Sledujte filmserver.cz také na Facebooku!
Přihlásit Přihlásit přes Facebook | Registrovat
TV tipy: 25. 11. 2022 - 1. 12. 2022

TV tipy: Temné síly hledají cestu zpátky a mají srdce na dlani

Vydáno: 25.11.2022 07:30 v sekci Radar | TV tipy - Vratislav Šálek | foto: facebook tvůrce

Ani na konci listopadu nečeká na diváky v televizích žádná zásadní premiéra, ale spoléhá se spíše na osvědčenou klasiku, která leckdy připomene blížící se svátky. Hitem tak nejspíš bude zařazení české komedie Srdce na dlani.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Temné síly (The Darkest Minds) (pátek 25. 11., Prima Max, 17.50 - 20.00 / sobota 26. 11., 13.40 - 14.45 / středa 30. 11., 15.55 - 18.10)

Český plakát filmu Temné síly / The Darkest Minds
© Facebook tvůrce
Před čtyřmi lety se i v tuzemských kinech objevil teenagerský sci-fi thriller, který je sice v zahraničí hodnocen relativně slušně, přišel ale pozdě, neboť móda jemu podobných už byla tehdy pryč. Režírující Jennifer Yuh, pro kterou šlo o hraný debut, v něm nic vysloveně špatně nedělala, jen zkrátka nedokázala více zaujmout. Dostala k dispozici solidní a poměrně atraktivní námět, zpracovala ho ale notně klišovitě a předvídatelně, navíc se opírala o ne úplně hezký vizuál a nepříliš povedené digitální triky. Podařilo se jí ale vytvořit hutnější atmosféru a v první polovině nasadila svižné tempo, dobře napsané jsou i postavy, které nejsou jen figurkami. Z nepříliš známého, ale sympatického obsazení nejvíc zaujme titulní Amandla Stenberg, objeví se ale třeba i Mandy Moore. Škoda, že postupem nikterak dlouhé stopáže se snímek mění na nevýrazný a žánrově generický průměr. Tip pro méně zkušené publikum.

Zajímavost: Snímek je adaptací románu Alexandry Bracken.

Oficiální český trailer filmu Temné síly / The Darkest Minds
Kouzelný čas Vánoc (A Timeless Christmas) (pátek 25. 11., Nova Cinema, 18.15 - 20.00 / úterý 29. 11., Nova Lady, 01.35 - 02.55 / Nova Cinema, 12.30 - 14.20 / čtvrtek 1. 12., 05.40 - 07.30)

Plakát filmu Kouzelný čas Vánoc / A Timeless Christmas
© CSFD
Dva roky stará televizní romance z produkce stanice Hallmark je velmi nepřekvapivě mnohem známější a lépe hodnocená na zahraničních databázích než na těch našich. Režírující Ron Oliver v ní rozhodně ničím nepřekvapí a natočil solidní, avšak předvídatelnou a v závěru notně přeslazenou žánrovkou, která ale navnadí na blížící se svátky. Lehce a nejspíš i záměrně naivní příběh tedy pracuje s určitou fantasy linií a cestováním v čase, čehož ale využívá jen jako záminky k různým komickým a romantickým situacím, které ale naštěstí vesměs fungují. Totéž se dá říct o atmosféře, která je ryze vánoční a trochu kýčovitá, v tom správném období ale přesně zapadne. Titulní role si zahráli Ryan Paevey a Erin Cahill, mezi nimiž probíhá solidní chemie. Tip spíše pro ženské publikum. 

Zajímavost: Premiéru měl snímek 15. listopadu 2020.

Ukázka z filmu Kouzelný čas Vánoc / A Timeless Christmas
Nádherný listopad (Un bellissimo novembre) (sobota 26. 11., ČT2, 13.45 - 15.15)

Plakát filmu Nádherný listopad / Un bellissimo novembre
© Cineuropa
Italsko-francouzské drama z konce šedesátých let není nejen v tuzemsku příliš známé a bylo zastíněno spoustou sobě podobných. Režírující Mauro Bolognini v něm spoléhal především na dusnou erotickou atmosféru prvního milostného vzplanutí, která funguje naprosto báječně. Podobně je na tom celková technická stránka, protože kamera Armanda Nannuzziho je nádherná a malebné lokace italského venkova si vychutnává, a hudba Ennia Morriconeho je jako vždy fantastická a hodně výrazná. O to větší je škoda, že postavy nejsou moc dobře napsané a zajímavé a celý příběh je dost povrchní, což úplně neumožňuje divákům se do něj jakkoli dostat a také jakási kritika rozporu pokrytecké morálky a sexuálního chtíče nevyznívá, jak by asi měla. Milovníci automobilů tu ovšem uvidí unikátní Alfu Romeo 33 Stradale. V hlavních rolích se sešli velmi dobrý Paolo Turco a Gina Lollobrigida, které doplnili třeba Gabriele FerzettiAndré Lawrence nebo Danielle Godet. Zapomenutý počin. 

Zajímavost: V původním znění byla většina herců předabována někým jiným.

Ukázka z filmu Nádherný listopad / Un bellissimo novembre
Základna (The Outpost) (sobota 26. 11., Nova Cinema, 22.00 - 00.25 / pondělí 28. 11., 02.50 - 04.05)

Plakát filmu Základna / The Outpost
© Impawards
Tři roky staré válečné drama v našich končinách není až tak známé, což je rozhodně škoda, protože se z žánrového schématu trochu vymyká. Režírující Rod Lurie v něm vsadil především na realističnost a snahu o co nejvěrnější vylíčení životů amerických vojáků v Afghánistánu. To chvílemi působí až dokumentárně, protože autor jde v rámci možností do hloubky a zobrazuje vztahy s místními obyvateli a přibližuje i danou vojenskou strategii. S tím pak souvisí i exotická atmosféra, která plní svůj účel na výbornou. O to víc pak překvapí, že závěrečná třetina se mění v jednu nepřetržitou a výborně natočenou akci, která nepostrádá napětí a adrenalin, je skvěle sestříhaná a takřka autentická, jediné, co jí chybí, je větší brutalita, která by nepochybně v realitě byla bohužel přítomna. Hodně zajímavé je i obsazení, v němž se sešli Orlando BloomScott EastwoodCaleb Landry Jones nebo Jack Kesy. Dojem kazí jen přepálená stopáž, v níž dostane prostor zbytečně moc dialogů. Ideální záležitost na víkendový večer.

Zajímavost: V menších rolích se objeví i několik skutečných vojáků, kteří v Afghánistánu sloužili.

Oficiální trailer filmu Základna / The Outpost
Pes ro(c)ku (Rock Dog) (neděle 27. 11., ČT :D, 09.20 - 10.15)

Český plakát filmu Pes ro(c)ku / Rock Dog
© Facebook tvůrce
Před pěti lety se čínsko-americký animák objevil i v tuzemských kinech, větší díru do světa v nich ale neudělal. A ono se není co divit, protože režisér a spoluscenárista Ash Brannon je relativně zkušený, nicméně se nemohl opřít o bůhvíjak zábavný a originální příběh. Proto musel spoléhat na rutinu v podobě svižného tempa, většího množství postav a rockové hudby, která je logicky spíše baladického ladění, ale funguje vesměs velmi dobře, potěší i to, že i originální songy jsou povedené. Animace je sice trochu horší, není to ale nic zásadního a dojem by to kazit nemělo. To spíše ne vždy zábavný humor, který je povětšinou infantilní a velmi jednoduchý a leckdy vychází zcela naprázdno, a ne úplně sympatické postavy, kterých je až moc. Stopáž je ale naštěstí střídmá a hluchých míst je v ní naprosté minimum. Tip pro nedělení probouzení.

Zajímavost: Postava holiče Floyda odkazuje na píseň Floyd the Barber od skupiny Nirvana.

Český trailer filmu Pes ro(c)ku / Rock Dog
Román pro ženy (neděle 27. 11., Nova, 17.15 -19.30 / středa 30. 11., Nova Cinema, 20.00 - 22.05 / čtvrtek 1. 12., 16.10 - 18.10)

Plakát filmu  / Román pro ženy
© Fdb
V průběhu osmnácti let se divácky úspěšná tuzemská romantická komedie vyšplhala na docela solidní hodnocení, které se pohybuje na lehkém nadprůměru. Režírující Filip Renč v ní zadaptoval stejnojmenný román Michala Viewegha a jejich spojení dopadlo přesně tak, jak si asi většina diváků myslela. To tedy znamená, že oba tvůrci se pokusili o žánrovku "západního" stylu, což se jim podařilo z hlediska příběhu, který opisuje ta nejprotřelejší hollywoodská klišé, je značně předvídatelný, postavy jsou neživotné a schází se v nich několik neoriginálních povahových rysů a celé je to pochopitelně natočeno ve svižném tempu. Vizuální stránka je pro režiséra typicky kýčovitá, provoplánová a velmi dobře zachycuje pozlátko lidí z vyšší společnosti, pod ním je ale naprosto prázdná a celé to působí jako jedna velká snobská podívaná s velkým mmnožstvím product placementu. V hlavních rolích dostali důvěru zábavná a na Českého lva nominovaná Simona StašováZuzana Kanóczová a Marek Vašut, kterým sekundovali Stella ZázvorkováMiroslav DonutilLadislava Něrgešová nebo David Švehlík. Tip, pro který platí, že mnohem víc se u něho pobaví ženská část publika.   

Zajímavost: Zázvorková zemřela několik týdnů po premiéře.

Originální trailer filmu Román pro ženy
Srdce na dlani (neděle 27. 11., Prima, 20.15 - 22.25)

Plakát filmu  / Srdce na dlani
© CinemArt
Ani ne rok po premiéře v kinech se do televizí dostává česká komedie, která se viditelně snaží vézt na vlně těch divácky úspěšných, čemuž odpovídá jak trailer tak i plakát. Režisér a scenárista Martin Horský v ní opět postupuje podle osvědčené šablony propletených příběhů několika postav, která je ale značně předvídatelná, někdy až naivní, přesto ale funkční. K tomu nicméně přispívá řemeslná zručnost tvůrce, protože atmosféra je velmi příjemná, tempo poměrně svižné, kamera není úplně kýčovitá a samotný humor není zcela prvoplánový a snaží se být spíše nevtíravý a místy i trochu chytrý. Nesmí chybět pochopitelně spolehlivé obsazení, v němž se sešli Vladimír PolívkaEliška BalzerováMatouš RumlBoleslav PolívkaVladimír PolívkaJana Pidrmanová nebo Veronika Khek Kubařová. Absolutně nenáročná záležitost, o níž se více dozvíte z naší recenze

Zajímavost: Většina filmu se odehrává v Praze na Letné.

Oficiální trailer filmu Srdce na dlani
Cesta zpátky (The Way Back) (pondělí 28. 11., Nova Cinema, 22.05 - 00.10 / středa 30. 11., 02.20 - 04.30)

Plakát filmu Cesta zpátky / The Way Back
© Facebook tvůrce
Dva roky staré drama se zdejším kinům zcela vyhnulo, což v jeho případě ale dává smysl. Režisér a spoluscenárista Gavin O'Connor v něm vůbec ničím nepřekvapí a od úvodních okamžiků jede na absolutní jistotu a trochu zbytečně se drží při zemi. Ačkoli se příběh odehrává v prostředí basketbalu, zápasy nejsou nikterak strhující a chybí jim adrenalin a určitý náboj, to ale může být dáno tím, že se tvůrce soustředí na klasický příběh o pádu a cestě zpět na vrchol, kterému je podřízeno úplně vše. Trochu zarážející ale je, že po celou dobu diváka nijak emočně nestrhne a udržuje si odstup, čímž pochopitelně působí chladně. Snímek tak drží na lehkém nadprůměru především ústřední Ben Affleck, který tu tak trochu hraje svůj vlastní osud, což je hodně znát, emočně vypjaté scény ale stále neumí a působí v nich malinko toporně. Přesto právě on přenese diváky přes tuny klišé a očekávaný vývoj. Nevýrazný tip, který je decentním zklamáním pro ty, kteří znají režisérovu předchozí tvorbu.

Zajímavost: Affleck kvůli roli přibral zhruba třináct kilo.

Oficiální trailer filmu Cesta zpátky / The Way Back
Královský víkend (Hyde Park on Hudson) (čtvrtek 1. 12., Prima Max, 15.25 - 17.20)

Český plakát filmu Královský víkend / Hyde Park on Hudson
© Bioscop
Dekádu stará komedie je v zahraniční hodnocena o dost lépe než u nás, což ale nic nemění na tom, že nevyužila svůj potenciál. Režírující Roger Michell v ní sice dostal k dispozici atraktivní příběh vycházející ze skutečnosti, který kombinuje život královské rodiny a amerického prezidenta, přesto ale jako celek moc nefunguje a zůstává hodně za očekáváním. S atmosférou tedy problém není, protože ta je opravdu velmi dobrá, pohodová a je z ní znát značný nadhled, i tempo je docela svižné a stopáž natolik střídmá, že vysloveně nudných chvil je v ní minimum. Komplikace ovšem nastávají z hlediska příběhu, který je sledem jednotlivých epizod, které jsou značně nevyrovnané a na jednu vtipnou a velmi solidní připadají dvě až tři další, které jsou nenápadité, nedotažené a chybí jim pointa. Právě v těchto momentech se jako klíčové ukazuje obsazení, v němž především okouzlující Bill Murray a spolehlivá Laura Linney drží snímek nad vodou, dále se pak objeví Olivia ColmanSamuel WestOlivia Williams nebo Elizabeth Marvel. Ne úplně výrazný tip. 

Zajímavost: Ačkoli Roosevelt a Jiří VI. byli známými kuřáky, museli tvůrci získat speciální povolení, aby je mohli nechat kouřit i ve filmu.

Český trailer filmu Královský víkend / Hyde Park on Hudson
Impromptu (Impromptu) (čtvrtek 1. 12., ČT art, 20.15 - 22.00)

Plakát filmu Impromptu / Impromptu
© IMDb
Nejslabším článkem u nás jen minimálně známé britsko-francouzské romantické komedie z počátku devadesátých let je tehdy debutující režisér James Lapine, který později točil jen pro televizi, což je na výsledku hodně vidět. Titulní příběh je totiž značně atraktivní, vychází ze skutečnosti a není až tak proslavený, přesto ho tvůrce zachytil celkově nevýrazně a bohužel i nezajímavě. V nevyrovnaném tempu stojí za pozornost především několik scén, které ocení znalci díla a tvorby Frédérica Chopina, kterých ale zřejmě nebude až tolik. Romantická linie ale funguje vesměs dobře, podobně je na tom i dobová atmosféra, hodně solidní pak jsou i kostýmy, komornější výprava a kamera. V hlavních rolích se objeví trochu toporní Hugh Grant a Judy Davis, těm pak sekundují kupříkladu Mandy PatinkinJulian SandsBernadette Peters nebo Emma Thompson. Kaňkou na poměrně věrně zachyceném příběhu je přeslazený konec, který byl ve skutečnosti bohužel o dost méně šťastný. 

Zajímavost: Grant byl v té době v USA zcela neznámý.

Oficiální trailer filmu Impromptu / Impromptu

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova filmserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Fabelmanovi 8/10
Recenze: Rodinné drama Fabelmanovi je nejosobnějším filmem Stevena Spielberga Ve snímku Fabelmanovi, natočeném lehkou rukou a s poctivou dávkou hravosti, jemnosti, upřímnosti a citu, se Steven Spielberg ohlíží za svým dětstvím a dospíváním a za zážitky, které jej formovaly jako filmaře. čtěte zde
Vydáno: 30.11.2022 12:30 v sekci Recenze | Premiéry
0
Kinopremiéry: 48. týden
Kinopremiéry: Když srdce dubu promluvilo, přišla láska Poslední měsíc roku začíná v kinech sedmičkou premiér, z nichž největší divácký potenciál má tuzemská pohádka Největší dar. Její konkurenci pak tvoří počiny méně nápadné a určené specifickému publiku. čtěte zde
Vydáno: 30.11.2022 07:30 v sekci Radar | Kinopremiéry
0
Top 20 ČR: 47. týden
Top 20 ČR: Vánoční příběh v kinech zaujal Domácí novinka Vánoční příběh v kinech zaujala. Na premiéru nové české komedie se v posledním listopadovém víkendu vydalo přes čtyřicet tisíc diváků. čtěte zde
Vydáno: 29.11.2022 07:30 v sekci Komentáře | Top 20 ČR
0
Box office: 47. víkend
Box office: Den díkuvzdání ve znamení Black Panthera Americký svátek Den díkuvzdání byl ve znamení marvelovky Black Panther: Wakanda nechť žije, která bez problému odrazila nápor novinek, z nichž nejhůře dopadla disneyovka Divnosvět. čtěte zde
Vydáno: 28.11.2022 07:30 v sekci Komentáře | Box office
0
Top 10: čeští režiséři po roce 1989
Téma: Top 10: čeští režiséři po roce 1989 V tomto článku si představíme desítku domácích režisérů, kteří představují tvář současného českého filmu a jejich tvorba spadá do období po roce 1989 do současnosti. čtěte zde
Vydáno: 26.11.2022 14:30 v sekci Články | Publicistika
3
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Česká komedie Grand Prix kombinuje výbornou režii a vulgární humor (26.11.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Fabelmanovi vypráví vánoční příběh z divnosvěta (23.11.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- TV tipy: Blíženec našel deníček moderního fotra, v němž je ukryto alibi na klíč (18.11.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- Finální trailer: Kocour v botách: Poslední přání (16.11.2022 08:30 v Novinky | Trailery)
- Kinopremiéry: Princezna zakletá v čase připravila menu pro Kennedyho (16.11.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Trailer: Říše světla (15.11.2022 15:31 v Novinky | Trailery)
- Téma: 10 domácích tvůrců nejhorších filmů od roku 1989 (12.11.2022 11:30 v Články | Publicistika)
- Recenze: Pohádka Jana Budaře Princ Mamánek nevyrovnaně vypráví o lásce a smrti (30.10.2022 10:30 v Recenze | Premiéry)
- Kinopremiéry: Princ Mamánek řeší vraždu v Londýně a hledá ďáblovu kořist (26.10.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Kinopremiéry: Obžalovaný Black Adam za vším hledá ženu (19.10.2022 07:30 v Radar | Kinopremiéry)
- Trailer: Matilda Roalda Dahla: Muzikál (13.10.2022 16:13 v Novinky | Trailery)
- Nejvíce hazardní herci a tvůrci seriálů v Hollywoodu (08.10.2022 10:35 v Novinky | Zprávy)
- TV tipy: Rozhněvaný muž Buster Keaton spustil tichou revoluci (07.10.2022 07:30 v Radar | TV tipy)
- TV tipy: Záletník prožil svatbu podle Margot, která se proměnila v ohňostroj marnosti (30.09.2022 07:30 v Radar | TV tipy)

PREMIÉRA TÝDNE   48/2022

Fabelmanovi
8/10

Ve snímku Fabelmanovi, natočeném lehkou rukou a s poctivou dávkou hravosti, jemnosti, upřímnosti a citu, se Steven Spielberg ohlíží za svým dětstvím a dospíváním a za zážitky, které jej formovaly jako filmaře.

AKTUÁLNĚ V KINECH

Kompletní seznam kinopremiér naleznete zde.

TV TIPY

VYCHÁZÍ NA BLU-RAY

Kompletní seznam vycházejících BD naleznete zde.

VYCHÁZÍ NA DVD

Kompletní seznam vycházejících DVD naleznete zde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ FILMY (poslední týden)

NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ OSOBY (poslední týden)

filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
filmserver.cz - o filmech víme vše
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1804-5529
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu