Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
Festivalové ozvěny: 18. týden

Festivalové ozvěny: 18. týden

Vydáno: 01.05.2012 22:46 v sekci Články | Festivaly - Jana Bébarová | foto: Finále Plzeň

Na 25. plzeňském Finále uspěl Dům Zuzany Liové a Láska v hrobě Davida Vondráčka. V Cannes se budou ve světové premiéře promítat restaurované klasiky od Hitchcocka, Leoneho, Spielberga, Rosselliniho, Leana a Polanskiho.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
FINÁLE
Komorní drama Dům s Miroslavem Krobotem v hlavní roli a časosběrný dokument o bezdomovcích Láska v hrobě zvítězily na letošním 25. ročníku plzeňského Finále. Filmy slovenské režisérky Zuzany Liové a českého dokumentaristy Davida Vondráčka si z právě skončeného festivalu českých filmů odnášejí Zlaté ledňáčky v kategoriích Nejlepší celovečerní film a Nejlepší dokumentární film.
Studentská porota pro změnu v kategorii celovečerních filmů ocenila snímek Petra Marka Nic proti ničemu a jako nejlepší dokument vybrala Andělskou hru, v němž režisérka Adéla Sirotková sleduje osud malé holčičky trpící nádorovým onemocněným.
Diváckou cenu si z Finále odnesla komedie Jiřího Stracha Vrásky z lásky. O vítězství Davida Novotného (Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka) v divácké soutěži o nejlepší herecký výkon veřejnost rozhodla prostřednictvím internetového hlasování.
Dokumentu Veřejně načerno režisérek Lucie Králové a Terezy Reichové udělila Nadace Dagmar a Václava Táborských a Mezinárodní porota soutěže Cenu Dagmar Táborské za nejoriginálnější dokument autora / aturoky do 35 let. Generace singles Jany Počtové byla obdobně obdařena Cenou Václava Táborského za nejlepší dokument autora/autorky do 35 let. Výroční ceny Asociace českých filmových klubů putovaly k filmům Alois Nebel a Pod sluncem tma.
Více informací najdete na stránkách festivalu.
CANNES
V sekci "Cannes Classics" festival na vyhlášené francouzské riviéře letos opět představí restaurované kopie zásadních klasik filmové historie. Ve světové premiéře tentokrát uvede celkem třináct celovečerních snímků.
Scorseseho The Film Foundation bude v Cannes prezentovat restaurovanou verzi Leoneho čtyřhodinového opusu Tenkrát v Americe s pětadvaceti minutami přidaných scén podle prvního režisérova sestřihu z roku 1984. Projekce se kromě Leoneho rodiny osobně zúčastní Robert De Niro, Elizabeth McGovern, Jennifer Connelly a producent Arnon Milchan.
Společnost Pathé v "Cannes Classics" představí Polanskiho adaptaci románu Thomase Hardyho Tess, na jejíž restaurování režisér osobně dohlížel. Roman Polanski se ostatně společně s hlavní hereckou představitelkou Nastassjou Kinski zúčastní promítání. Americké studio Universal bude při příležitosti svého letošního 100. výročí od založení prezentovat restaurovanou kopii Spielbergových Čelistí.
Britský filmový institut v Cannes představí restaurovanou verzi němého snímku Alfreda Hitchcocka z roku 1927 Světový šampion, která byla uskutečněna v rámci tříletého programu institutu, jenž měl za cíl restaurovat všech devět režisérových němých filmů.
Dalšími promítanými canneskými klasikami bude Leanův Lawrence z Arábie, od jehož premiéry letos v červnu uplyne padesát let, Rosselliniho snímky Cesta po Itálii a La macchina ammazzacattivi, snímek domácí režisérky Agnès Varda Cleo od pěti do sedmi nebo původní Balada o Narajamě z roku 1958 v režii Keisuke Kinoshity.
V letošním programu "Cannes Classics" budou kromě jiného i čtyři dokumenty, kterými festival poctí dílo francouzského režiséra Clauda Millera, amerických komiků Jerryho Lewise a Woodyho Allena a britského tvůrce Johna Boormana.
Festival minulý týden rovněž odtajnil všechna jména porotců, jimž, jak víme již delší dobu, bude předsedat italský režírující herec a producent Nanni Moretti. Mezi devítkou porotců hlavní soutěže vedle něj usednou herci Emmanuelle Devos, Ewan McGregor, Diane Kruger a Hiam Abbass, režiséři Alexander Payne, Andrea Arnold a Raoul Peck a francouzský návrhář Jean Paul Gaultier.
Mezi prominentními osobnostmi, které letos zavítají do Cannes se svou masterclass, budou americký režisér Philip Kaufman, francouzský skladatel filmové hudby Alexandre Desplat a devadesátisedmiletý americký veterán, herec režisér a producent Norman Lloyd.
Více informací najdete na stránkách festivalu.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 13. 6. 2025 - 19. 6. 2025
TV tipy: Gigant zažil sucho a zúčastnil se norimberského procesu Ve druhé polovině června najdete v televizi hned několik naprostých klasik, které spojuje to, že dosahují monstrózní délky a příliš se do programů nedostávají. Premiérového uvedení se vedle nich pak dočká tuzemské drama Sucho. ... čtěte zde
Vydáno: 13.06.2025 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 24. týden
Kinopremiéry: Lásko, neblázni a ukaž mi jak vycvičit draka V tomto týdnu čekají na návštěvníky kin "pouhé" dvě premiéry, což má ale svůj jasný důvod. Jednou z novinek je totiž hraná verze úspěšného animáku Jak vycvičit draka, která má úplně stejný, ne-li větší komerční... čtěte zde
Vydáno: 11.06.2025 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 23. týden
Top 20 ČR: Lilo & Stitch poráží konkurenci Disneyovský hraný film Lilo & Stitch znovu zvítězil nad Tomem Cruisem a nově i nad Balerínou. Ani Ana de Armas nesesadila z trůnu ošklivého mimozemšťana. čtěte zde
Vydáno: 10.06.2025 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 23.víkend
Box Office: Lilo & Stitch odolal Baleríně Hraný Lilo & Stitch odolal Baleríně, v níž se v hlavní roli představila Ana de Armas. Tuto postavu jsme poprvé viděli ve třetím díle Johna Wicka. čtěte zde
Vydáno: 09.06.2025 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Krtkův svět 1/10
Recenze: Film Krtkův svět je nestoudnou celovečerní reklamou a propagandou Český film Krtkův svět natočila režisérka a scenáristka Eva Toulová podle reálného případu podnikatele Josefa Roušala, jenž je majitelem stejnojmenného zábavního areálu na kraji Prahy. čtěte zde
Vydáno: 06.06.2025 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Kinopremiéry: Balerína se vyrovnává s fénickým spiknutím od klauna v kukuřičném poli (04.06.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Janžurka prožívá dny hněvu a hledá pokoj na Panství Downton (25.04.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Recenze: Génius i dylina Lavi kluše v komedii Vyšehrad Dvje už jen v udržovacím módu (17.04.2025 07:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Hříšníci a ptáče míří na Vyšehrad (16.04.2025 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Stroj času: Šampón je sarkastickým portrétem pokrytecké společnosti (05.04.2025 14:30 v Recenze | Stroj času)
- TV tipy: Krotitelé duchů se přes řeku a do stínu stromů vydali pro špinavý prachy (07.03.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Scorsese natočí Mafiány na Havaji (21.02.2025 09:30 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Poslední Vermeer podstoupil velký risk, když si založil falešný profil (07.02.2025 07:30 v Radar | TV tipy)
- Eggers chystá dva filmy (24.01.2025 10:30 v Novinky | Zprávy)
- Ďábel v Bílém městě (23.01.2025 13:30 v Novinky | Zprávy)
- Nultý den (22.01.2025 18:01 v Novinky | Trailery)
- The Alto Knights (15.01.2025 16:30 v Novinky | Trailery)
- Nultý den (26.12.2024 08:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Ježek Sonic v dobrém i zlém (25.12.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Fotr je lotr se vrátí (11.12.2024 09:30 v Novinky | Zprávy)
- Beatles '64 (28.11.2024 10:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Saint-Exupéry (19.11.2024 18:30 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Thriller Konkláve vtahuje do volby papeže současná společenská témata (10.11.2024 10:30 v Recenze | Premiéry)
- TV tipy: Paris hledá nadějnou mladou ženu Helenu a bod obnovy (08.11.2024 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Úsměv zapříčinil v Megalopolis výjimečný stav (16.10.2024 07:30 v Radar | Kinopremiéry)

PREMIÉRA TÝDNE   21/2025

Karate Kid: Legendy
6/10

Karate Kid: Legendy je novým dílem dlouhotrvající ságy, která započala před jednačtyřiceti lety nenápadným filmem o jistém Danielovi. Nový díl má nového hlavního hrdinu, chlapce jménem Li.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe