Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: prodloužený Hobit a jiní Mimoňi

BD a DVD tipy: Prodloužený Hobit a jiní Mimoňi

Vydáno: 08.11.2013 12:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák

V listopadu vychází tolik zajímavých titulů, že jsme se výjimečně rozhodli BD a DVD tipy rozdělit natřikrát - a spolu s tím mírně obměnit jejich podobu. Tento týden by vám neměl uniknout Lovec jelenů a Před půlnocí.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Hobit: Neočekávaná cesta - prodloužená verze (The Hobbit: An Unexpected Journey) (Magic Box)
BD obal filmu Hobit: Neočekávaná cesta / The Hobbit: An Unexpected JourneyProdloužená verze Hobita je v recenzích hodnocena jako slabší než kinoverze. Zastání se dočkala pouze od tolkienofilů, jež jsou rádi za každou minutu navíc, kterou mohou strávit ve Středozemi, a od příznivců rané tvorby Petera Jacksona, protože se jí svou podvratností některé původně nepoužité pasáže blíží. Stejně tak panuje neshoda, je-li adaptace jednoho útlého a pohádkově laděného svazku do podoby trojdílné epické fantasy zbytečným prequelem k Pánovi prstenů, nebo jde o výborný dobrodružný snímek. Málokdo ale Neočekávané cestě může upřít velmi zábavné a divácky opojné atrakce i důmyslnost rámcového vyprávění, které má podobu záměrně stylizované vzpomínky Bilba Pytlíka - a uvnitř té jsou vzpomínky dalších postav, odbočky atd. Více se dočtete v recenzi připravované na příští týden.

Bonusy (B-R, DVD): Audiokomentář režiséra Petera Jacksona a spoluscenáristky Philippy Boyens; Nový Zéland: Domovina Středozemě (cca. 6 min.); Dodatky - část 7: Dlouho očekávaná cesta (úvod + 14 dokumentů o celkové délce cca. 4,5 hodin); Dodatky - část 8: Návrat do Středozemě (18 dokumentů o celkové délce cca. 5 hodin).

Pozn. bonusové materiály - s výjimkou audiokomentáře - obsahují české titulky.

Obraz (B-R): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1 (+ 3D). 
Obraz (DVD): 16:9 / 2.40:1 (2D).

Zvuk (2D B-R): DTS-HD Master 7.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, rusky.  
Zvuk (3D B-R): DTS-HD Master 7.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, rusky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, polsky (voice-over).

Tiulky (2D B-R): anglické, české, čínské, estonské, chorvatské, korejské, ruské, řecké, srbské, thajské, turecké.
Titulky (3D B-R): anglické, české, arabské, dánské, estonské, finské, hebrejské, islandské, maďarské, norské, polské, portugalské, rumunské, ruské, švédské.

Doporučená cena: 599 Kč (2D, 5x DVD), 899 Kč (2D, 3x B-R), 1199 Kč (2D + 3D, 5x B-R).

V obchodech od 6. listopadu 2013.

Klip z dokumentu Chronciles.

Já padouch 2 (Despicable Me 2) (Bonton)

BD obal filmu Já padouch 2 / Despicable Me 2
Před třemi lety byly uvedeny dva vzájemně konkurenční animované filmy, které si za hlavní postavu zvolily záporáka, jenž se přičiněním druhých polepšil. Já, padouch bylo sice slabší než soudržnější a k fenoménu komiksových podívaných ironicky se vztahující Megamysl, ale dočkalo se jako první pokračování. Mělo totiž Mimoně, kteří po vzoru nemluvných grotesek bavili diváky o poznání víc. Ve dvojce je jim proto věnována celá jedna vedlejší linie, která se v závěru protíná s hlavní (pro kritického diváka zábavné, protože bondovsky koncipované vyšetřování záhadných únosů napraveným Gruem). Vyprávění se ale přesto rozpadá do série epizod - a odhalení identity druhého záporáka ukazuje, o jak velký konstrukt jde. Na Blu-rayi se ale můžete exkluzivně podívat na tři krátkometrážní snímky s Mimoni, které potvrzují, že na malé ploše a izolovaně od osobních a profesních trablů Grua fungují mnohem lépe.

Bonusy (B-R): Audiokomentář režisérů Chrise Renauda a Pierra Coffina; Vystřižená scéna (cca. 1 min.); Minifilmy: Štěňátko (cca. 4,5 min.), Panika v podatelně (cca. 4 min.), Postranní kolečka (cca. 4 min.); Z natáčení Minifilmů (cca. 6 min.); Mimoňi (cca. 3 min.); Zlí Mimoňové (cca. 4 min.); Grutá proměna (cca. 5,5 min.); El Hombre Malo: Darebák El Macho (cca. 4 min.); Gru a jeho dívky (cca. 5,5 min.); Záplava vychytávek (cca. 4 min.).

Pozn. bonusový materiál - s výjimkou audiokomentáře - obsahuje české titulky.

Obraz (B-R): 16:9 / 1080p Full HD / 1.85:1. 

Zvuk (2D B-R): DTS-HD Master 5.1 anglicky, DTS 5.1 česky, bulharsky, dánsky, finsky, norsky, portugalsky, slovensky, švédsky. 
Zvuk (3D B-R): DTS-HD Master anglicky, DTS 5.1 česky, francouzsky, portugalsky, španělsky, polsky, holandsky.

Tiulky (2D B-R): anglické, české, bulharské, dánské, finské, norské, portugalské, švédské.
Titulky (3D B-R): anglické, české, francouzské, portugalské, holandské, španělské, polské.


Doporučená cena: 399 Kč (DVD), 499 (2D B-R), 599 Kč (2D + 3D B-R).

V obchodech od 6. listopadu 2013.

Blu-ray trailer k filmu Já, padouch 2.

Lovec jelenů (The Deer Hunter) (Magic Box)

Pěti OscarBD obal filmu Lovec jelenů / The Deer Huntery (včetně toho za nejlepší film a režii) oceněné protiválečné drama Michaela Cimina zůstává i po třiceti pěti letech od doby svého vzniku jedním z nejlepších děl na téma války ve Vietnamu. Po rychle střižené akční komedii Thunderbolt a Lightfoot nejspíš nikdo neočekával, že se Ciminova režijní kariéra bude odvíjet nejenom do hloubky (co do témat a jejich komplexního uchopení), ale i do šířky (nejenom co do stopáže, ale i rozevíráním časových rámců - např. dlouhá svatební sekvence tvořící většinu prvního aktu). Lovec jelenů je zároveň předzvěstí Nebeské brány, během které byl několikrát překročen počet natáčecích dní, rozpočet i přijatelná metráž, což spolu s vysokou prodělečností znamenalo zastavení rozvoje Ciminovy filmografie do hloubky i do šířky.


Bonusy (B-R, DVD): Upoutávka (cca. 3 min.); Vystřižené scény (17 min.).

Obraz (B-R):
16:9 / 1080p Full HD / 2.35:1. 
Obraz (DVD): 16:9 / 2.35:1.

Zvuk (B-R):
DTS-HD Master 5.1 anglicky, DTS 5.1 česky.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.

Titulky (B-R, DVD):
české.

Doporučená cena: 199 Kč (DVD), 399 Kč (B-R).

V obchodech od 6. listopadu 2013.

Původní (ovšem v HD) upoutávka na Lovce jelenů.

Před půlnocí (Before Midnight) (Magic Box)

BD obal filmu Před půlnocí / Before MidnightRichard LinklaterKevin Smith jsou dva výrazní nezávislí tvůrci, jejichž průlomové snímky byly uvedeny v první polovině 90. let v Sundance, přičemž Slacker byl na rozdíl od svým stylem nevýrazných Clerks pozoruhodný užíváním metody záběr-sekvence. Zároveň bývá oběma připisován podíl na vzniku subžánru mumblecore, jehož poetika těží z omezených produkčních nákladů: režisér do vztahového dramatu s prvky komiky obsadí své kamarády a nechá je dlouho a chytře mluvit (o svých problémech v osobním životě, o popkultuře). V Před půlnocí, poslední části (prozatímní) trilogie, Linklater precizuje jak metodu záběr-sekvence, tak povyšuje mumblecore na profesionální úroveň.

Zatímco ve Slackerovi bylo několik desítek postav a styl na sebe strhával pozornost, Před půlnocí si převážnou většinu stopáže vystačí s dvěma ústředními a svou neokázalostí použitých stylistických postupů umožňuje vnoření se do vyprávění. Přitom nejenom významotvorná volba prostředí, ale i organizace velkého množství postav v předkamerovém prostoru svědčí o promyšlenosti filmu. V posledních letech kvůli nadprodukci indie dialogovek subžánru mumblecore se z ozvláštňujícího principu stalo schéma, ale i tomu se Linklater s Ethanem Hawkem a Julií Delpy jakožto představiteli protagonistů i spoluscenáristů vyhýbají. Siesta u řecké rodiny nabízí několik perspektiv, jak nahlížet a vůbec přistupovat ke vztahové problematice – a činí tak z Před půlnocí pronikavou generační výpověď, která umně pracuje s konceptem remarriage story.

Bonusy (B-R, DVD): Upoutávka (cca. 3 min.); Vystřižené scény (17 min.).

Obraz (B-R):
16:9 / 1080p Full HD / 1.85:1. 
Obraz (DVD): 16:9 / 1.85:1.

Zvuk (B-R):
DTS-HD Master 5.1 anglicky, DTS-HD Master 5.1 česky.
Zvuk (DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.

Titulky (B-R, DVD):
české.

Doporučená cena: 199 Kč (DVD), 499 Kč (B-R).

V obchodech od 6. listopadu 2013.

Bonus ze zahraniční edice: Q&A - Ethan Hawke, Julie Delpy, Richard Linklater.

Univerzita pro příšerky (Monsters University) (Bonton)
BD obal filmu Univerzita pro příšerky / Monsters University
Univerzita pro příšerky je sice nejslabší pixarovkou, ale stále jde o nadprůměrný počin, který je dostatečně ozvláštňující svým podvracením vypravěčských a žánrových schémat. Očekavatelné by bylo, kdyby prequel k Příšerkám s.r.o. byl parťáckým filmem ("buddy movie"), ve kterém bychom sledovali dvě ústřední postavy, Mika a Jamese, jak se zprvu nemůžou vystát, aby se později stali nejlepšími kamarády tím, že jeden převezme část vlastností toho druhého. Zasazení dění do univerzitního prostředí a do období her by zase nasvědčovalo tomu, že snímek bude strukturován dle jednotlivých "kol" a hrdinové nakonec dosáhnou svého (znovupřijetí na školu) vítězstvím v nich.

První překvapení spočívá v tom, že vyprávění nepřebírá po celou dobu koncept parťácké podívané, ale několikrát změní počet protagonistů (od jednoho přes týmovku až k dvěma), přičemž sjednocujícím prvkem je vždy Mike. Druhý odklon od předvídatelnosti spočívá v závěrečném aktu, který začíná tam, kde jiné žánrovky ze školního prostředí končí. Zároveň nejvíc cílí na dospělé diváky, protože porušení očekávaného vyústění školního syžetu vede k sebeuvědomělé a velmi zábavné hře s hororovými klišé.

Bonusy (B-R): Audiokomentář režiséra Dana Scanlona a Kori Rae, Kelseyho Manna; Kraťas: The Blue Umbrella (cca. 7 min.).

Pozn. bonusové materiály - včetně audiokomentáře (!) - obsahují české titulky.

Obraz (B-R): 16:9 / 1080p Full HD / 1.78:1 (+ 3D).
Obraz (DVD): 16:9 (2D). 

Zvuk (2D B-R): Dolby TrueHD 7.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, kazašsky, rusky, Dolby Digital 2.0 anglicky, anglicky - komentář pro nevidomé.
Zvuk (3D B-R): Dolby TrueHD 7.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, slovensky, maďarsky, polsky, arabsky, řecky, Dolby Digital 2.0 anglicky - komentář pro nevidomé.
Zvuk (2D DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky.

Tiulky (2D B-R): anglické, české, ruské.
Titulky (3D B-R): anglické, české, arabské, maďarské, polské, řecké, slovenské.
Titulky (2D DVD): české.

Doporučená cena: 399 Kč (2D DVD), 599 Kč (2D B-R), 699 Kč (2D + 3D, 2x B-R).

V obchodech od 6. listopadu 2013.

B-R/DVD trailer k filmu Univerzita pro příšerky.

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • Jen drobnost: zkratka Blu-ray je BD (jak je to spr... (Anonym, 09.11.2013 21:35) Reagovat

    Jen drobnost: zkratka Blu-ray je BD (jak je to správně v nadpisu), tak proč je poté dále v článku B-R... Jinak kvalitní článek i tipy jako vždy.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Top 20 ČR: 8. týden
Top 20 ČR: Ježek Sonic předběhl Chlapa na střídačku Ježek Sonic si za víkend doběhl v českých kinech pro zlato. Na druhé místo odsunul českou komedii Chlap na střídačku. čtěte zde
Vydáno: 25.02.2020 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 8. víkend
Box office: Ježek Sonic přesprintoval Harrisona Forda Videoherní Ježek Sonic ve finiši přesprintoval Harrisona Forda a jeho psa v dobrodružném filmu Volání divočiny. čtěte zde
Vydáno: 24.02.2020 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Portrét: Luis Buñuel
Portrét: Luis Buñuel - představitel filmového surrealismu V tomto měsíci uplyne 120 let od narození legendárního španělského režiséra, představitele filmového surrealismu Luise Buñuela. Tento článek připomene jeho život i dílo. čtěte zde
Vydáno: 22.02.2020 10:00 v sekci Články | Publicistika
1
1917 7/10
Recenze: Válečné drama 1917 fascinuje svou technickou realizací Na deset Oscarů nominovaný snímek Sama Mendese představuje vizuální požitek podpořený zpřítomňováním času a prostoru - díky dovedně skrytým střihům totiž vypadá, jako by byl natočený na jeden záběr. čtěte zde
Vydáno: 21.02.2020 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
TV tipy: 21. 2. 2020 - 27. 2. 2020
TV tipy: Čarodějnice bojuje s kickboxerem a nosí masku rudé smrti Na konci února se v televizích nic zásadního neděje, protože žádné velké premiéry nejsou na programu. Krom několika zapomenutých filmů tak nejvíc zaujme uvedení Eggersova debutového počinu Čarodějnice. čtěte zde
Vydáno: 21.02.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 2010-2019 (15.02.2020 11:30 v Články | Publicistika)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 2000-2009 (01.02.2020 10:30 v Články | Publicistika)
- Top 10: Nicolas Cage (09.01.2020 08:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: V Zootropolis se hledá Dory, která si čte knihu džunglí (27.12.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Padouch Jánošík bojuje s Annabelle do posledního dechu (20.12.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Amadeus bude uchován pro další generace (11.12.2019 16:42 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Coco se stal učitelem z nouze, prožil bolestnou realitu a čeká na spásu (06.12.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Dánská dívka Lucy žije sedm životů a je královnou ročníku (01.11.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: jsou marvelovky kino? (27.10.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Adopt a Highway: drama s Ethanem Hawkem v traileru (19.10.2019 18:48 v Novinky | Trailery)
- Bude mít Training day prequel? (11.10.2019 11:32 v Novinky | Zprávy)
- Kevin Smith hlásí návrat Mužů za pultem (01.10.2019 18:39 v Novinky | Zprávy)
- Téma: (ne)slavné filmové propadáky (14.09.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: Nejhorší americké filmy 80.let (17.08.2019 16:00 v Články | Publicistika)
- Jay and Silent Bob Reboot: první trailer (19.07.2019 10:32 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Mladí muži za pultem jsou podfukáři trpící ztrátou paměti (19.07.2019 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   07/2020

Ježek Sonic
4/10

Superrychlý modrý ježek Sonic je videoherní postavička, s níž hráč sbírá zlaté kroužky a bojuje se zlým doktorem Robotnikem. Stejné motivy se objevují i ve filmové adaptaci této videohry, v níž si mimo jiné zahráli i Jim Carrey a James Marsden.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver