Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
DVD tipy - 24. týden

DVD tipy - 24. týden

Vydáno: 10.06.2012 10:00 v sekci Radar | BD a DVD tipy - Kateřina Hejdová | foto: EEAP

Politika, přátelství, bláznivá road movie, život dalajlámy, tajemné duchovno i napínavé detektivní pátrání. V novinkách tentokrát nechybí snad jediné filmové téma. Ve Dnu zrady a Bratříčku, kde jsi? můžete vidět George Clooneyho, Sean Connery se vrací ve Jménu růže a Strach nad městem řeší (samozřejmě) Jean Paul Belmondo.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
DVD obal filmu Den zradyDen zrady / The Ides Of March
(Magic Box)
Politický thriller pod režijním i hereckým vedením George Clooneyho vychází z divadelní hry Beau Filimona, jenž pracoval na kampani demokratického kandidáta a guvernéra státu Vermont Howarda Deana před volbami v roce 2004. Příběh o sexu, ambicích, loajalitě, ale i ztrátě iluzí či zradě a pomstě se odehrává na pozadí okázalého divadla moderní politiky a politických předvolebních soubojů. Mapuje osudy mladého tiskového mluvčího a tajemníka volebního štábu, který se stane obětí zákulisních intrik a zrádných manipulací zkušených kolegů a svodů mladé praktikantky. George Clooney coby senátor Morrise kandiduje na prezidenta za demokraty, Ryan Gosling ztvárnil jeho tiskového mluvčího, Philip Seymour Hoffman vede volební kampaň, Marisa Tomei si zahrála reportérku New York Times, Evan Rachel Wood internistku pracující na Morrisově kampani, Jeffrey Wright klíčového senátora a Max Minghella se objevuje v roli Bena Harpera, člena Morrisova týmu. Hvězdné obsazení tu do posledního puntíku splňuje i ta nejnáročnější divácká očekávání (letošní nominace v kategorii Nejlepší herecká sestava na ceny Critics Choice Awards), stejně jako Clooneyho pečlivá režisérská práce či skvělé dialogy (nominace na ceny BAFTA pro Clooneyho za adaptovaný scénář). Pokud vás jen trochu zajímá svět vysoké politiky, Den zrady byste rozhodně neměli vynechat.
Synopse: O tom, že ambice svádí a moc korumpuje, se přesvědčíte ve strhujícím dramatu režiséra a držitele Ceny Akademie George Clooneyho (Syriana). Manažer volební kampaně a idealista Stephen Meyers (Ryan Gosling) se zavázal k absolutně oddané práci pro guvernéra Mikea Morrise (George Clooney). Ten získal divokou kartu a s ní i možnost kandidovat na prezidenta Spojených států, čímž by se, díky jeho průkopnickým myšlenkám, mohla zcela změnit politická situace. Avšak blížící se primárky v Ohiu budou velkou zkouškou Morrisovy poctivosti i Meyersovy loajality. A právě loajalita padne za oběť v ubohé a nečisté bitvě, do níž je Meyers proti své vůli zapleten. Na jejím konci pak musí čelit rozhodnutí, zda dá přednost vlastní cti a přesvědčení, nebo velkolepé, avšak špinavé kariéře.
Bonusy: bez bonusů
Délka: 100 minut
Doporučená cena: 299 korun. V obchodech od 13. června 2012.
DVD obal filmu Válečný kůňVálečný kůň/ War Horse
(Magic Box)
Zatím předposlední dílo Stevena Spielberga (následují Tintinova dobrodružství a u nás zatím nedistribuovaný Lincoln) se opět objevilo v nominacích na Oscara mezi nejlepšími filmy loňského roku. Guru hollywoodského filmu se v něm po Indianu Jonesovi (2008) vrátil do svého válečného tematického kruhu (sem patří třeba Zachraňte vojína Ryana či Schindlerův seznam). Přesto se tento film z tvorby slavné značky SS přece jen vymyká - Spielbergovy sklony k filmové epice a obrazovému vyjadřování tu dostaly naprosto volný prostor, hlavní důraz režisér tentokrát neklade na samotný příběh - tady hrají prim emoce. Hlavním hrdinou je totiž němé zvíře, které se stane součástí kruté válečné vřavy. Ztracený a vyděšený kůň běžící vstříc smrti pod vojenskou palbou - těžko byste hledali námět na silnější filmovou scénu. Husí kůži vám ale přitom nenahání jen samotná podívaná, tento film v sobě nese mnoho skrytých sdělení. Stačí je chtít vnímat, byť je v některých částech těžké nenechat se unést jen vizuálně emoční stránkou filmu.
Synopse: Světoznámý režisér Steven Spielberg ve filmu Válečný kůň představuje epické dobrodružství, které přináší příběh o neuvěřitelné oddanosti, naději a houževnatosti. Film vychází z kritiky oceňované broadwayské hry a odehrává se na pozadí první světové války. Vypráví se v něm příběh mezi mladým koňákem Albertem a jeho svěřencem jménem Joey. Když je rozdělí válečné události, sleduje divák dál Joeyho osud, který změní nejen jeho vlastní život, ale i život každého, koho na své cestě potká. Snímek vás osloví skvělou kamerou, na DVD navíc uvidíte i množství dosud nepublikovaných scén. Film Válečný kůň je zkrátka, slovy Rexe Reeda z listu The New York Observer, "filmový mistrovský kousek" a při jeho sledování se vám dostane jeden z nejsilnějších a nejdojemnějších příběhů o přátelství v dějinách.
Bonusy:
 • Válečný kůň – design filmu

Délka: 140 minut
Doporučená cena: 399 korun. V obchodech od 13. června 2012.
DVD obal filmu Bratříčku, kde jsi?Bratříčku, kde jsi? / O Brother, where art thou?
(Magic Box)
Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu 1,2 milionu dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommyho Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí, a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-klux-klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka. Kouzelný snímek bratrů Coenových, digitálně upravovaný do nažloutlého sépiového odstínu, nádherně vykresluje atmosféru Ameriky 30. let, tedy v dobách hospodářské krize. Název odkazuje na klasickou komedii Prestona Sturgese Sullivanovy cesty, v níž se postava režiséra snaží vytvořit pod názvem Bratříčku, kde jsi? film s důležitým posláním pro lidstvo.
Synopse: Elegantní a výřečný Ulysses Everett McGill (George Clooney) je zklamaný každodenní dřinou z rozbíjení skal ve farmářském vězení v Mississippi, a tak se rozhodne uniknout na svobodu. Jenže to má háček. Je spoután želízky se svými dvěma spoluvězni, mrzoutem Petem (John Turturro) a zabedněncem Delmarem (Tim Blake Nelson). Tato trojka nemá co ztratit. A tak se pustí do životního dobrodružství, kdy se na svém útěku pokusí znovu získat ztracený lup, a to dříve, než navždy zmizí v povodni. Bratříčku, kde jsi? je velmi zábavný a netradiční kousek s podtitulem road movie. Snímek je obsazen podivnými postavami, včetně slepého jasnovidce, svůdných sirén či jednookého prodavače Biblí (John Goodman). Tato dlouhá cesta je plná honiček, těsných úniků, proher a zrad. Budete se bavit u každičkého nečekaného zvratu.
Bonusy: bez bonusů
Délka: 103 minut
Doporučená cena: 199 korun. V obchodech od 13. června 2012.
DVD obal filmu KundunKundun / Kundun (Magic Box)
Epický biografický snímek Martina Scorseseho (věnoval jej matce) z roku 1997 vypráví o osudech duchovního a světského vůdce malého národa. Kundun je jiné pojmenování pro dalajlámu a značí "přítomnost" (přítomnost Buddhy). Tibeťané věří, že jejich vůdce je Buddhovým převtělením. Kundun se odehrává v rozmezí let 1937-1959 a zachycuje nalezení 14. dalajlámy jako dvouletého chlapce v zapadlé vesničce, jeho uvedení do funkce v hlavním městě Tibetu Lhase, dětství v paláci Potala či v Letním paláci a historické události 40. a počátku 50. let, především okupaci země Čínou. Ve čtyřech letech ho odvedli do kláštera, aby se stal mnichem a hlavou státu. Když mu bylo čtrnáct, přišli do Tibetu Číňané. V roce 1959, nemocný a pod dohledem prchá do Indie. Tvůrci přibližují vzdálenou zemi západnímu světu očima různě starého chlapce. Freska na téma východního nazírání na svět, k níž hudbu psal slavný Phillip Glass, vyvolala svým politickým aspektem velkou nevoli v Číně a přiměla distributora filmu k ústupkům při nasazování titulu. Ze zřejmých důvodů se nesmělo natáčet v Tibetu: film byl tedy realizován v Maroku, v Britské Kolumbii a v Idahu.
Synopse: Kundun byl oceněn jako jeden z nejlepších filmů roku. Jedná se o filmové mistrovské dílo s podpisem Martina Scorseseho, pětkrát nominovaného na Cenu Akademie. Čeká vás neuvěřitelný, avšak skutečný příběh o jednom ze světově nejúchvatnějších vůdců – o tibetském dalajlámovi – a o jeho troufalé snaze panovat národu v jedné z nejnáročnějších dob celé historie lidstva. Odvážné řeči a zaujatost vůči pozadí světové politiky způsobily, i kvůli filmovému zpracování, mezinárodní pozdvižení. Tento výjimečný snímek s nádhernou hudbou proslulého skladatele Philipa Glasse působí velmi kontroverzně, přesto si získal celosvětové uznání. Nechte se o tom přesvědčit i vy!
Bonusy:

 • Trailer

Délka: 128 minut
Doporučená cena: 199 korun. V obchodech od 13. června 2012.
DVD obal filmu Jméno růžeJméno růže /
The Name Of The Rose (Magic Box)
Legendární filmové zpracování prvního románu Umberta Eca vychází za doprovodu slov režiséra Jean-Jacquesa Annauda. Dvoudiskové vydání obsahuje spousty doplňujícího materiálu právě za jeho spolupráce, kromě jeho komentářů najdete na prvním DVD i krátký film S kamerou na cestách, druhá část bonusového vydání nabízí různé analýzy včetně dokumentu Jméno růže: nejdůležitější filmová produkce osmdesátých let. Sugestivní koproduktivní thriller Německa, Itálie a Francie zavádí diváky do dob temného a drsného středověku na opatství benediktinů, kde došlo k záhadnému úmrtí. Klášterem obchází vrah a Sean Connery je mu na stopě. Píše se rok 1327 a mniši jsou přesvědčeni o tom, že se blíží apokalypsa. Opatství právě hostí koncil, který se zabývá otázkou přesvědčení františkánů tvrdících, že by se církev měla zbavit svého majetku. Jeden z účastníků koncilu, ctihodný františkánský mnich Vilém z Baskervillu, je požádán vedením opatství o pomoc při odhalení příčiny náhlé smrti. Zatímco v případu se začne šťourat Svatá inkvizice, Vilém se snaží prokázat nevinu křivě obviněných a vyhnout se hněvu inkvizitora Bernarda Gui.
Synopse: "Je to Ďáblovo dílo." Alespoň tak to vidí někteří obyvatelé kláštera ze 14. století, když v něm dojde k sérii bizarních vražd. Jiní vidí souvislost mezi úmrtími a knihou Zjevení. Ale bratr William z Baskervillu má jiný názor. Má v úmyslu najít vraha s pomocí pravdy a rozumu - nástrojů kacířů. V roli mazaného Williama v této skvělé adaptaci bestselleru Umberta Eca uvidíte držitele ceny britské filmové akademie pro nejlepšího herce Seana Conneryho. Christian Slater hraje Adsa, pomocníka pátrajícího duchovního a mladíka na pokraji sexuálního a intelektuálního probuzení. V roli arogantního inkvizitora se představí F. Murray Abraham. Režisér Jean-Jacques Annaud natočil tento ponurý thriller ve skutečném klášteře z 12. století, kde se tváře skryté pod kápí plíží jako přízraky.
Bonusy:
 1. Disk - Film
  • Komentář režiséra Jean-Jacquesa Annauda
  • Německý dokument "Zločin v opatsví"
  • Krátký film "Jean-Jacques Annaud: S kamerou na cestách"

 2. Disk – Bonusový materiál
  • Analýza filmu (námětu a postav): rozhovory, fotky a dokumenty
  • Od knihy k filmu (nákup práv, adaptace příběhu...)
  • Jméno růže: nejdůležitější filmová produkce osmdesátých let
  • Jak se dělá středověk: 2 roky příprav (dokument)
  • Život mnicha ve středověku
  • Ztracená Aristotelova kniha, rozhovor s Jean-Jacquesem Annaudem
  • Hlavní strany storyboardu s poznámkami a komentářem režiséra

Délka: 113 minut
Doporučená cena: 199 korun. V obchodech od 13. června 2012.
DVD obal filmu Strach nad městemStrach nad městem / Peur Sur La Ville
(Magic Box)
Strach nad městem je již šestou spoluprací dvojice režisér Henri Verneuil plus odvážný svůdník Jean-Paul Belmondo, jehož prý kaskadérské kousky v tomto filmu málem stály život. Policejní komisař Letellier (Jean-Paul Belmondo) má nebezpečného protivníka - vraždícího maniaka, jehož oběťmi jsou hezké Pařížanky. Říká si Minos, podle postavy z Dantovy Božské komedie, a svými zločiny chce očistit společnost od amorálních žen. Spletité vyšetřování se rozbíhá a Letellier nemá příliš času, neboť Minos stále uniká a nechává za sebou oběti doslova inspektorovi pod nosem. Skáče po střechách jedoucího metra, prolétá sklem nebo se nechá spouštět z helikoptéry na laně. Hudbu k filmu napsal Ennio Morricone. Ideální příležitost pro Belmondův elegantní herecký styl, poprvé se tu v roce 1975 objevil v roli policejního komisaře.
Synopse: Letellier je policejní vyšetřovatel, který střeží město plné strachu. Jeho aktuální úkol je vypátrání maniaka, který má na svědomí oplzlé telefonáty i první oběť v podobě mladé dámy. Letellierovým jediným vodítkem je telefonické doznání muže jménem Minos, který ohlásil morální "tažení proti hříšným ženám". Vyděšená Helen na doporučení svého kamaráda Pierrea Valdecka kontaktuje Letelliera a ten jí nabídne policejní ochranu. Bohužel mezitím, co řeší drobný zločin, mu Minos proklouzne mezi prsty. Brzy poté je Helen brutálně zavražděna. Mezi střepinami rozbitého zrcadla najde Letellier důležitou stopu napovídající, že Pierre Valdeck je vším, jen ne Heleniným přítelem. Připravte se, velké pátrání právě začíná!
Bonusy:
 • Henri Verneuil Raconte…
 • Trailer

Délka: 124 minut
Doporučená cena: 199 korun. V obchodech od 13. června 2012.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kinopremiéry: 23. týden
Kinopremiéry: Transformers probudili kostlivce Těžko odhadovat, na jakou novinku nalákat v tomto týdnu do kin tuzemského diváka. Mainstream totiž zastupují noví Transformers, jejichž slávu odvál čas a kingovský horor Kostlivec, který je dle všeho vesměs průměrný. čtěte zde
Vydáno: 07.06.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 22. TÝDEN
TOP 20 ČR: Spider-Man jde do čela V Česku měl premiéru animovaný superhrdinský snímek Spider-Man: Napříč paralelními světy, který se dostal do vedení tuzemského žebříčku návštěvnosti za uplynulý víkend. čtěte zde
Vydáno: 06.06.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
FUBAR 7/10
TV recenze: Arnold Schwarzenegger je zpátky v seriálu FUBAR Arnold Schwarzenegger je zpátky. Legendární akční ikona se vrací, tentokrát jako tajný agent Luke Brunner v komediálním akčním seriálu FUBAR. čtěte zde
Vydáno: 05.06.2023 12:30 v sekci Recenze
0
Box office: 22. týden
Box office: Spider-Man měl hvězdný otvírák Animovaný snímek Spider-Man: Napříč paralelními světy podle očekávání předčil všechna očekávání a jeho hvězdný otvírák je druhým letošním nejlepším výsledkem. čtěte zde
Vydáno: 05.06.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Top 10: Sam Raimi
Top 10: Sam Raimi Sam Raimi patří mezi moderní klasiky nejen hororového žánru. V následujícím článku si představíme reprezentativní desítku jeho filmů. čtěte zde
Vydáno: 04.06.2023 10:30 v sekci Články | Žebříčky
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- TV tipy: Masakr v Římě způsobil chaos a znamenal farářův konec (02.06.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Scorsese chystá dalšího Ježíše (30.05.2023 07:45 v Novinky | Zprávy)
- Margot Robbie je Barbie v novém traileru (25.05.2023 19:47 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Killers of the Flower Moon (19.05.2023 08:32 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Pan Nepolapitelný hledá odhalenou stopu devadesátek (19.05.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Top 10: deset nejlepších filmů Harveyho Keitela (13.05.2023 11:25 v Články | Publicistika)
- Krvavý poledník natočí John Hillcoat (01.05.2023 08:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Churchill a Hrabě Monte Christo chystají zlatý podraz (28.04.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Téma: 10+1 nejočekávanějších filmů roku 2023 (20.04.2023 15:00 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Bojovník s peklem je rudý kapitán, který utíká do bezpečí (14.04.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel Bill Butler (07.04.2023 05:59 v Novinky | Zprávy)
- Margot Robbie je Barbie v novém traileru (05.04.2023 09:30 v Novinky | Trailery)
- Asteroid City Wese Andersona má první trailer (30.03.2023 09:00 v Novinky | Trailery)
- TV tipy: Přenašeč Spider-Man jede daleko od domova poslední závod, v němž chce vždycky zvítězit (24.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Železný stisk Spider-Mana je mimořádnou událostí (17.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Zemřel Tom Sizemore (04.03.2023 09:06 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Egypťan Sinuhet vyšel na denní světlo a začal dělat chyby (03.03.2023 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   22/2023

Spider-Man: Napříč paralelními světy
8/10

Pokračování Oscarem oceněného animovaného komiksového filmu je opět gejzírem představivosti, nápaditosti a audiovizuálního obžerství. Jedná se však jen o polovinu příběhu, jehož vyvrcholení se dočkáme až v březnu příštího roku.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu