Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 20. 12. 2013 - 26. 12. 2013

TV tipy: Vánoce plné oscarových filmů a Nolanova Počátku

Vydáno: 20.12.2013 07:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: Warner Bros.

Letošní vánoční nabídka českých televizí nejspíš mnohé překvapí. Krom tradičních kousků v ní totiž najdete filmy ryze nesváteční a mnohdy i oscarové. Jasným lákadlem je ale rozhodně premiéra Nolanova sci-fi Počátek.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Diamanty jsou věčné (Diamonds Are Forever) (sobota 21. 12., ČT2, 20.00 - 22.00)

Plakát filmu Diamanty jsou věčné / Diamonds Are ForeverPoslední oficiální bondovka se Seanem Connerym v roli agenta 007 patří k tomu slabšímu z celé série. Děj je malinko překombinovaný a ani záporák s tváří Charlese Graye není tak výrazný, přesto je na co se dívat. Režírující Guy Hamilton prokázal velkou zkušenost a vsadil na velkou porci nadsázky, odlehčenou atmosféru a velmi slušnou akci, která má náboj. Navíc roli bondgirls zvládly krásné Jill St. JohnLana Wood na výbornou. Oddechovka pro fanoušky.

Synopse: Na trhu s diamanty došlo ke zvláštní situaci a James Bond (Sean Connery) je tak nucen se v Nizozemí infiltrovat mezi pašeráky s drahými kameny. Setkání s nimi však může končit smrtí, neboť v Jihoafrické republice už byl zabit zubař, který kradené diamanty kupoval přímo od horníků. Také agent 007 už se ocitne v rakvi. Kdo za tím vším stojí? 

Zajímavost: Jill St. John byla první americkou bondgirl.

Oficiální trailer filmu Diamanty jsou věčné / Diamonds Are Forever

Počátek (Inception) (sobota 21. 12., Nova, 20.20 - 23.10)

Plakát filmu Počátek / InceptionDalší inteligentní a chytré dílko Christophera Nolana je brilantním sci-fi, které si naprosto perfektně pohrává s několika časovými rovinami a mísením snové a skutečné reality, aniž by bylo nepřehledné a nepochopitelné. K tomu si přidejte fantastickou a přesnou režii, fungující přesah, zajímavé dialogy a dokonalou hudbu Hanse Zimmera a máte naprosto fascinující zážitek. K tomu přispívají i famózní herci, mezi nimiž se objeví například Leonardo DiCaprio, Ellen Page, Joseph Gordon-Levitt nebo Tom Hardy. Jasný tip týdne.  

Synopse: Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj v umění extrakce - krádeže cenných informací z lidského podvědomí v průběhu snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Je vyhledávaným odborníkem, zároveň na své schopnosti doplatil tím, že přišel o vše, co miloval. Teď dostává šanci na vykoupení. Jeho úkolem však nebude myšlenku odcizit, ale vnuknout. A to je mnohem obtížnější a zdánlivě nesplnitelné. Jenže pro možnost setkat se s nejbližšími udělá zoufalý muž vše. 

Zajímavost: Jméno Cobb se foneticky shoduje se slovem, které v sanskrtu, hindštině a pandžábštině znamená sen.

Originální trailer filmu Počátek / Inception

Milionář z chatrče (Slumdog Millionaire) (sobota 21. 12., Nova Cinema, 21.55 - 00.10 / neděle 22. 12., 02.00 - 04.00)

Plakát filmu Milionář z chatrče / Slumdog MillionaireRomantické drama, které se stalo osmioscarovým triumfem režiséra Dannyho Boyla, neoplývá originálním příběhem a v nadsázce se dá nazvat pohádkou pro dospělé, jenže styl, jakým je natočeno, strhne. Vizuální stránka je fantastická a hýří barvami, nechybí ani parádní a trefná hudba A. R. Rahmana a své dělají i exotické indické lokace. Potěší i obsazení vesměs neznámými tvářemi, z nichž dnes poznáte snad jen Deva Patela a Freidu Pinto. Zamrzí jen zmiňovaný předvídatelný scénář.

Synopse: Mladík Jamal Malik (Dev Patel) se účastní indické verze soutěže Chcete být milionářem a dostal se až k poslední otázce. Ještě nedávno byl chudým chlapcem ze slumu, jehož budoucnost byla nejistá. Jak je ale možné, že zná odpověď na všechny dotazy? Tohle zajímá nejen moderátora a diváky, ale hlavně policii, která použije jakékoli metody k tomu, aby poznala pravdu. 

Zajímavost: Při natáčení scény, kde Jamal skáče do lidských výkalů, bylo použito burákové máslo smíchané s čokoládou.

Originální trailer filmu Milionář z chatrče / Slumdog Millionaire

Půlnoční kovboj (Midnight Cowboy) (neděle 22. 12., ČT2, 21.45 - 23.35)

Plakát filmu Půlnoční kovboj / Midnight CowboyTřemi Oscary oceněné drama patří k nejsmutnějším filmům vůbec. Režírující John Schlesinger, který si také vysloužil zlatého plešouna, servíruje syrovou a realistickou atmosféru, výtečnou kameru a perfektně pracuje s flashbacky, které prozradí jen to, co je třeba a zanechávají určité tajemství. Výtečný je též scénář, který do značné míry demýtizuje tzv. americký sen. Za zmínku stojí i hudba Johna Barryho. V hlavních rolích excelují Jon Voight a Dustin Hoffman. Výtečná, ale hodně depresivní záležitost.

Synopse: Naivní venkovský kluk Joe Buck (Jon Voight) přijíždí do New Yorku s iluzí, že se bude živit jako gigolo. Realita je však velmi krutá a Joe poznává, že v tak velkém městě na něj nikdo nečeká a o svou příležitost musí tvrdě bojovat. Místo blahobytu poznává spodinu společnosti a setkává se se zmrzačeným zlodějíčkem Ratsem (Dustin Hoffman), s nímž se pokouší nějak proplout životem. Jejich přátelství je však to jediné, co má svůj smysl.

Zajímavost: Snímek je dosud jedním z pouhých dvou filmů s ratingem X, které byly nominované na Oscara.

Originální trailer filmu Půlnoční kovboj / Midnight Cowboy

Zataženo, občas trakaře (Cloudy with a Chance of Meatballs) (pondělí 23. 12., Nova, 16.40 - 18.05 / úterý 24. 12., Nova Cinema, 13.40 - 15.20)

Plakát filmu Zataženo, občas trakaře / Cloudy with a Chance of MeatballsSvého času velice originální a neotřelý animák, který vyniká parádní vizuální stránkou a hlavně znázorněním všech možných gastronomických pochoutek, kterým de facto nelze odolat. Režírující Phil Lord a Chris Miller na sebe vrší jeden gag za druhým a v jejich podání je vlastně jedno, že příběh nedrží u sebe a je "jen" příjemně dadaistický a surreálný. Bonusem budiž občasná parodie na katastrofické filmy. Škoda jen horší technické kvality,  přílišné naivity a vnucovaného morálního poselství. Přes svátky ale ideální záležitost.

Synopse: Flint Lockwood je snaživý vynálezce, jenže jeho díla přinášejí městečku, v němž žije, víc škody než užitku. Přesto věří, že dokáže stvořit něco revolučního a prospěšného. Jeho nejnovějším vynálezem je stroj na proměnu vody v jídlo, jenže i ten při slavnostním představení zničí náměstí a vystřelí do nebe. Když už to vypadá, že Flintova kariéra končí, stane se zázrak - z nebe začnou padat cheeseburgery. A to je teprve začátek.

Zajímavost: Film vychází ze stejnojmenné dětské knihy Judi Barrett.

Originální trailer filmu Zataženo, občas trakaře / Cloudy with a Chance of Meatballs

Nebeští jezdci (pondělí 23. 12., Barrandov, 23.45 - 01.20)

Plakát filmu Nebeští jezdci / Nebeští jezdciVe své době hodně odvážný počin je jednou velkou poctou československým letcům v britských službách za druhé světové války. Režírující Jindřich Polák vsadil na silný příběh a scénář z pera Zdeňka Mahlera, syrovou a realistickou režii, která nic nepřikrášluje a velmi slušné akční scény. Neopomněl ani výborné obsazení, v němž vyniká Jiří Hrzán v životní roli. Zub času sice na snímku stopu zanechal hlavně v podobě občasné nudy a pomalejšího tempa, jinak jde ale o zcela zásadní "trezorové" dílo, které se v televizích bohužel moc nevysílá.

Synopse: Na podzim roku 1942 se několik československých letců nachází na palubě bombardéru, jemuž velí první pilot Pavel (Svatopluk Matyáš). Jeho noční nálet na Düsseldorf končí úspěšně a posádka se vrací na základnu. Takové štěstí však neměli jejich kolegové, kteří museli přistát na moři a jejich letoun je považován za ztracený. I s touto realitou se piloti musí naučit žít a pokusit se nějak zabavit. Jenže to není jednoduché, navíc když uprostřed nočního veselí ohlásí nepřátelský nálet.

Zajímavost: Celý snímek byl natočen s jediným letadlem sovětské výroby.

Ukázka z filmu Nebeští jezdci

V žáru noci (In the Heat of the Night) (pondělí 23. 12., ČT2, 23.45 - 01.30)

Plakát filmu V žáru noci / In the Heat of the NightAčkoli se pětioscarové drama tváří jako detektivka, realita je malinko jiná. Vyšetřování zločinu je odsunuto na vedlejší kolej a prostor dostává spíše linie vztahu mezi černým a bílým policistou, na němž jsou výstižně ukázány rasové stereotypy. Režírující Norman Jewison navíc dodává potřebnou atmosféru, částečně napětí a opírá se o výtečné dialogy, které ale v předpokládané dabingové verzi ztratí dost významů. V ústředních rolích uvidíte výtečného Sidneyho Poitiera a Oscarem oceněného Roda Steigera. Naprostá klasika.

Synopse: Malé městečko ve státě Mississippi mohlo mít novou továrnu, kterou chtěl postavit bohatý podnikatel Colbert. Ten byl však zavražděn a místní policejní náčelník Gillespie (Rod Steiger) z činu podezírá mladého černocha, který byl nalezen na nádraží. Při výslechu však vyjde najevo, že Virgil Tibbs (Sidney Poitier), jak se podezřelý jmenuje, je jedním z největších policejních expertů na vraždy ve Philadelphii. Jelikož je Gillespie jako každý jižan rasista, odmítne jeho pomoc při vyšetřování. Protože však nemá s podobnými případy zkušenosti, je brzy nucen své rozhodnutí přehodnotit.

Zajímavost: Při natáčení bylo spotřebováno dvě stě šedesát tři balíků žvýkaček.

Oficiální trailer filmu V žáru noci / In the Heat of the Night

Na vlásku (Tangled) (úterý 24. 12., Prima, 18.30 - 20.35 / středa 25. 12., 07.30 - 09.20)

<b>Na vlásku</b>Jedna z nejlepších disneyovek za poslední roky potěší a hlavně pobaví celou rodinu. Režírující dvojka Byron HowardNathan Greno nabízí dětem pohádkový příběh, sympatické postavy, výbornou animaci, hodně barev a několik příjemných písní, ač zrovna těm chybí pověstná chytlavost, dospělým pak kupu vtipných hlášek, svižnou režii a spoustu popkulturních odkazů. Nechybí ani po delší době výborný český dabing, takže v podstatě není nač si stěžovat. Výborná alternativa k okoukaným štědrovečerním filmům. 

Synopse: Princezna Locika je již jako dítě unesena z hradu svých rodičů a zamčená v tajné věži. Celý život touží po nějakém dobrodružství a teď to vypadá, že se ho dočká. S pomocí temperamentního bandity se rozhodně provést husarský kousek, v němž využije své extrémně dlouhé vlasy. Co se ale stane, až se prozradí její královský původ?

Zajímavost: Jde o jubilejní padesátou celovečerní disneyovku. 

Oficiální trailer filmu Na vlásku / Tangled

Řidič slečny Daisy (Driving Miss Daisy) (úterý 24. 12., Barrandov, 21.55 - 23.50 / středa 25. 12., 03.35 - 05.30)

Plakát filmu Řidič slečny Daisy / Driving Miss DaisyKomediální drama Bruce Beresforda je možná příliš politicky korektní, ale příběh vycházející z divadelní hry Alfreda Uhryho, který si sám napsal později oscarový scénář, je tak silný a plný emocí, že na to dá zapomenout, stejně jako na místy zbytečně příliš pomalé tempo. V hlavní roli se zviditelnil tehdy ne úplně známý Morgan Freeman, jehož partnerkou je Oscarem oceněná Jessica Tandy. Pozitivem budiž i vyvážený poměr vtipu a tragiky. Parádní záležitost.

Synopse: Bohatá a příliš tvrdohlavá americká židovka Daisy Werthan (Jessica Tandy) je příliš stará na to, aby řídila, její syn tudíž najímá černošského řidiče Hoka Colburna (Morgan Freeman). Problém je v tom, že jsou padesátá léta dvacátého století a rasismus je v plném proudu. Hoke si tak musí před svou novou paní, která předstírá, že ho nepotřebuje, svou pozici obhájit.

Zajímavost: Ve filmu zazní mimo jiné také úryvek z Dvořákovy Rusalky.

Originální trailer filmu Řidič slečny Daisy / Driving Miss Daisy

Za zvuků hudby (The Sound of Music) (čtvrtek 26. 12., ČT2, 14.05 - 16.55)

Plakát filmu Za zvuků hudby / The Sound of MusicKlasický pětioscarový muzikál je sice skoro padesát let starý, nicméně stále funguje a patří k nejlepším zástupcům svého žánru. Režírující a Oscarem oceněný Robert Wise totiž vsadil na extrémní barevnost, lehkou kýčovitost a zdánlivou bezstarostnost a naivitu, která si většinu diváků nejspíše získá a je možné, že i ti největší cynici uroní nějakou tu slzu. K tomu pomáhají i výborné výkony Julie Andrews, Christophera Plummera, Eleanor Parker a dalších a také nezbytná hudební složka. Lekat se nemusíte ani takřka tříhodinové délky, která snad nemá slabých míst. Vytříbený kousek.

Synopse: Mezi mladými novickami salzburského kláštera jasně vyčnívá Maria (Julie Andrews), která se nedokáže s přísností církevního řádu vyrovnat. Není proto divu, že se věnuje čemukoli jinému, jen ne disciplíně. Matka představená (Peggy Wood) si ale naštěstí ví rady a dívku pošle do rodiny ovdovělého námořního kapitána (Christopher Plummer). Ten řídí po smrti manželky domácnost, v níž je sedm dětí, jako námořní loď. Jeho potomci mají navíc zvrhlý koníček v tom, že se zbaví každé pečovatelky, která přijde. Jak to dopadne s Marií?

Zajímavost: Ač se to možná nezdá, vychází snímek ze skutečného příběhu.

Originální trailer filmu Za zvuků hudby / The Sound of Music

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Nezapomněli jste náhodou na Královu řeč? ;-) ... (Kocaaa.p, 20.12.2013 11:53) Reagovat

  Nezapomněli jste náhodou na Královu řeč? ;-) Ta bude 25.12 ve 21:30 na ČT1.

  • Re: Nezapomněli jste náhodou na Královu řeč? ;-) ... (filmserver.cz, 20.12.2013 21:25) Reagovat

   Dobrý den,
   děkujeme za reakci. Na Královu řeč jsme nezapomněli, "problém" je v tom, že jsme o ní podrobněji psali při premiéře, takže teď ji najdete pouze v seznamu v pravém sloupci, děkujeme za pochopení a zachovejte nám přízeň
   filmserver

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 14. 8. 2020 - 20. 8. 2020
TV tipy: Captain America a Ivanhoe rozpoutali občanskou válku, během které prožili nejdelší den Druhá polovina srpna už přece jen v televizních programech vypadá trochu lépe a nabízí hned několik zajímavých a mnohdy i zapomenutých počinů. Tipem týdne je určitě premiéra komiksovky Captain America: Občanská válka. čtěte zde
Vydáno: 14.08.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 33. týden
Kinopremiéry: Lola pořádá v Palm Springs casting na lásku Polovina srpna je v kinech ve znamení údajně příjemné letní indie komedie Palm Springs. Na první místa žebříčků návštěvnosti ale bude útočit především pochybně vypadající tuzemská komedie Casting na lásku. čtěte zde
Vydáno: 12.08.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Palm Springs 8/10
Recenze: Letní komedie Palm Springs si pohrává s časovou smyčkou Nejvtipnější komedie tohoto léta je založená na časové smyčce, jejímž nedobrovolným rukojmím je pohodář Nyles (Andy Samberg), jenž dělá doprovod své přítelkyni na svatbě její nejlepší kamarádky. čtěte zde
Vydáno: 11.08.2020 07:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Top 20 ČR: 32. týden
Top 20 ČR: Trollové odsunuli Havla Animovaná novinka Trollové: Světové turné odsunula z prvního místo domácí snímek Havel. Návštěvnost kin zůstává v době koronaviru stále podprůměrná. čtěte zde
Vydáno: 10.08.2020 14:13 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Alan Parker
Téma: Všechny filmy Alana Parkera seřazené od nejhoršího k nejlepšímu V tomto článku si připomeneme čtrnáct celovečerních snímků britského režiséra Alana Parkera, které si seřadíme od nejhoršího k nejlepšímu či spíše od dobrého k tomu nejskvělejšímu. čtěte zde
Vydáno: 08.08.2020 12:00 v sekci Články | Publicistika
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Scorsese začne natáčet nový film v únoru (10.08.2020 11:01 v Novinky | Zprávy)
- Top 20 ČR: Havel se udržel v čele (03.08.2020 14:18 v Komentáře | Top 20 ČR)
- TV tipy: Strážci Galaxie na planetě pokladů zoufale hledají Susan (31.07.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Tenet získal datum premiéry (28.07.2020 12:48 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Nejslavnější sci-fi filmy let 2000 - 2009 (25.07.2020 13:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Madam služebná Lara Croft podstupuje vražednou léčbu (24.07.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Český trailer filmu Wonder Woman 1984 (17.07.2020 12:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Whitney bude nahánět posledního z Jediů, dokud je svatba nerozdělí (17.07.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Jamie Foxx v traileru sci-fi Project Power (15.07.2020 17:09 v Novinky | Trailery)
- Jak dlouhý je Tenet? (15.07.2020 15:38 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Pan Tau způsobil v pozdním létě poplach v oblacích (10.07.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Jude Law bude kapitán Hook (08.07.2020 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Všechny filmy Sylvestera Stallona od nejhoršího k nejlepšímu (04.07.2020 10:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Dalida za studené války prožila čtvery Vánoce (03.07.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Koronavirus: seznam posunutých premiér II. (26.06.2020 10:06 v Články | Publicistika)
- Téma: nejslavnější sci-fi filmy 70. let (21.06.2020 12:00 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   32/2020

Palm Springs
8/10

Nejvtipnější komedie tohoto léta je založená na časové smyčce, jejímž nedobrovolným rukojmím je pohodář Nyles (Andy Samberg), jenž dělá doprovod své přítelkyni na svatbě její nejlepší kamarádky.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver