Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy - V zajetí démonů v Zemi naděje

BD a DVD tipy - V zajetí démonů v Zemi naděje

Vydáno: 05.12.2013 14:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák | foto: facebook tvůrce

V prvním prosincovém týdnu si je možné z obchodů odnést (skoro)oscarové tituly jako Argo či Hořící keř, československou klasiku v podobě kolekce nestárnoucích filmů Karla Zemana či zdařilý horor V zajetí démonů.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Argo - prodloužená verze (Argo) (Magic Box)
BD obal filmu  / Argo
Argo u nás vychází na Blu-rayi podruhé (recenze "poprvé" zde), ale poprvé v tzv. "Odtajněné edici", která oproti původní navíc obsahuje prodlouženou verzi filmu, bonusový disk s víc než hodinou dalších dokumentů a s materiály pro sběratele (informovali jsme o nich zde). Přidaných devět minut navíc nijak zásadně nepřidává ani neubírá na kvalitách třetího režijního počinu Bena Afflecka, který po dvou nepříliš dobře odvyprávěných snímcích (Gone, Baby, Gone a Město) natočil výborný thriller podle skutečných událostí. Snímek, který vypráví o záchraně šesti amerických občanů z Teheránu díky nápadu specialisty CIA Tonyho Mendeze vydávat je za členy štábu fiktivního filmu, má pro někoho problematický politický rozměr. Pokud ale člověk odhlédne od určitého konzervatismu (oslava úlohy tajných služeb a tradiční rodiny, protože se pracuje s re-marriage konceptem), dostane se mu velmi důvtipné hollywoodské satiry. Navíc natočené jako americké filmy 70. let (mizanscéna inspirovaná Cassavetesem, chladnější barevná paleta a větší zrnitost atd.).  

Bonusy (BD):
Disk č. 1:
Kinoverze (120 min.) i prodloužený sestřih (129 min.); Audiokomentář režiséra Bena Afflecka a scenáristy Chrise Terria (kinoverze); Obraz v obraze: Mrazivé svědectví (u kinoverze); Dokument - Zachráněni z Teheránu: Byli jsme u toho (cca. 17 min.); Dokument - Argo: Absolutně autentické (cca. 11 min.); Dokument - Argo: Spojení mezi CIA a Hollywoodem (cca. 6 min.); Útěk z Iránu (cca. 46,5 min.).

Disk č. 2: Dokumenty - Odtajnění operace Argo (cca. 11,5 min.); Benn Affleck: Cit pro rovnováhu (cca. 15,5 min.); Argo nas*er si (cca. 1,5 min.); Tony Mendez o Tonym Mendezovi (cca. 11,5 min.); Cesta do Istanbulu (cca. 8,5 min.); Upoutávka (2,5 min.). 

Balení: 64 stránková fotokniha ze zákulisí natáčení, mapa s poznámkami z filmu, miniplakát, replika ID průkazu.

Pozn.: bonusový materiál (včetně audiokomentáře a tzv. Obrazu v obraze) obsahuje české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, čínsky, italsky, maďarsky, portugalsky, rusky, thajsky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).

Pozn.: prodloužená verze obsahuje zvukovou stopu pouze v DTS-HD Master 5.1 anglicky.

Titulky (BD): anglické, české, čínské, francouzské, italské, korejské, maďarské, polské, portugalské, ruské, španělské, thajské.

Doporučená cena: 1 119 Kč (2x BD ve sběratelském balení).

V obchodech od 4. prosince 2013.

Klip z dokumentu na Blu-ray edici Argo.

Hořící keř (Magic Box)
BD obal filmu  / Hořící keř
Tak dlouho ležel scénář Štěpána Hulíka u České televize, až se šlo za lidmi od HBO, kteří ho dali ke zfilmování polské režisérce Agnieszce Holland a poskytli dostatečné produkční zázemí. Mini-série byla nejprve uvedena v televizi, poté byla nasazena ve zkrácené verzi a v limitovaném počtu kopií do kin a teď vychází na Blu-rayi ve své původní trojdílné podobě. Formální suverenita (důmyslná výstavba vyprávění, snímání skrze odrazové plochy) a významová komplexnost se sice v druhém a třetím díle rozplizne do podoby konvenčního soudního dramatu a dojde k zjednodušení v podobě závěrečného patetického gesta. I navzdory výtkám Hořící keř není jenom dalším počinem tuzemské pobočky "víc než televize", která se po seriálové Terapii snaží prosadit s vlastní tvorbou. Je totiž jedním z nejlepších počinů v porevoluční české kinematografii.

Bonusy (BD): Film o filmu (28 min.).
Bonusy (DVD): Film o filmu (28 min.).

Pozn.: bonusový materiál je v českém znění a obsahuje i české titulky (a anglické...).

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 1.85:1.
Obraz (DVD): 16:9 / 1.85:1.

Zvuk (BD): Dolby Digital 5.1 česky, Dolby Digital 2.0 česky, maďarsky, polsky.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 česky, Dolby Digital 2.0 česky, maďarsky, polsky.

Titulky (BD): anglické, české, bulharské, holandské, chorvatské, maďarské, makedonské, polské, rumunské, slovenské, srbské.
Titulky (DVD): anglické, české, bulharské, holandské, chorvatské, maďarské, makedonské, polské, rumunské, slovenské, srbské.

Doporučená cena: 499 Kč (BD - amaray v návleku, uvnitř je obsažen booklet s kontextovými historickými událostmi), 399 Kč (2DVD).

V obchodech od 4. prosince 2013.

Klip z filmu o filmu k televizní mini-sérii Hořící keř.

Kolekce Filmový klub Karla Zemana (Cesta do pravekuVynález zkázy + Baron Prásil)

BD obal filmu  / Cesta do praveku
Muzeum Karla Zemana ve spolupráci s distributorem a vlastníkem práv Bontonfilmem na jednom Blu-ray disku vydává trojici snímků československého režiséra, scenáristy a animátora Karla Zemana. Oproti již dříve na trh uvedeným DVDčkům nabízí modrý disk nepatrně lepší obraz a možnost zhlédnout všechny tři snímky bez nutnosti měnit nosič v přehrávači, jinak je výbava totožná (včetně zbytečně opakujících se bonusů u každého filmu). Nejvíce ceněné snímky zlínského rodáka se s výjimkou toho posledního, do kterého byla přidána postava kosmonauta, poměrně věrně drží svých předloh (verneovek, "prášilovského" románu  Gottfrieda Bürgera) a inspiraci pro výtvarné řešení nacházejí v knižních ilustracích. Kombinace hraného a animovaného filmu s výrazným edukativním (Cesta do pravěku) či protiválečným (Vynález zkázy, Baron Prášil) záměrem je dodnes působivá a dovede oslovit nové generace diváků, kteří nejsou zatíženi povědomím o úlitbám dobové politice (parta pionýrů v Cestě do pravěku, kosmonaut v Baronu Prášilovi).

Cesta do pravěku
Bonusy (BD): Zrození filmové legendy (cca. 5 min.); Proč Karel Zeman film natočil (cca. 2,5 min.); Kdo film natáčel (cca. 4 min.); Hrdinové filmu (cca. 3,5 min.); Trikové scény s představeným modelem (cca. 1 min.); Legenda pokračuje (cca. 3,5 min.); Muzeum Karla Zemana (cca. 1 min.); Cesta za Karlem Zemanem (Clarinet Factory) (cca. 8 min.). 

Obraz (BD): 16:9 / 1080i / 1.85:1.
Zvuk (BD): DTS 2.0 česky.
Titulky (BD): anglické, české.

Vynález zkázy
Bonusy (BD): Zrození filmové legendy (cca. 5 min.); Proč Karel Zeman film natočil (cca. 3,5 min.); Moře objektivem Karla Zemana (2 min.); Legenda pokračuje (cca. 3,5 min.); Muzeum Karla Zemana (cca. 1 min.); Cesta za Karlem Zemanem (Clarinet Factory) (cca. 8 min.); Nejlepší trikové scény 1 a 2 (cca. 1,5 min.).
Obraz (BD): 16:9 / 1080i / 1.85:1.
Zvuk (BD): DTS 2.0 česky.
Titulky (BD): anglické, české.

Baron Prášil
Bonusy (BD): Zrození filmové legendy (cca. 5 min.); Proč Karel Zeman film natočil (cca. 3,5 min.); Obsazení filmu (cca. 2 min.); Nejlepší trikové scény 1 a 2 (cca. 2 min.); Legenda pokračuje (cca. 3,5 min.); Muzeum Karla Zemana (cca. 1 min.); Měsíční Zem (Clarinet Factory (cca. 5 min.); Cesta za Karlem Zemanem (cca. 8 min.).
Obraz (BD): 16:9 / 1080i / 1.85:1.
Zvuk (BD): DTS 2.0 česky.
Titulky (BD): anglické, české.

Bonus k Vynálezu zkázy: Proč Karel Zeman film natočil.

V zajetí démonů (The Conjuring) (Magic Box)
BD obal filmu V zajetí démonů / The Conjuring
James Wan si udělal jméno na hororech. Nastartoval sérii Saw, kterou stihl opustit, než se z ní stala co do vytváření návaznosti mezi díly překombinovaná přehlídka nepříliš vynalézavých způsobů lidských úmrtí. Po prvním dílu, který stál na počátku cyklu levných a divácky úspěšných torture porn, začal natáčet sebeuvědomělé staromódní žánrovky. Problém s jeho old-school duchařinami jako Zlověstné tichoInsidious či V zajetí démonů je, že mohou divákům splynout v jedno. V případě posledního zmíněného by to ale byla škoda, protože by měl svou sázkou na osvědčené postupy vyděsit jak začínající "hororáře", tak pobavit a navodit strach zkušeným hororovým harcovníkům, kteří si budou užívat napodobování stylu snímků ze 70., usmívat se nad odkazy k inspiračním zdrojům a lekat se díky důmyslné práci se zvukem, svícením a mimoobrazovým prostorem. Ve výsledku je jedno, že jde o film podle skutečných událostí z Harrisvillu, kdy rodina Perronových byla nucena na pomoct přivolat vyšetřovatele paranormálních jevů Warrenovy. 

Bonusy (BD): 3x dokument - V zajetí démonů: Tváří v tvář hrůze (cca. 6,5 min.), Život zasvěcený démonologii (cca. 15,5 min.), Vyděšeni k smrti (cca. 8 min.).
Bonusy (DVD): Vyděšeni k smrti (cca. 8 min.)

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.
Obraz (DVD): 16:9 / 2.40:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 anglicky - zvuková stopa pro nevidicí, Dolby Digital 5.1 česky, italsky, kastilsky, rusky, thajsky, Dolby Digital 5.0 polsky (voice-over), Dolby Digital 2.0 turecky.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).

Titulky (BD): anglické, české, arabské, čínské, hebrejské, italské, kastilské, korejské, polské, portugalské, rumunské, ruské, řecké, thajské, turecké.
Titulky (DVD): anglické pro neslyšící, české, arabské, hebrejské, maďarské, polské, rumunské, řecké.

Doporučená cena: 599 Kč (BD), 399 Kč (DVD).

V obchodech od 4. prosince 2013.

Blu-ray/DVD upoutávka k filmu V zajetí démonů.

Země naděje (Promised Land) (Magic Box)
BD obal filmu Země naděje / Promised Land
Země naděje měla být původně režijním debutem Matta Damona, který se výběrem rolí i svým vystupováním v médiích profiluje jako liberál brojící za správnou věc. Kvůli tvůrčím neshodám ale nakonec neskončil za kamerou, nýbrž před ní. Režii svěřil americkému nezávislému tvůrci Gusu Van Santovi, který před patnácti lety zfilmoval Damonův a Affleckův scénář k Dobrému Willu Huntingovi, za který si oba herci odnesli Oscara. Země naděje sice kritický a komerční úspěch předchozí spolupráce Damona a Van Santa nezopakovala. Odsudky, kterých se ale dočkala a které povětšinou vychází ze srovnání obou titulů, jsou ale nezasloužené. Přednostmi obou děl jsou civilní herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích, neokázalá režie a důraz na společenský přesah (vzdělávání sociálně slabých, resp. uvědomování si ne-úplně-se-zákonem-korespondujícími strategiemi korporací). Negativum je stejné: tezovitost. Komu ale nevadí nepříliš důmyslné ekologické agitky, měl by příběhu o Stevu Butlerovi, který má spolu s kolegyní Sue za úkol přesvědčit farmáře k odprodeji pozemků, dát šanci.

Bonusy (BD): Film je distribuován bez bonusových materiálů.
Bonusy (DVD): Film je distribuován bez bonusových materiálů.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 1.85:1.
Obraz (DVD): 16:9 / 1.85:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, česky.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.

Titulky (BD): české.
Titulky (DVD): české.

Doporučená cena: 499 Kč (BD), 299 Kč (DVD).

V obchodech od 4. prosince 2013.

Blu-ray spot Země naděje.

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Bluray recenze: Joker 9/10
Bluray recenze: Joker Snímek Joker, jenž je nekompromisní, uhrančivou a mimořádně působivou anti-komiksovou a anti-hrdinskou psychologickou sondou do duše šílence, vychází na nosičích DVD, Blu-Ray a UHD BD. čtěte zde
Vydáno: 27.03.2020 12:00 v sekci Recenze | Blu-ray
0
TV tipy: 27. 3. 2020 - 2. 4. 2020
TV tipy: Piráti z Karibiku rychle a zběsile plánují Salazarovu pomstu Největšími lákadly na přelomu března a dubna jsou televizní premiéry dvou velkých komerčních trháků. Tím prvním je sedmý díl automobilové ságy Rychle a zběsile, druhým pak zatím poslední pokračování Pirátů z Karibiku.... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Koronavirus: seznam posunutých premiér
Koronavirus: seznam posunutých premiér UPDATE: Kvůli epidemii koronaviru jsou odkládány premiéry tuzemských i zahraničních filmů. Nově jsou posunuty například premiéry filmů Krotitelé duchů: Odkaz, Morbius a Mimoni: Padouch přichází. čtěte zde
Vydáno: 22.03.2020 09:18 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 20. 3. 2020 - 26. 3. 2020
TV tipy: Stíhači Red Tails nahánějí neznámého vojáka, který nese kulku pro generála V nadcházejícím týdnu si můžete dlouhé chvíle zkrátit v televizi u několika méně známých, avšak zajímavých žánrovek. Premiérového uvedení se ale dočkají třeba i válečná dramata Stíhači Red Tails a Neznámý voják. ... čtěte zde
Vydáno: 20.03.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
4
Blu-ray recenze: Anna 6/10
Blu-ray recenze: Špionážní thriller Anna na bonusy zanevřel Film Anna režiséra a scenáristy Luca Bessona vychází jak na DVD, tak na Blu-Ray, ale bohužel zcela bez bonusů. čtěte zde
Vydáno: 19.03.2020 12:00 v sekci Recenze | Blu-ray
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Po Neviditelném přijde Dracula (11.03.2020 14:46 v Novinky | Zprávy)
- Ben Affleck se pustí do historie (22.11.2019 09:17 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Všechny filmy Martina Scorseseho od nejhoršího po nejlepší (17.11.2019 08:30 v Články | Publicistika)
- Blu-ray recenze: Annabelle 3 je hororovou rutinou s nevyužitým potenciálem (01.11.2019 12:00 v Recenze | Blu-ray)
- TV tipy: Páni kluci jsou pohřbeni zaživa a ocitají se v zajetí démonů (18.10.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- James Wan odhalil název nového filmu (25.09.2019 19:17 v Novinky | Zprávy)
- James Wan natočí oldschoolový thriller (24.08.2019 17:55 v Novinky | Zprávy)
- James Wan zná Tajemství loňského léta (28.07.2019 09:32 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Takový normální vozíčkář Kick-Ass se ocitá ve videodromu, kde prožívá lásku z Khon Kaen (12.07.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Mortal Kombat má Sub-Zera (11.07.2019 10:00 v Novinky | Zprávy)
- James Wan chystá překvapení (30.06.2019 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Recenze: Potenciál hororu Annabelle 3 dojíždí na zjevnou lacinost (28.06.2019 09:00 v Recenze | Premiéry)
- Annabelle 3 straší v novém traileru (28.05.2019 21:18 v Novinky | Trailery)
- Mortal Kombat se začne natáčet na podzim (15.05.2019 15:30 v Novinky | Zprávy)
- Na plátna kin se vrátí Salem´s Lot (26.04.2019 09:06 v Novinky | Zprávy)
- Ben Affleck bude režírovat Ghost Army (24.04.2019 10:00 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Avengers nikdy neodvrací zrak a cestují do pravěku (24.04.2019 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Recenze: Horor La Llorona: Prokletá žena kombinuje strašení a mateřství (19.04.2019 09:00 v Recenze | Premiéry)
- Zemřel herec Seymour Cassel (09.04.2019 19:13 v Novinky | Zprávy)
- Annabelle 3 v prvním traileru (31.03.2019 14:00 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   09/2020

Neviditelný
7/10

Hororový psychologický thriller s Elisabeth Moss v hlavní roli ženy, která se snaží uprchnout ze vztahu se svým psychopatickým partnerem, dokáže napínat a děsit i bez nadpřirozených strašáků.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver