Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
BD a DVD tipy: letní blockbustery a česká klasika

BD a DVD tipy: letní blockbustery a česká klasika

Vydáno: 25.10.2013 12:30 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Marek Slovák

Z posledních dvou týdnů jsme pro vás vybrali filmy, které stojí za pozornost. Ačkoliv budou žebříčkům prodejnosti dominovat blockbustery, které jsou atraktivní různými verzemi balení, za povšimnutí stojí i česká klasika.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Muž z oceli (Man of Steel) (Magic Box)

BD obal filmu Muž z oceli / Man of SteelO víkendu začalo natáčení sequelu/cross-overu Batman vs. Superman. Pokud vám unikl Muž z oceli, který předem promyšlenou - provázanou sérii komiksových adaptací společnosti DC nastartoval, můžete dohnat resty na Blu-rayi. Česká edice bohužel neobsahuje čtyři hodiny původně ohlášených bonusů, a tak se na našem trhu musíme obejít bez materiálu exkluzivního pro "modré" disky (Maximum Movie Mode, dokument o Kryptonu). Zbývá výborný film, který pro supermanovský mýtus udělal to, co před lety Batman začíná pro ten "netopýří". Někomu může vadit, že si jsou oba tituly i kvůli stejnému scenáristovi (David S. Goyer) na první pohled velmi podobné (zrod superhrdiny, nechronologické vyprávění), ale Snyderův mýtotvorný blockbuster zachází v experimentování ještě dál (změna prostagonistů i žánrů, flashback uvnitř sdílené snové projekce, na jednu stranu v celcích dokumentaristický, v detailech lyrizující styl atd.). Uvidíme, k čemu dojde, když se Batman a Superman nestřetnou jenom při zhodnocení kvalit obou děl, ale v jednom fikčním světě.

Bonusy (B-R 2D):
Silné charaktery, legendární role - prozkoumejte legendární postavy Supermanova světa a jejich vývoj v novém pojetí (26 min.); Krypton odhalen - Dylan Strawberry (Clark Kent, věk 13 let), vám přiblíží úžasné kryptonské technologie, zbraně a vesmírné lodi zachycené ve filmu Muž z oceli (cca. 7 min.); Maximální akce - opravdu realistické superhrdinské kousky (26 min.); 75. výročí Supermana - animovaný kraťas (2 min.); Promo dokument: Nový Zéland - Domov Středozemě (6,5 min.).

(DVD): Krypton odhalen - Dylan Strawberry (Clark Kent, věk 13 let), vám přiblíží úžasné kryptonské technologie, zbraně a vesmírné lodi zachycené ve filmu Muž z oceli (7 min.).

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky

Obraz:
(B-R):
16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1. 
(DVD): 16:9 / 720x576 / 2.40:1

Zvuk:
(2D B-R):
DTS-HD Master Audio 7.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, . 
thajsky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).
(3D B-R): DTS-HD Master Audio 7.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, maďarsky, rusky.

Titulky:
(2D B-R):
anglické, české.
(3D B-R): české, bulharské, chorvatské, litevské, lotyšské, maďarské, hebrejské, řecké, estonské, rumunské, portugalské, ruské, srbské, slovinské, ukrajinské, arabské, anglické pro neslyšící.
(DVD): anglické pro neslyšící, české, estonské, litevské, lotyšské, ruské, ukrajinské.

Doporučená cena:  399 Kč (DVD), 599 Kč (2D v klasickém balení), 699 Kč (2D + 3D v klasickém balení), 799 Kč (2D + 3D ve futurepaku), 1 299 Kč (2D + 3D ve steelbooku a v kovovém "S").

V obchodech od 23. října 2013.


Trailer na DVD/B-R edici Muže z oceli.


Osamělý jezdec (The Lone Ranger) (Magic Box)
BD obal filmu Osamělý jezdec /
Osamělý jezdec
je propagován jako snímek „od tvůrců Pirátů z Karibiku“, což vzhledem ke stejné tvůrčí trojici producent (Jerry Bruckheimer), režisér (Gore Verbinski) a herec (Johnny Depp) vyvolává určitá očekávání. Westernové dobrodružství s kultovní postavou, která za víc jak půl století své existence prošla všemi možnými médii, má ovšem blíž k animované poctě spaghetti-westernům Rango, na které se podíleli Verbinski a Depp předtím. Tentokrát se neomezují na jeden subžánr. Rámování celého příběhu tím, že jde o vyprávění oživlého muzeálního exponátu, které je adresováno mladému posluchači, jim slouží jako záminka. Záminka k tomu, aby mohli zmapovat různé vývojové etapy především amerického westernu. Je podružné, o čem to celé je. Je nemístné vytýkat nesoudržnost díla jako celku, když ta je dána nespolehlivostí (nejenom paměti) Indiána Tonta jakožto toho, kdo zprostředkovává zašlou minulost. Snímek, který nejspíš ocení především znalci různých podob westernu, je ovšem značně rytmicky nevyrovnaný. A citlivější, se skutečnou - a nikoliv jenom kinematografickou - historií obeznámeného diváka může rozlítit lehkovážnost některých scén spojených s vyobrazením „indiánské genocidy“.

Bonusy (B-R): Výlet na divoký západ s Armie Hammerem (14,5 min.); Jak se stát kovbojem (8 min.); Po kolejích za osamělým jezdcem (10,5 min.); Vystřižené scény (cca. 4 min.); Přežblepty (cca. 4 min.).

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky

Obraz (B-R): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1. 

Zvuk (B-R): DTS-HD Master Audio 7.1, Dolby Digital 5.1 česky. 

Titulky (B-R): anglické, české.

Doporučená cena: 399 Kč (DVD), 599 Kč (B-R).

V obchodech od 30. října 2013.


Trailer na DVD/B-R edici Osamělého jezdce.


Světová válka Z (World War Z) (Magic Box)

BD obal filmu Světová válka Z / World War ZSvětová válka Z měla opačný osud než Osamělý jezdec: kvůli produkčním problémům, o kterých se z médií vědělo, se předvídala nízká návštěvnost i nevalné kritické ohlasy. Nakonec se zombie survival stal nejvýdělečnějším produkčním počinem Brada Pitta a recenze byly převážně pochvalné. Podobně jako se Marc Forster vyrovnal se stávkou scenáristů u Quantum of Solace, tak vyřešil i tvůrčí rozpory s hlavní hereckou hvězdou a zároveň producentem i přepisování celého závěrečného aktu. S poslední třetinou mají někteří problém, protože se od pátrání po pacientovi 0, od kterého se začala šířit zombie nákaza po celém světě, přechází k řešení tohoto problému a kladením důrazu na (pro)rodinné hodnoty. V kontextu ostatních letních blockbusterů je ale komorní finále, ve kterém se neprohánění po jedoucí mašině Indián a běloch a nedemoluje se velká část Metropolis, rozhodně osvěžující.

Bonusy (B-R):
Počátky (8,5 min.); Pohled na vědu (7,5 min.); Světová válka Z: produkce: Nákaza (8,5 min.), Cesta začíná (cca. 8,5 min.); Za zdí (cca. 9,5 min.), Kamufláž (cca. 9,5 min.).

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky

Obraz (B-R): 16:9 / 1080p Full HD (1920x1080) / 2.40:1. 

Zvuk (B-R): DTS-HD Master Audio 7., anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, rusky, thajsky, turecky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over). 

Titulky (B-R): anglické, české, arabské, bulharské, čínské, čínské, čínské, estonské, hebrejské, hindské, chorvatské, indonéské, islandské, kastilské, korejské, litevské, lotyšské, maďarské, malajské, polské, portugalské, rumunské, ruské, řecké, slovenské, slovinské, srbské, thajské, turecké, ukrajinské.

Doporučená cena: 399 Kč (DVD), 599 Kč (B-R 2D), 699 Kč (B-R 2D + 3D v klasickém balení), 799 Kč (B-R 2D + 3D ve steelbooku).

V obchodech od 30. října 2013.

Trailer na DVD/B-R edici Světové války Z.

Trans (Trance) (Bontonfilm)
BD obal filmu Trans / Trance
Danny Boyle se po "turistických" snímcích, které oslavují život (Milionář z chatrče, Sunshine, 127 hodin), vrátil k temnější žánrové tvorbě, když se vedle práce na Olympiádě rozhodl režírovat Trans. Neo-noirový heist, jehož zápletka spočívá v navození tranzu hlavnímu hrdinovi, aby si rovzpomněl na skrýš ukradeného obrazu, pro britského tvůrce zároveň představuje obnovení spolupráce s Johnem Hodgem, podle jehož scénářů natočil své první čtyři filmy včetně kultovního Trainspottingu. U Transu nezáleží ani tolik na dvou výše zmíněných "žánrech" (heist  - tj. lupičský film - neonoir), protože jde o zástupce tzv. mind-game filmů: těch, které mají nějakým způsobem narušenou ústřední postavu, jejíž optice je vše přizpůsobeno, a tak je sehrávána hra i s divákem. Kdo na pravidla přistoupí, měl by si Boyleovu a Hodgeovu hříčku o klamavé podstatě obrazových médií užít.

Bonusy: (B-R):
Vynechané scény (16,5 min.); Retrospektiva Dannyho Boyla (cca. 15 min.); Síla sugesce - Jak se točil Trans (34 min.); Krátký film: Eugene Spencera Sussera (13 min.); Upoutávka (1,5 min.).

(DVD): Hypnoterapie; Obrazové ztvárnění; Poslední úprava; Upoutávka.

Pozn.: bonusový materiál obsahuje české titulky

Obraz: (B-R): 16:9 / 1080p Full HD / 2.40:1.  

Zvuk: 
(B-R):
DTS HD Master 7.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, španělsky, francouzsky, portugalsky, maďarsky, thajsky, turecky, Dolby Digital 5.1 polsky (voice-over).
(DVD): Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky.

Titulky:
(B-R):
anglické, české, španělské, francouzské, portugalské, arabské, bulharské, čínské, chorvatské, řecké, hebrejské, maďarské, islandské, indonéské, korejské, malajské, mandarínské, polské, rumunské, srbské, slovinské, thajské, turecké.
(DVD): anglické, české, bulharské, chorvatské, řecké, hebrejské, maďarské, islandské, rumunské, srbské, slovinské.

Doporučená cena:  399 Kč (DVD), 499 Kč (B-R).

V obchodech od 16. října 2013.

Trailer na DVD/B-R edici Trans.


Všichni dobří rodáci
 (Bontonfilm)
BD obal filmu Všichni dobří rodáci / Všichni dobří rodáci
Všichni dobří rodáci
jsou v pořadí třetí českou (resp. československou) klasikou, která byla remasterována, restaurována a digitalizována pro vydání na Blu-rayi. Po Marketě Lazarové a Hoří, má panenko se pokračuje v uchování národního kinematografického dědictví (a někteří by namítli, že oproti pozoruhodnějším položkám ve filmografii tvůrců i přehnané kanonizaci). Stejně jako v předchozích zmíněných případech vychází dvě edice, jedna klasická (s minimem bonusů) a druhá s knihou, která by poněkud tezovitou kroniku združstevňování měla prozkoumat z pozice nové filmové historie (diachronní recepce) a současných teoretických poznatků (např. fikční světy). My jsme Všem dobrým rodákům věnovali při příležitosti znovu-uvedení do kin oslavnou recenzi a portrét (rozdělený na dvě části) režiséra Vojtěcha Jasného, u kterého byla představena jeho méně známá exilová tvorba.

Bonusy:
(B-R) Fotogalerie; Rozhovory - Vojtěch Jasný (cca. 8 min.), Radoslav Brzobohatý (cca. 7 min.), Helena Růžičková (3,5 min.); Restaurování (3 min.).

Pozn.: bonusový materiál je kompletně v českém jazyce.

Obraz: (B-R): 16:9 / 1080p Full HD. 

Zvuk: (B-R): DTS-HD Master 2.0 česky.  

Titulky: (B-R): české.

Doporučená cena:  499 Kč (B-R), 899 Kč (B-R + kniha).

V obchodech od 16. října 2013.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 28. 2. 2020 - 5. 3. 2020
TV tipy: Starý a neklidný repo men potkává kudrnatou holku Christine, s níž slaví svátek matek Na přelomu února a března se v televizích opět dostávají do popředí osvědčené reprízy, proto v našem výběru hrají prim snímky spíše méně známé a ne tak výrazné. Na řadu tak přijdou třeba původní Repo man nebo drama... čtěte zde
Vydáno: 28.02.2020 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
V síti 7/10
Recenze: Dokument V síti prospěšně šíří osvětu o komunikaci dětí na internetu Dokument mapuje průběh sociálního experimentu, v rámci něhož se tři dospělé herečky vydávaly na internetu za dvanáctileté dívky a nechávaly se kontaktovat různými muži, z nichž se většinou vyklubali sexuální predátoři. čtěte zde
Vydáno: 26.02.2020 12:00 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 9. týden
Kinopremiéry: Volání divočiny v roce 1917 končí v síti Poslední únorový týden je v kinech především ve znamení válečného dramatu 1917, které si odneslo tři Oscary a je natočeno zdánlivě na jeden záběr. Společenskou diskuzi pak určitě rozpoutá dokument V síti o sexuálních... čtěte zde
Vydáno: 26.02.2020 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 8. týden
Top 20 ČR: Ježek Sonic předběhl Chlapa na střídačku Ježek Sonic si za víkend doběhl v českých kinech pro zlato. Na druhé místo odsunul českou komedii Chlap na střídačku. čtěte zde
Vydáno: 25.02.2020 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 8. víkend
Box office: Ježek Sonic přesprintoval Harrisona Forda Videoherní Ježek Sonic ve finiši přesprintoval Harrisona Forda a jeho psa v dobrodružném filmu Volání divočiny. čtěte zde
Vydáno: 24.02.2020 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Král Artuš se ocitá za zrcadlem, kde hledá purpurový vrch (14.02.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 2000-2009 (01.02.2020 10:30 v Články | Publicistika)
- Čtvrtí Mizerové a třetí Lovci pokladů jsou na cestě (18.01.2020 13:40 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Tajemný zabiják Candyman zjišťuje, že nebe existuje (17.01.2020 07:30 v Radar | TV tipy)
- R.I.P.: Hvězdy, které nás v roce 2019 opustily (23.12.2019 09:54 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel režisér Vojtěch Jasný (16.11.2019 13:24 v Novinky | Zprávy)
- Třetí Fantastická zvířata dostala zelenou (05.11.2019 08:00 v Novinky | Zprávy)
- O nové Piráty z Karibiku se postará Craig Mazin (26.10.2019 17:46 v Novinky | Zprávy)
- Téma: (ne)slavné filmové propadáky (14.09.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Hamoun Otesánek spáchal vraždu prvního stupně (06.09.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Kong a medvědi hledají zlato na ostrově lebek a tančí poslední tango v Paříži (30.08.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: nejslavnější horory 70. let (18.08.2019 14:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Batman a Superman hrají čáru a tvoří zbrusu Nový zákon (09.08.2019 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: komerčně nejúspěšnější filmy 80. let (03.08.2019 16:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: kultovní filmy 90. let (20.07.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Top 10: nejlepší filmy Jima Jarmusche (06.07.2019 12:00 v Články | Publicistika)
- Recenze: Světu bez Beatles se komedie Yesterday věnuje jen okrajově (26.06.2019 09:00 v Recenze | Premiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   08/2020

V síti
7/10

Dokument mapuje průběh sociálního experimentu, v rámci něhož se tři dospělé herečky vydávaly na internetu za dvanáctileté dívky a nechávaly se kontaktovat různými muži, z nichž se většinou vyklubali sexuální predátoři.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2020 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver