Novinky na DVD: 44. týden

Vydáno: 30.10.2011 08:00 - Lukáš Havlíček | foto: Bontonfilm

Vánoční trend bude v týdnu nastolen také na poli DVD, a to nejen kolekcemi Transformers a X-Men, ale i speciálními kolekcemi 4 DVD za příznivou cenu. To je ale prakticky ze zajímavých věcí - s výjimkou muzikálové klasiky Zpívání v dešti a popcornové klasiky Transformers 3 - úplně vše.
DVD obal filmu Transformers 3 Transformers 3 (Magic Box)
Michael Bay a jeho třetí hrátky s transformery začínají na "temné straně měsíce" a zároveň si i pohrávají s historií. Posádka Apolla 11 tak nejen že "objevila" poprvé měsíc, ale zároveň tam našla i ohromnou vesmírnou loď. Tuto zprávu však drželi až do dnešních dnů tajné služby pěkně pod pokličkou. Pravda vyjde najevo pozdě, až po napadení Země. Zachraňovat planetu budou nejen roboti před roboty, ale opět i Shia LaBeouf, který navíc stihl vyměnit herečky-modelky (nově Rosie Huntington-Whiteley).
Bonusy:
 • Bonusy nezveřejněny distributorem.
 • Zvuk: anglický 5.1, český 5.1, maďarský 5.1, polsky 5.1
  Titulky: české, anglické, arabsky, bulharsky, estonské, hebrejské, chorvatské, islandské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, řecké, slovenské, slovinské, srbské
  Obraz: 2,35:1
  Doporučená cena: 399 Kč. V obchodech od 2.listopadu 2011.

  DVD obal kolekce Transformers Transformers kolekce 1.-3. (Magic Box)
  Kolekce, natočená během relativně krátké doby čtyř let, čerpá z komiksů a kreslených seriálů. Na plátno vše převedl Michael Bay, který ví, jak utrácet miliony dolarů za speciální efekty. V hlavních rolích (krom obrovských skákajících robotů, rozdělených na tu dobrou a špatnou stranu) Shia LaBeouf a v prvních dvou dílech série i Megan Fox, která se v (zatím) posledním díle už neobjevila. Pro producenty to nebyl ždáný problém - hezká holka umějící křičet a běhat se zřejmě najde vždy. Jelikož dnešní film je poháněn penězi a ne kvalitou, další díly transformerů budou následovat, takže tahle kolekce rozhodně není definitivní. Více informací si ostatně můžete přečíst v nedávné novince.
  Disk 1: Transformers
  Zvuk: anglický 5.1,český 5.1, maďarský 5.1
  Titulky: české, anglické, arabské, bulharské, hebrejské, chorvatské, islandské, maďarské, portugalské, rumunské, řecké, slovinské, srbské
  Obraz: 2,35:1
  Disk 2: Transformers: Pomsta poražených
  Zvuk: anglický 5.1, český 5.1, maďarský 5.1, polský 5.1
  Titulky: české, anglické, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, chorvatské, islandské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, řecké, slovenské, slovinské, srbské
  Obraz: 2,35:1
  Disk 3: Transformers 3
  Zvuk: anglický 5.1, český 5.1, maďarský 5.1, polsky 5.1
  Titulky: české, anglické, arabské, bulharské, estonské, hebrejské, chorvatské, islandské, litevské, lotyšské, maďarské, polské, portugalské, rumunské, řecké, slovenské, slovinské, srbské
  Obraz: 2,35:1
  Doporučená cena: 599 Kč. V obchodech od 2.listopadu 2011.

  DVD obal X-men kompletní sága X-Men: kompletní sága (Bontonfilm)
  Kolekce všech filmů se super hrdiny s genem X, tedy nejen jejich příběh z "nedaleké budoucnosti", kdy se Xavier snaží naučit mutanty ovládat jejich schopnosti, aby obyčejní lidé bez schopností neměli nutkání strachovat se, když je poblíž mutant. K dispozici jsou samozřejmě i oba prequely, takže divák si může vychutnat nejen boje proti mutantům a válku mezi samotnými mutanty, ale i naprosté počátky objevování náznaků schopností v mládí Xaviera a Magneta, a důvody rozdělení na stranu "dobra" a "zla".
  Disk 1: X-Men
  Zvuk: anglický 5.1, český 5.1
  Titulky: české
  Obraz: 2,35:1
  Disk 2: X-Men 2
  Zvuk: anglický 5.1, český 5.1
  Titulky: české
  Obraz: 2,35:1
  Disk 3: X-Men: Poslední vzdor
  Zvuk: anglický 5.1, český 5.1
  Titulky: české
  Obraz: 2,35:1
  Disk 4: X-Men Origins: Wolverine
  Zvuk: anglický 5.1, český 5.1
  Titulky: české
  Obraz: 2,35:1
  Disk 5: X-Men: První třída
  Zvuk: anglický 5.1, český 5.1
  Titulky: české
  Obraz: 2,35:1
  Doporučená cena: 899 Kč. V obchodech od 1.listopadu 2011.

  DVD obal filmu Zpívání v dešti Zpívání v dešti (Magic Box)
  Píše se rok 1927 a Don (Gene Kelly) a Lina (Jean Hagen) jsou hvězdami filmu. V té samé době nastává zlom, když končí němá éra filmu. Někteří herci se přizpůsobí, a někteří na to prostě nemají. Když se poslední společný zvukový film Dona a Liny setká s ostudným přivítáním diváků, rozhodnou se ho přeměnit na muzikál s tím, že hlas Liny předabují, protože zatím co Don má perfektní hlas na zpívání, její hlas není možné vypustit do světa. Na scéně se tak objevuje Kathy (Debbie Reynolds), talentovaná herečka, která má Linu nadabovat a do které je Don zamilován. Problémem je Lina, která nedokáže přijmout dabing. A když se s tím smíří, chce, aby ji Kathy dabovala po zbytek její kariéry, a je proto schopná udělat cokoliv. Pravda však musí být odhalena, hvězda zapomenuta a skutečný talent objeven.
  Bonusy:
 • Nové digitální záběry z obnovených materiálů,
 • remasterovaný soundtrack v Dolby Digital 5.1,
 • audio komentáře od Debbie Reynolds, Donalda O’Connora, Cyda Charisse, Kathleen Freeman, pomocného režiséra Stanleyho Donena, autorů scénáře Betty Comden a Adolpha Greena, režiséra Baze Luhrmanna a filmového historika Rudy Behlmera,
 • What a Glorious Feeling,
 • Musicals Great Musicals: The Arthur Freed Unit at MGM,
 • výběr skladeb od autorů Arthura Freeda/Nacia Herb Browna,
 • nepoužitá skladba You Are My Lucky Star ,
 • hudební seance.
 • Zvuk: anglický 5.1
  Titulky: české, anglické, dánské, finské, francouzské, hebrejské, chorvatské, islandské, italské, maďarské, německé, norské, polské, portugalské, řecké, španělské, švédské, turecké
  Obraz: 1,37:1
  Doporučená cena: 199 Kč. V obchodech od 2.listopadu 2011.

  DVD obal filmu Zbytečná krutost aneb Žena, pistole a obchod s nudlemi Zbytečná krutost aneb Žena, pistole a obchod s nudlemi (FilmX)
  Netradičně se Asiaté rozhodli natočit svůj remake amerického filmu, a ne naopak. A vybrali si hned těžký kalibr - hledali totiž u bratrů Coenů. Synopse je jednoduchá - manžel si najme profesionála na zabití své ženy a jejího milence. Děj už však tak jednoduchý není - najatý profesionál nechová loajalitu ke svému zaměstnavateli a situace se komplikuje. Čínský remake Zbytečné krutosti je zasazen do odlišné atmosféry, spíše až groteskní, kde postavy nejsou chladné stroje, ale spíše přehrávající herci.
  Bonusy:
 • Bonusy nezveřejněny distributorem.
 • Zvuk: mandarínský 5.1
  Titulky: české
  Obraz: 2,35:1
  Doporučená cena: 99 Kč. V obchodech od 3.listopadu 2011.

  DVD obal filmu V peřině V peřině (H.C.E.)
  Dějištěm muzikálové pohádky F. A. Brabce je náměstí, na jehož odlišných stranách stojí dva domy. Jeden je sídlem pro vykladačku snů Hildu, do protějšího si zákazníci chodí vyčistit peří. Nepřátelství se změní v nenávist, když je v čistírně objeven zlatý důl - svět snů skrytých ve vyčištěných peřinách. Špatné sny lze vyprat, a tak už není vykladačka snů potřeba, protože všem se zdají jen hezké sny. Boj mezi čistírnou a vykladačkou snů (a se sny samotnými) vyvrcholí... v peřinách.
  Bonusy:
 • Film distribuován bez bonusů.
 • Zvuk: český 5.1
  Titulky: české
  Obraz: 1,85:1
  Doporučená cena: 199 Kč. V obchodech od 4.listopadu 2011.

  VÁNOČNÍ KOLEKCE
  Magic Box dále vydává Vánoční kolekce (každá z nich obsahuje 4 filmy). Doporučená cena kolekce je 599 Kč. V obchodech od 2.listopadu.
  Vánoční kolekce 4DVD Paramount :
  Forrest Gump, Nouzový východ, Americká krása, Čistá duše.
  Vánoční kolekce 4DVD Disney :
  Něco jako láska, Pretty Woman, Když muž miluje ženu, Návrh.
  Vánoční kolekce 4DVD WB :
  Madisonské mosty, Hudbu složil, slova napsal, Noci v Rodanthe, Láska s výstrahou.

  DÁLE VYCHÁZÍ
  Honey 2(2. listopadu, doporučená cena 199 Kč, Bontonfilm)
  Ďáblovo dítě (2. listopadu, doporučená cena 149 Kč, Blue Sky Film)
  Městečko na dlani (2. listopadu, doporučená cena 99 Kč, Filmexport Home Video)
  Tohle je moře (2. listopadu, doporučená cena 69 Kč, North Video)
  Poldové v akci (3. listopadu, doporučená cena 99 Kč, Vapet)


  NÁZORY

  Vložit názor

  Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

  Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

  Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
  Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán.

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY

  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY