Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 13. 4. 2012 - 19. 4. 2012

TV tipy: Francouzské filmy a dobrodružství všeho druhu

Vydáno: 13.04.2012 16:00 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: Magic Box

Hned tři francouzské filmy se protlačily do našeho aktuálního televizního výběru. Dvě komedie a jedno hutné psychologické drama pak doplňují snímky sázející převážně na dobrodružství všeho druhu. Na řadu tak přijde i nadčasový Tarzan.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Plakát filmu Říše slunce Říše slunce (Empire of the Sun) (pátek 13. 4., ČT2, 20.55 - 23.25)
Aktuální Batman Christian Bale na sebe poprvé upozornil ve zdařilém válečném dramatu Stevena Spielberga a už tehdy všem ukázal, že v něm dříme velký talent. Film samotný sice trpí nevyrovnaným tempem, v němž se střídají hluchá místa s těmi silnějšími, a přehnanou délkou, za pozornost nicméně stojí. Vzhledem ke jménu režiséra čekejte spíše smířlivější a malinko přeslazený snímek, jehož devízami jsou brilantní herecké výkony, rutinní režie a exotické čínské lokace. Budete-li pozorní, uvidíte také jednu z prvních rolí Bena Stillera vůbec. S největší pravděpodobností však bohužel v televizi poběží dabovaná verze, která se příliš nepovedla, což odnesli zejména výborní dětští herci.
Synopse: Den 7. prosince 1941. Japonská letadla útočí na americký přístav Pearl Harbor a zároveň bombardují také čínskou Šanghaj. Jedenáctiletý syn britských diplomatů Jim Graham (Christian Bale) se během nečekaného útoku ztratí v nastalém zmatku svým rodičům. Chlapec zvyklý žít v luxusu se najednou musí starat sám o sebe a bojovat o holý život. Průvodcem v neznámém prostředí se mu stává podivný americký zlodějíček Basie (John Malkovich).
Zajímavost: Konkurzu na hlavní dětskou roli se zúčastnily čtyři tisíce chlapců.
Originální trailer filmu Říše slunce

Plakát filmu Černočerná tma Černočerná tma (Pitch Black) (sobota 14. 4., Prima Family, 00.15 - 02.20)
Překvapivě výborné nízkorozpočtové sci-fi, které mimo jiné udělalo hvězdu z Vina Diesela. Obrovskou zásluhu na výsledku má režisér David Twohy, který v rámci možností vytvořil hutnou a temnou atmosféru, naplno využil potenciál záporné postavy Riddicka a dovolil si taktéž zajímavé kamerové jízdy. Snímek si celou dobu na nic nehraje, o to působivější pak je. Má-li nějaké zápory, jsou to snad jen pomalý rozjezd a nepříliš originální vzhled děsivých příšer. To lze ale bez větších problémů odpustit.
Synopse: V hlubokém vesmíru se kosmická loď střetne s útvarem, jenž prolétá v její těsné blízkosti a je těžce poničena. Tříčlenná posádka sestávající z pilotky Carolyne (Radha Mitchell), policisty Johnse (Cole Hauser) a brutálního vraha Riddicka (Vin Diesel), který má zvláštní schopnost vidět ve tmě, tak musí na neznámé planetě bojovat o přežití a spolupracovat.
Zajímavost: Film byl natočen za pouhých šedesát dní.
Originální trailer filmu Černočerná tma

Plakát filmu Kondomedie Kondomedie (Le Placard) (sobota 14. 4., Nova Cinema, 18.15 - 20.00)
Pod poněkud hloupým a laciným českým názvem se skrývá poměrně slušná francouzská komedie od klasika žánru Francise Vebera. Tomu se podařilo namíchat příjemný koktejl inteligentního humoru a vkusných narážek na homosexuály takovým způsobem, že nikoho neurazí. Samozřejmostí jsou excelentní herecké výkony Gérarda Depardieu, Daniela Auteuila a Thierryho Lhermittea, kterým se povedlo přesně vystihnout charaktery svých postav a nesklouznout při tom ke karikování. Přes veškeré chyby veskrze stravitelná a dobrá zábava na víkendový podvečer.
Synopse: Francois Pignon (Daniel Auteuil) je nudný suchar, kterého už opustila manželka, syn se k němu nehlásí a právě dostal výpověď. Před sebevraždou ho zachrání nový soused, jenž je zároveň i bývalým psychiatrem, který mu poradí geniální nápad - žádná firma s dobrou pověstí si nemůže dovolit vyhodit homosexuála. A tak Francois předstírá odlišnou sexuální orientaci, čímž solidně zamotá hlavu svým nafoukaným šéfům (Gérard Depardieu a Thierry Lhermitte) a zároveň se stává čím dál populárnějším.
Zajímavost: Snímek je věnován legendárnímu producentovi Alainu Poirému, pro něhož šlo o poslední počin.
Mezinárodní trailer filmu Kondomedie

Plakát filmu Příběh Tarzana - pána opic Příběh Tarzana - pána opic (Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes) (sobota 14. 4., Nova Cinema, 20.00 - 22.35 / neděle 15. 4., 11.45 - 13.55)
Pravděpodobně životní role Christophera Lamberta, kterou už nikdy nepřekonal. Režisér Hugh Hudson z něj dokázal dostat úplné maximum a v kombinaci se svým umem vytvořil asi nejlegendárnější zpracování světoznámého příběhu. Narozdíl od mnoha kolegů vsadil na syrovou realističnost, naturalismus, velké dobrodružství, částečný přesah a nezapomněl ani na trochu nezbytné romantiky. Potěší také stále obstojná triková stránka a kvalitní scénář, který se dočkal také oscarové nominace. Stejné pocty se dostalo i maskérům a herci Ralphu Richardsonovi. Škoda jen malinko přetažené stopáže.
Synopse: Tarzan (Christopher Lambert) je potomkem šlechticů, kteří ztroskotali na pustém ostrově a krátce po narození syna zemřeli. Chlapce se ujaly opice, které ho přetvořily k obrazu svému a učinily z něho vedoucího smečky. Jednoho dne zachrání Tarzan belgického kapitána (Ian Holm) před nebezpečnými domorodci. Ten ho za odměnu naučí mluvit a přesvědčí, aby s ním odjel do Anglie. Zde se kromě jiného setká i s krásnou schovankou svého strýce Jane (Andie MacDowell), do níž se zamiluje. Jenže v přísnými pravidly svázaném prostředí se muž vychovaný ve volné přírodě necítí vůbec dobře.
Zajímavost: První film, v němž Christopher Lambert mluvil anglicky.
Originální trailer filmu Příběh Tarzana - pána opic

Plakát filmu Drak přichází Drak přichází (Enter the Dragon) (neděle 15. 4., Nova Cinema, 21.35 - 23.35 / pondělí 16. 4., 01.15 - 07.30)
Jeden z nejznámějších filmů kultovního Bruce Lee zaujme jednoznačně takřka geniální závěrečnou půlhodinou, která vrcholí ikonickým soubojem v zrcadlové místnosti. Díky ní zapomenete i na rozvláčný, pomalý a nezajímavý začátek. Pochopitelně nelze čekat nějak zásadně propracovaný scénář, ale jen přímočarý příběh, který je záminkou k akčním scénám, jež mají vynikající a vypiplanou choreografii. Za zmínku rozhodně stojí i zvuková stránka, která bojové momenty výtečně doplňuje. Aniž by to hlavní hvězda tušila, šlo o její vůbec poslední dokončený film v životě.
Synopse: Bývalý šaolinský mnich Han (Shih Kien) neomezeně vládne své ostrovní pevnosti. Pečlivě však střeží to, že je pašerákem drog. Každé tři roky navíc pořádá turnaj v bojových uměních. Do aktuálního ročníku se přihlásí i Lee (Bruce Lee), který chce pomstít smrt své sestry.
Zajímavost: Bruce Lee byl během natáčení pětkrát zraněn a tři týdny před premiérou zemřel v Hongkongu za dodnes nejasných okolností.
Oficiální trailer filmu Drak přichází

Plakát filmu Bestie musí zemřít Bestie musí zemřít (Que la bête meure) (pondělí 16. 4., ČT2, 20.55 - 22.45)
V našich končinách takřka nedostupný a velmi zřídka vysílaný psychologický thriller Claudea Chabrola potěší zejména příznivce artovějších kousků a francouzské nové vlny. Klasik světové kinematografie tu nikomu nic nevnucuje, naopak nechává diváka přemýšlet o podstatě dobra a zla v naší společnosti a jako bonbonek přidává i kontroverzní a poněkud nemorální konec. Velkou zásluhu na nadčasovosti celého snímku má i dechberoucí výkon nepříliš známého Jeana Yanneho, který psychicky totálně vyprázdněnou a nesympatickou postavu ztvárňuje s bravurou a vystihuje veškeré její aspekty. Absolutní povinnost pro všechny filmové fajnšmekry.
Synopse: Na silnici leží malý chlapec v tratolišti krve. Nejeví známky života. Řidič, jenž ho srazil, ani nezpomalil. Tím si podepsal krutý ortel smrti, který nad ním vyřkl otec oběti. Ten je rozhodnut vraha najít a nechat ho umírat v krutých bolestech.
Zajímavost: Když spolu dvě postavy mluví o tzv. Novém románu, mezi jeho zástupci zmíní i Paula Gégauffa, který se podílel na scénáři filmu a piloval i mnohé jeho dialogy.
Originální trailer filmu Bestie musí zemřít

Plakát filmu Jízda Jízda (úterý 17. 4., ČT1, 20.00 - 21.35)
Jeden z mála českých opravdu kultovních filmů je bezpochyby tím nejupřímnějším, co Jan Svěrák kdy natočil. Absolutně pohodová road movie snese přísná měřítka i v širším evropském kontextu a je důkazem toho, že za málo peněz se dá vyplodit malý zázrak. Svůj status vycházející a nadějné herečky tu definitivně potvrdila krásná Aňa Geislerová, kterou výtečně doplnili Jakub Špalek a zejména Radek Pastrňák, jehož kapela Buty pro film napsala nesmrtelnou hudbu s dnes už klasickým ústředním hitem. Ta se po právu dočkala ocenění Českým lvem, stejně jako kameraman F. A. Brabec. Další čtyři nominace už zůstaly neproměněny. Pro mnohé připomínka bezstarostného mládí.
Synopse: Radek (Radek Pastrňák) a Franta (Jakub Špalek) si koupí vytoužený automobil, upraví si ho a vydají se na cestu bez konkrétního cíle. Cestou přiberou zdánlivě nevinnou, ale velmi provokativní dívku Annu (Aňa Geislerová), kterou pronásleduje žárlivý milenec (Filip Renč). Všichni tři se tak snaží ujet nezajímavým a fádním životům.
Zajímavost: Nikdo z ústřední trojice ve skutečnosti tehdy nevlastnil řidičský průkaz, v náročných scénách tak zaskočil sám režisér v paruce.
Trailer filmu Jízda

Plakát filmu Velký flám Velký flám (La Grande vadrouille) (úterý 17. 4., Barrandov, 20.05 - 22.40)
Vynikající a dnes už klasická francouzská situační komedie stojí hlavně na umění dvojice Louis de Funès - Bourvil. (Nejen) ti dva se výtečně doplňují a každý vtip dokáží excelentně vypointovat. I díky nim natočil režisér Gérard Oury svůj nejlepší film, kterým baví diváky všech generací dodnes. V rámci žánru je naprosto pochopitelné a tolerovatelné, že z nacistů jsou karikatury a směšné figurky a také to, že logika tu někdy moc nefunguje, neboť je třeba ji přizpůsobit zvolenému humoru. Nebýt na komedii přehnané délky, nebylo by v podstatě snímku co vytýkat.
Synopse: Letadlo s britskými letci se omylem dostane nad okupovanou Paříž, kde je sestřeleno. Každý člen posádky posléze požádá o pomoc jednoho civilistu. Na cestě napříč Francií se tak setkává nesourodá skupinka sestávající z jeptišky, malíře pokojů, krásné blondýny a dirigenta opery. Všichni prchají před Němci, při čemž se dostávají do řady humorných situací.
Zajímavost: Bourvil byl už v době natáčení vážně nemocen, po následném čtyřletém boji se zákeřnou chorobou zemřel.
Originální trailer filmu Velký flám

Plakát filmu Milenci Milenci (Two Lovers) (čtvrtek 19. 4., Barrandov, 22.20 - 00.25)
Možná tuctová romance stojí za vidění hlavně kvůli hodně zajímavému a netradičnímu milostnému trojúhelníku, jehož vrcholy jsou Joaquin Phoenix, Gwyneth Paltrow a Vinessa Shaw. Příjemný rozjezd sice záhy bohužel zabředne do předvídatelnosti a klišé, ale i díky hercům a režijnímu umění Jamese Graye se pořád drží v lehce nadprůměrných vodách a vyloženě urazit by nikoho neměl. K dobru budiž snímku připsána i povedená melancholická atmosféra a snaha o realističnost. Nebudete-li očekávat příliš, možná budete překvapeni.
Synopse: Leonard (Joaquin Phoenix) se po neúspěšném pokusu o sebevraždu vrací k rodičům. Záhy poznává dvě ženy - tajemnou sousedku Michelle (Gwyneth Paltrow), která bojuje s vlastní minulostí, a milou a starostlivou Sandru (Vinessa Shaw), jež se líbí jeho rodičům. Obě jsou mu sympatické a on se musí rozhodnout, která mu dodá novou chuť do života.
Zajímavost: Po tomto filmu prohlásil Joaquin Phoenix, že se nadále bude věnovat pouze hudbě.
Oficiální trailer filmu Milenci

Plakát filmu Můj soused zabiják Můj soused zabiják (The Whole Nine Yards) (čtvrtek 19. 4., Nova, 22.45 - 00.45)
Při velké divácké toleranci koukatelná komediální jednohubka, která trpí až příliš nevyrovnanou úrovní humoru, který se pohybuje od snesitelného a poměrně vtipného až po prvoplánový a trapný. Totéž se dá říci o hereckých výkonech, kdy na jedné straně stojí unylý, nevýrazný a ňoumovitý Matthew Perry, kterému suverénně kradou všechny scény s nadhledem hrající Bruce Willis a Michael Clarke Duncan. Režírující Jonathan Lynn však nejvíce dojíždí na to, že neví, zda chce točit spíše komedii, nebo odlehčenou kriminálku. Podruhé se k tomuto filmu pravděpodobně nevrátíte, pokud jste ho ale ještě neviděli, za zkoušku stojí. Výsledek je ovšem bez větších záruk.
Synopse: Zubař Nick Oseransky (Matthew Perry) žije na předměstí Montrealu společně se ženou (Rosanna Arquette) a tchyní, které ho ale nemají příliš v lásce. Doktor musí navíc splácet dluhy po zemřelém tchánovi a situaci tak nemá jednoduchou. Šance se mu naskytne ve chvíli, kdy v novém sousedovi pozná obávaného zabijáka Jimmiho Tudeskiho (Bruce Willis), na jehož hlavu je vypsaná tučná odměna. Nick se tedy nechá přemluvit, aby ho udal.
Zajímavost: Ve filmu se mihnou všechny tři dcery Bruce Willise.
Originální trailer filmu Můj soused zabiják

Na co se z našich tipů těšíte nejvíce? Nebo jsme zapomněli zmínit váš oblíbený film a chcete na něj upozornit ostatní čtenáře? Napište svůj názor do diskuze pod článkem!

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 29. 9. 2023 - 5. 10. 2023
TV tipy: Malý Nicky našel místo u moře, kde pohřbil nesnesitelnou tíhu obrovského talentu Na přelomu září a října přichází televizní dramaturgové s několika zajímavými premiérami. I přesto však náš výběr tentokráte sestává jen ze šesti filmů. Tipem týdne je oscarové drama Místo u moře. čtěte zde
Vydáno: 29.09.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 39. týden
Kinopremiéry: Stvořitel Tlapkové patroly nerozdýchal hadí plyn Na Den české státnosti odstartuje v kinech pětice premiér, z nichž tou nejatraktivnější je rozhodně poměrně očekávané sci-fi Stvořitel Garetha Edwardse. Dočkají se ale i fanoušci hororů, neboť série Saw dostala desátý díl.... čtěte zde
Vydáno: 27.09.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 38. týden
Top 20 ČR: Bod obnovy střídá Sestru Americký horor Sestra II našel konečně přemožitele, kterým je české sci-fi Bod obnovy. Jeho víkendová návštěvnost byla nicméně spíše průměrná. čtěte zde
Vydáno: 26.09.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 38. víkend
Box office: Postr4datelní prohráli se Sestrou Poslední díl akční série, Expend4bles: Postr4datelní, prohrál svou bitvu u amerických pokladen kin, když nestačil na třetí víkend hororu Sestra II. čtěte zde
Vydáno: 25.09.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Expend4bles: Postr4datelní 7/10
Recenze: Expend4bles: Postr4datelní Partička kolem Barneyho Rosse musí zastavit nebezpečného tajemného Ocelota, který má v plánu rozpoutat třetí světovou válku. Premiéru v českých kinech má akční sequel Expend4bles: Postr4datelní. čtěte zde
Vydáno: 22.09.2023 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Téma: Steven Spielberg a jeho filmy: 1. část (18.02.2023 09:30 v Články | Publicistika)
- Zemřel Hugh Hudson (11.02.2023 06:14 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Portrét: John Malkovich (09.12.2022 12:30 v Články)
- Bruce Lee znovu ožije (01.12.2022 08:30 v Novinky | Zprávy)
- Téma: Top 10: čeští režiséři po roce 1989 (26.11.2022 14:30 v Články | Publicistika)
- Portrét: Jackie Chan a jak se stal živoucí legendou (20.03.2021 13:30 v Články | Publicistika)
- Portrét: Bruce Willis - cesta do filmového zatracení (13.03.2021 13:30 v Články | Publicistika)
- R.I.P.: Hvězdy, které nás v roce 2020 opustily (22.12.2020 13:46 v Novinky | Zprávy)
- Téma: portrét: Bruce Lee - cesta Malého draka (27.11.2020 12:30 v Články | Publicistika)
- Zemřel herec John Saxon (26.07.2020 05:30 v Novinky | Zprávy)
- Zemřel herec Ian Holm (19.06.2020 15:08 v Novinky | Zprávy)
- Téma: nejslavnější akční filmy 70. let (09.05.2020 12:00 v Články | Publicistika)
- Zemřel kameraman Allen Daviau (17.04.2020 06:45 v Novinky | Zprávy)
- Téma: 30 herců, kteří zemřeli příliš mladí (02.03.2019 09:30 v Články | Publicistika)
- Téma: top 40: hrdinové akčních filmů část 2. (02.12.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- Téma: top 40: hrdinové akčních filmů část 1. (01.12.2018 12:00 v Články | Publicistika)
- David Leitch natočí remake kung-fu klasiky Drak přichází (24.07.2018 10:45 v Novinky | Zprávy)
- Blu-ray recenze: John Wick 2 - obraz duše a trhu (26.08.2017 12:00 v Recenze | Blu-ray)
- Bruce Lee se vrátí v tv sérii Warrior (03.09.2016 05:00 v Novinky | Zprávy)

PREMIÉRA TÝDNE   38/2023

Expend4bles: Postr4datelní
7/10

Partička kolem Barneyho Rosse musí zastavit nebezpečného tajemného Ocelota, který má v plánu rozpoutat třetí světovou válku. Premiéru v českých kinech má akční sequel Expend4bles: Postr4datelní.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu