Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: Pacific Rim a Bez doteku

BD a DVD tipy: Pacific Rim a Bez doteku

Vydáno: 14.11.2013 12:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák | foto: CinemArt

Dnešní výjimečné BD/DVD tipy vycházejí, protože s blížícím se koncem roku je nabídka společností nejzajímavější. Vedle blockbusterové poctě kaidžu eiga a mecha žánru byste neměli minout klubovky Hon a Bez doteku.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Tři dny Kondora (Three Days of the Condor) (Magic Box)

BD obal filmu Tři dny Kondora / Three Days of the Condor
Nejprve ale rest z minula, protože by byla škoda Tři dny Kondora opomenout, když u nás vůbec poprvé vychází na Blu-rayi. Režisér Sydney Pollack, mezi jehož nejoceňovanější počiny patří melodramata Koně se také střílejí a Vzpomínky na Afriku, natočil tento meta-žánrový film v polovině 70. let s Robertem Redfordem v hlavní roli. "Meta", protože protagonista Joe Turner je sice hitchcockovským mužem na útěku a hrdinou proti své vůli, ale oproti svým předchůdcům má jednu zásadní výhodu. Jakožto literární vědec je obeznámen se žánrovými vzorci (akčního) thrilleru, a tak své teoretické vědomosti uplatňuje v praxi pro záchranu vlastního života. Utajovaná skupina, které je členem a která má na starost načítání brakových knih pro nalezení možného úniku tajných informací CIA, je jednoho dne zabita a on zůstává jediným živým.

V porovnání s britským Třetím mužem, který před víc jak čtvrt stoletím udělal pro detektivky totéž co Tři dny Kondora pro thrillery, vychází Pollackova žánrová hra jako slabší. A nedosahuje ani důmyslnosti Fincherovy Hry, jež pracuje se stejným konceptem. Navzdory existenci kvalitnějších alternativ by třetí spolupráce Sydneyho Pollacka s Robertem Redfordem neměla ujít pozornosti jak nepoučenému divákovi, který si chce užít žánrovou jízdu, tak tomu kritickému, který se bude bavit sebeuvědomělým odkrýváním schémat napínavé podívané.

Bonusy (BD): Něco o Sydneym Pollackovi (59 min.); Více o Kondorovi (25 min.); Upoutávka (3 min.).

Pozn. bonusové materiály obsahují české titulky.

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.35:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, DTS 5.1 česky.

Tiulky (BD): české. 

Doporučená cena: 399 Kč (BD).

V obchodech od 6. listopadu 2013.

Původní upoutávka k filmu Tři dny kondora.


Bez doteku (Bontonfilm)

DVD obal filmu Bez doteku / Bez doteku
Českému uměleckému snímku Bez doteku škodí, že má kampaň založenou na (novináři neověřeném) "faktu", že jde o debut nejmladšího českého režiséra. Přitom prvotina Matěje Chlupáčka, která pojednává o rozpoložení otčímem zneužívané (?) nezletilé dívky Jolany a jejím vypořádáním se s traumatizujícím zážitkem, až na příliš patrnou inspiraci v zahraničních vzorech nevykazuje neduhy mnohých počátků nadějných tvůrců. V kontextu české porevoluční tvorby nejde ani o tematicky (viz Vendeta, Nevinnost, Zneužívaný), ani co do vyobrazení ústřední chcípáčkovské postavy o výlučné dílo. Svou netradiční výstavbou, spočívající v zanechání trvalé mezery mezi prvním a druhým aktem, i upřednostňováním nejednoznačnosti se ovšem už vymyká. Pokud navíc přistoupíte na to, že herecké výkony včetně dialogů jsou - byť nejednotně - stylizované, mohlo by se vám Bez doteku zamlouvat.

Bonusy (DVD): Upoutávka; 2x videoklip. 

Obraz (DVD): 16:9.

Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1. česky.

Tiulky (DVD): české pro neslyšící, anglické.

Doporučená cena: 299 Kč (DVD).

V obchodech od 13. listopadu 2013.

Videoklip k filmu Bez doteku: Heart and Ocean - Flowers.

Hon (Jagten) (Bonton)

DVD obal filmu Hon / Jagten
Nejlepší film dánského režiséra Thomase Vinterberga od jeho nejslavnější Rodinné oslavy u nás na Blu-rayi původně ani neměl vyjít. Předběžný průzkum trhu ale ukázal, že je zde dostatečná kupní síla (ale ne natolik, aby nebyla cena ve srovnání s jinými novinkami nadsazená). Drama se skvěle obsazeným Madsem Mikkelsenem se odehrává během jednoho roku, během kterého se postupně proměňuje názor obyvatel vesnice na místního vychovatele a kamaráda mnohých, který je (křivě) obviněn z pedofilie. Vedle všeobecného kritického i diváckého nadšení zazněly výtky, že Hon je pouhým zopakováním Rodinné oslavy a že jde o manipulativní dílo. Obě kritické připomínky jsou ale nemístné, protože Vinterberg oproti své Dogma 95 prvotině mění perspektivu (ze skutečně poškozených na neprávem obviněného) a liší se i způsob dávkování informací. U sešlosti na oslavu otcových a dědečkových narozenin se těžilo z postupného odhalování informací ohledně rodinné minulosti, ale tentokrát od počátku víme, že opovržení kvůli pedofilii nemá reálný základ. Z tohoto důvodu nemůže být o manipulativnosti řeč, protože nic (kromě identit útočníků) není zamlčováno.

Bonusy (BD):
Trailer (2 min.); Fotogalerie (1 min.).
Bonusy (DVD): Trailer (2 min.); Fotogalerie (1 min.).

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 2.35:1.
Obraz (DVD): 16:9 / 2.35:1.

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 dánsky, česky.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 dánsky, česky.

Tiulky (BD): anglické, české, české pro neslyšící. 
Titulky (DVD): anglické, české, české pro neslyšící.

Doporučená cena:
499 Kč (BD), 399 Kč (DVD).

V obchodech od 13. listopadu 2013.

Oficiální upoutávka k filmu Hon.


JFK (JFK)

BD obal filmu  / JFK
Nixon má mistrný herecký výkon Anthonyho HopkinseW. je zase zábavnou multižánrovou reinterpretací Bushe mladšího jako konzervativního Texasana, který žije ve stínu otcovské figury. JFK ale zůstává nejlepším prezidentským biopicem Olivera Stonea, a to navzdory tomu (nebo právě proto), že na poslední chvíle Kennedyho života nahlíží z několika různých hledisek, které sjednocuje vyšetřování newyorského státního zástupce Jima Garrisona. Na Blu-rayi budete mít možnost zhlédnout režisérskou (téměř čtyři hodiny dlouhou!) verzi, ve které díky kvalitnímu obrazovému přepisu vynikne stylistické experimentátorství, jež je příznačné pro Stoneovu spolupráci s kameramanem Robertem Richardsonem v průběhu celých 90. let minulého století. Střídání fikčních záběrů s těmi dokumentárními, jejich míchání, užívání barevného i černobílého materiálu, okázalé užití transfokátoru i zesílení zrna nebylo nikdy tak opojné jako v tomto soudním dramatu "rekonstruujícím" atentát na JFK. 

Bonusy (BD):
Audiokomentář režiséra Olivera Stonea; V zákulisí filmu JFK: Otázka konspirace (90 min.); Vynechané/prodloužené scény (cca. 40 min.); Alternativní konec (cca. 12 min.); Multimediální eseje - Nové dokumenty (cca. 30 min.), Setkání s panem X: Osobnost a myšlenky Fletchera Proutyho (cca. 11 min.); Upoutávka (cca. 2,5 min.).

Pozn. bonusové materiály neobsahují české titulky.

Obraz (B-R): 16:9 / 1080p Full HD /

Zvuk (BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, DTS 5.1 italsky, kastilsky, DTS 2.0 japonsky, mandarínsky, německy.

Tiulky (BD): anglické, anglické pro neslyšící, české, arabské, bulharské, čínské, dánské, finské, hebrejské, holandské, chorvatské, islandské, italské, japonské, kastilské, maďarské, německé, norské, polské, portugalské, rumunské, ruské, řecké, španělské, švédské, thajské, turecké. 

Doporučená cena: 499 Kč (BD), 599 Kč (BD - sběratelská limitovaná edice ve steelbooku).

V obchodech od 13. listopadu 2013.

BD trailer (s českými titulky) na film JFK.Pacific Rim - Útok na Zemi (Pacific Rim)

BD obal filmu Pacific Rim - Útok na Zemi / Guillermo del Toro svým blockbusterem Pacific Rim - Útok na Zemi cílil na velmi úzkou skupinku diváků, kteří jsou znalí kaidžu eiga a mecha subžánru, jemuž v hrané podobě vzdává hold. Ostatní nejspíš ocení, že scény atrakcí jsou sice v porování s konkurencí přehledné, protože jsou snímány převážně v amerických plánech a mají větší průměrnou délku záběru, než je současná norma. Pravděpodobně ale budou mít problém se záměrnou stylizací, kdy herci představují žánrové (arche)typy a pravidla fungování fikčního světa jsou odvislá od konvencí inspiračních zdrojů. Analytici pak mohou argumentovat, že "nastavovaný" závěrečný akt je důsledkem poetiky produkčního cyklu s monstry, případně že je dán potřebou přiklonit se ke klasickému vyprávění a jeho výstavbě, přestože jde o příběh zamýšlený jako zprostředkovaný prostřednictvím několika médií.

Bonusy (2D BD): Audiokomentář režiséra Guillerma del Tora; Focus Points (cca. 60 min.); Režisérův zápisník - interaktivní bonus - video (6 dokumentů, rozhovory) a obrazová (statická, animovaná) galerie spolu s texty (českými!); Dokument: The Digital Artistry of Pacific Rim (17 min.); Minidokument: analýza scény driftování (5 min.); Archiv návrhů The Shatterdome - video a fotogalerie; Vystřižené scény (4 min.); Nepodařené scény (4 min.).

Obraz (BD): 16:9 / 1080p Full HD / 1.78:1 (+ 3D).
Obraz (DVD): 16:9 / 1.78:1 (2D). 

Zvuk (2D BD): DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, rusky, turecky, ukrajinsky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).
Zvuk (3D BD): DTS-HD Master Audio 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, anglicky, maďarsky, rusky, turecky, ukrajinsky, Dolby Digital 5.1 (voice-over)
Zvuk (2D DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.

Tiulky (2D BD): anglické pro neslyšící, české, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, chorvatské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, rumunské, ruské, řecké, slovinské, srbské, turecké.
Titulky (3D BD): anglické pro neslyšící, české, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, chorvatské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, rumunské, ruské, řecké, slovinské, srbské, turecké.
Titulky (2D DVD): české...

Doporučená cena: 599 Kč (2D, 2x BD), 699 Kč (2D + 3D, 3x BD), 799 Kč (2D + 3D, 3x BD, futurepack), 1 499 Kč (2D + 3D, 3x BD, Monster Edition - disky uložené v plastovém mecha robotovi).

V obchodech od 13. listopadu 2013.

BD upoutávka na Pacific Rim - Útok na Zemi.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Vánoční kronika 7/10
Vánoční kronice dominuje hláškující Santa Claus v podání Kurta Russela Před pár dny vypustil Netflix mezi své diváky druhý díl vánoční komedie Vánoční kronika, ve kterém si Santa Clause opět zahrál Kurt Russel. Byl první díl tak dobrý, že si zasloužil pokračování? čtěte zde
Vydáno: 01.12.2020 07:30 v sekci Recenze | Stroj času
0
Box office: 48. víkend
Box office: Den díkůvzdání byl ve znamení Croodsových Americký svátek Den díkůvzdání byl ve znamení pokračování animovaného filmu Croodsovi: Nový věk, který neměl žádnou vážnou konkurenci a jehož tržby se poprvé za dlouhou dobu blížily hranici deseti milionů dolarů. čtěte zde
Vydáno: 30.11.2020 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Sám doma slaví třicet let od premiéry! Kolik dílů vlastně tahle komedie má?
Sám doma slaví třicet let od premiéry! Kolik dílů vlastně tahle komedie má? 10. listopadu 1990 proběhla premiéra vánoční komedie Sám doma. Nikdo tehdy netušil, že se z filmu stane takřka kultovní záležitost. Z populární značky těžila spousta dalších filmových tvůrců. Dokázal se některý z nich... čtěte zde
Vydáno: 29.11.2020 12:00 v sekci Články | Publicistika
0
Predátor od nejhoršího k nejlepšímu
Téma: série Predátor řazena od nejhoršího k nejlepšímu Režisér Dan Trachtenberg potají čtyři roky pracoval na novém dílu Predátora, a proto se zatím můžeme poohlédnout po sérii čítající čtyři filmy a dva crossovery. čtěte zde
Vydáno: 28.11.2020 13:30 v sekci Články | Publicistika
4
Portrét: Bruce Lee
Téma: portrét: Bruce Lee - cesta Malého draka Před osmdesáti lety se narodil americko-hongkongský herec Bruce Lee, který navždy ovlivnil svět bojových umění i filmu a po předčasné smrti ve dvaatřiceti letech se stal legendou. čtěte zde
Vydáno: 27.11.2020 12:30 v sekci Články | Publicistika
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Mikkelsen bude Grindewald (26.11.2020 08:57 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Oscar 2021: jací jsou favorité? (23.11.2020 17:30 v Články | Publicistika)
- Chaos Walking: první trailer (19.11.2020 17:20 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Percy Jackson a Bajaja jsou zlo s lidskou tváří a vědí, že koně se také střílejí (13.11.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Fincherův Mank v prvním úplném traileru (21.10.2020 16:25 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Chlast jako zdroj smutku i euforie navrací Vinterberga do vrcholné formy (13.10.2020 12:00 v Recenze | Premiéry)
- Fincherův Mank v prvním traileru (09.10.2020 08:50 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Loganovi parťáci hrají s Alexanderem Velikým na babu a hledají tři billboardy kousek za Ebbingem (09.10.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Rebelující smečka utíká pro balík prachů, aby bylo na chlast (07.10.2020 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Top 10: nejlepší role Mickeyho Rourkea (20.09.2020 10:00 v Články | Publicistika)
- Anthony Hopkins v dramatu The Father (15.09.2020 14:27 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Agatha je znovu v akci a podstupuje souboj pohlaví (11.09.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Fincherův Mank na prvních fotkách (06.09.2020 19:06 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Děda Alice Cooper je lotr, protože z Thora udělal rudou volavku (28.08.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Král léta Doctor Strange řeší vraždu v Orient expresu (21.08.2020 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   41/2020

Chlast
8/10

Kritický portrét společnosti, v níž je všudypřítomný alkohol součástí národní kultury, a zároveň vyvážené drama o čtveřici středoškolských učitelů, kteří si v rámci vědeckého pokusu udržují konstantní hladinku půl promile.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver