Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 18. 5. 2012 - 24. 5. 2012

TV tipy: Méně známé a rozporuplně přijímané filmy

Vydáno: 18.05.2012 19:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: TriStar Pictures

V aktuálním televizním týdnu vsadili dramaturgové na recyklace osvědčených hitů, do naší nabídky se tak dostaly snímky méně známé nebo nejednoznačně přijaté. Nepochybným lákadlem je rozhodně jihoafrické sci-fi District 9.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Plakát filmu Rozervaná objetí Rozervaná objetí (Los Abrazos rotos) (pátek 18. 5., ČT2, 22.10 - 00.15)
Banální příběh jako vystřižený z laciné telenovely stojí za pozornost zejména díky chytré a nápadité režii španělského matadora Pedra Almodóvara. Pod jeho vedením se tisíckrát obehrané téma proměnilo v naprosto strhující snímek, který baví po celé dvě hodiny. Samozřejmostí už jsou i fantastické herecké výkony, kterým vévodí režisérova múza Penélope Cruz. Patříte-li k fandům slavného tvůrce, zklamáni nebudete ani náhodou.
Synopse: Režisér Mateo Blanco (Lluís Homar) přišel před čtrnácti lety při autonehodě o zrak i o ženu svého života, Lenu (Penélope Cruz). Jelikož už nemůže točit filmy, rozhodne se používat pseudonym a věnovat se literatuře. Ač si myslí, že vše ze své minulosti již vytěsnil z paměti, jedna událost ho donutí znovu zavzpomínat.
Zajímavost: Jde o čtvrtý Almodóvarův film, v němž se objevila Penélope Cruz.
Originální trailer filmu Rozervaná objetí

Plakát filmu District 9 District 9 (District 9) (pátek 18. 5., Prima Cool, 22.25 - 00.45 / sobota 19. 5., 03.30 - 06.25)
Svého času obrovský hit a filmové překvapení, které upozornilo na tehdy neznámého režiséra Neilla Blomkampa. Ten si s nižším rozpočtem poradil na výbornou a místo opulentní trikové stránky vsadil na lehce béčkovou stylizaci a chytré řemeslné nápady. Navíc zvolil tehdy ještě neokoukanou formu fiktivního dokumentu s bohatým užíváním ruční kamery a podařilo se mu tak vytvořit velmi hutnou a neklidnou atmosféru. Nevyhnul se při tom však několika logickým nedostatkům a klišovitým momentům, což celkový dojem malinko sráží. Přesto jde o vynikající záležitost.
Synopse: Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemských civilizací s člověkem. Šlo ovšem o uprchlíky z vlastní planety, kteří byli ubytováni v nouzových domech v jihoafrickém Okrsku 9. Dohled nad nimi byl svěřen soukromé organizaci MNU, které je osud mimozemšťanů lhostejný. Zatímco se státy celého světa radí o tom, co a jak dál, jeden z agentů MNU Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) se nakazí záhadným virem, který mění jeho DNA a rázem se stává nejhledanějším mužem planety.
Zajímavost: Film je prý částečně inspirován událostmi kolem rasové segregace v JAR.
Oficiální trailer filmu District 9

Plakát filmu Bouchači a bouchačky Bouchači a bouchačky (Double Whammy) (pátek 18. 5., Nova Cinema, 23.40 - 01.20)
Příjemné komediální drama předního "nezávisláka" Toma DiCilla sice nepatří k tomu nejlepšímu z jeho tvorby a některé fanoušky naopak vysloveně zklamalo, pro běžného diváka jde ale o poměrně vtipný a propracovaný snímek. Jeho hlavními lákadly jsou originální námět, jistá a invenční režie a perfektní herecké výkony nejen ústředního tria Denis Leary, Elizabeth Hurley a Steve Buscemi. Ideální zábava na pomezí klasické a indie filmařiny.
Synopse: Policejní detektiv (Denis Leary) fatálně selhal při zásahu v restauraci rychlého občerstvení. Teď bojuje o vlastní jméno, čest a hlavně ztracenou reputaci jak u vlastní rodiny, tak u náročných kolegů.
Zajímavost: Ve scéně, kdy je jedné z postav vražena do ucha šipka, mělo jít původně o hůlku na pojídání číny.
Originální trailer filmu Bouchači a bouchačky

Plakát filmu Hory mají oči Hory mají oči (The Hills Have Eyes) (sobota 19. 5., Prima Family, 00.10 - 02.20)
Velmi dobrý horor sice nepřináší nijak originální zápletku, režírující Alexandre Aja však dokázal nemožné a i díky sázce na nekompromisní brutalitu, natočil slušný remake, který milovníky původní verze rozhodně neurazí. Divákům by neměla uniknout ani poměrně netradiční práce se zvukem, slušná kamera, vyvedená vizuální stránka a fungující lekačky. Nebýt slabší druhé poloviny a překombinovaného závěru, mohl být zážitek ještě o chloupek lepší a děsivější.
Synopse: Policista Bob Carter (Ted Levine) má těsně před výročím se svou manželkou Ethel (Kathleen Quinlan), jejich vztah je však na bodu mrazu. Odhodlá se k tomu, že celou rodinu vyveze na výlet a doufá, že se situace uklidní. Při cestě ale Bob udělá osudovou chybu - rozhodne se pro zkratku a všichni se najednou ocitají uprostřed opuštěné pouště. Aby toho nebylo málo, motor jejich auta dosloužil. Brzy se také ukáže, že zdejší krajina není tak osamělá, jak se zdá.
Zajímavost: Benzínová pumpa speciálně vytvořená pro natáčení vypadala tak autenticky, že se u ní zastavovali projíždějící řidiči a chtěli natankovat.
Originální trailer filmu Hory mají oči

Plakát filmu Prohnilí proti prohnilým Prohnilí proti prohnilým (Ripoux contre ripoux) (sobota 19. 5., ČT1, 16.45 - 18.30)
Pokračování legendární krimikomedie za svým předchůdcem v ničem nezaostává a je stejně vtipné. To je dáno hlavně faktem, že tvůrčí tým zůstal stejný, tudíž se opět těšte na brilantního Philippa Noireta, neméně dobrého Thierryho Lhermitta a sebejistou režii Clauda Zidiho. Pokud vám nebude vadit, že se předchozí díl víceméně ignoruje a spojitost není tak těsná, nebudete si mít na co stěžovat.
Synopse: Sehraní policejní kolegové (Philippe Noiret a Thierry Lhermitte) žijí z úplatků, udržují vztahy s prostitutkami, holdují dobrému jídlu a nic jim nechybí. Změna přichází v momentě, kdy jeden z nich zatouží po povýšení a snaží se být vzorovým a pracovitým příslušníkem policejního sboru.
Zajímavost: Oba filmy od sebe dělí šest let.
Originální trailer filmu Prohnilí proti prohnilým

Plakát filmu Stáhni mě do pekla Stáhni mě do pekla (Drag Me to Hell) (sobota 19. 5., ČT1, 23.05 - 00.40)
Návrat Sama Raimiho k žánru, který ho proslavil, se nad míru vyvedl. Snímek pohybující se na hraně parodie rozhodně nelze brát vážně a mnoha pochybovačům dokázal, že tvůrce trilogie o Spidermanovi se ještě úplně nevyčerpal. Natáčení si evidentně užil a s lehkostí baví diváka po celou dobu. K pozitivnímu dojmu přispívá i velmi dobrá Alison Lohman, která přesně vystihuje onu hranici serióznosti a parodie. Škoda je jen to, že triky jsou až příliš digitální a konec tak úplně nefunguje. Srdce fanouška však zaplesá.
Synopse: Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) pomáhá jedné staré cikánce s hypotékou. I když dělá, co může, její nadřízený transakci stopne a tím ji de facto odsoudí k strašlivému osudu. Klientka je totiž čarodějnice a Christine bez milosti prokleje. Od té chvíle začíná nebohá dívka bojovat o svou duši přímo s pekelnými silami.
Zajímavost: Sám režisér si střihnul cameo jako duch při scéně zaříkávání.
Originální trailer filmu Stáhni mě do pekla

Plakát filmu Zoolander Zoolander (Zoolander) (neděle 20. 5., Nova Cinema, 18.10 - 20.00 / pondělí 21. 5., 15.20 - 17.05)
Pro mnohé nejlepší komedie a zároveň režijní počin Bena Stillera oplývá zvláštním kouzlem. Je totiž tak hloupá a primitivní, až nemá daleko ke genialitě. Pochopitelně ale musíte na zvolený humor přistoupit. Pokud se tak stane, královsky se pobavíte a hlavně se za to nemusíte stydět. Tvůrci si tu otevřeně dělají legraci ze světa modelingu a servítky si leckdy neberou. Připočítejte si k tomu spousty hvězd ve větších i cameo rolích a dostanete opravdu unikátní dílko, jehož prožívání ale bude silně individuální.
Synopse: Derek Zoolander (Ben Stiller) byl třikrát vyhlášen Modelem roku a tím pádem se stal závislým na slávě a světlech reflektorů. Jako hvězda se chová i v soukromí, takže vydržet s ním není nic jednoduchého. Jeho život se ale otřese v základech, když se na scéně objeví podivný Hansel (Owen Wilson) navlečený do hadích kůží a začíná přebírat roli módní ikony. Tohle prostě nemůže Derek, kterému svět ještě nedávno ležel u nohou, nechat jen tak.
Zajímavost: Jméno Zoolander vzniklo spojením jmen dvou známých modelů Marka Vanderla a Johnnyho Zandera.
Originální trailer filmu Zoolander

Plakát filmu Muž, který chtěl být králem Muž, který chtěl být králem (The Man Who Would Be King) (pondělí 21. 5., ČT2, 20.50 - 23.00)
Méně známá adaptace románu Rudyarda Kiplinga nominovaná na čtyři Oscary je výborným dobrodružným snímkem, který zaujme vhodně zvolenými exotickými lokacemi a hvězdným obsazením v podobě Seana Conneryho a Michaela Cainea, které ještě doplňuje Christopher Plummer. Režírující John Huston se snaží také o přesah, což se mu částečně daří, doplácí však na přílišnou délku a s tím související dějovou rozbředlost.
Synopse: Danny Dravot (Sean Connery) a Peachy Carnehan (Michael Caine) jsou dobrodruzi, kteří chtějí v Indii zbohatnout za pomoci pašování a prodeje zbraní. Jejich cíle jsou ale mnohem vyšší - mají v plánu ovládnout legendární království Kafristan proslulé velkým bohatstvím a stát se jeho neomezenými vládci.
Zajímavost: Michael Caine si ve filmu zahrál i se svou manželkou Shakirou, která tu ztvárňuje princeznu Roxanne.
Originální trailer filmu Muž, který chtěl být králem

Plakát filmu Drsný časy Drsný časy (Harsh Times) (úterý 22. 5., Nova Cinema, 21.50 - 00.10 / středa 23. 5., 00.40 - 06.45)
Solidně zvládnutá kriminálka nepříliš známého režiséra Davida Ayera opět potvrzuje, že Christian Bale je herecký chameleon a patří k nejlepším ve své generaci. Hlavně on drží film nad vodou ve slabších chvilkách a svou nejednoznačnou postavu obdařuje velkou dávkou charismatu. Škoda, že ho více nepodpořili tvůrci, kterým se ve druhé polovině pečlivě budovaný příběh začne bortit a slušně načrtnutá pouliční gangsterka se změní v až moc upovídané drama. Za vidění ale určitě stojí.
Synopse: Bývalý mariňák Jim David (Christian Bale) se po letech akce vrací k losangeleské policii, kde mu je nabídnuta práce, při níž by měl infiltrovat do podsvětí. Svůj úkol ovšem vezme příliš vážně a prostředí pouličních gangů ho zcela pohltí. Návrat ze šikmé plochy tak bude hodně těžký.
Zajímavost: Bale trávil při přípravě na roli tři týdny se členy různých gangů, policisty, bývalými vojáky a vládními agenty.
Originální trailer filmu Drsný časy

Plakát filmu Plamen a Citron Plamen a Citron (Flammen § Citronen) (středa 23. 5., ČT2, 22.20 - 00.30)
Severské historické drama se zabývá problematikou odbojářství a mezinárodního terorismu. Od začátku do konce zajímavý a napínavý snímek se natáčel také v našich končinách, takže můžete hledat známá zákoutí. Těžko říci, jak moc lze věřit údajně skutečnému základu, to by ale na výsledek nemělo mít až takový vliv. Když navíc v hlavních rolích uvidíte výtečné Madse Mikkelsena a Thureho Lindhardta, je jasné, že tohle je evropská koprodukce, jak má být. Vadou na kráse tak je jen přehnaná délka. Pro milovníky neokoukaných snímků by přesto mělo jít o jasnou volbu.
Synopse: V roce 1944 je Dánsko okupováno Německem. Plamen (Thure Lindhardt) a Citron (Mads Mikkelsen) jsou členy hnutí odporu pověřeného likvidací informátorů gestapa. To jim vcelku úspěšně jde až do doby, kdy se Plamen dozví, že má zabít svou milenku Ketty (Stine Stengade). Místo aby konal, snaží se zjistit, kdo žena opravdu je. A při tom si uvědomí, že válka není tak černobílá, jak se mu dosud zdálo.
Zajímavost: S rozpočtem deseti milionů dolarů se jedná o jeden z nejdražších dánských snímků v historii.
Oficiální trailer filmu Plamen a Citron

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 24. 3. 2023 - 30. 3. 2023
TV tipy: Přenašeč Spider-Man jede daleko od domova poslední závod, v němž chce vždycky zvítězit Na konci března čekají na diváky v televizích dvě zajímavé a atraktivní premiéry, které určitě budou hodně sledované. Tou větší je komiksovka Spider-Man: Daleko od domova, tou menší pak tuzemské drama Poslední závod. ... čtěte zde
Vydáno: 24.03.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
John Wick 4 8/10
Recenze: Nekompromisní John Wick počtvrté a nejlépe? Počtvrté na plátna kin přichází John Wick, který před devíti lety částečně resuscitoval celý akční žánr. Od té doby ušel dlouho cestu a jeho tvůrci dostávali čím dál větší rozpočet. Jak tedy Kapitola 4 dopadla?... čtěte zde
Vydáno: 23.03.2023 07:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 12. týden
Kinopremiéry: Buď chlap s Johnem Wickem! První jarní týden chystá frontální útok v kinech nekompromisní čtvrtý díl akční série John Wick. Je ale dost možné, že i on se bude muset sklonit, neboť divácky mu bude výrazně konkurovat česká komedie Buď chlap!.... čtěte zde
Vydáno: 22.03.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 11. týden
Top 20 ČR: Bastardi složili Shazama V Česku zvítězili v souboji novinek domácí Bastardi, kteří složili reparát a přeskočili amerického Shazama i hněv bohů. čtěte zde
Vydáno: 21.03.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 11. víkend
Box office: Shazam zklamal Novinka Shazam! Hněv bohů, pokračování čtyři roky starého Shazama!, sice otevřela na prvním místě, ale zůstala daleko za očekáváním. čtěte zde
Vydáno: 20.03.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Halle Berry v hororu Mother Land (10.05.2022 17:42 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Ve stínu nejslavnější role: Daniel Radcliffe (Harry Potter, série Harry Potter filmů) (16.10.2021 10:30 v Články | Publicistika)
- Sci-fi horor Demonic má nový trailer (22.07.2021 08:30 v Novinky | Trailery)
- V květnu na streamovacích službách: Pestrá nabídka žánrů, z které si vybere každý! (06.05.2021 07:30 v Radar)
- R.I.P.: Hvězdy, které nás v roce 2020 opustily (22.12.2020 13:46 v Novinky | Zprávy)
- Neill Blomkamp natočil horor (09.12.2020 12:30 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel Sean Connery (31.10.2020 14:55 v Novinky | Zprávy)
- Za horizontem: The Tax Collector je ayerovský standard (29.08.2020 12:00 v Recenze | Za horizontem)
- Téma: Nejslavnější sci-fi filmy let 2000 - 2009 (25.07.2020 13:30 v Články | Publicistika)
- Ben Stiller natočí London podle Joa Nesbøho (16.06.2020 12:34 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel americký herec Jerry Stiller (11.05.2020 12:50 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: nejslavnější horory let 2000-2009 (25.04.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- Sam Raimi chystá nový horor (19.10.2019 19:16 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel herec z Neúplatných Billy Drago (27.06.2019 14:57 v Novinky | Zprávy)
- Top 10: Nejlepší kameramani pracující v současném Hollywoodu (19.01.2019 18:30 v Články | Publicistika)
- RoboCop se vrátí v novém sequelu (12.07.2018 09:00 v Novinky | Zprávy)
- Shia LaBeouf bude The Tax Collector (22.06.2018 13:01 v Novinky | Zprávy)
- Za horizontem: Will Smith je vyvolený ve fantasy Bright od Netflixu (07.01.2018 18:00 v Recenze | Za horizontem)
- Review: 43. Letní filmová škola v Uherském Hradišti (20.08.2017 21:04 v Články | Publicistika)

PREMIÉRA TÝDNE   12/2023

John Wick: Kapitola 4
8/10

Počtvrté na plátna kin přichází John Wick, který před devíti lety částečně resuscitoval celý akční žánr. Od té doby ušel dlouho cestu a jeho tvůrci dostávali čím dál větší rozpočet. Jak tedy Kapitola 4 dopadla?

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu