Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: Pacific Rim a Bez doteku

BD a DVD tipy: Pacific Rim a Bez doteku

Vydáno: 14.11.2013 12:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák | foto: CinemArt

Dnešní výjimečné BD/DVD tipy vycházejí, protože s blížícím se koncem roku je nabídka společností nejzajímavější. Vedle blockbusterové poctě kaidžu eiga a mecha žánru byste neměli minout klubovky Hon a Bez doteku.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Tři dny Kondora (Three Days of the Condor) (Magic Box)

BD obal filmu Tři dny Kondora / Three Days of the Condor
Nejprve ale rest z minula, protože by byla škoda Tři dny Kondora opomenout, když u nás vůbec poprvé vychází na Blu-rayi. Režisér Sydney Pollack, mezi jehož nejoceňovanější počiny patří melodramata Koně se také střílejí a Vzpomínky na Afriku, natočil tento meta-žánrový film v polovině 70. let s Robertem Redfordem v hlavní roli. "Meta", protože protagonista Joe Turner je sice hitchcockovským mužem na útěku a hrdinou proti své vůli, ale oproti svým předchůdcům má jednu zásadní výhodu. Jakožto literární vědec je obeznámen se žánrovými vzorci (akčního) thrilleru, a tak své teoretické vědomosti uplatňuje v praxi pro záchranu vlastního života. Utajovaná skupina, které je členem a která má na starost načítání brakových knih pro nalezení možného úniku tajných informací CIA, je jednoho dne zabita a on zůstává jediným živým.

V porovnání s britským Třetím mužem, který před víc jak čtvrt stoletím udělal pro detektivky totéž co Tři dny Kondora pro thrillery, vychází Pollackova žánrová hra jako slabší. A nedosahuje ani důmyslnosti Fincherovy Hry, jež pracuje se stejným konceptem. Navzdory existenci kvalitnějších alternativ by třetí spolupráce Sydneyho Pollacka s Robertem Redfordem neměla ujít pozornosti jak nepoučenému divákovi, který si chce užít žánrovou jízdu, tak tomu kritickému, který se bude bavit sebeuvědomělým odkrýváním schémat napínavé podívané.

Bonusy (BD): Něco o Sydneym Pollackovi (59 min.); Více o Kondorovi (25 min.); Upoutávka (3 min.).

Pozn. bonusové materiály obsahují české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.35:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, DTS 5.1 česky.

Tiulky (BD): české. 

Doporučená cena: 399 Kč (BD).

V obchodech od 6. listopadu 2013.

Původní upoutávka k filmu Tři dny kondora.


Bez doteku (Bontonfilm)

DVD obal filmu Bez doteku / Bez doteku
Českému uměleckému snímku Bez doteku škodí, že má kampaň založenou na (novináři neověřeném) "faktu", že jde o debut nejmladšího českého režiséra. Přitom prvotina Matěje Chlupáčka, která pojednává o rozpoložení otčímem zneužívané (?) nezletilé dívky Jolany a jejím vypořádáním se s traumatizujícím zážitkem, až na příliš patrnou inspiraci v zahraničních vzorech nevykazuje neduhy mnohých počátků nadějných tvůrců. V kontextu české porevoluční tvorby nejde ani o tematicky (viz Vendeta, Nevinnost, Zneužívaný), ani co do vyobrazení ústřední chcípáčkovské postavy o výlučné dílo. Svou netradiční výstavbou, spočívající v zanechání trvalé mezery mezi prvním a druhým aktem, i upřednostňováním nejednoznačnosti se ovšem už vymyká. Pokud navíc přistoupíte na to, že herecké výkony včetně dialogů jsou - byť nejednotně - stylizované, mohlo by se vám Bez doteku zamlouvat.

Bonusy (DVD): Upoutávka; 2x videoklip. 

Obraz (DVD): 16:9.

Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1. česky.

Tiulky (DVD): české pro neslyšící, anglické.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD).

V obchodech od 13. listopadu 2013.

Videoklip k filmu Bez doteku: Heart and Ocean - Flowers.

Hon (Jagten) (Bonton)

DVD obal filmu Hon / Jagten
Nejlepší film dánského režiséra Thomase Vinterberga od jeho nejslavnější Rodinné oslavy u nás na Blu-rayi původně ani neměl vyjít. Předběžný průzkum trhu ale ukázal, že je zde dostatečná kupní síla (ale ne natolik, aby nebyla cena ve srovnání s jinými novinkami nadsazená). Drama se skvěle obsazeným Madsem Mikkelsenem se odehrává během jednoho roku, během kterého se postupně proměňuje názor obyvatel vesnice na místního vychovatele a kamaráda mnohých, který je (křivě) obviněn z pedofilie. Vedle všeobecného kritického i diváckého nadšení zazněly výtky, že Hon je pouhým zopakováním Rodinné oslavy a že jde o manipulativní dílo. Obě kritické připomínky jsou ale nemístné, protože Vinterberg oproti své Dogma 95 prvotině mění perspektivu (ze skutečně poškozených na neprávem obviněného) a liší se i způsob dávkování informací. U sešlosti na oslavu otcových a dědečkových narozenin se těžilo z postupného odhalování informací ohledně rodinné minulosti, ale tentokrát od počátku víme, že opovržení kvůli pedofilii nemá reálný základ. Z tohoto důvodu nemůže být o manipulativnosti řeč, protože nic (kromě identit útočníků) není zamlčováno.

Bonusy (BD):
Trailer (2 min.); Fotogalerie (1 min.).
Bonusy (DVD): Trailer (2 min.); Fotogalerie (1 min.).

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.35:1.
Obraz (DVD): 16:9 / 2.35:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 dánsky, česky.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 dánsky, česky.

Tiulky (BD): anglické, české, české pro neslyšící. 
Titulky (DVD): anglické, české, české pro neslyšící.

Doporučená cena:
499 Kč (BD), 399 Kč (DVD).

V obchodech od 13. listopadu 2013.

Oficiální upoutávka k filmu Hon.


JFK (JFK)

BD obal filmu  / JFK
Nixon má mistrný herecký výkon Anthonyho HopkinseW. je zase zábavnou multižánrovou reinterpretací Bushe mladšího jako konzervativního Texasana, který žije ve stínu otcovské figury. JFK ale zůstává nejlepším prezidentským biopicem Olivera Stonea, a to navzdory tomu (nebo právě proto), že na poslední chvíle Kennedyho života nahlíží z několika různých hledisek, které sjednocuje vyšetřování newyorského státního zástupce Jima Garrisona. Na Blu-rayi budete mít možnost zhlédnout režisérskou (téměř čtyři hodiny dlouhou!) verzi, ve které díky kvalitnímu obrazovému přepisu vynikne stylistické experimentátorství, jež je příznačné pro Stoneovu spolupráci s kameramanem Robertem Richardsonem v průběhu celých 90. let minulého století. Střídání fikčních záběrů s těmi dokumentárními, jejich míchání, užívání barevného i černobílého materiálu, okázalé užití transfokátoru i zesílení zrna nebylo nikdy tak opojné jako v tomto soudním dramatu "rekonstruujícím" atentát na JFK. 

Bonusy (BD):
Audiokomentář režiséra Olivera Stonea; V zákulisí filmu JFK: Otázka konspirace (90 min.); Vynechané/prodloužené scény (cca. 40 min.); Alternativní konec (cca. 12 min.); Multimediální eseje - Nové dokumenty (cca. 30 min.), Setkání s panem X: Osobnost a myšlenky Fletchera Proutyho (cca. 11 min.); Upoutávka (cca. 2,5 min.).

Pozn. bonusové materiály neobsahují české titulky.

Obraz (B-R): 16:9 / 1080p Full HD /

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, DTS 5.1 italsky, kastilsky, DTS 2.0 japonsky, mandarínsky, německy.

Tiulky (BD): anglické, anglické pro neslyšící, české, arabské, bulharské, čínské, dánské, finské, hebrejské, holandské, chorvatské, islandské, italské, japonské, kastilské, maďarské, německé, norské, polské, portugalské, rumunské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské, turecké. 

Doporučená cena: 499 Kč (BD), 599 Kč (BD - sběratelská limitovaná edice ve steelbooku).

V obchodech od 13. listopadu 2013.

BD trailer (s českými titulky) na film JFK.Pacific Rim - Útok na Zemi (Pacific Rim)

BD obal filmu Pacific Rim - Útok na Zemi / Guillermo del Toro svým blockbusterem Pacific Rim - Útok na Zemi cílil na velmi úzkou skupinku diváků, kteří jsou znalí kaidžu eiga a mecha subžánru, jemuž v hrané podobě vzdává hold. Ostatní nejspíš ocení, že scény atrakcí jsou sice v porování s konkurencí přehledné, protože jsou snímány převážně v amerických plánech a mají větší průměrnou délku záběru, než je současná norma. Pravděpodobně ale budou mít problém se záměrnou stylizací, kdy herci představují žánrové (arche)typy a pravidla fungování fikčního světa jsou odvislá od konvencí inspiračních zdrojů. Analytici pak mohou argumentovat, že "nastavovaný" závěrečný akt je důsledkem poetiky produkčního cyklu s monstry, případně že je dán potřebou přiklonit se ke klasickému vyprávění a jeho výstavbě, přestože jde o příběh zamýšlený jako zprostředkovaný prostřednictvím několika médií.

Bonusy (2D BD): Audiokomentář režiséra Guillerma del Tora; Focus Points (cca. 60 min.); Režisérův zápisník - interaktivní bonus - video (6 dokumentů, rozhovory) a obrazová (statická, animovaná) galerie spolu s texty (českými!); Dokument: The Digital Artistry of Pacific Rim (17 min.); Minidokument: analýza scény driftování (5 min.); Archiv návrhů The Shatterdome - video a fotogalerie; Vystřižené scény (4 min.); Nepodařené scény (4 min.).

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 1.78:1 (+ 3D).
Obraz (DVD): 16:9 / 1.78:1 (2D). 

Zvuk (2D BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, rusky, turecky, ukrajinsky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).
Zvuk (3D BD): DTS-HD Master Audio 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, anglicky, maďarsky, rusky, turecky, ukrajinsky, Dolby Digital 5.1 (voice-over)
Zvuk (2D DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.

Tiulky (2D BD): anglické pro neslyšící, české, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, chorvatské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, rumunské, ruské, řecké, slovinské, srbské, turecké.
Titulky (3D BD): anglické pro neslyšící, české, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, chorvatské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, rumunské, ruské, řecké, slovinské, srbské, turecké.
Titulky (2D DVD): české...

Doporučená cena: 599 Kč (2D, 2x BD), 699 Kč (2D + 3D, 3x BD), 799 Kč (2D + 3D, 3x BD, futurepack), 1 499 Kč (2D + 3D, 3x BD, Monster Edition - disky uložené v plastovém mecha robotovi).

V obchodech od 13. listopadu 2013.

BD upoutávka na Pacific Rim - Útok na Zemi.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Box office: 18. víkend
Box office: Rozhněvaný muž je na špici Akční film Rozhněvaný muž s Jasonem Stathamem opanoval vrchol žebříčku Box office během právě uplynulého víkendu. čtěte zde
Vydáno: 10.05.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
TV tipy: 7. 5. 2021 - 13. 5. 2021
TV tipy: Diváku, uteč před sviňákem do Jurského světa Hned několik atraktivních premiér si televizní dramaturgové nachystali na první polovinu května. Divácky nejvstřícnější určitě budou pokračování Jurského světa a Oscarem oceněný podvratný satirický horor Uteč. čtěte zde
Vydáno: 07.05.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
V květnu na streamovacích službách: Pestrá nabídka žánrů, z které si vybere každý!
V květnu na streamovacích službách: Pestrá nabídka žánrů, z které si vybere každý! Máj je prý lásky čas. Streamovací služby ale o romantiku ve svých snímcích moc nezavadí. Těšit se můžete na silná dramata, komiksový seriál nebo zombie horor. Bude z čeho vybírat, tak jen do toho! čtěte zde
Vydáno: 06.05.2021 07:30 v sekci Radar
0
Blu-Ray: Marťan 8/10
Blu-Ray recenze: Sci-fi Marťan vychází spolu s více než hodinou bonusů Film Marťan vychází znovu na Blu-Ray, doprovázený různorodými bonusovými materiály, z nichž značná část překračuje hranici běžných filmů o filmu a působí spíš jako sada video-doplňků k jeho ději. čtěte zde
Vydáno: 04.05.2021 07:30 v sekci Recenze | Blu-ray
0
Box office: 17. víkend
Box office: vedení se ujalo japonské anime Japonské anime Demon Slayer the Movie: Mugen Train vystřídalo ve vedení akční videoherní fantasy Mortal Kombat. čtěte zde
Vydáno: 03.05.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Chystá se anglicky mluvený remake oscarového vítěze Chlast (27.04.2021 08:00 v Novinky | Zprávy)
- Oscar 2021: filmem roku je Země Nomádů (26.04.2021 05:56 v Články | Publicistika)
- Oscarová recenze: The Father (18.04.2021 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Pátý Indy má novou hvězdu (16.04.2021 08:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Captain Marvel si rodinu nevybírá a raději tančí foxtrot (16.04.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Po Otci přijde Syn (15.04.2021 08:00 v Novinky | Zprávy)
- Oscar 2021: Nejlepší herec v hlavní a vedlejší roli (10.04.2021 10:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Gagarin, Pancho Villa, Igor Stravinsky a Coco Chanel jsou Street Kings (09.04.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: Bude stoupající úspěch streamovacích služeb znamenat konec pro kina? (28.03.2021 10:30 v Články | Publicistika)
- Trailer: The Virtuoso (25.03.2021 13:30 v Novinky | Trailery)
- Oscar 2021: nominace na nejlepší americké filmy roku vyhlášeny (15.03.2021 14:06 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Nabarvené ptáče pozoruje tajemnou záři nad Pacifikem, poznává tvář vody a nakonec se ocitá v síti (05.03.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Prvotřídní mrcha Rosamund Pike ždímá z důchodců peníze ve filmu Jako v bavlnce (26.02.2021 12:30 v Recenze)
- Na novém filmu Davida Finchera bude pracovat i scénárista kultovního Sedm (26.02.2021 12:00 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Než rychle a zběsile přišla bouře nastala nejtemnější hodina (26.02.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: hudební skladatelé s nejvíce Oscary (20.02.2021 10:00 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   41/2020

Chlast
8/10

Kritický portrét společnosti, v níž je všudypřítomný alkohol součástí národní kultury, a zároveň vyvážené drama o čtveřici středoškolských učitelů, kteří si v rámci vědeckého pokusu udržují konstantní hladinku půl promile.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu