nominované na Oscara.

Originální trailer filmu Půlnoční kovboj / Midnight Cowboy

Zataženo, občas trakaře (Cloudy with a Chance of Meatballs) (pondělí 23. 12., Nova, 16.40 - 18.05 / úterý 24. 12., Nova Cinema, 13.40 - 15.20)

Plakát filmu Zataženo, občas trakaře / Cloudy with a Chance of MeatballsSvého času velice originální a neotřelý animák, který vyniká parádní vizuální stránkou a hlavně znázorněním všech možných gastronomických pochoutek, kterým de facto nelze odolat. Režírující Phil Lord a Chris Miller na sebe vrší jeden gag za druhým a v jejich podání je vlastně jedno, že příběh nedrží u sebe a je "jen" příjemně dadaistický a surreálný. Bonusem budiž občasná parodie na katastrofické filmy. Škoda jen horší technické kvality,  přílišné naivity a vnucovaného morálního poselství. Přes svátky ale ideální záležitost.

Synopse: Flint Lockwood je snaživý vynálezce, jenže jeho díla přinášejí městečku, v němž žije, víc škody než užitku. Přesto věří, že dokáže stvořit něco revolučního a prospěšného. Jeho nejnovějším vynálezem je stroj na proměnu vody v jídlo, jenže i ten při slavnostním představení zničí náměstí a vystřelí do nebe. Když už to vypadá, že Flintova kariéra končí, stane se zázrak - z nebe začnou padat cheeseburgery. A to je teprve začátek.

Zajímavost: Film vychází ze stejnojmenné dětské knihy Judi Barrett.

Originální trailer filmu Zataženo, občas trakaře / Cloudy with a Chance of Meatballs

Nebeští jezdci (pondělí 23. 12., Barrandov, 23.45 - 01.20)

Plakát filmu Nebeští jezdci / Nebeští jezdciVe své době hodně odvážný počin je jednou velkou poctou československým letcům v britských službách za druhé světové války. Režírující Jindřich Polák vsadil na silný příběh a scénář z pera Zdeňka Mahlera, syrovou a realistickou režii, která nic nepřikrášluje a velmi slušné akční scény. Neopomněl ani výborné obsazení, v němž vyniká Jiří Hrzán v životní roli. Zub času sice na snímku stopu zanechal hlavně v podobě občasné nudy a pomalejšího tempa, jinak jde ale o zcela zásadní "trezorové" dílo, které se v televizích bohužel moc nevysílá.

Synopse: Na podzim roku 1942 se několik československých letců nachází na palubě bombardéru, jemuž velí první pilot Pavel (Svatopluk Matyáš). Jeho noční nálet na Düsseldorf končí úspěšně a posádka se vrací na základnu. Takové štěstí však neměli jejich kolegové, kteří museli přistát na moři a jejich letoun je považován za ztracený. I s touto realitou se piloti musí naučit žít a pokusit se nějak zabavit. Jenže to není jednoduché, navíc když uprostřed nočního veselí ohlásí nepřátelský nálet.

Zajímavost: Celý snímek byl natočen s jediným letadlem sovětské výroby.

Ukázka z filmu Nebeští jezdci

V žáru noci (In the Heat of the Night) (pondělí 23. 12., ČT2, 23.45 - 01.30)

Plakát filmu V žáru noci / In the Heat of the NightAčkoli se pětioscarové drama tváří jako detektivka, realita je malinko jiná. Vyšetřování zločinu je odsunuto na vedlejší kolej a prostor dostává spíše linie vztahu mezi černým a bílým policistou, na němž jsou výstižně ukázány rasové stereotypy. Režírující Norman Jewison navíc dodává potřebnou atmosféru, částečně napětí a opírá se o výtečné dialogy, které ale v předpokládané dabingové verzi ztratí dost významů. V ústředních rolích uvidíte výtečného Sidneyho Poitiera a Oscarem oceněného Roda Steigera. Naprostá klasika.

Synopse: Malé městečko ve státě Mississippi mohlo mít novou továrnu, kterou chtěl postavit bohatý podnikatel Colbert. Ten byl však zavražděn a místní policejní náčelník Gillespie (Rod Steiger) z činu podezírá mladého černocha, který byl nalezen na nádraží. Při výslechu však vyjde najevo, že Virgil Tibbs (Sidney Poitier), jak se podezřelý jmenuje, je jedním z největších policejních expertů na vraždy ve Philadelphii. Jelikož je Gillespie jako každý jižan rasista, odmítne jeho pomoc při vyšetřování. Protože však nemá s podobnými případy zkušenosti, je brzy nucen své rozhodnutí přehodnotit.

Zajímavost: Při natáčení bylo spotřebováno dvě stě šedesát tři balíků žvýkaček.

Oficiální trailer filmu V žáru noci / In the Heat of the Night

Na vlásku (Tangled) (úterý 24. 12., Prima, 18.30 - 20.35 / středa 25. 12., 07.30 - 09.20)

<b>Na vlásku</b>Jedna z nejlepších disneyovek za poslední roky potěší a hlavně pobaví celou rodinu. Režírující dvojka Byron HowardNathan Greno nabízí dětem pohádkový příběh, sympatické postavy, výbornou animaci, hodně barev a několik příjemných písní, ač zrovna těm chybí pověstná chytlavost, dospělým pak kupu vtipných hlášek, svižnou režii a spoustu popkulturních odkazů. Nechybí ani po delší době výborný český dabing, takže v podstatě není nač si stěžovat. Výborná alternativa k okoukaným štědrovečerním filmům. 

Synopse: Princezna Locika je již jako dítě unesena z hradu svých rodičů a zamčená v tajné věži. Celý život touží po nějakém dobrodružství a teď to vypadá, že se ho dočká. S pomocí temperamentního bandity se rozhodně provést husarský kousek, v němž využije své extrémně dlouhé vlasy. Co se ale stane, až se prozradí její královský původ?

Zajímavost: Jde o jubilejní padesátou celovečerní disneyovku. 

Oficiální trailer filmu Na vlásku / Tangled

Řidič slečny Daisy (Driving Miss Daisy) (úterý 24. 12., Barrandov, 21.55 - 23.50 / středa 25. 12., 03.35 - 05.30)

Plakát filmu Řidič slečny Daisy / Driving Miss DaisyKomediální drama Bruce Beresforda je možná příliš politicky korektní, ale příběh vycházející z divadelní hry Alfreda Uhryho, který si sám napsal později oscarový scénář, je tak silný a plný emocí, že na to dá zapomenout, stejně jako na místy zbytečně příliš pomalé tempo. V hlavní roli se zviditelnil tehdy ne úplně známý Morgan Freeman, jehož partnerkou je Oscarem oceněná Jessica Tandy. Pozitivem budiž i vyvážený poměr vtipu a tragiky. Parádní záležitost.

Synopse: Bohatá a příliš tvrdohlavá americká židovka Daisy Werthan (Jessica Tandy) je příliš stará na to, aby řídila, její syn tudíž najímá černošského řidiče Hoka Colburna (Morgan Freeman). Problém je v tom, že jsou padesátá léta dvacátého století a rasismus je v plném proudu. Hoke si tak musí před svou novou paní, která předstírá, že ho nepotřebuje, svou pozici obhájit.

Zajímavost: Ve filmu zazní mimo jiné také úryvek z Dvořákovy Rusalky.

Originální trailer filmu Řidič slečny Daisy / Driving Miss Daisy

Za zvuků hudby (The Sound of Music) (čtvrtek 26. 12., ČT2, 14.05 - 16.55)

Plakát filmu Za zvuků hudby / The Sound of MusicKlasický pětioscarový muzikál je sice skoro padesát let starý, nicméně stále funguje a patří k nejlepším zástupcům svého žánru. Režírující a Oscarem oceněný Robert Wise totiž vsadil na extrémní barevnost, lehkou kýčovitost a zdánlivou bezstarostnost a naivitu, která si většinu diváků nejspíše získá a je možné, že i ti největší cynici uroní nějakou tu slzu. K tomu pomáhají i výborné výkony Julie Andrews, Christophera Plummera, Eleanor Parker a dalších a také nezbytná hudební složka. Lekat se nemusíte ani takřka tříhodinové délky, která snad nemá slabých míst. Vytříbený kousek.

Synopse: Mezi mladými novickami salzburského kláštera jasně vyčnívá Maria (Julie Andrews), která se nedokáže s přísností církevního řádu vyrovnat. Není proto divu, že se věnuje čemukoli jinému, jen ne disciplíně. Matka představená (Peggy Wood) si ale naštěstí ví rady a dívku pošle do rodiny ovdovělého námořního kapitána (Christopher Plummer). Ten řídí po smrti manželky domácnost, v níž je sedm dětí, jako námořní loď. Jeho potomci mají navíc zvrhlý koníček v tom, že se zbaví každé pečovatelky, která přijde. Jak to dopadne s Marií?

Zajímavost: Ač se to možná nezdá, vychází snímek ze skutečného příběhu.

Originální trailer filmu Za zvuků hudby / The Sound of Music

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Nezapomněli jste náhodou na Královu řeč? ;-) ... (Kocaaa.p, 20.12.2013 11:53) Reagovat

  Nezapomněli jste náhodou na Královu řeč? ;-) Ta bude 25.12 ve 21:30 na ČT1.

  • Re: Nezapomněli jste náhodou na Královu řeč? ;-) ... (filmserver.cz, 20.12.2013 21:25) Reagovat

   Dobrý den,
   děkujeme za reakci. Na Královu řeč jsme nezapomněli, "problém" je v tom, že jsme o ní podrobněji psali při premiéře, takže teď ji najdete pouze v seznamu v pravém sloupci, děkujeme za pochopení a zachovejte nám přízeň
   filmserver

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 10: Nejhorší americké filmy 80. let
Top 10: Nejhorší americké filmy 80.let V následujícím článku se podíváme na deset nejhorších amerických filmů 80. let. Tato desítka filmů je držitelem antiocenění Zlatá malina, které se v Hollywoodu udílí den před Oscary už od roku 1981. čtěte zde
Vydáno: 17.08.2019 16:00 v sekci Články | Publicistika
0
Hodinářův učeň 6/10
Recenze: Hodinářův učeň je důstojnou českou pohádkou s lákavým obsazením V české pohádce Jitky Rudolfové zaujme často užívaný motiv hodin a času, nápadité autorské prvky i herecké obsazení, v němž dojde třeba na Viktora Preisse, Jaroslava Plesla, Václava Neužila či Janu Plodkovou. čtěte zde
Vydáno: 17.08.2019 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 16. 8. 2019 - 22. 8. 2019
TV tipy: Mladý Karl Marx v sebevražedném oddílu nestárne a jí zelňačku Následující týden je v televizích klasicky srpnově slabší a přednost v něm krom osvědčených repríz dostávají filmy komornější a méně známé. Tipem týdne nicméně může pro mnohé být premiéra komiksové týmovky... čtěte zde
Vydáno: 16.08.2019 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Tenkrát v Hollywoodu 8/10
Recenze: Film Tenkrát v Hollywoodu je o Tarantinově lásce ke kinematografii Devátý film Quentina Tarantina se odehrává v Hollywoodu roku 1969 a jeho hlavními protagonisty jsou bývalá hvězda televizního seriálu z 50. let (Leonardo DiCaprio), jeho osobní kaskadér (Brad Pitt) a herečka Sharon Tate (Margot Robbie). čtěte zde
Vydáno: 15.08.2019 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 33. týden
Kinopremiéry: Hodinářův učeň se tenkrát ocitl v Hollywoodu Polovina srpna je v kinech ve znamení devátého filmu Quentina Tarantina, kterým je hvězdně obsazené drama Tenkrát v Hollywoodu. Proti němu se mimo jiné postaví nová česká pohádka Hodinářův učeň. Kdo si v tomto souboji povede... čtěte zde
Vydáno: 14.08.2019 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Osmička filmů Jamese Camerona (10.08.2019 10:00 v Články | Publicistika)
- Dvojku Venoma natočí Andy Serkis (06.08.2019 09:00 v Novinky | Zprávy)
- Kevin Hart bude Ve městě v sobotu večer (05.08.2019 09:00 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 80. let (03.08.2019 16:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: nezapomenutelné filmy Dustina Hoffmana (03.08.2019 10:00 v Články | Publicistika)
- Preview: Co nás čeká ve zbytku roku 2019 v kinech? (31.07.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- The Irishman na prvních fotkách (30.07.2019 10:13 v Novinky | Zprávy)
- Angel Has Fallen: akční sequel v novém traileru (27.07.2019 17:11 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Princezna ze mlejna hledá skrytá čísla, ale jde jí to pěkně blbě (26.07.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: kultovní filmy 90. let (20.07.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Tarantino chce natočit westernovou TV sérii (19.07.2019 17:55 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Mladí muži za pultem jsou podfukáři trpící ztrátou paměti (19.07.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Zatoulaný lví král Diego Maradona hraje letní hokej (17.07.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Zloba: Královna všeho zlého v novém traileru (08.07.2019 17:58 v Novinky | Trailery)
- Zemřel herec Paul Benjamin (07.07.2019 00:30 v Novinky | Zprávy)
- Knives Out: první trailer (02.07.2019 17:47 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Světu bez Beatles se komedie Yesterday věnuje jen okrajově (26.06.2019 09:00 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Annabelle zpívá Yesterday (26.06.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   32/2019

Tenkrát v Hollywoodu
8/10

Devátý film Quentina Tarantina se odehrává v Hollywoodu roku 1969 a jeho hlavními protagonisty jsou bývalá hvězda televizního seriálu z 50. let (Leonardo DiCaprio), jeho osobní kaskadér (Brad Pitt) a herečka Sharon Tate (Margot Robbie).

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver