Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 31. 3. 2023 - 6. 4. 2023

TV tipy: Venom vzpomíná na Manhattan a hledá temnou hvězdu

Vydáno: 31.03.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Těsně předvelikonoční týden nabízí v televizích poměrně zajímavý program. Vedle velkých premiér komiksovky Venom a pokračování legendárního Trainspottingu se totiž diváci mohou těšit i na zapomenutý debut Johna Carpentera.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Venom (Venom) (pátek 31. 3., Nova, 20.20 - 22.30 / pondělí 3. 4., Nova Cinema, 20.00 - 22.05)

Český plakát filmu Venom / Venom
© Facebook tvůrce
Akční thriller vychází ze známé komiksové postavy a doplácí na evidentní postprodukční zásahy. Režírující Ruben Fleischer je v něm nejsilnější paradoxně v první polovině, kdy se děj rozjíždí jen velmi pozvolna, představuje nicméně zajímavé postavy a má velký potenciál. Postupem času se ale všechno hroutí a vládu přebírá genericky digitální akce, takže na budování vztahů mezi postavami není moc prostoru, příběh postrádá elementární logiku a navíc je zjevné, že to celé mělo být brutálnější a krvavější, většina scén byla ale sestříhána nekonfliktně a co nejpřístupněji. Dost často se tvůrci pokouší o humor, ten ale funguje jen nárazově a některé momenty jsou hodně křečovité. Titulní roli ztvárnil v rámci možností obstojný Tom Hardy, který ale nemá moc co hrát, velmi podobně na tom je i nevýrazný Riz Ahmed, o něco hůř pak dopadla Michelle Williams, která je víceméně zbytečná. Lehce nadprůměrná záležitost, o níž se více píše v naší recenzi.

Zajímavost: 
Tvůrci se nejvíce inspirovali komiksovými sériemi Lethal Protector Planet of the Symbiotes.

Český trailer filmu Venom / Venom

Dokonalý svědek s.r.o. (The Wedding Ringer) (sobota 1. 4., Nova, 21.40 - 23.45 / středa 5. 4., Nova Cinema, 20.00 - 22.00)

Plakát filmu Dokonalý svědek s.r.o. / The Wedding Ringer
© Impawards
Osm let stará komedie je přijímaná hodně rozporuplně a její hodnocení se pohybují snad na celé bodové škále. Tehdy debutující režisér a spoluscenárista Jeremy Garelick v ní vychází z relativně originálního námětu, který ale ke vší škodě zpracoval hodně tuctově a postupem času předvídatelně. Klíčovou částí je pochopitelně humor, který je v tomto případě typicky americký a navíc dost ukřičený, což ne každému sedne. Na jeden výborný vtip připadají tak dva až tři nepodařené a někdy vysloveně trapné, což také mnohé velmi brzy odradí. Tempo je nicméně dost svižné, atmosféra vesměs pohodová a stopáž relativně střídmá, takže nedostatky jsou částečně kompenzovány. Titulní roli si užívá Kevin Hart, který je pro jedny naprosto nesnesitelný a nevtipný, pro druhé ale zároveň vynikající, dále se pak objeví třeba Josh GadJorge Garcia nebo Mimi Rogers. Tip, který může někomu zpříjemnit víkendový večer.  

Zajímavost: Původně byl film zamýšlen pro Vince Vaughna a Owena Wilsona.

Oficiální trailer filmu Dokonalý svědek s.r.o. / The Wedding Ringer

Pokrevní pouto (Blood Ties) (sobota 1. 4., ČT2, 22.15 - 00.20)

Plakát filmu Pokrevní pouto / Blood Ties
© Facebook tvůrce
Dekádu staré kriminální drama u nás tolik známé není a více než co jiného se spoléhá na technickou stránku. Jako svůj anglicky mluvený režijní debut ho natočil Guillaume Canet, který se podílel i na scénáři a diváka zaujme především parádní dobovou atmosférou, záměrně pomalejším tempem, hodně solidní výpravou a trefným soundtrackem. Horší už to je po příběhové stránce, protože logika mnohdy absentuje, motivace a jednání postav jsou víceméně náhodné a nevysvětlené a v závěru jim navíc tvůrce emočně dost nakládá, což nepůsobí úplně důvěryhodně. A také stopáž asi měla být o pár minut kratší. Slabší momenty do značné míry zachraňuje obsazení, v němž hrají prim Clive Owen a Billy Crudup, objeví se ale i Marion CotillardMila KunisZoe SaldanaMatthias Schoenaerts nebo James Caan. Solidní, avšak ne úplně uspokojivý tip. 

Zajímavost: Kunis musela kvůli roli lehce přibrat.

Oficiální trailer filmu Pokrevní pouto / Blood Ties

Temná hvězda (Dark Star) (sobota 1. 4., ČT art, 22.25 - 23.50)

Plakát filmu Temná hvězda / Dark Star
© Fine Art America
Na sci-fi komedii z první poloviny sedmdesátých let, která je v tuzemsku nepříliš známá a dnes už oficiálně nesehnatelná, je nejzajímavější fakt, že s ní debutovali dva později významní tvůrci. Režii a částečně scénář obstaral John Carpenter, jemuž se scénářem pomohl Dan O'Bannon a výsledkem je zvláštní vesmírná satira, u které je potřeba být naladěn na stejnou notu jako autoři. Samotný příběh je z větší části zajímavý a zápletka poměrně chytrá, někdy je ale hodně obtížné poznat, co je humor a co (případně jestli) má být vnímáno zcela vážně. Určitý pocit autenticity zajišťuje i obsazení neznámými tvářemi. Dojem nicméně zásadně kazí extrémně nízký rozpočet, kvůli kterému jsou triky z dnešního pohledu až na otřesné úrovni a autorovi bylo také evidentně odepřeno si více vyhrát s obrazovou stránkou, na níž je lacinost opravdu hodně poznat. Naštěstí je stopáž výrazně střídmá, takže nedokonalosti se dají bez větších problémů překonat. Začátky skoro kultovních tvůrců.  

Zajímavost: Původně film vznikal jako absolventský a točil se dva roky, aby ho ale tvůrci mohli uvést do kin, museli stopáž prodloužit a znovu sehnat zúčastněné herce.

Originální trailer filmu Temná hvězda / Dark Star

T2 Trainspotting (T2 Trainspotting) (neděle 2. 4., ČT2, 22.05 - 00.00)

Český plakát filmu T2 Trainspotting / T2 Trainspotting
© Facebook tvůrce
Pokračování legendárního snímku z devadesátých let opět vychází z knihy Irvina Welshe a nejvíc doplácí na očekávání, která se kolem něho vytvořila. Režírující Danny Boyle ani v tomto případě neopustil svůj tradiční vizuální styl, ačkoli se trochu umírnil a zcela rezignoval na sociálně-kritický podtext a určitý vzdor proti systému. Rozhodně je to škoda, protože zbyla jen těžce nostalgická atmosféra s posmutnělým nádechem, která je sice velmi dobrá, ale nedaří se jí utáhnout celou stopáž, neboť postupem času se snímek začíná točit v kruhu a mění se v přehlídku nezajímavých filozofických monologů, občasné sebelítosti a křečovitého humoru, který úplně nefunguje. Ani postavy už nejsou tak výrazné a dvacetiletý odstup je na nich přece jen znát a určitá usedlost k nim úplně nepasuje. Potěšující ovšem je, že v hlavních rolích se vrátili Ewan McGregorEwen BremnerJonny Lee Miller a Robert Carlyle, kteří jsou spolehliví. Rozpačitý sequel, který ale určitě není zcela zbytečný, o čemž přesvědčí i naše recenze.

Zajímavost: Carlyle se během natáčení záměrně vyhýbal své rodině, protože se prý choval jako jeho postava.

Oficiální český trailer filmu T2 Trainspotting / T2 Trainspotting

Vzpomínky na Manhattan (5 Flights Up) (pondělí 3. 4., ČT2, 21.50 - 23.25)

Plakát filmu Vzpomínky na Manhattan / 5 Flights Up
© IMDb
Skoro dekádu staré drama je v našich končinách takřka neznámé. Režírující Richard Loncraine v něm vychází z knižní předlohy Jilla Cimenta a je pro něj charakteristické, že se co nejvíce snaží přiblížit a zachytit běžný život. To je na jednu stranu chvályhodné, protože atmosféra je příjemně pozitivní, pomíjivost některých okamžiků je ztvárněna výborně a většina dialogů je odposlouchaných. Na tu druhou to má ovšem úskalí v tom, že dějově není příběh nijak bohatý a dost často se v něm nic moc neděje. Možná proto se tvůrce pokusil o oživení v podobě příběhové linie s teroristou, která ale moc nefunguje a působí víc než co jiného rozpačitě. Ve slabších momentech nicméně drží výsledek nad vodou obsazení, v němž kralují Diane Keaton a Morgan Freeman, mezi kterými probíhá potřebná chemie a jejich vzájemné špičkování patří k naprostým vrcholům celého snímku, dále se pak objeví například Cynthia Nixon a Carrie Preston. Pohodový tip na pondělní večer.   

Zajímavost: Některé písně z filmu nazpívali skutečně oba hlavní aktéři.

Oficiální trailer filmu Vzpomínky na Manhattan / 5 Flights Up

René - Vězeň svobody (úterý 4. 4., ČT2, 20.00 - 21.45 / čtvrtek 6. 4., 01.40 - 03.20)

Plakát filmu  / René - Vězeň svobody
© CSFD
Ani ne rok po premiéře v kinech se na obrazovky dostává český dokument, v němž se režisérka a scenáristka Helena Třeštíková po letech vrátila k jednomu ze svých dřívějších hrdinů. A nikoho asi nepřekvapí, protože jde opět o zajímavou, leč někdy trochu nudnou podívanou. Tu určuje právě onen hrdina, který by rád po svém bouřlivém osudu zapadl do normální společnosti a snaží se moc neprovokovat a standardně pracovat. Své osudy prokládá velmi svéráznými filozofickými úvahami, které ale svědčí o tom, že i když je o dost starší, osobnostně se nikam moc neposunul. V druhém plánu je asi nejatraktivnější příběh jeho přítelkyně, na níž je fascinující obsese hodně bizarními typy životních partnerů. Někdy to tedy je vtipné a některé situace jsou zachyceny velmi dobře, po většinu trochu delší stopáže se ale zdá, že autorka nemá moc co nabídnout a postrádá nějaký výraznější zvrat, který by snímku určil jiný směr a posunul ho na trochu jinou emocionální úroveň. Přesto se ale určitě nedá tvrdit, že by návrat k Renému byl vysloveně zbytečný. Tip spíš pro fanoušky. 

Zajímavost: Film vznikal dlouhých třináct let.

Originální trailer filmu René - Vězeň svobody

Hořkých sedmnáct (The Edge of Seventeen) (úterý 4. 4., Paramount Network, 20.00 - 22.10 / pátek 7. 4., 01.00 - 03.15)

Plakát filmu Hořkých sedmnáct / The Edge of Seventeen
© Carthage College
Sedm let staré komediální drama je sice poněkud nenápadné, výsledek je ale překvapivě příjemný. Debutující režisérka a o malinko zkušenější scenáristka Kelly Fremon v něm zachytila trable dospívání jedné obyčejné dívky, a ačkoli někdy až moc spoléhá na klasický mustr podobných indie záležitostí, podařilo se jí trochu odlišit a vytvořit hodně zajímavé hrdiny. Spoléhá se při tom na specificky melancholickou atmosféru, velmi dobře napsané dialogy a celkovou autentičnost, která je dána právě mnoha situacemi, které jsou "jako ze života". Někoho možná zklame, že humoru je tu málo, a když už se na něj dostane, je poměrně cynický a brutální, na druhé straně jsou ale všechny situace přesně vypointované a dynamicky natočené. Titulní roli ztvárnila výborná Hailee Steinfeld, která dokázala vybalancovat nesympatičnost své postavy s naprostou přirozeností, čímž pochopitelně zahrála typickou teenagerku, která vlastně neví, co chce. Vedle ní pak nejvíc zaujme zábavný Woody Harrelson, objeví se ale i Kyra SedgwickHaley Lu Richardson nebo Blake Jenner. Trochu nevýrazný tip. 

Zajímavost: Harrelson ve svých scénách většinou dost improvizoval.

Oficiální trailer filmu Hořkých sedmnáct / The Edge of Seventeen

Jak jsem se stala partyzánkou (úterý 4. 4., ČT2, 21.45 - 23.20)

Plakát filmu  / Jak jsem se stala partyzánkou
© Česká televize
Největší devízou slovensko-českého dokumentu je jeho téma, které je vskutku neprozkoumané a divákům představí romský odboj za druhé světové války. Debutující režisérka a scenáristka Vera Lacková v něm věnuje opravdu hodně času historickým souvislostem, které paralelně vkládá do aktuální současnosti a ukazuje, že se za dlouhá léta v určitých oblastech opravdu skoro nic nezměnilo. Jelikož vychází z událostí, které se týkají její rodiny, je dost často osobní a hodně emotivní, což může někomu vadit. Přínosné jsou i pasáže s potomky romských odbojářů, kteří se mnohdy museli vzdát vlastní identity, aby je společnost přijala. V kontextu informační hodnoty pak není úplně těžké autorce odpustit občasný zvláštní střih, několik nudných pasáží a celkově montónní režii, která až moc jede na jistotu. Přínosný tip. 

Zajímavost: Snímek si odnesl ceny z festivalů v Německu a Rakousku.

Originální trailer filmu Jak jsem se stala partyzánkou

Blázni ve vězení (Stir Crazy) (středa 5. 4., Paramount Network, 20.00 - 22.25)

Plakát filmu Blázni ve vězení / Stir Crazy
© IMDb
Komedie z raných osmdesátých let u nás patří k těm málo známým a oficiálně nedostupným. Režírující Sidney Poitier se v ní sympaticky pokusil přiblížit americký styl humoru tomu evropskému, což se mu podařilo jen částečně. Výsledkem tak je zoufale nevyrovnaný počin, který je chvílemi třeskutě vtipný, nápaditý, svým způsobem originální a svižný, chvílemi ale nudný, pomalý a až příliš nadsazený, což ho tak trochu oddaluje divákům. Příběh samotný nestojí moc za zmínku, protože prakticky neexistuje, nedává smysl, není moc zajímavý a je jen přehnaně dlouhou přehlídkou různých gagů. Nad vodou ho tak jednoznačně drží Gene Wilder a Richard Pryor v ústředních rolích, jejichž kooperace je až neskutečná a na poctivou přátelskou chemii mezi nimi je radost se dívat. O to víc je pak škoda, že tvůrce nedokázal z jejich komediálního potenciálu vytěžit o dost víc a nepochopitelně je drží při zemi. Zapomenutá záležitost.  

Zajímavost: Jde o vůbec první film, který Poitier režíroval a zároveň v něm nehrál.

Oficiální trailer filmu Blázni ve vězení / Stir Crazy

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
TV tipy: 9. 6. 2023 - 15. 6. 2023
TV tipy: Tony Rome válčí s bohy a přemýšlí, co se stalo jedné noci Aktuální televizní nabídka je natolik slabá, že se vůbec poprvé nepodařilo dát dohromady desítku originálních tipů a zůstalo jen u osmičky. Nikoho asi nepřekvapí, že v seznamu převládají snímky zapomenuté a hodně málo... čtěte zde
Vydáno: 09.06.2023 07:30 v sekci Radar | TV tipy
0
Kinopremiéry: 23. týden
Kinopremiéry: Transformers probudili kostlivce Těžko odhadovat, na jakou novinku nalákat v tomto týdnu do kin tuzemského diváka. Mainstream totiž zastupují noví Transformers, jejichž slávu odvál čas a kingovský horor Kostlivec, který je dle všeho vesměs průměrný. čtěte zde
Vydáno: 07.06.2023 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 22. TÝDEN
TOP 20 ČR: Spider-Man jde do čela V Česku měl premiéru animovaný superhrdinský snímek Spider-Man: Napříč paralelními světy, který se dostal do vedení tuzemského žebříčku návštěvnosti za uplynulý víkend. čtěte zde
Vydáno: 06.06.2023 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
FUBAR 7/10
TV recenze: Arnold Schwarzenegger je zpátky v seriálu FUBAR Arnold Schwarzenegger je zpátky. Legendární akční ikona se vrací, tentokrát jako tajný agent Luke Brunner v komediálním akčním seriálu FUBAR. čtěte zde
Vydáno: 05.06.2023 12:30 v sekci Recenze
0
Box office: 22. týden
Box office: Spider-Man měl hvězdný otvírák Animovaný snímek Spider-Man: Napříč paralelními světy podle očekávání předčil všechna očekávání a jeho hvězdný otvírák je druhým letošním nejlepším výsledkem. čtěte zde
Vydáno: 05.06.2023 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Top 10: Sam Raimi (04.06.2023 10:30 v Články | Žebříčky)
- Robert Carlyle a spol. jdou opět Do naha! (12.05.2023 08:35 v Novinky | Trailery)
- Recenze: Svéhlaví a emotivní Strážci Galaxie: Volume 3 zakončují osobitou trilogii (06.05.2023 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Bombastičtí Strážci Galaxie zkoumají život kotěte (03.05.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Invalida se bojí, že jeho základní instinkt vypustí smrtelné zlo (19.04.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Bojovník s peklem je rudý kapitán, který utíká do bezpečí (14.04.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Joseph Baena jde do filmu Gunner (07.04.2023 15:30 v Novinky | Zprávy)
- Kinopremiéry: Sestry v sedle hájí čest zlodějů (29.03.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Stroj času: V žáru noci je brilantní po všech stránkách (12.03.2023 09:30 v Recenze | Stroj času)
- Recenze: Medvídek Pú: Krev a med je ostudně céčkovou podívanou, která v kinech nemá co dělat (07.03.2023 16:31 v Recenze | Premiéry)
- Trailer: Možná řeknu ano (07.03.2023 14:30 v Novinky | Trailery)
- Trailer: Strašidelný dům (06.03.2023 09:30 v Novinky | Trailery)
- Téma: Steven Spielberg a jeho filmy: 2. část (25.02.2023 09:30 v Články | Publicistika)
- TV tipy: Oklamaní a pokoření Prvok, Šampón, Tečka a Karel prožívají lepší časy (24.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Příchozí následník bojuje u Thermopyl a je ďábelsky váš (17.02.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Kinopremiéry: Muž jménem Otto klepe na dveře a žádá spravedlnost pro Emetta Tilla (01.02.2023 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Drsnej Shaft a Abraham Lincoln jsou božští kazišuci (27.01.2023 07:30 v Radar | TV tipy)
- Teaser: History of the World: Part II (16.01.2023 17:30 v Novinky | Trailery)

PREMIÉRA TÝDNE   22/2023

Spider-Man: Napříč paralelními světy
8/10

Pokračování Oscarem oceněného animovaného komiksového filmu je opět gejzírem představivosti, nápaditosti a audiovizuálního obžerství. Jedná se však jen o polovinu příběhu, jehož vyvrcholení se dočkáme až v březnu příštího roku.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu