Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 11. 1. 2013 - 17. 1. 2013

TV tipy: Neoriginální, ale příjemné filmy a těžká klasika

Vydáno: 11.01.2013 17:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Sváteční euforie je definitivně pryč a televizní program se vrací k normálu. Náš výběr je tedy tentokráte ve znamení příjemných, ale nikterak originálních komedií, romantických filmů a solidních hororů. Nechybí ani těžká klasika.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Plakát filmu Univerzální uklízečka Univerzální uklízečka (Keeping Mum) (pátek 11. 1., Prima Family, 20.15 - 22.10)
Ničím překvapivá britská komedie sice jede až příliš na jistotu, v tomto případě to ale tolik nevadí. Nepříliš známý Niall Johnson se nevyhýbá pár hluchým momentům a někdy je přehnaně konvenční, naštěstí se obklopil výtečnými herci, z nichž hlavně Rowan Atkinson, Kristin Scott Thomas a Maggie Smith si své role naprosto užívají. Roztomilý snímek rozhodně na konci pracovního týdne pobaví.
Synopse: Reverend Walter Goodfellow (Rowan Atkinson) je vikář, který žije společně se svou ženou Glorií (Kristin Scott Thomas) a dvěma dětmi v malém anglickém městečku. Ač se Gloria hodně snaží udržet dekorum, které její postavení vyžaduje, uvědomuje si, že děti a neschopný a do své práce příliš zabraný manžel jsou pro ni málo. Zoufale touží po spáse, která se dostaví v podobě okouzlující hospodyně Grace (Maggie Smith). Ta řeší problémy velmi svérázně a momentálně je rozhodnuta, že město zbaví všech špinavých tajemství. Pohroma je tedy na světě.
Zajímavost: Kristin Scott Thomas byla sdružením londýnských kritiků nominována na herečku roku.
Oficiální trailer filmu Univerzální uklízečka

DVD obal filmu Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (How to Lose Friends § Alienate People) (pátek 11. 1., Prima Cool, 22.10 - 00.10 / sobota 12. 1., 02.40 - 07.15)
Romantická komedie potěší zejména příznivce humoru Simona Pegga, jenž tu ztvárňuje hlavní roli a opět je nepřehlédnutelný. Výborně ho doplňují také například Megan Fox, Kirsten Dunst nebo Jeff Bridges a budete-li pozorní, napočítáte několik skvělých a fungujících cameo roliček. Na celovečerním poli debutujícímu Robertu B. Weidemu bohužel podráží nohy nedotažený scénář, kdy zejména konec je zbytečně přímočarý a prvoplánový, to ale na velmi slušném zážitku a zábavě nic moc nemění.
Synopse: Sidney (Simon Pegg) je bulvární novinář nepříliš úspěšného londýnského plátku, který si dělá legraci z celebrit. Sice si to nechce přiznat, ale život hvězd ho láká. Když proto dostane pracovní nabídku z USA, neváhá ani minutu a přijímá ji. Newyorské večírky ho ale hluboce zklamou, on je jejich povrchním světem znechucen a okamžitě se stává rebelantem. Život mu ovšem změní setkání s půvabnou herečkou Sophií (Megan Fox).
Zajímavost: Toby Young, jenž se stal předobrazem hlavního hrdiny, musel být z natáčení vykázán, protože neustále rušil herce i režiséra.
Oficiální trailer filmu Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám

Plakát filmu Fenomén Fenomén (Phenomenon) (sobota 12. 1., Prima Family, 13.40 - 16.10)
Nenápadné a opomíjené romantické drama Jona Turteltauba patří k tomu lepšímu, co ve své nevyrovnané kariéře natočil John Travolta. Zde je malinko umírněný, civilní a o to uvěřitelnější a celý film posouvá do nadprůměrných vod. Společně s ním uvidíte například Kyru Sedgwick, Roberta Duvalla nebo Foresta Whitakera. Poměrně slušný scénář kombinuje témata přátelství a lásky se strachem z geniality a vyrovnání se s tím, když je někdo výjimečný. I potřebný slzopudný závěr ustáli tvůrci se ctí a netlačili na emoce. Škoda, že snímek není malinko kratší.
Synopse: Když si automechanik George (John Travolta) odskočil na oslavě svých narozenin na čerstvý vzduch, změnil se mu život. Mezi miliony hvězd se na obloze totiž objevil zářící bod, který se blížil přímo k Georgeovi. Oslepil ho a na moment připravil o vědomí. Když se pak muž vrátil mezi přátele, byl někým jiným. Najednou dokáže dvěma tahy porazit přeborníka v šachu, za den se naučit španělsky nebo sestrojit automobill, který jezdí skoro zadarmo. Jenomže všechno má své stinné stránky a když do Georgeova domu vtrhne FBI a zatkne ho, protože rozluštil tajné armádní kódy, poznává je i on.
Zajímavost: Brent Spiner natočil svou roli za jediný den.
Originální trailer filmu Fenomén

Český plakát filmu Jonesovi Jonesovi (The Joneses) (sobota 12. 1., Nova, 20.20 - 22.00 / neděle 13. 1., Nova Cinema, 16.20 - 18.10)
Poměrně originální dramedie debutujícího Derricka Borteho je silná hlavně v příběhové rovině o zajímavém marketingovém nápadu. Při řešení vnitřních vztahů v rodině už výsledek lehce skřípe a působí roztahaně. David Duchovny a Demi Moore jsou ovšem v hlavních rolích naprosto excelentní, takže dají na většinu slabin zapomenout. Vzhledem k tématu a jeho (ne)využití je film přijímán dost rozporuplně, takže je možné, že se u některých z vás úplně mine účinkem. Za vidění ale nepochybně stojí.
Synopse: Steve (David Duchovny) a Kate (Demi Moore) Jonesovi jsou společně se svými dětmi naprosto ideální rodina. Mají snad vše, co chtějí a nic jim nechybí. Nedávno se přistěhovali do luxusní čtvrti na předměstí, kam absolutně zapadnou a každý je z nich nadšený. Když se ale na ně podíváte blíže, zjistíte, že nic není takové, jak se zdá. Až v momentě, kdy musí čelit nečekané katastrofě, se ukáže, jací doopravdy jsou. A nikdo se nestačí divit.
Zajímavost: Většina záběrů ze školního prostředí se natáčela na jedné škole v Mariettě ve státě Georgia. Objeví se tu tedy hodně skutečných studentů této instituce.
Originální trailer filmu Jonesovi

Plakát filmu Saw II. Saw 2 (Saw II) (sobota 12. 1., Prima Cool, 22.10 - 23.50 / neděle 13. 1., 01.15 - 02.45)
Celkem snesitelné pokračování tehdy rozjíždějící se série je typickou "dvojkou". Snaží se být brutálnější, což se mu sice daří, mnohdy ovšem za cenu samoúčelnosti. Ani postavy nejsou bůhvíjak dobře napsané a vzhledem k tomu, že se moc nepovedlo ani jejich obsazení, nezaujmou. Na druhou stranu se režírujícímu Darrenu Lynnu Bousmanovi podařila vytvořit napínavá a stísněná atmosféra, v rámci možností předvádí i kamerová kouzla a vše doplnil vyvedenou hudbou. Nechybí ani šokující konec, kterému sice chybí větší emocionální náboj, ale určitě potěší. Víceméně obstojný snímek pro fandy žánru.
Synopse: Vynalézavý vrah s přezdívkou Jigsaw je opět při chuti a tentokráte zavřel do malé a nevábné místnosti hned osm lidí. Opět pochopitelně platí, že ten, kdo zabije ostatní, zaslouží žít. Jenže tak jednoduché to není, neboť do vzduchu je neustále vpouštěn smrtící plyn a pokud se obětem nepodaří dostat včas ven, zemřou stejně. Vypátrá policie Jigsawa včas?
Zajímavost: Film byl natočen za pětadvacet dní v jediné budově.
Originální trailer filmu Saw 2

Plakát filmu Tři mušketýři 2 Tři mušketýři 2 (The Four Musketeers) (sobota 12. 1., ČT1, 22.10 - 23.50)
Stejný tým stojí za znovu perfektním pokračováním adaptace velké literární klasiky. Režie se tak chopil zkušený Richard Lester a nechybí ani hvězdné obsazení (Michael York, Richard Chamberlain, Raquel Welch, Oliver Reed a další). Opět se můžete těšit na výtečný mix dobrodružství a humoru, který je tentokráte doplněn i lehce smutnou atmosférou. Oddechový snímek se dočkal i oscarové nominace za kostýmy. Dál už asi netřeba nic psát.
Synopse: D´Artagnan (Michael York) a jeho přátelé Athos (Oliver Reed), Porthos (Frank Finlay) a Aramis (Richard Chamberlain) se vracejí, aby opět chránili královninu čest před úklady kardinála Richelieu (Charlton Heston). Nechybí ani krásná Constance (Raquel Welch) a strhující souboje.
Zajímavost: Film se natáčel ve stejném roce jako předchozí díl.
Originální trailer filmu Tři mušketýři 2

Plakát filmu Zrcadla Zrcadla (Mirrors) (neděle 13. 1., Prima Family, 00.20 - 02.15)
Co povyšuje zdánlivě tuctový horor a další z řady remaků asijských vzorů lehce nad průměr, je osoba režiséra Alexandra Aji. Ten tedy logiku příliš neřeší (jak už je u něho zvykem), ale daří se mu budovat slušnou a děsivou atmosféru. Plusem je rozhodně i obsazení Kiefera Sutherlanda do titulní role, jemuž proměnu jeho postavy věříme beze zbytku. Smíříte-li se s tím, že scénář není originální a mrtvol je tu nezvykle málo, uvidíte poměrně slušný žánrový přírůstek.
Synopse: Ben Carson (Kiefer Sutherland) býval policista. Jenže po zastřelení kolegy byl postaven mimo službu. Jak už to tak bývá, rodina se mu poté odcizila a on začal pít. Jelikož chce manželku s dětmi získat zpět, přijme práci nočního hlídače v bývalém obchodním domě. Při obchůzkách si začne všímat, že se zdejšími zrcadly není něco v pořádku. Odráží se v nich on sám a vidí, jak bojuje s vlastními démony. Od té doby se začíná chovat divně a od všech kolem se izoluje. A vypadá to, že cesta zpět není.
Zajímavost: Vyhořelá budova obchodního centra se ve skutečnosti nachází v rumunské Bukurešti.
Originální trailer filmu Zrcadla

DVD obal filmu Město andělů Město andělů (City of Angels) (neděle 13. 1., Nova, 12.50 - 15.00)
Romantické drama, které má předobraz v Evropě, se v Hollywoodu proměnilo v jeden velký kýč. Bradu Silberlingovi se ho nicméně podařilo natočit velmi dobře a výsledek tak není vůbec k zahození. Minimalistické herectví Nicolase Cage výborně doplňuje křehká a charismatická Meg Ryan, ústřední dvojice si tudíž divácké sympatie získá. Někdo zřejmě namítne, že je to celé vykonstruované a zbytečně dojemné, pravda ale je, že v tomto případě to zase tolik nevadí.
Synopse: Anděl Seth (Nicolas Cage) by se rád vydal mezi lidi. To se mu svým způsobem splní, když ho nedopatřením spatří lékařka Maggie (Meg Ryan). Navážou spolu hluboký vztah, během něhož se oba změní. Seth se navíc setká s bývalým andělem Messingerem (Dennis Franz), který se kvůli lásce stal člověkem. Na základě tohoto začne Seth uvažovat o tomtéž. Jaké důsledky ale může jeho rozhodnutí mít?
Zajímavost: Andělé v záběrech takřka vůbec nemrkají.
Originální trailer filmu Město andělů

Plakát filmu 8 1/2 (8½) (pondělí 14. 1., ČT2, 21.50 - 00.05)
Jeden z nejosobnějších filmů legendárního Federica Felliniho bude jedny extrémně bavit, druhé zase nudit. Bezmála dvouapůlhodinová stopáž je velice složitá na divácké vnímání, neboť celý příběh je jen sledem epizod a snových vidin umělce nacházejícího se v tvůrčí krizi. Vše doprovází tklivá hudba Nina Roty, která kombinuje variace na klasiku s původními melodiemi. V hlavní rolí se objevuje režisérův oblíbenec Marcello Mastroianni, jehož doplňují třeba Claudia Cardinale nebo Anouk Aimée. Něco pro filmové fajnšmekry.
Synopse: Režisér Guido Anselmi (Marcello Mastroianni) se ocitl v profesní i životní krizi. Z ní ho ale nedokážou dostat ani nové projekty, ani ženy, které se kolem něho pohybují. Pod tlakem producenta připravuje film, zároveň ho přitahují i jeho inteligentní manželka Luisa (Anouk Aimée), milenka Carla (Sandra Milo) a také krásná herečka Claudia (Claudia Cardinale). Smysl života nicméně stále nenachází.
Zajímavost: Na přání papeže Jana Pavla II. je film zařazen mezi ty, které mají velkou morální hodnotu.
Originální trailer filmu

Plakát filmu Škola hada Škola hada (Se ying diu sau) (úterý 15. 1., Nova Cinema, 20.00 - 21.55)
Akční komedie s Jackiem Chanem je režijní prácičkou slavného choreografa Yuena Woo-pinga, je tedy jasné, že souboje a akční scény budou stát za to. Příběh je podle očekávání řídký a nedává příliš smysl, dialogy jsou jen vyloženou nutností a nechybí ani směšné zvukové efekty, o to tu ale nikdy nešlo. Hlavní jsou bitky, které jsou typickou ukázkou tzv. baletu, který je pastvou pro oči. Máte-li rádi hlavní hvězdu snímku a její neopakovatelný styl, je tento kousek pro vás jasnou volbou.
Synopse: Chien Fu (Jackie Chan) chodí do školy kung-fu, ale neumí vůbec bojovat a tím pádem je šikanován jak žáky, tak i učiteli. Jednoho dne potká starého muže, který se ho ujme a naučí ho styl zvaný "Hadí pěst" a Chien si rázem zjedná respekt všech, kteří jím opovrhovali. Začne také pracovat na vlastní podobě bojového umění, které založí na pohybech kočky a zkombinuje ho s tím, co zná. Když se jeho mentor dostane do potíží, neváhá ho použít.
Zajímavost: Jackie Chan si při natáčení jedné scény rozřízl ruce mečem, při další mu zase kolega vykopl zub.
Originální trailer filmu Škola hada

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 49. týden
Kinopremiéry: Můj soused Totoro sleduje West Side Story Restrikce nepolevují, takže nabídka novinek v kinech není nikterak velká. Z aktuální čtveřice premiér nejvíce zaujme nová verze muzikálu West Side Story v podání Stevena Spielberga, zajít se ale dá i na legendárního Miyazakiho.... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2021 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 48. týden
TOP 20 ČR: Klan Gucci vedl další slabý víkend V Česku se o víkendu chodilo do kina jen málo. Stále platí, že návštěvnost kin neblaze ovlivňuje koronavirová pandemie. Slabý víkend znovu opanovalo drama Klan Gucci. čtěte zde
Vydáno: 07.12.2021 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 48. víkend
Box office: Encanto vede slabý víkend Víkend následující po svátcích Díkůvzdání byl ve znamení klidu také kvůli absenci novinek. Jde o víkend předtím, než otevřou muzikál West Side Story a nový Spider-Man. čtěte zde
Vydáno: 06.12.2021 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
V prosinci na streamovacích službách: Vánoční dárky v podobě velkých filmů s hollywoodskými hvězdami
V prosinci na streamovacích službách: Vánoční dárky v podobě velkých filmů s hollywoodskými hvězdami Vánoce nám klepou na dveře a své o tom ví i streamovací služby, které si to nejlepší nechaly na prosinec a začátek ledna. Kromě očekávaných seriálových hitů nás čeká pořádná nálož velkých filmů s ještě většími... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2021 10:30 v sekci Články | Publicistika
0
TV tipy: 3. 12. 2021 - 9. 12. 2021
TV tipy: Bezcharakterní želvy ninja slouží papeži a jdou za svým snem Na začátku prosince lákají televizní dramaturgové na několik zajímavých, ale ne tak výrazných premiér. Velkým tahákem bude asi uvedení druhého dílo hororu To, na programu ale je třeba i režijní debut Andyho Serkise. čtěte zde
Vydáno: 03.12.2021 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Téma: Pět vánočních novinek na streamu a v kině, které byste si letos neměli nechat ujít (02.12.2021 07:30 v Články | Publicistika)
- Nicolas Cage bude Drákula (01.12.2021 10:55 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Jack Strong pro balík prachů podstoupí cestu do středu Země (19.11.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Vyšinutý pan Pip nosí železnou masku a navštěvuje mravenčí polepšovnu (12.11.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Western Síla psa má nový trailer (07.11.2021 09:30 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Hrabě Monte Christo a Jimmy Neutron loví draky a vyhlížejí Měsíc Jupitera (05.11.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Chlapec, kterému říkají Vánoce má nový trailer (02.11.2021 14:30 v Novinky | Trailery)
- V listopadu na streamovacích službách: Velké herecké hvězdy a fantasy seriál natočený u nás! (01.11.2021 12:30 v Radar)
- TV tipy: Tohle je svět, v němž Jack staví dům a píše tajný deník (29.10.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Iko Uwais vs Expendables: Postradatelní (27.10.2021 16:45 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Ve stínu nejslavnější role: Daniel Radcliffe (Harry Potter, série Harry Potter filmů) (16.10.2021 10:30 v Články | Publicistika)
- Trailer: Chlapec, kterému říkají Vánoce (07.10.2021 13:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Quo Vadis, zbožňovaný vlku? (22.09.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Zelený rytíř v marťanské lodi hledá lásku pod kapotou (15.09.2021 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Vyhnanec detektiv Pikachu je drsný chlapík, který se vrací do Číny (10.09.2021 07:30 v Radar | TV tipy)
- Coppola shromažďuje obsazení na Megalopolis (01.09.2021 08:30 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   48/2021

Klan Gucci
8/10

Režisér Ridley Scott letos do kin uvádí už svůj druhý film. Z historie vzdálené se v něm podívá na tu trochu bližší a intriky středověké vystřídají intriky (skoro) současné. Odhoďte pravou kůži a luxus a odkryjte temnou historii Klanu Gucci.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu